Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Racuch -> Chodzilo mi o to, ze towar byl dostepny w magazynach i po kilku godzinach zamowienie bylo juz gotowe do wysylki. A bralem Quada, proca, pamiec itd. Niestety nie wyslali tego samego dnia, stad wnioskuje, ze bedzie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywa sie urzadzenie z ktorego bootujecie(wszyscy ci co maja problemy z instatalcja systemu)?

USB-CDROM, SATA-CDROM czy konkretna nazwa urzadzenia.

Na poczatku wystarczalo ze dam cokolwiem z CD-rom w nazwie, ale od jakiego c zasu znalazlem opcje z nazwa palarki...to wklepujesz w biosie i leci, musi leciec...

mam sata raid 0 + palare na IDE - nie ma juz zadnych problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje się DVD Benq 1640. Jak go wybiorę i próbuję uruchomić z niego instalkę to ładuje stery a po chwili hard error. Znalazłem gdzieś w jakimś starym zestawie CD-rom lajtona ;) i on chodzi bezbłednie tylko wyje jak startujący odrzutowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ma problem z taktowaniem pamieci.

Jak kolwiek bym nie ustawił w biosie czy to strap'a czy dzielnik dla memków to w CPUz zawsze pokazuje 3:4 i nigdy nie ma takiego taktowania jak powinno byc.

Ja dam wszystko na default i pamieci powinny chodzić na 800 MHz to niestety taktowane są na 533,

jak ustawie dzielnik na 3:5 i powinny iść na 1064 - idą na 750 Mhz

Coś nie tak z płytą , czy bios trzeba zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ma problem z taktowaniem pamieci.

Jak kolwiek bym nie ustawił w biosie czy to strap'a czy dzielnik dla memków to w CPUz zawsze pokazuje 3:4 i nigdy nie ma takiego taktowania jak powinno byc.

Ja dam wszystko na default i pamieci powinny chodzić na 800 MHz to niestety taktowane są na 533,

jak ustawie dzielnik na 3:5 i powinny iść na 1064 - idą na 750 Mhz

Coś nie tak z płytą , czy bios trzeba zmienić?

zazwyczaj jak z pamieciami jest cos nie tak to szuka sie nowego biosu bo w nim na ogol jest poprawiana kompatybilnosc z pamieciami , procesorami , kartami garficznymi

Sproboj wgrac beta 6R ktora jest polecana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jednak oddać mobo na gwarancje, zmieniłem bios na B6R i dalej mam kozackie temperatury, 34*C podczas Orthosa na Infinity to "troche" za mało. Mam problemy z wykręceniem 6400 ponad 3.5, wiem że to L2 i chodzi na def. 3.2 ale nie tego oczekiwałem. Pamięci Crucial AE nie chodzą ani na 1100 4-4-4-12 ani 1200 5-5-5-15, jakakolwiek ingerencja w timingi i się nie odpala, poczekam może na oficjalny bios, może to coś da, czy jeżeli wgram oficjalny bios i wyślę do serwisu to stracę gwarancję czy jest to tylko w przypadku biosu Beta? Być może zmiana procka coś by dała ale martwi mnie odczyt temperatur, jestem ciekaw czy te procki 6420 4mb cache to będą dalej rewizje L2 czy może zupełnie inne, czas pokaże...

Edytowane przez Lopez07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam cały czas ten sam problem nic nie pomaga teraz po oc i podczas boota do osa poprostu sie wyłącza wie ktoś osohozzi ? :mur:

czy jak rozumiem , masz podkreconego procka. Jak odpalasz komputer , to przechodzi bios i wylacza sie dopiero kiedy windows zaczyna startowac ? - jezeli tak to zobacz

-jak masz ustawiona opcje dotyczac klawiatury i myszki USB - ustaw na OS

- czy przypadkiem nie masz ustaionego alarmu temperatury lub napiecia w biosie po ktorych komp sie wylacza

-zobacz temp i napiecia w biosie , czy sa w dobrych granicach

 

Jezeli to nie pomoze zrob jeszcze jeden trick a mianowicie wyjmij beteryjke na kilka minut a potem wsadz , uruchom i na nowo ustaw bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lopez07

Ustawiasz recznie timingi w biosie czy dajesz mu sie wyszalec z SPD i zmieniasz recznie MEMset`em ?

Podciagasz uGuru do uzyskania tych granicznych czy chcesz wczytac z biosu z takimi kozackimi ustawieniami ?

Ostatnie pytanie: na jakim Vmem chcesz osiagnac te takty pamieci ?

 

@Blackwhite

Nie baw sie strapem tylko dzielnikami. Ustaw strpa na 1066 na sztywno, dzielnik na 3:4, mnoznik na 6 i lec w gore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie bateryjki nic nie daje. Przynajmniej w Abicie. Do kasowania powinno się używać przełącznika z tyłu albo przestawiając zworkę. Ważne - kasowanie zworką można przeprowadzić po odłaczeniu zasilacza z prądu (off z tyłu lub kabel wyciągnąć) i wyzerowaniu ładunków (wystarczy przycisnąć Power). Przełącznik z tyłu kasuje tylko część ustawień jak taktowania, napięcia i timingi. Można go używać bez odłączania zasilacza z prądu w trybie off całego kompa.

Lopez a może masz to samo co Zulus - walniętą jedną kostkę ramu. Wtedy płyta wyprawia dzikie hece.

 

A tak po za tym jeszcze mi się nie zdarzyła potrzeba kasowania biosu co jest dla mnie zadziwiające w tej płycie :)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak rozumiem , masz podkreconego procka. Jak odpalasz komputer , to przechodzi bios i wylacza sie dopiero kiedy windows zaczyna startowac ? - jezeli tak to zobacz

-jak masz ustawiona opcje dotyczac klawiatury i myszki USB - ustaw na OS

- czy przypadkiem nie masz ustaionego alarmu temperatury lub napiecia w biosie po ktorych komp sie wylacza

-zobacz temp i napiecia w biosie , czy sa w dobrych granicach

 

Jezeli to nie pomoze zrob jeszcze jeden trick a mianowicie wyjmij beteryjke na kilka minut a potem wsadz , uruchom i na nowo ustaw bios

żadne ustawiena bootu klawiatury nic nie dają czy na bios czy os,

żadnych alarmów nie mam ustawionych

 

temp na procu -70 napięcie 1.8 po modzie <- wiem że jest w biosie tylko ja chce mieć konkretnie tyle i cały czas stabilne

 

strapy już sprawdzałem mozna powiedzieć że nic nie mam na auto bo poco ? no oczywiście do granic wyobraźni ;)

 

więc sprawa dalej nie rozwiącana :mur: :sad:

 

pytam tutaj bo chyba wszystkie możliwe formy ustawień w biosie przeszedłem na całej szerokości, odpalałem na 5wersjach biosu i na każdej to samo

 

powiem w skrócie procuś leci sobie na WR i to całkiem odstający od reszty tyle że przy próbie zbootowania windowsa ew czegoś innego na x>5.5ghz sie wyłącza tak samo jest nawet przy marnych 4.4ghz<x<5ghz

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Powiedzcie czy to mobo faktycznie łatwo robi fsb 500+ bez modów na strapie 1066 ??

Coś mój P5W64 nie ma ochoty na nic powyżej 460fsb (mam nadzieję ze to nie proc :P) i szukam godnego następcy :D

 

tak , bardzo latwo ja bez jakichkolwiek modyfikacji w plyte glowna ( wymiana pasty pod radiatorami mostkow, dodatkowe chlodzenie , nawiew itp) doszedlem do 510MHz. Patrzac na zagraniczne fora to ludzie spokojnie dochodza powyzej 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez cos dozuce do chlodzenia :)

zauwazylem na zachodnich forach ze jak ludzie instalowali chlodzenie wodne na mostku polocnym to juz na zasilanie zakladali male radiatorki - czby te uklady zasilajace malo sie grzaly a tylko mostek polnocny tak rozgzrewa caly uklad chlodzacy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam pecha do Abita cos. Dzis mialem miec juz wszystko w domku, zadzwonil mily pan i powiedzial, ze mobo sie uwalilo podczas transportu, tzn. dotarlo do nich w stanie oplakanym. Ponoc probowali skads jeszcze sciagnac, ale nic z tego nie wyszlo. Z koniecznosci wiec bede bral Commando Asusa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie układy zasilające rozgrzewają się do 60*C podczas obciążenia.

To nie jest mało. Na radiatorek na nich dmucha cały czas 80mm wentylek ok. 1200RPM.

 

dace - współczuję ale to się ma nijak do tego co ta płyta potrafi i nie ma nic wspólnego z dyskusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie ma słychu na temat rev. 2.

Racuch sieje zamęt ;)

 

jak juz cos to bedzie to rev1.1 ( tak jak ze slynna IC7 ktora wyszla potem w rev 1.1 i miala zmieniony wentylator na chipsecie) ale czy bedze to narazie nic nie slychac.

 

A tak propo to ja nie wiem co wy chcecie o tej plyty - u mnie smiga jak trza i nie mam zadnych problemow . Teraz tylko mysle aby zamontowac na tym radiatorze PWM jakis wentylatorek 40x40 aby chlodzil te uklady a co za tym idzie takze mostek polnocny.

A jesli chodzi o ABIT to martwi mnie narazie jedna sprawa a mianowicie to ze ABIT zaprzestal wydawac biosy do wszystkich swoich plyt glownych - ostanie wydania byly pod koniec 2006 r. ( patrzac na biosy plyty AB9 i AB9 pro to wydawal biosy co miesiac az zapzrestal w grudniu)

 

Hmm ja mam pecha do Abita cos. Dzis mialem miec juz wszystko w domku, zadzwonil mily pan i powiedzial, ze mobo sie uwalilo podczas transportu, tzn. dotarlo do nich w stanie oplakanym. Ponoc probowali skads jeszcze sciagnac, ale nic z tego nie wyszlo. Z koniecznosci wiec bede bral Commando Asusa... :(

 

toz np w komputroniku masz za przystepna cene - taniej raczej nie znajdziesz a jak znajdziesz to o doslownie pare zlotych ( dodatkowo masz 3 lata gwarancji bo wszedzie raczej jest 2 lata). BYlo trzeba zamowic a jutro w dzien ( z rana ) bys mial w domu.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lopez07

Ustawiasz recznie timingi w biosie czy dajesz mu sie wyszalec z SPD i zmieniasz recznie MEMset`em ?

Podciagasz uGuru do uzyskania tych granicznych czy chcesz wczytac z biosu z takimi kozackimi ustawieniami ?

Ostatnie pytanie: na jakim Vmem chcesz osiagnac te takty pamieci ?

Próbowałem najpierw ręcznie powiedzmy 1050 4-4-4-12 z poziomu biosu i było ok, poźniej podnosiłem Spd ale już się nie odpalał komp, jak wziąłem na 5-5-5-15 z biosu to poszło trochę do góry. Następnie próbowałem Memset'em, odpaliłem na 1100 5-5-5-15 i jechałem od końca czyli ustawiłem 12-4-4-, przy ostatnim (pierwszym) w Memtest 3.0 w ogóle nie mogłem zmienić natomiast w Memtest 3.2 jak ustawiłem na 4 to komp się wiechnął. Uguru mam zainstalowane ale w ogóle nie używam, wszystko z biosu i memtest. Jeżeli chodzi o Vm to próbowałem na 1200 przy 2.425 i klapa. Sprawdzałem pamięci nominalnie Memtest 3.5 z Windows'a i RightMark Memory Stability Test, Orthos stress some ram i nie wykrywa żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...