Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Z zasilaniem to tak naprawdę nie wiem co doradzić. Oczywiście nałozyć pastę tylko, że ta guma co jest na oryginalnym radiatorze ma jeszcze do spełnienia funkcję ochronną. Zapobiega ukruszeniu układów. Znajomy po nalożeniu pasty i zdjęciu tej gumy, podczas zakładania oryginalnego chłodzenia, załatwił pierszy z lewej układ (ukruszył go). Tak więc uczulam - po zmianie pasty, zapinać chłodzenie bardzo delikatnie.

U siebie użyłem specjalnej taśmy dwustronnej o grubości tych układów. nakleiłem między nimi paski i teraz nie ma obaw podczas zakładania czy ściągania. .

 

Co do nowego biosu. Niestety dalej nie moge uruchomic pamiątek z dzielnikiem 2:3 :( Miałem nadzieję, że mi się uda a tu lipa. Druga chyba nawet bardziej wkurzająca rzecz to to, że nie moge postawić systemu z płyty instalacyjnej. Dokładnie dochodzi do momentu kiedy powinienem "zgodzić się na warunki licencji" i mam bluescreen. Próbowałem już wszystkiego. Tak na prawdę gdybym nie zapiął dodatkowego dysku na IDE to nawet sterowników do starego systemu bym nie wgrał. Przy odczycie z płyty następował zwis. Wyskaiwały błędy o braku modułów. Potem problem z operacją zapis/odczyt. I tak w kółko. Cały czas jadę na starym systemie z wgranymi do niego sterami do abita.

Dzieki za ostrzezenia , mysle ze nie tylko mi ale innym osobom pomoga.

Moze Ty lub ktos ma jakies fotki pokazujace ten zdjety radiator ( chodzi mi jak wyglada ta tasma oryginalna na radiatorze od zasilania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Co do mojego błedu podczas instalacji. Może ktoś mi coś na ten temat przybliży:

 

STOP: C0000221 Unknow Hard Error

\systemroot\system 32\ntdll.dll

 

Mój konfig dyskowy:

Samsung 200GB Sata II NCQ 8MB cache

Maxtor 80GB IDE Ultra Ata 133

Nagrywarka Benq 1640 z ostatnim biosem.

 

Edit:

Użyłem Pana google i odpowiedział na nurtujące mnie pytanie. Choć rozwiązania na razie brak ......

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Co do mojego błedu podczas instalacji. Może ktoś mi coś na ten temat przybliży:

 

STOP: C0000221 Unknow Hard Error

\systemroot\system 32\ntdll.dll

 

Mój konfig dyskowy:

Samsung 200GB Sata II NCQ 8MB cache

Maxtor 80GB IDE Ultra Ata 133

Nagrywarka Benq 1640 z ostatnim biosem.

dzieki za fotki

 

Mialem podobny blad na Viscie - spowodowany on byl tym ze podnioslem troche napiecie na Vich ( mostek poludniowy) i Vi/o ( napiecie wyjscia) - jak wrocilem do defaudowych ustawien system zaczal uruchamiac sie normalnie.

 

EDIT:

 

A ja mam jeszcze inne pytanie - czy komus zawieszala sie karta sieciowa gdy podniosl napiecie na mostku poludniowym (Vich ) oraz napiecie wyjscia (Vio) ?

 

Kolejny EDIT :

 

Czy ktos moze mi podac symbol ukladu scalonego BIOSU ( ktos kto ma latwy dostep).

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze należy zdejmować radiatory z tą ( gumowata masą ) na ciepło "gorąco" ,jest wtedy plastyczna i mniejsze prawdopodobieństwo oderwania czegos na żywca (suszara do wł. ew. zaraz po wył. mobo)

p.s.

Martin

nie mam złych intencji B-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym od Was sie dowiedziec - jak sprawuje sie ten nowy biosik "R" ? czy na nim zauwazyliscie jeszcze jakies problemy ?

- czy nadal jest problem z klawiaturami USB gdy w biosie jest ustawione BIOS ?

- czy cos lepiej zaczelo sie podkrecac ?

 

 

Aha , zeby nie zakladac nowych postow to odrazu sie zapytam tutaj.

Jak sadzicie w jakim trybie jest lepiej aby dysk - IDE czy AHCI ? ( mowa o gniezdach SATA pod kotrola mostka poludniowego IH8)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek łącznie z testami na pclab i anandtech,nie znalazłem danych j/n:

1.Zakres regulacji Vcore z biosu

2.Zakres regulacji Vdimm z biosu

Prosze o podanie tych parametrów. :wink:

I co brać? Ab9 Quadgt czy Commando?(wiadomo do Pi :lol2: ,DH pozostaje) :)

 

Edit:

@Mr.Martin,@DEVILEK

Thx. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek łącznie z testami na pclab i anandtech,nie znalazłem danych j/n:

1.Zakres regulacji Vcore z biosu

2.Zakres regulacji Vdimm z biosu

Prosze o podanie tych parametrów. :wink:

I co brać? Ab9 Quadgt czy Commando?(wiadomo do Pi :lol2: ,DH pozostaje) :)

 

dokladnie na 100% to nie pamiatam ale chyba tak :

- Vcore do 1.95

- Vdimm do 2.85

 

Ja tez borykalem sie z tym problemem ( te dwie plyty) i wybralem Abita , nie zaluje , narazie tylko jeden bios ale juz bety sa bardzo dopracowane. Ja narazie jade na wersji finalnej 10 i nie narzekam . ladnie sie podkrecilo do 3.2Ghz ( oczywiscie dzieki pomocy kolegow z tego postu ktorzy wyjasnili to i owo a wczym mialem braki wiedzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek łącznie z testami na pclab i anandtech,nie znalazłem danych j/n:

1.Zakres regulacji Vcore z biosu

2.Zakres regulacji Vdimm z biosu

Prosze o podanie tych parametrów. :wink:

I co brać? Ab9 Quadgt czy Commando?(wiadomo do Pi :lol2: ,DH pozostaje) :)

 

Edit:

@Mr.Martin

Thx. :wink:

@Mr.Martin - nie wprowadzaj ludzi w blad jak nie wiesz. Do biosu sie nie chce wejsc aby sprawdzic.

 

 

Ricci ;)

 

Commando vs Quad - Quad GT + 1

 

Max vcore - 1.835V z biosu, ale po drobnej modyfikacji ostatnio testowalem wytrzymalosc Digit PWM - 1.97V lyka jak mlody pelikan ;) Niby w logu do jednej bety pisze ze zmienili do 1.9V, ale jakos tego nie widac.

 

Max vdimm z biosu - 3V - starcza spokojnie do zabaw ;)

 

Max vmch - 1.7V z biosu - troche malo, ale vmch jest prosty do zrobienia.

 

Max VTT - 1.5V z biosu.

 

Reszta w sumie nie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5B dlx i QuadaGT w tym momencie i robię pewne porównania. Moim zdaniem Quad jest dużo bardziej OC friendly i nie strzela fochów jak Asus. Poza tym dzielnik 4:5 działa bez zarzutu na Quadzie. Natomiast asus pozwala bezproblemowo zastosować dzielnik 2:3 co umożliwia moim pamiątkom rozwinąć skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki strap ci sie uruchomil?

Wejdz do winy i zmien timingi memste 3.3 zdaje sie. Pozniej sprawdz czy cos to daje.

Wymien biosik na beta jakas porzadna.

Edit

Wczoraj stalemsie posiadaczem najopnowszej bety AB9Q_11.B6R. Prosze o PW - wysle na maila.

Jeszcze jej nie testowalem, ale z wypowiedzi uzytkownikow - rzadzi.

 

witam!

 

No więc mam teraz bete b06. będe wdzięczny za wersję R.

 

mój mail to

 

medevac@wp.pl

 

Znając już te moe problemy testowałem kompa z pnownie wgranym 1.0 i okazało się, że albo nie startował albo następował resatart przy próbieładowania windowsa vista. Oczywiscie miałe klawiature ps2 w czasie testu. Zazwyczaj uzywam USB.

 

jak wrzenie po wgraniu nowej wersji? Uzywam raid - czy kontroler matrix nadal muli jak licho przy starcie?

 

jak możesz odezwij się na gg - jestem niewidzialny wiec pisz "w ciemno"

 

1545604

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak uzywasz raid- wspolczuje, ale da sie to przezyc.

Kontroler dalej muli - zmienili bios plyty a nie kontrolera ICH8R.

Maila powinienes juz dostac.

EIST wogle teraz nie dziala w Viscie.

Nigdy nie mialem problemow z dzielnikiem 2:3 ani zadnym innym na tym mobo. NAjbardziej denerwujace jest natomiast to, ze nie zawsze bios zapamieta ustaiowne parametry, pisalem o tym tajemniczym F._ i _2. zamiast 9.9.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST wogle teraz nie dziala w Viscie.

ja jade na wersji 6R i EIST dziala mi normalnie pod vista a co do raidu to nie wiem bo nie uzywam.

 

A dodam jeszcze jedna zauwazana kwestie - otoz na tym beta biosie 6R wzrosl mi burst speed w testach dysku twarde - teraz jest 229 - 235 MB/s , zas wczesniej na biosie 1.0 mialem okolo 180MB/s.

 

A teraz chcialbym Was zapytac o jedna kwestie - czy z ktorys czujnikow temperatur mozna jakos wyczytac ile stopni ma chipset polnocny ? ( czy to jakas przyblizona temp ktorejs fazy zasilania ? - niby polaczone cieplowodem)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki poczytalem - Tmax=102 C

 

EDIT

 

a wiec uzbierawszy w nowe sily umyslowe :) zabralem sie dalej do podkrecania :)

 

bez problemu poszedl na 3.6 GHZ (fsb 450MHz)

pamieci w trybie DDR533 czyli 1:1 czyli 900MHz przy 5-5-5-15

napiecie na procku - 1.4025 V

napiecie na DDR = 2.2V

Vmch= 1.45V

Vtt = 1.3V

 

Zaczynam kochac ta plyte :) , zadnych problemow itp ( tak jak to opisuja ludzie w watku o asusie czy Gigabyte)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze poważne testy za moim Abitem. Spisuje się rewelacyjnie w porównaniu do asusa. Z racji że nie mam zaufania do uguru to wszsytko ustawiam w biosie a potem botuje na takich ustawieniach i przeprwadzam testy (uguru to dzielo szatana ;) )

 

SuperPi 1M , 16M i 32M

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

przeleciales sie po tym procku orthosem large ??

jak nie to przelec i powiedz ile przszlo na tych ustawieniach co podales...

Powiedzcie jakie macie tempy na PWM!

U mnie nei dziala zapisywanie w biosie za bardzo :(

RAID zaczol szybciej dzialac, ale ma tak ze czasem szybko czasem go muli(mowa o bootowaniu) ale ogllnie jest 100% lepiej niz bylo.

x9 pod Vista dziala...ale nic innego nie da sie uruchomic teraz...

Eist podejzewam nie dziala mi z tego samego powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

przeleciales sie po tym procku orthosem large ??

jak nie to przelec i powiedz ile przszlo na tych ustawieniach co podales...

Powiedzcie jakie macie tempy na PWM!

U mnie nei dziala zapisywanie w biosie za bardzo :(

RAID zaczol szybciej dzialac, ale ma tak ze czasem szybko czasem go muli(mowa o bootowaniu) ale ogllnie jest 100% lepiej niz bylo.

x9 pod Vista dziala...ale nic innego nie da sie uruchomic teraz...

Eist podejzewam nie dziala mi z tego samego powodu...

 

tak przelecialem , chodzil z 2 godziny, po okolo 30 minutach temp na procku sie ustabilizowala i juz taka byla do konca tych 2 godzin

na PWM dochodza do 80 C ( zalezy na ktorym PWM)

jesli chodzi i bios to wszystko ladnie zapisuje - nawet zrobilem sobie profil i zapisalem w biosie

mam viste i bardzo ladnie dziala EIST

( jest x6 ale jak tylko wykryje obciazenie odrazu skacze na x8)

raidu nie uzywam wiec nie wiem , wiem tylko ze dysk na nowym biosie beta dostal troche speedu w trybie burst speed

a na nowym biosie dobrze juz dzialaja klawiatury USB gdy w biosie jest przelaczone na BIOS

 

w dzien bede testowal dalej podkrecalnosc , moze dojde do 3.8 albo 4.0 :) a jak nie to zaczne pamieci krecic na mniejsze wartosci

Jak juz wszystko podkrece do pewnych mozliwosci to wtedy wrzuce screena ale zapewnie za kilka dni bo nie mam za bardzo czasu az tak bawic sie w to

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max temp. PWM to u mnie 60*C. Dałem stały nadmuch na mój home made radiator. Musze go jednak poprawić bo w czasie kiedy jeden PWM ma te 60* to inny ma 49*C. Wydaje mi się że mam pastę źle nałożoną na tego jednego albo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max temp. PWM to u mnie 60*C. Dałem stały nadmuch na mój home made radiator. Musze go jednak poprawić bo w czasie kiedy jeden PWM ma te 60* to inny ma 49*C. Wydaje mi się że mam pastę źle nałożoną na tego jednego albo za mało.

 

nie ma to jak wlasna robota :) lepsza niz pomysly wielkich koncernow swiatowych ( mowa o Abit) :)

 

czy ktos moze z was doczytał gdzies ile max moze byc stopni na tych ukladach scalony ?

 

@madnes

jak wrazie bedziesz zdejmowal radiator i zakladal od nowa paste to wez spojrz i zobacz jakie symbole sa na tych ukladzkach , pozniej gogle i bedzie wiadomo co nasz kochane plyty zasila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to są problemy z dzielnikiem dla pamięci 2:3 tak?

Martwi mnie to bardzo bo mam pamiątki , które powinienem puścić właśnie na tym dzielniku.

Czy jeszcze jakiś problemów powinienem spodziewać się po tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...