Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mam dosc tego...

W biosie ladnie pisze ze mam 3.33GHz (370x9)

a po wejsciu do winy mam X6 z 2.2GHz na zegarze...

Grzeje mnie ten komputer juz...

Clockgen mimo ze powinien obslugiwac viste X64 - nie robi tego, nie ma w menu obslugi PLL.... kaplica

 

@Lopez07

Taka praca to ja rozumiem :D

 

No i dobrze. Masz wlaczone EIST - bez obiazenia spada mniznik na x6 ;) Przynajmniej u mnie tak jest - po wlaczeniu np. Orthosa ladnie wedruje w gore do x9. :)

 

ps. A jakie masz napiecie ustawione (BIOS/Real) przy 370x9? Tak z ciekawosci pytam. U mnie na Asusie 1.35 w BIOS i 1.30/1.28 w AsusProbe (idle/stress).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, wszystko mialem DISABLED, a nie wskakiwalo na x9 i tak.

Teraz mam 370x9 w biosie, bez EIST, a w windzie dalej mi skacze, ale pod obciazeniem mam x9.

Napiecie mam 1,39 z biosa - uGuru pisze ze to realnie jest 1.35. Temp na box 64 wiec dalej sie bez WC nie bawie.

 

@DEVILEK

Jakiego biosu uzywasz ?

Na stock mozna OC robic, mimo ze nie da sie wylaczyc EIST i nie dziala DVD z RAIDEM.

Na tej becie co dales, dziala DVD i RAID, ale EIST jest skopany i zawsze daje x6 w viscie u mnie + nie zapamietuje ustawien.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, wszystko mialem DISABLED, a nie wskakiwalo na x9 i tak.

Teraz mam 370x9 w biosie, bez EIST, a w windzie dalej mi skacze, ale pod obciazeniem mam x9.

Napiecie mam 1,39 z biosa - uGuru pisze ze to realnie jest 1.35. Temp na box 64 wiec dalej sie bez WC nie bawie.

 

@DEVILEK

Jakiego biosu uzywasz ?

Na stock mozna OC robic, mimo ze nie da sie wylaczyc EIST i nie dziala DVD z RAIDEM.

Na tej becie co dales, dziala DVD i RAID, ale EIST jest skopany i zawsze daje x6 w viscie u mnie + nie zapamietuje ustawien.

Na tej becie wsio dziala, raidami itp sie nie bawilem. Wylaczanie EIST itp normalnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEVILEK

DOczytalem sie ze to prawdopodobnie wina VISTY. Zobaczymy co na XS napisza, bo u nas jeszcze tego mobo nie ma za duzo a co dopiero visty. RAID dziala, ale mozna na kawe isc podczas bootowania.

 

@Mr.Martin

Vcore, Vmch i Vmem - w zaleznosci od zapotrzebowania. Nie zapomnij ze chlodzenie to podstawa - pozniej to masz jak kolega DEVILEK - PCB z pamieci bez kostek ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman, tak sobie przypomniałem odnośnie mnożnika (jak na XSie przeczytałem ;)): jeśli w Viście ustawiłeś profil na oszczędzanie energii czy jakoś tak to się nie dziw. Odpowiedni (czyli dostosowujący do obciążenia) to "balanced", nawet nie wiem jak w polskiej to brzmi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu - jak jedziesz na Vista to sie nie dziw, ze masz takie jazdy.

 

Ta mobo i Vista = :huh:

 

Vmch trzeba bedzie zaaplikowac nowe, bo 1.7V to za malo, vtt tez by sie zdal do 515 x 10 <_<

 

W piatek sie porobi.

 

 

ps. JMKS - przegladalem watek na szybko ten na labie nt. AB9 Quad GT i ...

 

Izolacji nie uzywam, bo nie widze takiej potrzeby, gdybym potrzebowal, to bym zalozyl armaflex i tyle.

Wiem co robie, a 3C wiecej, czy mniej nie zbawia mnie.

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz mam z czym pracowac z rana...kroi sie pare rebootow i zmian biosow :D

Jeden znosny topic o GT na XS i w nim nie widzialem rozwiazania...jutro go poszukam sam - empirycznie - dzieki za wskazowki...wiedzialem ze cos nie ten tego jest.

Na jutro zaplanowalem tez WC - zobaczymy co z tego wyniknie... Przydaloby sie miec jakis kawal miedzi na to co kryje sie pod radiatorem kolo CPU...jutro sie przekonam co tam jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista zła nie jest, aktualnie od 3 tygodni na x64 siedzę i w sumie problemy są tylko z tym co zawsze (singletowych sterowników jeszcze brakuje) ;). Ew. trzeba wyłączać wymuszanie podpisywania sterowników przy boocie do niektórych rzeczy (SetFSB etc).

 

@Devilek: OK, zdaje sobie sprawę że wiesz co robisz :). U mnie z tym w końcu dużo nie wyszło, choć szanse że się coś zrobi jakieś są ;) (w sensie czegoś podchodzącego pod xtreme, tyle że raczej na Commando jednak) BTW, po dokładniejszych testach :P FSB 500 na 1,25V NB coś koło godziny w Orthos Blend i bez problemu, więc na wyższym strapie już FSB są całkiem konkretne na Commando, dalej mi proc nie pozwala, jak dostanę tego E6700 co to go niby mam przetestować i nie będzie miał ścianki to większe spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

Vcore, Vmch i Vmem - w zaleznosci od zapotrzebowania. Nie zapomnij ze chlodzenie to podstawa - pozniej to masz jak kolega DEVILEK - PCB z pamieci bez kostek ;P

czyli reszte napiec zostawic w spokoju - a mozesz troszeczke wiecej napisac co to za napiecia , do czego sluza i kiedy nalezy je ewentualnie ruszyc ?

 

jaka wartosc ustawic te Vmch ? oraz do czego ono sluzy ?

 

Mam dziwna sprawe z pamieciami . Otoz mam pamieci jak w podpisie. Jak ustawie FSB 400 to pamieci albo pracuja jako DDR667 (1000MHz) lub DDR533 (800MHz). Jak ustawiam DDR553 dla pamieci to cos szwankuje , niby te 800MHz a lepiej chodzi gdy jest ustawione na DDR667 (1000Mhz). W tymingach mam poustawiane na SPD bo jak zaczynam recznie ustawiac tymingi to zawiesza sie podczas startu (wyswietla C1 na wyswietlaczu).

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

to nigdy nie bylo forum przyjazne zielonkom

teraz tez nie jest

 

DEVILEK pisal o tym, wiec stawiam

http://xtremesystems.org/forums/showpost.p...mp;postcount=13

 

w opcjach zarzadzania energia nie znalazlem opcji z EIST. Jest tylko minimalna wartosc w procentach i maksymalna - zmiany nic nie daja, chyba ze trzeba reboot - a tego mi sie nie chce robic :D

 

 

EDIT:

Czy ktos moglby podac mi tempy w stresie wszystkich sekcji zasilania(PWM Phase 1 - 5).

 

@DEVILEK

Masz gdzies ustawienia napiec z bicia rekordu zachowane ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

to nigdy nie bylo forum przyjazne zielonkom

teraz tez nie jest

zawsze za pierwszym razem jest sie zielonkiem :)

Do tej pory jechalem na plycie Abit IC7 i nigdy nie mialem z doczynienia z tak duza iloscia mozliwosci podkrecania napiec

Dlatego tez jezeli ktos ma troszczke czasu w czasie testowania kompa :)( zawsze to dodatkowe obciazenie) to moze napisze na "chlopski rozum" co oznaczaja dane napiecia i kiedy powinni sie je podwyzszac ?( w jakich sytuacjach)

 

A jeszcze mam pytanko - jak uwazacie czy nalezy zdjac te radiatory i zalozyc swoja paste (Silver 5 lub ceramicue dla bezpieczensta) ? czy to duzo da (lub komus dalo) ?

Czy zmiana pasty moze byc kiedy powodem ze abit polska jak zagladnie pod radiatory i zobaczy ze inna pasta to uniewazni gwarancje ? ( jak to bylo z innymi plytami abita - mial ktos jakis taki przypadek z abitem polska lub slyszal)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

to nigdy nie bylo forum przyjazne zielonkom

teraz tez nie jest

 

DEVILEK pisal o tym, wiec stawiam

http://xtremesystems.org/forums/showpost.p...mp;postcount=13

 

w opcjach zarzadzania energia nie znalazlem opcji z EIST. Jest tylko minimalna wartosc w procentach i maksymalna - zmiany nic nie daja, chyba ze trzeba reboot - a tego mi sie nie chce robic :D

EDIT:

Czy ktos moglby podac mi tempy w stresie wszystkich sekcji zasilania(PWM Phase 1 - 5).

 

@DEVILEK

Masz gdzies ustawienia napiec z bicia rekordu zachowane ?

EIST jest w zakladce CPU Future, czy jak to sie tam zwie.

 

Ustawienia napiec : oprocz vcore i vdimm to reszta na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dziala wam regulacja predkosci wiatrakow FAN EQ na gniezdzie procesora ?

Ja podlaczylem swoje Scytche Infinity pod gniazda procesora , dalem zeby w idle mial 40% a przy high 100% , temp idl to 25' a High 45'. I mimo ze temp procka jest okolo 28 ' to wiatrak kreci sie caly czas na 1200 obr ( czyli swoja fabryczna predkoscia)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtyk w scythe masz 3 czy 4 pinowy ? Bo jak 3pin to możesz dać sobie spokój.

 

Pytanko; zakładał ktoś wodę na ta płytę ? (pewnie tak)

Czy blok cyfrowego zasilania mogę zostawić goły (po zdjęciu radiatora) czy się nie wygłupiać i coś na niego zmodzić ? W sumie to tylko na chwilę bo i tak zamierzam czymś go obłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madness

Zalecam tam cos dac. Na nierowno zalozonyn radiatorze mialem na phasach jakies 80*C !!!max bylo na phase 3 - 98

wygiolem oryginalny heatpipe i zalozylem go odwrotnie, napisem OTEs w kierunku LGA.

toszke molex 8 pin przeszkadzal, ale po wygieciuy jest ok - temp phasow to 45 max w stresie.

update do mojego procka:

370x9@1.335(bios)/1.3(uGuru) - zaczyna mi sie podobac....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję to co wklepałem na innym forum:

Nie wytrzymałem i poskładałem naprędce płytę uzywając wentla box moich pamiątek i jakiegokolwiek zasilacza oraz rezerwowego dysku z systemem. JMKS - miałeś rację co do wysokich taktów pamięci. Udało mi się zmusić płytę do przyjęcia 600MHz na starcie z piątkami ale ustawione na ram napięcie w granicach 2,5V daje do myślenia. Asus potrzebuje do stabilnej pracy tylko 2,16V (miernik). Oczywiście wszystkie napięcia musiałem dac na max. Co do podkręcalności proca to nie bedzie problemów. 8x400 łyknął jak chory pelikan a i 450x7 bez większych problemów. 500 na razie nie spróbowałem ale nic straconego. A teraz problemy. Mam mysz pod USB i problem. Przy starcie systemu myszy nie zobaczył. Restart pogrzebanie w biosie - ustawienie USB mouse na bios zapis. I problem. System się nie ładuje. No kombinacja alpejska. Muszę odnaleźć przejściówkę na PS2. Biosu używam na razie tego co był z płytą czyli chyba nr. 10. Wyświetlacz post mi się podobuje i ta francowata płyta jest podświtlana wieśniacko jak striker. wokoło płyty migają się niebieskie diodki smd. Co ciekawe płyta ma wyprowadzony na tylny panel przełacznik clear cmos - tak w razie problemów. Strasznie mi się grzeje SB. Zupełnie nie wiem dlaczego. Zaczynam się zastanawiać czy na niego również bloku nie wrzucić. Ustawień napięć jest więcej niż w P5B dlx. Równiez kontrola wiatraków powala na kolana. Każdy z osobna można indywidualnie ustawić. Co ciekawe jest w biosie licznik startów, restartów, wciśnięcia reset i innych drobiazgów. Dla statystyka amatora w sam raz. Ze smutniejszych rzeczy to jednak asus zepsuł mi zasilacz który teraz sam się nie chce wzbudzić. Przyciśnięcie przycisku power nic nie daje. A co dziwne na asrock-u 945G działa normalnie. Nie ma to jak porządne płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Odnosząc się do tego co napisał Madness:

- diody nie wyglądają źle jak jest ciemno, można je wyłączyć na szczęście

- przełącznik clear cmos z tyłu mobo nie działa za dobrze, bo u mnie nie wyczyścił biosu

- ta mobo zrobi i 10x500, ale max jaki na niej widziałem to 6x543.

1.7V MCH to raczej mało jak na ten chip rev. C2. POtrzebny mod

-na obecnych biosach jest problem z myszą na usb, z pendrivem nie było problemów,innych rzeczy nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszzce dot napiec ( bez Vmem i Vproc) - czy mozna je ustawic na max i czy nic sie nie stanie przy zwyklym chlodzeniu ? czy moze jest jakas inna bezpieczna granica dla Vmch, Vtt, Vio, Vih ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Pewny nie jestem, ale:

Vmch, - chipset

Vtt - napięcie pomocnicze proca/szyny fsb ?

Vio- voltage input/output ?

Vich - mostech południowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem, ale:

Vmch, - chipset

Vtt - napięcie pomocnicze proca/szyny fsb ?

Vio- voltage input/output ?

Vich - mostech południowy

uklad szyny fsb to ten ukladzik kolo gniazda PCI-E obok ktorego jest kwarc ? jezeli tak to przykleil bym tam radiator ( na poprzedniej plycie Abit IC7 tez sobie mialem przyklejony)

 

Jezeli ktos uwaza inaczej dotyczacych opisu napiec - prosze o korekte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza sprawdzic :D

Na becie co podal DEVILEK wsio smiga ok, tylko wspolpraca mobo z Vista nie wyglada za ciekawie.

No i przygotuj sie na dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie rebooty.

JA jak zamierzam bawic sie w ustawienia biosu, to odlanczam dyski z mobo, pozmieniam co trzeba i jak mam gotowe, to podlanczam i ide sobie, bo nie moge siedziec przy kompie jak to sie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista only.

Jeszcze jenda rzecz a propos tego ze biosik mi nie zpapamietywal ustawien:

po zapisaniu zmian, wyswietlacz pokazuje F._, pozniej _2 i rozpoczyna bootowanie... nie zapamietuje ustawien - ubu wyswietlen nie ma w manualu - nie wiem co to i skad

po zapisaniu zmian wyswitla sie 9.9. - zakonczone wylanczanie - i wszystko jest w porzadku...

cos jest nie tak z ta mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...