Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to durne ale kolega ma Tagana. Spotkalem sie na forach wlasnie z tym , ze Tagany nie chcialy na czesci plyt odpalac kompy. Wciskali na szybko jakies wynalazki i te szly. Moze to wina tego zasilacza. Wiem , ze to brzmi idiotycznie ale albo na IDG albo na Labie o tym czytalem.

Moze ten Tagan nie wyrabia juz lub dziala powyzej swoich mozliwosci....

 

Miki

 

A co to za procek? Podkreciles go powyzej 3Ghz i mobo pokazuje blad ? Jesli komp nie wstaje po podkreceniu i pokazuje za niskie napiecie na proca to co tu sie dziwic.....Napisz wiecej co to za komp i czy po OC czy nie....Jesli juz gdzies bylo to sorry.... jestem wykonczony dzis a do weekendu jeszcze 2 dni.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten Tagan nie wyrabia juz lub dziala powyzej swoich mozliwosci....

 

Miki

 

A co to za procek? Podkreciles go powyzej 3Ghz i mobo pokazuje blad ? Jesli komp nie wstaje po podkreceniu i pokazuje za niskie napiecie na proca to co tu sie dziwic.....Napisz wiecej co to za komp i czy po OC czy nie....Jesli juz gdzies bylo to sorry.... jestem wykonczony dzis a do weekendu jeszcze 2 dni.

witam

 

Wszystko jest oki :) okazało się że nie podłączyłem własnie tego 4 pinowej wtyczki, a daletgo że na płycie nie ma wej tylko dla 4pinowej tylko dla 8!!!A ja nie miałem zamiaru probowac wciskac na sile aby nie sfajczyc plyty, głupie oznaczenie to jest główny błąd, z drugiej strony moje chlodzenie troche zasłaniału mi te wtyczki i nie skojarzylem że tam mam włożyc ta wtyczke, komp chodzi :) wiec jestem szcześliwy co do oc nie probowałem jeszcze jej możliowści, jedynie to do 3GHz i zostawiłem sobie tyle, jedyne co zauważylem to jak ustawie w biosie napiecie na pamieciach, to w windzie przy uzyciu uguru pokazuje mi napiecie defaultowe i nie wiem w czym leży szczegół, ale moge za to własnie w uguru zmienic napiecie i je trzyma, w ten weekend troche sie pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uguru nalezy być ostrożnym przy tej płycie. na anandtechu chyba sfajczyli pamiątki, bo właśnie uguru pokazywało zanizone wartości....

 

co do oc... u mnie idzie e6400@3.2ghz... skromne 400mhz bo na wiecej pamieci nie pozwalają (i tak... najtansze goodramy 667 5-5-5-15 przekręcone na 800 4-4-4-12) no i widac ze boksowy cooler tez nie pozwoli na wiecej, bo przy obciazeniu pod 65C potrafi dojść. nic... bedzie kasa na lepsze pamiątki, to i o chłodzeniu sie pomyśli... narazie starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy an PClabie napisali pawdę odnośnie radiatora NB i mosfetów.

Chodzi o to czy żeczywiście są one miedziane, bo np. na P5B Dlx to anodyzowane aluminium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy an PClabie napisali pawdę odnośnie radiatora NB i mosfetów.

Chodzi o to czy żeczywiście są one miedziane, bo np. na P5B Dlx to anodyzowane aluminium...

A znalazłeś jakieś pobieżne informacje, gdzie niby to mosfety nie są miedziane i radiator na NB, a z anodyzowanego aluminum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zamierzam zlozyc nowy komp na procku C2D 2.13 Ghz i ram OCZ 2 x 1Gb 800MHz - oczywiscie wszystko bede chcial podkrecic .

Jak myslicie czy ta plyta bedzie dobrym rozwiazaniem do mego zestawu ? ( oczywiscie w przyszlosci jak beda procki o FSB 1333 Mhz to bedzie wymiana procka)

Czy sa z ta plyta jakies klopoty , niekompatybilnosc z jakimis pamieciami , kartami graficznymi itp ? czy dobrze sie na niej kreca procki ?

Poprostu czy jest warta do wziecia zamiast Asusa P5b Deluxe lub Gigabyte DS4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj składałem kompa z płyta jak w temacie, jednak po właczeniu kompa nawet do biosu nie dochodzi, jeden długi sygnał i 2 krutkie, na wyswietlaczu na płycie nr błędu okazuje 87, według instrukcji błąd brzmi :

 

NET PC: Build SYSID Structure

 

nie wiem o co chodzi, mam kosci jak w temacie, zmienialem rózne kombinacje, 4kosci-nic, 2 kosci-nic, 1 kość-nic, zmiana w bankach też nic, clear cmos zworka nic, przelacznikiem w tylnym panelu-nic, wyciagana bateria z plyty-nic, wszystko jest dobrze podłączone.

pzdr :mur: :mur: :mur:

ja mialem taki problem przy abit av8 kiedys. okazalo sie ze moj zasilacz Antec 480W nie jest kompatybilny z ta plyta. wymienili mi na nowsza rew zasilacza i wszystko smigalo :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeczytalem recenzje na pclab i jestem pod wrazeniem gdyz wedlug tej recenzji plyta ta jest lepsza niz Asus czy Gb - czy tez odnisiecie takie wrazenie ? ( ponad 500Mhz na magistrali)

 

Czy ktos ma juz ta plyte w domu i moze podzielic sie wrazeniami ?

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta wyslana. Ciekawe czy w sobote przyjdzie, pewnie nie :(

Nie mam procka i tak, wiec sie nie lamie...dobrze ze od poniedizalku mam urlopek...bede mial kupe zabawy :D

QuadGT + E6600 + Gskill 2x1GB+WC - bedize zabawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opson mówi, ze ten ABIT pozwala na całkiem pokaźny drift na FSB ;]

Ocho, szykuje się pierwsza poważna recenzja, w której znajdzie się to co potrzebne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poczekam na nową wersje biosu - obsługa RAID i IDE to parodia (chyba ze się wgra beta bios :/) .... Dlaczego w testach nikt o tym nie pisze??? na forach aż huczy :lol2:

Niektórzy nie wiedzą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mie przerazajcie mnie, bo ja uzywam w zasadzie tylko RAID na SATA...pewien niepokoj sie wdarl...

ale i tak jestem dobrej mysli...

a co mobo pokarze, to sie okarze :D

Abit QuadGT mial byc swietna plyta - jak sie okazuje jednak zawsze cos, no zawsze... :mur:

Mam jednak nadzieje, ze mobo cos fajnego pokaze a Ciebie nie pokarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit QuadGT mial byc swietna plyta - jak sie okazuje jednak zawsze cos, no zawsze... :mur:

Mam jednak nadzieje, ze mobo cos fajnego pokaze a Ciebie nie pokarze ;)

Powiem tak Panie Dimek - ta płyta jak dla mnie jest świetna. Jedynym jej mankamentem na chwilę obecną jest BIOS. A wystarczy spojrzeć na przebieg AB9/Pro. Na początku płyta do bani, ale z każdym następnym biosem było coraz lepiej, a teraz bez vmodów AB9 łyka FSB 500MHz.

 

Samo to powinno napawać was panocki odpowiednimi myślami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tylko : 1. pierwsza edycja BIOS-u 2. data kompilacji BIOS-u: 12/11/2006 .... Litości... 3miesiące i nic :damage_wall:

no jezeli jest wszystko prawie dobrze to im sie nie pieszy - lepiej zeby wydawali zadziej biosy ale bardziej dopracowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina sie wysyp biosow asusa do P5W DH,zaden nic nie wnosil, a pojaiwaly sie regularnie co tydzien dwa :D

Ma juz ktos z tego forum to mobo coby mogl sie podzielic relacjami ??

Mam nadizeje ze procek i mobo jutro dotra... :) ihhaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina sie wysyp biosow asusa do P5W DH,zaden nic nie wnosil, a pojaiwaly sie regularnie co tydzien dwa :D

Ma juz ktos z tego forum to mobo coby mogl sie podzielic relacjami ??

Mam nadizeje ze procek i mobo jutro dotra... :) ihhaaaa

 

zgadza sie - lepiej ze wychodzily zadziej a cos wnosily :)

 

A tak propo tej plyty

Jakie sterowniki trzeba nagrac na dyskietke aby w trybie AHCI (ustaiwienie trybu dysku HDD) zainstalowac Viste ? (dysk podlaczony pod gniazdo SATA1) - czy wogule trzeba jakies sterowniki aby w tym trybie HDD byl widziany przez Viste ?

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...