Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

uun, to juz ryzyko :)

raczej nie(przynajmniej na krotka mete), mocne coolery przy wyzszym napieciu(np 1.45) pod obciazeniem chlodza ponizej 80C, ponizej 70 przy maks obr wentyla (np scythe infinity), i jest to dosc normale. wiec imho na dluzsza mete 80C lepiej nie przekraczac :)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum Abita wyczytalem ze ktos juz tam dostal wersje beta 8 biosu do plyty ale oczywiscie linkow jak narazie brak :(

Jakby ktos byl w posiadaniu tekaiego biosu lub znal zrodelko to prosze dajcie znac bo wersje 7 bety nie ma co instalwoac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abit USA - też już o tym biosie słychać. Jakaś tajwańska ekipa go zrobiła. Na razie brak jakichś niepochlebnych opinii o nim. Jak się pojawi na forum to go dostanę ;)

 

Mały TIP:

Nie wiem czy już ktoś to zamieszczał. Aby poprawić stabilność należy podnieść szynę PCI-E do np. 110MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abit USA - też już o tym biosie słychać. Jakaś tajwańska ekipa go zrobiła. Na razie brak jakichś niepochlebnych opinii o nim. Jak się pojawi na forum to go dostanę ;)

 

Mały TIP:

Nie wiem czy już ktoś to zamieszczał. Aby poprawić stabilność należy podnieść szynę PCI-E do np. 110MHz.

 

nie uszkodzi to karty graficznej ktora jest juz podkrecona ? oraz ta wskazowka do jakiego biosu sie tyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AGP tak samo było .... przynajmniej ja po swoim konfie tak stwierdzam .. ponadto przy AGP podniesienie Vagp to troche jak podnoszenie V dla NB przy Waszych płytach.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Powoli przymierzam się do kupna tejże płyty i mam następujące pytanko. Posiadając dysk sata i instalując xp'eka trzeba wgrywać sterowniki do sata. Czy można podczas instalacji wgrać te stery z pamięci flash? Z płyty cd wydaję mi się, że można, a z dyskietki to na pewno, ale pamięć flash? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu był link do beta biosu ale wolę wam zaoszczędzić zmartwień i go wykasowałem.

Jak na razie beta B6R jest najlepsza.

 

 

Tak, abit ma programik do wgrywania biosu z pod windy.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu był link do beta biosu ale wolę wam zaoszczędzić zmartwień i go wykasowałem.

Jak na razie beta B6R jest najlepsza.

Tak, abit ma programik do wgrywania biosu z pod windy.

aco sa jakies munusy w wersji 8 beta ? (oczywiscie werjse bta biosow lepiej wgrywac z pod dosu - dyskietka)

 

A teraz mam pare pytan dotyczacych chlodzenia ( niektore sa moze blache a nie ktore nie - zawsze to pomoga mi albo komus innemu)

 

1) Jaka najlepiej paste zastosowac do posmarowania mostkow i ukladu zasilajacego ? ( czy nieprzewodaczaca produ np Artic Ceramicue)

2) jakie elementy na plycie glownej (oprocz tych co sa radiatory) tez sie grzeja ?- aby przykleic jakies male radiatorki ( np uklad dzwiekowy , sieciowy, uGuru , mosfety ,itp)

3) czy ten radiatorek na mostku poludniowym wystarcza czy moze dac cos troche wiekszego ?

4) czy jest jakis patent aby zalozyc na ten radiator ukladu zasilajacego jakis maly wentylatorek ?( puscic na malych obrotach aby lepiej chlodzil - idzie lato i upaly)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B08 BETA bios

This BIOS is not supported by abit, do not call technical support, do not get upset if it creates more issues than it solves, and most of all realize that the BIOS engineers are doing their best to get our issues solved quickly. This BIOS incorporates a few updates that Rich did in B06R, adds a couple of performance fixes, and takes a step or two back in a areas such as eSATA and IDE devices not working together on the JMicron controller and power management is not perfect yet.

 

Download at your own risk

http://images.anandtech.com/reviews/mother...gt/M621E_11.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B08 BETA bios

This BIOS is not supported by abit, do not call technical support, do not get upset if it creates more issues than it solves, and most of all realize that the BIOS engineers are doing their best to get our issues solved quickly. This BIOS incorporates a few updates that Rich did in B06R, adds a couple of performance fixes, and takes a step or two back in a areas such as eSATA and IDE devices not working together on the JMicron controller and power management is not perfect yet.

 

Download at your own risk

http://images.anandtech.com/reviews/mother...gt/M621E_11.rar

 

Wiesz to polskie forum wiec pod spodem wypadalo by przetlumaczyc ( dwie wersje , oruginalna angielska i przetlumaczcona polska pod spodem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B08 BETA bios

Ten BIOS nie jest oficjalnie wspierany przez Abit, nie dzwon wiec do pomocy technicznej, nie wsciekaj sie jesli sprawia wiecej problemow niz pozytku i pamietaj, ze nasi inzynierowie, robia co moga, by jak najszybciej rozwiazac problemy. BIOS zawiera kilka poprawek, ktore zrobil Rich w biosie B06R, dodaje kilka poprawek dotyczacych wydajnosci i cofa sie wstecz pod wzgledem wspolpracy urzadzen na eSATA i IDE na kontrolerze Jmicron, zarzadzanie energia tez nie jest jeszcze dopracowane.

Pobieraj i instaluj na swoje wlasne ryzyko!

Edytowane przez dace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B08 BETA bios

Ten BIOS nie jest oficjalnie wspierany przez Abit, nie dzwon wiec do pomocy technicznej, nie wsciekaj sie jesli sprawia wiecej problemow niz pozytku i pamietaj, ze nasi inzynierowie, robia co moga, by jak najszybciej rozwiazac problemy. BIOS zawiera kilka poprawek, ktore zrobil Rich w biosie B06R, dodaje kilka poprawek dotyczacych wydajnosci i cofa sie wstecz pod wzgledem wspolpracy urzadzen na eSATA i IDE na kontrolerze Jmicron, zarzadzanie energia tez nie jest jeszcze dopracowane.

Pobieraj i instaluj na swoje wlasne ryzyko!

dobrze ale gdzi mozna sciagnac ten B6R??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2557956[/snapback]

Dobra mam pytanie czy on jest aby na pewno lepsza od p5b dlx ? Problem z sata został rozwiązany ? Reszta też już dobrze śmiga w nowych rewizjach biosu ?

 

ja nie widze zadnego problemu z ta plyta - wycisnalem tyle co w podpisie - oczywiscie idzie stabilnie powyzej 500mhz ale mam cicho ustawione chlodzenie wiec troche zrezygnowalem z MHz na rzecz ciszy i normalnej temperyatury

 

cos slyszalem o problemach z RAID ale jak mi wiadomo to wszystkie plyty z chipsetem i965 maja z tym problem

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to aktualnie dostane po dobrej cenie ?

 

a to zalezy z jakim okresem gwarancji chcesz - 24 mies czy 36 miec - zazwyczaj te z krotszym sa tansze ( uwazaj bo czasami pisze ze 36 mies a okazuje sie ze tylko 24mies - wiec pzred kupnem sie upewnij)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Widze ze juz zdecydowales jaka mobo wpadnie w twoje rece :D

 

W takim razie skladam formalny wniosek abys popelnil tutaj jakis wypasny FAQ (ma na mysli taki jaki zrobiliscie razem z Hanu dla DFI).

 

3mam kciuki.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Widze ze juz zdecydowales jaka mobo wpadnie w twoje rece :D

 

W takim razie skladam formalny wniosek abys popelnil tutaj jakis wypasny FAQ (ma na mysli taki jaki zrobiliscie razem z Hanu dla DFI).

 

3mam kciuki.

 

Pzdr

Zobaczę co da się zrobić póki co muszę najpierw to mobo w swoje łapki dostać i sie pobawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...