Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

To widzez emialem szczescie ze kupilem ja za 640pln :D

Teraz boli mnie jedynie to, ze moja plyta nie zapamietuje ustawien najczesciej. Przypominam historie z F._ i _2. (cokolwiek to ma znaczyc).

Swierzo po ClearCmos lepej reaguje i jest sklonna 2 razy pod rzad zapamietac ustawienia ;) Wiec jak dla mnie, to uGuru jedynie, a widze ze przy wyzszych taktach lubi namieszac pod Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios się pojawił dla zainteresowanych.

 

http://justoverclockit.com/pics/QuadGT/M621E_11.ZIP

 

Wgrałem ale nie testowałem. Może jutro rano. Najbardziej zależało mi aby moja nagrywarka pozwoliła mi postawić system i pod tym względem jest gorzej niż było. Teraz zupełnie nie botuje z mojego benq-a.

 

Originally Posted by Richh

Okay, before y'all fill Nelly's pm box asking for a copy of this BIOS, I've had a look at it, and it is not the universal answer to everybody's prayers, so read the following and count to ten before you do anything:

 

1) It *is* a new *beta* BIOS, build 11 beta 7, compiled on 13/03/07.

 

2) It appears as though the power management is broken in the same way that B06's was. As such, you do not get any dynamic voltage management, and I strongly suspect that those of you who experienced stuck multipliers will continue to do so with this one

 

3) The BIOS now seems to function properly when the ICH8R is selected to run in RAID mode. The AHCI option ROM also runs during POST. This should allow those of you who want to connect optical drives to the SATA1-6 ports while also running the controller in RAID mode to do so.

 

It also appears as though the boot device prioritisation has been properly fixed (the "fix" in B06 was a temporary kludge).

 

4) As a result of the fix above, the POST process now takes longer due to the AHCI ROM enumerating the attached hard disks.

 

5) I am unaware as yet if there are any changes at a performance/overclocking/memory level - Nelly will hopefully be looking at this aspect later.

 

In short, the only issue that this BIOS seems intended to address is the full functionality of the ICH8 RAID controller + optical drive problem. I have not tested yet whether it is actually fixed, but see no reason why it won't work - I'll find out for sure later.

 

As such, the only people who, at time of writing, will appear to gain an advantage from this new BIOS are those wanting to mix a RAID array and optical drives on the SATA1-6 ports. For anyone else, this build is arguably a backward step over B6R.

 

Of course there should be room for a "B7R", but I need to more fully understand what is in this new release before I know what I can change on it.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli b6r jest najlepszym dostepnym biosem w tej chwili? moglby ktos sie zajac pierwsza strona i zrobic faq wraz z linkami do testow biosow.... ehh ;)

 

devilek jaki bios polecisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6R - jak na razie jest najlepszy. Beta 7 jest kłopotliwy. Komp nie odpala za pierwszym razem tylko się wiesza. Nie botuje z napędu (nawet nie próbuje). Po za tym nie można osiągnąć takich taktów jak na B6R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba instalne se XP.

Nie moge przekroczyc magicznej liczby 420 fsb. Bez wzgledu na napiecie procka, chipsetu czy pamieci... Prubowalem juz rozne kombinacje - zawsze to samo. najpierw 420 smiga, a pozniej 422 BSOD i pozniej juz nawet 420 BSODuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam już swojego QuadaGT, jako z natury perfekcjonista obejrzałem ją b. dokładnie pod względem wykonania, rozmieszczenie, etc....

 

Niestety coś dojrzałem, tylko nie wiem czy mam sie przejmować czy też nie.

 

Otóż krawędź płyty po stronie gniazd wyjściowych (PS2, USB, eSata, itd.) jest krzywa, na płycie widać jakby małe zacieki a także jeden z kondensatorów ma zaciek. Natomiast po drugiej stronie płyty jeden lut wygląda jakby był dolutowany.

 

Czy będzie to w negatywny sposób rzutować na pracę?

 

Dodam że płyta nie była jeszcze testowana, gdyż nie posiadam jeszcze całości sprzętu.

 

Jestem niemiło zaskoczony, tym bardziej, że zakupu dokonałem w Veracomp-ie na firmę w której pracuje, także nie jest to jakiś tam podrzędny dostawca.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadem nie zapamietuje. Raz czu dwa po ClearCmos. Zapamietuje wszystkie ustawienia poza tymi z menu uGuru. Zmieniam w windzie, reboot i mam co chcialem, ale nie na tym mi zalezy...

Brak mozliwosci zmiany mnoznika i cuda z dzielnikami pamieci.

Vista twierdzi ze jest 1:1, a bios ze 4:5 - komu wierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadem nie zapamietuje. Raz czu dwa po ClearCmos. Zapamietuje wszystkie ustawienia poza tymi z menu uGuru. Zmieniam w windzie, reboot i mam co chcialem, ale nie na tym mi zalezy...

Brak mozliwosci zmiany mnoznika i cuda z dzielnikami pamieci.

Vista twierdzi ze jest 1:1, a bios ze 4:5 - komu wierzyc ?

 

to juz wina plyty :) jakas pechowa ci sie trafila :)

sprobuj wymienic bateryjke na plycie glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadem nie zapamietuje. Raz czu dwa po ClearCmos. Zapamietuje wszystkie ustawienia poza tymi z menu uGuru. Zmieniam w windzie, reboot i mam co chcialem, ale nie na tym mi zalezy...

Brak mozliwosci zmiany mnoznika i cuda z dzielnikami pamieci.

Vista twierdzi ze jest 1:1, a bios ze 4:5 - komu wierzyc ?

wlasnie, bateryjka to jedna opcja, a cmos wlaczony z tylu na stale druga :D (imho), zobacz czy masz go wlaczonego ;)

 

Dołączona grafika

 

no i oprocz tego zworke tez mozesz czeknac ;)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka nic nie da - Zulus niestety trzeba ją chyba wymienić. U mnie takich jazd nie zauważyłem. Wczoraj postawiłem system z zwykłego CD-roma. Jak na razie wszystko śmiga, aż miło.

 

wlasnie glownym przede wszystkim problemem niezapamietywania ustawien jest zla (wyczerpana ) bateryjka dlatego warto ja wymienic zamiast odrazu bawic sie w seris plyty glownej. Bateryjka nie kosztuje drogo - chyba z 2zl wiec mozna zaryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz to nie jego testy, tylko ze strony neoseeker.com ;)

 

ps. Cos im ewidentnie nie wyszlo z tym testem. Reszta jest ok, a tu 1 giera i -20%. Trudno to sobie wyobrazic.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bylaby to bateryjka: tracilbym wszystkie ustawienia w biosie tylko po odlaczeniu zasilania, wszystkie.

jesli bylby to EZ_CCMOS1: swieciloby na wyswietlaczu caly czas C.C. i tez kasowaly by sie ustawienia biosu. Sprawdzalem w kisazce - na rysuneczkach pokazane jest ze "dynks" ma byc w dol, a na focie rozumiem jest w uzyciu - u gory.

Wala sie jedynie ustawienia uGuru, reszta biosika smiga.

 

Inna rzacz: czu u was PWM tez przerazliwie czarcza pod obciazeniem ?

Przy zmianie napiecia na 1.4< zaczyna byc naprawde nieprzyjemnie...

Napisze do abita, moze oni cos poradza i sie zajma ta mobo...

ale najhpierw jeszcze sie pobawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bylaby to bateryjka: tracilbym wszystkie ustawienia w biosie tylko po odlaczeniu zasilania, wszystkie.

jesli bylby to EZ_CCMOS1: swieciloby na wyswietlaczu caly czas C.C. i tez kasowaly by sie ustawienia biosu. Sprawdzalem w kisazce - na rysuneczkach pokazane jest ze "dynks" ma byc w dol, a na focie rozumiem jest w uzyciu - u gory.

Wala sie jedynie ustawienia uGuru, reszta biosika smiga.

 

Inna rzacz: czu u was PWM tez przerazliwie czarcza pod obciazeniem ?

Przy zmianie napiecia na 1.4< zaczyna byc naprawde nieprzyjemnie...

Napisze do abita, moze oni cos poradza i sie zajma ta mobo...

ale najhpierw jeszcze sie pobawie

 

u mnie slychac takie "swierszczenie" tylko gdy dam napiecie na procku powyzej okolo 1.46V - wtedy zaczyna sie te swierszczenie

A tak propo tego swierszczenia to czym ono jest spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak wy śwerszcza choć nie sprawia to niestabilności. PWM sobie gadają. Co najciekawsze jak dam powyżej 1,55V (chyba bo nie pamiętam) to wszystko cichnie. Powyżej 1,8V mają stulone dzioby cykory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak wy śwerszcza choć nie sprawia to niestabilności. PWM sobie gadają. Co najciekawsze jak dam powyżej 1,55V (chyba bo nie pamiętam) to wszystko cichnie. Powyżej 1,8V mają stulone dzioby cykory ;)

 

skoro rozmawiamy juz o napieciach procka to - jaka jest bezpieczna granica napiecia dla procka ? jakiej wartosci lepiej nie pzrekarczac ? ( chlodzenie powietrzem np takie jak w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...