Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak na razie wszystko śmiga bez problemów.

Na początku nie działał dzielnik 2:3, ale okazało się, że słabo dopchnąłem kość w slocie.

Nie żałuje zakupu i mogę ją polecić z czystym sumieniem.

Dodam, że jade na oryginalnym biosie i wszystko gra.Mobo V1.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po krótkim przywitaniu z Abitem stwierdzam:

 

1. Jaja były podczas botowania systemu znaczy się czasem wstawał a czasem nie, sprawę załatwił bios M621E_11_B6R, teraz nie dość ze wstaje zawsze to jeszcze do tego szybciej niż na oryginalnym biosie.

2. Z racji tego iż dość leniwy się na starość zrobiłem i wycieczki do Dos’a traktuję jako bardzo męczące postanowiłem na własnej skórze wypróbować WinFlash i skoro to piszę znaczy że działa ;)

 

To na razie było by na tyle idę się bawić dalej ;)

 

*Dla chętnych tej wersji użyłem : WinFlash v1.74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie teges z tym gościem :? Ja mam również rev. 1.0.

 

Tak w temacie to imo płytka bardzo przyjemna i user friendly... Zero problemów z postawieniem windy jak i z o/c (dojechałem do satysfakcjonujących :wink: 3,5GHz przy napięciu 1,42V - odczyt z uGuru), więcej problemów miałem z Gigashitem k8nf-9 na s.939 :D

 

BTW. przypominam sobie czasy z nf7 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie przeżyłem "chwile strachu" ale po kolei, postanowiłem sobie na moim pięknym BOX'sie pocisnąć choć kilka MHz do góry i co się będę szczypał dałem 3GHz włączyłem sobie Orthos'a i leci po chwili słyszę charakterystyczny dźwięk wyłączanego HDD WDC takie kliknięcie wszystkie aplikacje zamarł w ciskam klawisz power (bo nic innego nie mam podłączone ;) ) słyszę jak HDD ponownie sie włącza i system się poprawnie zamyka i komputer wyłącza. Włączam go ponownie i wisi na wykrywaniu SATA i teraz zaczynają się krzaczki odłączę HDD idzie normalnie do biosu potem wywala info że zabootować nie może bo nie ma systemu i tak w kółko, HDD w który slot SATA bym nie wpiło (a mam dwa dyski) i tak nie działa nie słychać tego klik podczas włączania po jakiś 30min zabawy w akcie desperacji odpiłem od dysków oryginalne zasilanie SATA i podłączyłem HDD pod zwykłe molex'y i co ciekawe zaczęło działać, co nie zmienia faktu że przez chwilę było mi słabo ;) Dziwna sprawa gdyż takie akcje miałem po raz pierwszy ale chwilowo sytuacja opanowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statystycznie na 10 płyt 2 śmigają , kiepsko :blink:

i to w rękach ludzi z których można brać przykład i naśladować

Dzieki ich odwadze i poswieceniu miliony userow moga spac spokojniej :>

 

A tak powaznie, mialem przesiadac sie na QuadGT bo sporo osób poleca, ale cos slabo sie plytki trzymaja a ja nie lubie zbednych komplikacji. 2 na 10 to jakas kpina :| Chyba jednak Aw9D zarządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jedzie już na najnowszym biosie ?

a jaki konkretnie bios masz na mysli ?

 

Dzieki ich odwadze i poswieceniu miliony userow moga spac spokojniej :>

 

A tak powaznie, mialem przesiadac sie na QuadGT bo sporo osób poleca, ale cos slabo sie plytki trzymaja a ja nie lubie zbednych komplikacji. 2 na 10 to jakas kpina :| Chyba jednak Aw9D zarządzi.

tylko uwazaj aby ten AW9D tez nie trail ci sie wadliwy (akurat jeden egzemplarz ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany najnowszy bios. Jak na razie wszystko OK. I uporałem się z niechęcią płyty do mojej nagrywarki DVD. Jestem już w pełni zadowolony. Wystaczyło wgrać najnowsze stery do Jmicrona a one podczas wgrywania podmieniły bios w Jmicronie. Teraz wszystko śmiga jak złoto.

 

Co do problemów to miałem w łapach 3szt. i wszystkie chodziły tak samo. Ogólnie gdyby nie Jmicron to mobo dostałoby ode mnie 9 na 10 punktów od razu. Tak to ma 8. Dla porównania P5B dlx dałbym nie więcej jak 6.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany najnowszy bios. Jak na razie wszystko OK. I uporałem się z niechęcią płyty do mojej nagrywarki DVD. Jestem już w pełni zadowolony. Wystaczyło wgrać najnowsze stery do Jmicrona a one podczas wgrywania podmieniły bios w Jmicronie. Teraz wszystko śmiga jak złoto.

a jaki to dokladnie bios ? ( bo moze jakas wersje pzreoczylem)

mozesz podac jaka to wesja sterownikow i jakis link do nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu z kumplem składałem sprzęt na tym mobo i od razu wgraliśmy B08. Wszystko ładnie śmiga E6600 na 3.6 dziś stanął.

Oczywiście na fabrycznym biosie ni jak postawic Raid.

Ogólnie bardzo pozytywnie i gdybym się kiedyś przełamał przejśc z AMD na Intela wziąłbym na pewno QuadGT.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu z kumplem składałem sprzęt na tym mobo i od razu wgraliśmy B08. Wszystko ładnie śmiga E6600 na 3.6 dziś stanął.

Oczywiście na fabrycznym biosie ni jak postawic Raid.

Ogólnie bardzo pozytywnie i gdybym się kiedyś przełamał przejśc z AMD na Intela wziąłbym na pewno QuadGT.

Na Commando bez łaski 4 .08GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera chyba nie umiem czytać ba jak by mnie patrzył w temacie pisze ABIT AB9 QuadGT a nie Commando czy "jak to sie kręci 6600 na innych modo" !

No to spadam możesz Mardok w pełni zachwalać Abita , masz rację porównanie z innymi plytami szczególnie z Commando nic nikomu nie daje ,pisz sobie o Abicie ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...