Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

"a zainstaluje najnowzsze z tego ftpa ftp://driver.jmicron.com.tw/"

 

zainstalowałem te sterowniki i system mi padł!!! Nie chcę przesądzać sprawy czy to przez nie ale lepiej się zastanowić dwa razy zanim je ktoś zainstaluje.

 

Problem mam jednak teraz poważny:

tryb awaryjny oczywiście nie działa, chcę już tylko przeinstalować windowsa ale się nie, a przynajmniej ja nie potrafię.

Sprawdzałem z 3 różnymi płytkami i albo piszę tylko "aby bootować z CD nacisnij jakiś klaiwsz..." - naciskam i czarny ekran, albo w ogóle nie bootuje! Odpiąłem dysk (sata) i zostawiłem samego DVD i dalej to samo. Co więcej zrobiłem te rzeczy i nic nie pomaga:

 

-wymiana ram z innym kompem

-wymiana napędu DVD

-wymiana karty graf

-wymiana kabla do nagrywarki

-nie bootuje nawet "hiren boot cd"

-z pendrive tez nie chce załapać

-deflaut BIOS

-clear CMOS

 

Jestem już nieco zdesperowany bo pracuję na kompie a terminy gonią, proszę o pomoc.

 

EDIT:

 

abit quad qt

intel core 2 quad

be quiet 450

8600 gt palit sonic

seagate barracuda es 400gb

4gb ram gail

Edytowane przez nastynas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z BenQ 1655 były tylko i wyłącznie na XP i to bez sterowników JMicron po ich zainwestowaniu chodziła jak złoto. Tylko że sterowniki instalowałem zaraz po zainstalowaniu systemu zanim zabrałem się za resztę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę iż FAQ dla naszego QuadGT zostało uaktualnione o wszystkie najnowsze sterowniki oraz BIOS'y ;) Osoby zainteresowane tematem odsyła do pierwszego postu KLIK!.

 

EDIT:

 

Po PW do jacekcz zostały również uaktualnione Przydatne Programy w dziale Download ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował ten bios 1.6A? Wnosi to coś w stosunku do 1.5?

Hym ja mam teraz BIOS'a 1.6A wcześniej miałem wspomniany 1.5 i w zasadzie poza datą w CPU-Z w zakładce Mobo nic się więcej dla mnie nie zmieniło. Wszystko chodzi jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

W menedżerze urządzeń mam jakieś jedno unknown device. Jak patrzę po właściwościach id to acpi.

 

Jaki sterownik dla XP tam załadować, aby to zostało rozpoznane?

Wszystko z płyty poinstalowane, ba zainstalowany też ze strony intela, ten sterownik do chipsetu.

 

Czytałem też o występowaniu bugów acpi w biosie, na czym to polega? Mam bios 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

W menedżerze urządzeń mam jakieś jedno unknown device. Jak patrzę po właściwościach id to acpi.

 

Jaki sterownik dla XP tam załadować, aby to zostało rozpoznane?

Wszystko z płyty poinstalowane, ba zainstalowany też ze strony intela, ten sterownik do chipsetu.

 

Czytałem też o występowaniu bugów acpi w biosie, na czym to polega? Mam bios 1.6

 

to jest steronik do uGuru, Sciagnij uGuru ze strony Abita , rozpakuj i wskaz nowy sterownik do tego katalogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to w większości płyt Abita - przełączasz w zależności jakie masz złącza od obudowy do przedniego panelu. Przeważnie jest AC97 ale na kablach obudowy powinna być naklejka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, jaki macie pobór prądu pokazywany w uGuru bo dostałem wreszcie po dwóch miesiącach !! mobo z reklamacji, miałobyć nowe a widać ze już używane, syczy w cholere, trudno mi osiągnąć jaką taką stabilność, zmiana jakich kolwiek ustawień pamięci w biosie kończy się zresetowaniem ustawień.

 

A temp na poszczególnych PWM przy orthosie na Pentium D @ 4,2GHz przy 1,4V dochodzi do 115*C mimo nadmuchu, pobór prądu !! 160A :|

 

Wtf? na poprzednich dwóch egzemplarzach nie było tych problemów. A i mobo ma big vdroppa :/ w czasie orthosa waha się w granicach 1,42 - 1,35 V

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6600@3,4GHz 1,4V

 

idle 12A/stress 58A

 

A że PWM-y grzeją się strasznie to norma, u mnie mosfet zwodowany i po godzinie orthosa mam na PWM Phase3 85*C. Tyle że trafiłem egzemplarz "niesyczący", nawet jak ponad 1,5V dam na proca to cicho siedzi.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D 2.13GHz @ 3.8GHz , nap. 1.44V

 

idle 15A / sters orhtos 78A

 

 

160 A? - chyba tego nawet mosfety nie wytrzymaja, cos moze zle ci pokazuje

a co do temp to jak kolega powiedzial niestety grzeja sie jak trza - u mnie przy nadmuchu max temp dochodza do 80 - 85 C, bez nadmuchu dochodzilo do 110 - 115 C

 

 

Ma ktos moze spisane oznaczenia tych mosfetow (czarnych kwadracikow pod radiatorem) ? - chetnie poczytalbym ich specyfikacje

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej co miałem to bodajże 86A przy 4,2GHz 1,65V. Chłodzenie PWM + wentyl 80mm 1200RPM spokojnie daje sobie z tym radę ;)

 

Kostki PWM ??

 

Pszę bardz..

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze Presler to nie C2D ale to co sie dzieje na tej płycie to juz mnie dziś doprowadziło do szewskiej pasji. Najpierw były jaja jak wyżejm sciagłem nowego uGuru, zainstalowałem to samo, dodatkowo nie działa zmiana czegokolwiek, natychmiastowy reset. Najlepsze to jest to że czasem sam się wyłacza komp, raz wywaliło mi error że brak ntoskernel.exe przy ładowaniu sysa i nawet na def się nie podniósł. Wkońcu padlo całkiem, zaczęło piszczeć głośnikami, migać diodami, resetowanie biosu nie pomaga, przekładanie memek to samo. Wkońcu na jednej kości się udało odpalic ( normalnie 2x1Lanfesty + 2x512 Ballistixy). Zapodałem wszystkie kosci i od strzała 14x300@1,4V i wstało.

 

Jednak ciągle resety .... :/ jasny ch...j mnie już strzela, moge puszczać orhosa i spi, działa wsio a np żadnej sensownej gry sie nei da odpalic bo odrazu wywala jakieś errory.

 

Miałem wczesniej dwa egzemlarze i żaden nie syczał, nie było takich problemów jak teraz. Czyżby płyta wadliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej co miałem to bodajże 86A przy 4,2GHz 1,65V. Chłodzenie PWM + wentyl 80mm 1200RPM spokojnie daje sobie z tym radę ;)

 

Kostki PWM ??

 

Pszę bardz..

 

Dołączona grafika

 

cos nie moge znalesc specyfikacji tych ukladzikow (VT1135SF) - moze ktos z Was ma jakis link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to masz ukruszoną którąś kostkę PWM. Wejdź do biosu i zobacz, który kanał się najbardziej grzeje i czy róznica temp. jest znaczna ( np. 20*C). Będziesz mieć odpowiedź od ręki. Pierwszego nieodżałowanego quadGT własnie skończyłem w taki sposób, zachciało mi się chłodzenia home made na PWM i ukruszyłem jeden układ. Temp. ponad 110*C i prąd z kosmosu nawet przy standardowych ustawieniach. Płyta dawała się odpalić tylko na jednej kości. Przy dualu nie wstawała.

Płyta z wymiany nawet tamtej do pięt nie dorasta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIerwsze Quada załatwiłem tak jak Ty z tą różnicą ze wogóle się mobo nie podnosiłą tylko wyswietlało error zasilania na wyswietlaczu. Drugi poszedł się paść z przyczyn nieznanych, po prostu pewnego dnia PCI powiedziało papa łacznie z urzędzieniami na tej szynie zintegrowanymi.

 

Czekał kupe czasu, wkońcu mobo dotarła, poskładałem wszystko do kupy i takie szopki. Sęk w tym ze nie ma wyraźnej różnicy w temperatrze na którejś PWM'ce.

 

Wygląda to tak:

 

Pentium D @ 4GHz 1,44V WC, nawiew 80x80 na radiator od mosów.

 

Idle Stres ( 2min)

CPU 36 47

PWM1 57 75

PWM2 58 110

PWM3 57 122

PWM4 57 114

PWM5 51 100

 

PWM AC 65A 158A

PWM PC 65A 160A

 

 

Nigdy takich temp nie miałem na tamtych mobo, musiałem się juz solidnie postarać żeby do 100*C dojechać, wiem że procek na 4,8GHz przy 1,6x V szedł a teraz to pewno by nie poszedł albo by prędzej mosy od temp odpadły :|

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pwmy to dramat jest, niby "quadgt", ale quadcore'a kręcić się na tym nie bardzo daje. Czy ktoś się orientuje jak nb wpływa na te pwmy? Hipotetycznie jakby odciąć pipe'a i wymienić chłodzenie na nb to dużo chłodniej będzie na na nich? Jakies 30C róznicy by mnie urządzało, ale to chyba mało realne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką mam temp. na pasywnie chłodzonych PWM-ach za pomocą oryginalnego radiatorka - radiator z NB odgięty ku górze a na nim zasadzona woda.

 

Dołączona grafika

 

Po daniu nadmuchu za pomocą wentylka 80mm (1200obr/min) temp. spada do poziomu ok. 45-50*C

 

Edit:

 

A jeszcze się pochwalę co mi się udało z niego wycisnąć ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiazałem mój problem .... wgrałem bios 16 i wszystko wróciło do normy, wcześniej mobo miało przedpotopową 10.

 

 

 

I jeszcze pytanko .... QuadGT + E8xxx= czy to zadziała ?

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...