Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

czy jak wgrywacie bios b08 to pzrerabiacie jego rozszerzenie na bin czy moze wgrywacie tak jak wersje 6R z roszerzeniem oryginalnym ?

Rozszerzenie nie ma żadnego wpływu na samo Flash-owanie, tak więc nie ma to w ogóle znaczenia zarówno pod DOS-em czy też Windows-em !

 

Jak bardzo chcesz możesz zmienić sobie nazwę pliku na ciastko.xyz i będzie działać równie dobrze jak *.bin.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie nie ma żadnego wpływu na samo Flash-owanie, tak więc nie ma to w ogóle znaczenia zarówno pod DOS-em czy też Windows-em !

 

aha , bo kiedys ze wczesniejszymi biosami cos czytalem zeby przebiac rozszerzenie na .bin przed wgrywaniem pod dosem (dyskietka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , bo kiedys ze wczesniejszymi biosami cos czytalem zeby przebiac rozszerzenie na .bin przed wgrywaniem pod dosem (dyskietka)

Jak przerobisz na *.bin to wystarczy wpisać:

 

awdflash nazwa /jakieś_parametry

 

a jak jest inne rozszerzenie niż bin to trzeba

 

awdflash nazwa.xyz /jakieś_parametry

 

od to cała różnica.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

ja mam takie pytanko dotyczace niby tego abita ab9 quadGT

 

chcialem sie dowiedziec ktora plyta jest lepsza pod OC ?? i mnie problemowa ??? ab9 QuadGT czy aw9d ????

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś kolo pokręcił (postów raczej nie za wiele ma ..)

zobaczcie:

[....]

Wlasnie mi odpisal na priva:

 

Ajfina: "bro not sure why i put 1.1 dont remember LOL"

 

 

Wiec sprawa jest jasna rev 1.1 jeszcze nie ma :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M w SPi ma świadczyć o stabilności? :blink: Chyba, że ślepy jestem i na tych scrennach coś jeszcze jest...

Nie jesteś ślepy :D Bo na screena'ach nic innego nie ma :blink:

 

No właśnie co do stabilnośći to jak najlepiej sprawdzać stabilność? Może być Orthos? Np. 3h test blend?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i mam wrazenie, ze to "kolko wzajemnej adoracji i zachwytu nad bublem"...

 

Na razie kazda z tych fajnie zapowiadajacych sie plyt (Commando, QuadGT etc.) maja jakies felery - pewnie w duzej mierze zwiazane z wczesnymi wersjami biosow ale jakos tutaj nad wyraz latwo zauwazyc, ze felery to jednak sie latwo bagatelizuje... Wiadomo, ze niemal kazdy bedzie chwalil to, co kupil i pokazywal jak ewentualne bledy/braki nie maja zadnego znaczenia a osiagi innego sprzetu doluje sie ile sie da - to typowy "efekt slodkich cytryn" :rolleyes:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ja bym chyba musial byc bardzo napalony, zeby np. kupowac dodatkowy kontroler do tego, zeby twardziela uzywac + kilka innych rozbrajajacych tekstow, ktore przeczytac w tym temacie mozna :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M w SPi ma świadczyć o stabilności? :blink: Chyba, że ślepy jestem i na tych scrennach coś jeszcze jest...

chyba nie liczyłeś na 4ghz z kilku godzinami orthosa.....

 

wynik ładny, ale nie oznacza on, że TEN proc nie poszedłby tyle na jakiejkolwiek innej mobo. Bo poszedłby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek

Uzywasz raid ? Obecny QuadGT to 5 mobo w tym roku. 3 rozny chipset.

Za kazdym razem musialem tracic 400GB danych lu kombinowac jak je backapowac... wiec odczep sie, ok? to po pierwsze

po drugie, raid dziala juz doskonale(dzialal zawsze, tylko powodowal dlugie bootowanie i dlugo sie go roibilo) i nie zadnych klopotow.

Nie zauwazylem specjalnego depania innych produktow w tym topiku, natomiast kilku krytykow co sprzetu nie maja juz bylo...

wesolych swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bubel i feler to troche za duzo powiedziane imo.

 

 

 

u pmp w ciagu miesiaca/dwoch bodaj 5 strajkerow padlo samych z siebie, to moze byc powod do okreslenia plyty w troche mniej pozytywny sposob;). a nie to, ze bios nie jest do konca dopracowany.

 

 

 

napijmy sie i na luz, swieta sa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na jakiś lipny egzemplarz płyty.

Mobo dostałem przed wczoraj. Z braku czasu dopiero wczoraj zacząłem bawić się w OC. Kulturalnie ustawiłem 400x 9 @ 1.395v. Puściłem orthosa. Zostawiłem na pare h. Przyszedłem wszystko było ok, więc wyłączyłem piecyk. Wróciłem w nocy, próbuje odpalić i... nic :blink: :mur: . Pomyślałem, ze to memce, więc stestowałem inne, ale niestety nic. Po 2 dniach płyta poległa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

chyba nie liczyłeś na 4ghz z kilku godzinami orthosa.....

 

wynik ładny, ale nie oznacza on, że TEN proc nie poszedłby tyle na jakiejkolwiek innej mobo. Bo poszedłby.

O to mi chodziło, że na innej przecież też by poszedł, a ja zrozumiałem, że pokaże coś stabilnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na Abicie 4.08 GHz

i 537FSB może być na SP 16

Coś się tak uparł na to 4,08GHz myślisz że każdemu CPU tak lata czy o drogę pytasz ? Ciekawe jak np ja mam tego dokonać na BOX'sie przy założeniu że mój proc umie takie MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie wkurzają domorośli znawcy sprzetu ,którzy krytykują wszystko i wszystkich a sami nie wiele potrafią.

No yotomeczek, kszonek , Kaaban ,chemiczny ali , go, go ,go macie 6600 zobaczymy co potraficie za wyjątkiem krytykowania .

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo może jest lepsza ,może stabilniejsza ,nigdy nie mówiłem ,że jest do niczego złoszczą mnie ludzie którzy ślepo i bezmyślnie coś forsują bo są akurat właścicielami takiej lub innej rzeczy ,zakładają klapki na oczy i mówią mój Abit jest najlepszy cacy itp. itd a nie mają podstaw .

Madness twierdzi ,że płytę da się oswoić i mu wierzę a wiecie dlaczego bo nie tylko gada ale ma też wyniki na tej płycie co dla mnie jest lepszą miarą jakości i wydajności tej płyty niż czcze gadanie kogoś kto ma problemy na 380FSB i płacze na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ani w tym temacie ani w żadnym innym nie wychwalałem tej mobo "w niebo głosy" mimo iż zostałem o to przez ciebie posądzony. Zwróciłem ci tylko uwagę iż nie jest to temat o Commando którego zachwalasz co chwilę i bardziej mnie teraz interesuje ujarzmienie mojego Abita niż osiągi innych płyt z prostego powodu gdyż mam go już w domu. Od to całą historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raid dziala juz doskonale(dzialal zawsze, tylko powodowal dlugie bootowanie i dlugo sie go roibilo) i nie zadnych klopotow.

To zywy przyklad i potwierdzenie wystepowania efektu slodkich cytryn.

Nie zauwazylem specjalnego depania innych produktow w tym topiku, natomiast kilku krytykow co sprzetu nie maja juz bylo...

No ja zauwazylem "deptanie" i klapki na oczach coponiektorych... :rolleyes:

 

@Mardok - dokladnie o tym pisalem... ze ten sprzet Abita/Asusa jest potencjalnie dobry, ale potrzebne jest wsparcie ze strony producentow i szybka reakcja na problemy (nowe biosy, stery itd.). A tu normalni userzy robia za pilotow oblatywaczy - kiepsko :-|

Mysle, ze np. DFI wlasnie dlatego tak dlugo zwleka, bo wypusci cos lepszego i przede wszystkim dopracowanego i przez to powtorzy sie historia sukcesu znana z NF4...

 

A co do reszty wypowiedzi - mam podobne spostrzezenia co marcin255A. Smieszy mnie i wkurza jednoczesnie, ze zada sie zawsze dowodow tego co ktos twierdzi (i to jest jak najbardziej ok) ale jak sie tylko cos pokaze, to za raz sie wybrzydza, kwestionuje, zaczyna szukac dziury w calym - to takie..... polskie :?

 

Ale to wszystko jest niewazne - sa swieta, cieszmy sie i milujmy :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...