Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

@DEVILEK

Mógłbyś zobaczyć czy dziala przełączanie strapa z biosu??

Najlepiej na wynikach w SPi.

Jakby nie dzialalo, to bym tej mobo nie chwalil. Zreszta na chwile obecna nie przelaczysz na wiecej niz 1066, bo nie ma opcji 1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o więcej tylko o mniej.

Żeby było np. do takiej sytuacji, że: kontener na chipset + strap 533 i jazda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dzialu ekstremalne podkrecanie ;)

 

506 x 10 na Quad GT ;] Dla tej mobo tyle to nic :) Moj nowy faworyt do oc ( SPI, single gpu )

 

A biosy sa az 3 ;] Najnowszy z 9 lutego.

 

Można zapytać gdzie? :) na ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ab9quadgt/ widzę tylko jedną wersję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. ta płyta ma sli czy crosfire? bo na allegro spotkałem się z opisem ze niby to i to ale czy to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z systemu mozesz zrobic flash, z dosu tez sie da.

 

Z systemu : w pakiecie guru jest flasher.

 

a jak jest procek podkrecony to przez flashowaniem nalezy wroci do defaut ustawien ? i oczywiscie po graniu biosu tez opcja defaut w biosie ?

A jak z dosu to jakim programem - awdflash czy dcflasher ? ( oba dostepne na stronie Abit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest procek podkrecony to przez flashowaniem nalezy wroci do defaut ustawien ? i oczywiscie po graniu biosu tez opcja defaut w biosie ?

A jak z dosu to jakim programem - awdflash czy dcflasher ? ( oba dostepne na stronie Abit)

Flash znacznie lepiej robic na stock ;)

 

Ustawienia biosu same powinny sie zresetowac, ale mozesz po flashu wejsc w bios i dac def.

 

Z dosa; hmm awdflash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam milych wspomnien.

Mobo cos szwankuje z sata, zreszta sam nie wiem. Nie moge zrobic matrycy raid. Zrobilem update biosu z pliku co podal DEVILEK i dalej to samo. OC nie sprawdzilem, bo jak.... Bede walczyl po robocie...pewnie jakas drobnostka to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman, melduj jak postepy z raidem. Bo chyba odpuscilem p5w64 w strone quadgt :]. najgorzej jak masz piniandz i nie wiesz w co zainwestowac :/.

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=119334

przejrzyj ten wątek, moze cos sensownego znajdziesz.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC?

Ja nie moge sysu zaisntalowac a ty mi tu Do OC wolasz....

Ale jest progres....

RAID jak narazie dziala...ale ustawienie go zajelo mi 10 minut, pomijajjac ten czas jaki poswiecilem na dojscie do tego jak go ustawic.

Jeszcze nie wiem czy uda sie na tym instalnac viste ultimate X64, ale jestem dobrej mysli...Co i jak napisze wam pozniej...Kich jak dla mnie, jesli tego nie poprawia...to kupie se raida sata na PCI i bedzie GLUT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sys dziala :)

Udalo sie....

ale i tak w[ciach!]iony jestem, jak nie poprawia tego buga, to ja sie wyprowadzam z zabawkami...

Kazdy reboot kosztuje extra 2 minuty dluzej, a jesli cos chce sie grzebac w matrycach, to kazde klikniecie kosztuje conajmniej minute...

masakra z tym jest... nowy biosik do raida wymagany !!!

nie wiem czy ten bug z okresem oczekiwania na dzialanie raida byl juz predzej, tylko nikt tego nie zauwazyl bo nie czekal ponad 2 minuty, czy zadzialal beta bios od DEVILKA.

poztym smiga ok :)

narazie stery powkladam do sysa i bede bawil sie w OC, tlyko nie wiem jeszcze jak...bo w biosie ustawiac nie bede...nie namowi mnie ktos - kazdy reboot 4 minuty trwa!!!

 

@Myszaqu

Tak. DVD konkretnie podlaczone do Jmicrona, bo tak sie nazywa ustrojstwo odpowiedzialne za ATA. Dlugo kminilem dlaczego nie dziala mi DVD, jak mialem kontroler JM wylaczony... :D (tak pisalo na jednym forum, ze nalezy go wylaczyc aby dzialal RAID).

 

EDIT:

Abit uGuru - jest tylko dla 2000i XP...jedyny ratunek w clockgenie

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam dosc tego...

W biosie ladnie pisze ze mam 3.33GHz (370x9)

a po wejsciu do winy mam X6 z 2.2GHz na zegarze...

Grzeje mnie ten komputer juz...

Clockgen mimo ze powinien obslugiwac viste X64 - nie robi tego, nie ma w menu obslugi PLL.... kaplica

 

@Lopez07

Taka praca to ja rozumiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec wczoraj zmontowalem swoj komputer ( ten co w podpisie)

Montarz banalnie prosty :) ale pozniej przez kilka godzin szlak mnie zalewal (myslalem ze plyta pojdzie do serwisu). Otoz plyta ma pewien fajny bajer - niedopracowanie. Jezeli mamy klawiature USB ( ja mam zestaw klawiatura+mysz logitecha) i ustawimy w Biosie aby Mouse i KB bylo na BIOS ( a nie na OS jak zazwyczaj) to system sie nie zainstaluje poniewaz gdy tylko zaczyna startowac z plyty robi sie reboot, nawet z dystkietki nie uruchomi sie dosa. ( a trzeba ustawic BIOS bo nie dziala klawiatura a tym samym nie mozna wcisnac klawisza aby ropoczac instalacje)

Ile mnie ta sprawa nerwow kosztowala to brakuje mi slow. Wymienialem baterie , zmienialem miejscami pamieci i czegos ja nie robilem - az w koncu jakies olsnienie i podlaczylem zwykla klawiature PS/2 , przestawilem w Biosie na OS i poszlo.

Narazie ejszcze nie krecilem bo nawet systemu nie zdolalem jeszcze zainstalowac ( teraz pisze ze swojego laptopka)

 

Ale mam pytanie do Was , moze kilka i prosze o pomoc:

- czy w uguru pod windowsem dobrze pokazuje temp procka , napiecia, obroty , czy moze trzeba brac to z przypmrozeniem oka ?

- czy aby dysk SATA II byl dobrze wykrywany przez sytem ( dziala jako SATA II oraz NCQ) to trzeba przestawic w Bisoie jego prace na ACHI ?

- czy ktos sie orientuje co to za temp podaje uguru ( jedna to proc , druga system i jeszcze jest kilka) , czy ktoras z nich podaje temp postkow lub ukladu zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanie do Was , moze kilka i prosze o pomoc:

- czy w uguru pod windowsem dobrze pokazuje temp procka , napiecia, obroty , czy moze trzeba brac to z przypmrozeniem oka ?

[..]

- czy ktos sie orientuje co to za temp podaje uguru ( jedna to proc , druga system i jeszcze jest kilka) , czy ktoras z nich podaje temp postkow lub ukladu zasilania ?

co do temperatur, to u mnie jest kilka stopni różnicy miedzy uguru a coretemp.

 

natomiast jesli chodzi o te odczyty, jak dla mnie wygląda to na wartosci temp na poszczegolnych fazach zasilania procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temperatur, to u mnie jest kilka stopni różnicy miedzy uguru a coretemp.

 

natomiast jesli chodzi o te odczyty, jak dla mnie wygląda to na wartosci temp na poszczegolnych fazach zasilania procka.

mowisz na fazach zasilania , hmm ale to troche dzwine bo one jak rozumiem sa pod tym radiatorem wiec nie lepiej jedna temp podac?

 

Czy ktos zdejmowal ten radiator z ukladu zasilajacego ? co tam jest jakis jeden uklad scalony czy kilka tranzystorow mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAli sie u mnie bios. Nie zapisuje ustawien. Wgralem stary /26.11 ten co przyszedl z mobo/ i nie dziala mi teraz albo raid albo DVD na IDE.

System mam wgrany, wiec jakos pozyje bez DVD na IDE. Bios niby zmiany zapisuje, ale w wiingrozie sie wali. EIST i wszsytkie [ciach!]ly niby wylaczone w biosie, a skubany zawsze z x6 wlazi do VIsty. obciaze go, to juz niby dzialal ok, ale podczas zmiany za pomoca uGuru/nowa wersja z www sciagnieta dziala juz na viscie, nawet x64/ to zaczyna sie wsio walic i reboot.

 

ma ktos jakies kontakty w ABIT?? szybka pomoc wymagana...

a czas reakcji na RAID nie zmienil sie wogle...mozna jajo zniesc, a nawet 2 . ide sie chlastac.....allegro przyjdzie mam nadzieje z pomoca z jakims kontrolerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...