Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak sledze ten watek to nasuwa mi sie mysl ze klopoty z mobasem sa glownie w polaczeniu z E6600 :huh:

 

to wejdz na zachdnie fora i zobacz jak ladnie im smigaja wlasnie z 6600 :), nie mowiac o serii Q....

ja to mysle ze niektorzy to kupili te plyty w sklepach a sklepy od jakis lewych dystrybutorow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie od lewych dystrybutorow tylko jak zwykle odpady do Polski ida :angry:

 

Co nie zmienia faktu ze i tak ja kupie...

dobra decyzja :)

 

a co do lewych plyt to moze jakis dystrybutor za mniejsze pieniadze bierze jakis badziew i sprzedaje jako pelnowartosciowe ( jak mi wiadomo w polsce jest 3 lub 4 dystrybutorow marki Abit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie jak na razie problemów brak :? W sumie bez większych problemów udało się rozbujać procka do 3,4GHz przy napięciu z BIOS'u 1,4V (uGuru pokazuję 1,36V, a miernika niestety nie posiadam). Pamięciami jeszcze się nie zajmowałem, ale przyjdzie pora :wink:

 

BTW. ...ale płyty nie brałem od polskiego dystrybutora :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie jak na razie problemów brak :? W sumie bez większych problemów udało się rozbujać procka do 3,4GHz przy napięciu z BIOS'u 1,4V (uGuru pokazuję 1,36V, a miernika niestety nie posiadam). Pamięciami jeszcze się nie zajmowałem, ale przyjdzie pora :wink:

 

BTW. ...ale płyty nie brałem od polskiego dystrybutora :-|

no dobra brales od zachodniego dystrybutora ale wlascicielem jest Polak :)

 

a powiedz mi w ktorym miejscu mozna zmierzyc miernikiem jakie jest faktycznie napiecia dla procka i pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra brales od zachodniego dystrybutora ale wlascicielem jest Polak :)

 

a powiedz mi w ktorym miejscu mozna zmierzyc miernikiem jakie jest faktycznie napiecia dla procka i pamieci ?

Polak? Hmm... chyba nie bardzo Polak, bo kupiłem w UK, a dokładnie tu:wink:

 

Co do drugiego pytania to niestety nie znam odpowiedzi, ale może ktoś nas oświeci, chociaż w kwestii vcore :rolleyes: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mówi były posiadacz DFI ? ;)

Może właśnie dlatego :lol2: . Ostatnimi czasy mocno zaczynają mnie denerwować "niepokorne" płyty. Tak czy inaczej jestem pełen podziwu dla mozliwości "sprawnego" egzemplarza Tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ;) trafić na dobrą to trzeba mieć szczęści którego ja nie mam :S wydaje mi sie że lepiej wybrać sobie jedno z np kilku innych wtedy będzie jakotaka pewność że mobo jest ok B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaję na Commando ,nie jest to jednak tak rewelacyjna płyta ,szczególnie soft zostawia dużo do życzenia ,brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony Abita

Cieszymy się niezmiernie iż raczyłeś podzielić się z nami tą że niezwykle ważną i jak że przejmującą wiadomością oh dzięki ci "Es-Si-Dżonson"...

 

Może właśnie dlatego :lol2: . Ostatnimi czasy mocno zaczynają mnie denerwować "niepokorne" płyty. Tak czy inaczej jestem pełen podziwu dla mozliwości "sprawnego" egzemplarza Tej mobo.

Ja zaryzykowałem mimo iż nigdy na loterii nie wygrałem ma nadzieję iż są szanse na to że dostanę "sprawne" mobo może już w tym tygodniu ;) Zresztą po DFI chyba już nic mnie nie zaskoczy (odpukać) ;)

 

właśnie ;) trafić na dobrą to trzeba mieć szczęści którego ja nie mam :S wydaje mi sie że lepiej wybrać sobie jedno z np kilku innych wtedy będzie jakotaka pewność że mobo jest ok B)

W moim wypadku już na to za późno, ale zobaczymy przecież się z nią nie żenię jak sie okaże "wadliwa" to wymienię na lepszy model ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku już na to za późno, ale zobaczymy przecież się z nią nie żenię jak sie okaże "wadliwa" to wymienię na lepszy model ;)

nie martw się jestem z Tobą bo moja też lewa :lol: Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się jestem z Tobą bo moja też lewa :lol:

A gdzie zamawiales swoja? Moze trzebaby tutaj szukac jakejs zaleznosci. W jednych sklepach maja dobre w innych gorsze. Najtaniej znalazlem w pcp za 620. Bral ktos od nich?

 

I jeszcze pytanie do WuCetowcow. Co polecacie do chlodzenia ukladow zasilania, moze slyszeliscie o jakims elo :D bloczku? Cos bede musial musial tam zalozyc po zwodowaniu NB...

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiales swoja? Moze trzebaby tutaj szukac jakejs zaleznosci. W jednych sklepach maja dobre w innych gorsze. Najtaniej znalazlem w pcp za 620. Bral ktos od nich?

I jeszcze pytanie do WuCetowcow. Co polecacie do chlodzenia ukladow zasilania, moze slyszeliscie o jakims elo :D bloczku? Cos bede musial musial tam zalozyc po zwodowaniu NB...

Przyznaję sie bez bicia ! ;) Ale zaznaczam że jeszcze nie doszła i nie wiem jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z PCP. Płaciłem jeszcze 640zł. 2 dychy w plecy. Znajomy również i chodzi podobnie 500MHz robią obie. Co do bloczku to ponoć ktoś wypytywał Kyńka czy by się nie podjął. Jak na razie takowego brak. Ja mam przycięty kawałek radiatora aluminiowego z puszczonym nadmuchem i jak na razie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie czytam, i wygląda na to , że płyta fajna, lecz parę bugow jeszcze jest.

IMO jeszcze można poczekać na 2 mobo z "high fsb".

Mowa tu o DFI 965P Infinity ( która już jest w sklepach w Azji) i DFI 680i.

Mogą być jeszcze ciekawsze od Abita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie czytam, i wygląda na to , że płyta fajna, lecz parę bugow jeszcze jest.

IMO jeszcze można poczekać na 2 mobo z "high fsb".

Mowa tu o DFI 965P Infinity ( która już jest w sklepach w Azji) i DFI 680i.

Mogą być jeszcze ciekawsze od Abita...

O ile Infinity jest ok, to juz 680i nawet od DFI nie zablysnie wysokim FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie kontroli predkosci wentylatorow w biosie

Jest opcja IDle i Load - jak wiadomo load to temp przy ktorej wentylator wchodzi na wieksze obroty a jak jest z tym IDLE ? jak usatwie wentylator aby w idle byl na 8V i temp idle ustawie np na 40 C to kiedy wentyl dostaje te 8V ? gdy jest ponizej 40 C zy jak jest powyzej 40 C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin - zadajesz dziwne pytania. Jak jest <= 40*C to wiatrak dostaje 8V.

bo jestem troche przemeczony :)

 

a jak ustawie tak

temp idle 40 C

temp max 65C

 

napiecia wentyla w idle 8V

napiecie wentyla w max 12V

 

to czy wiatrak bedzie mial napiecie 8V tylko

- do 40 C ( jezeli tak to co miedzy 40 a 65 C )

- czy od 0 C do 65C

- czy miedzy 40 a 65 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jestem troche przemeczony :)

 

a jak ustawie tak

temp idle 40 C

temp max 65C

 

napiecia wentyla w idle 8V

napiecie wentyla w max 12V

 

to czy wiatrak bedzie mial napiecie 8V tylko

- do 40 C ( jezeli tak to co miedzy 40 a 65 C )

- czy od 0 C do 65C

- czy miedzy 40 a 65 C

do 40*C 8V przy 65*C 12V i w tym zakresie będzie dostosowywała płyta napięcia np. 55*C 10.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tylko pochwalę iż mam już swoje części w domku a więc przedstawię moje pierwsze wrażenia:

 

1. Ta mobo świeci bardziej niż moja zeszłoroczna choinka :D

2. Zero problemów z instalacją systemu poskładałem dałem boot-uj z BenQ i oto kilka minut później system jest ;)

3. Jak na razie chodzi niestety CPU na BOX-sie póki co więc nie poszaleję.

 

Zabieram się teraz za konfigurację systemu a potem postaram się coś powalczyć na tyle na ile moje super wydajne chłodzenie mi pozwoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...