Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Bo mnie wkurzają domorośli znawcy sprzetu ,którzy krytykują wszystko i wszystkich a sami nie wiele potrafią.

No yotomeczek, kszonek , Kaaban ,chemiczny ali , go, go ,go macie 6600 zobaczymy co potraficie za wyjątkiem krytykowania .

Ok, za jakiś czas Ci pokażę bo jak na razie to przymierzamsię do tej mobo a nie jak błędnie twierdzisz ją mam. Nie wychwalam jej, o co też zostałem posądzony. Nie mam też 6600, moja sygnaturka jest z czasów kiedy nie było c2d i jest to grafa :lol2: (gf 6600). Jak na razie jeszcze 3 tyg mam ważniejsze/pilniejsze rzeczy do roboty i nie przyjmę Twojego wyzwania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI NF4 byłą dobra a nawet bardzo dobra ale chyba nie chcesz mi wmówić iż nie było z nią żadnych problemów ? Bo tak się dziwnie składa iż zarwałem przez nią nie jedną nockę i śmiem twierdzić iż było z nieznacznie więcej problemów niż z podobnymi konstrukcjami innych producentów co nie zmienia faktu iż po ujarzmieniu mobo można było liczyć na naprawdę porządną platformę do O/C.

 

Ale proszę już o skończenie z OT gdyż jak dla mnie (i mam nadzieję innych posiadaczy tegoż Abita) najważniejsze w tym momencie jest wykrywanie ewentualnie nowych problemów oraz ich rozwiązywanie na bieżąco gdyż jest to stosunkowo młoda konstrukcja i posiada prawdopodobnie wiele wad które mam nadzieję uda się przynajmniej w większości rozwiązać. Zaś co do porównywania różnych konstrukcji wydaje mi się iż bardziej odpowiednimi to tego celu tematami będą Conroe/merom (Core 2 Duo) - Testy I Dyskusja czy też Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready.

 

Pozdrawiam i również życzę miłych i przyjemnych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy szybko zapomnieli co się działo z DFI na NF4, mimo że mnie akurat omineły wszystkie problemy jakie doświadczali inni userzy tej płyty to wcale nie moge powiedzieć że był to ideał pod względem dopracowania. DOpiero któryś tam z kolei modowany bios wprowadził jakie takie przyzwoite użytkowanie tej mobo.

 

QuadGT nie jest zły na tyle żeby próbować na siłe robić z tego mobo gniota. Natomiast jesli koledzy nie potrafią dodać nic od siebie na temat problemów/ich rozwiazania na tej mobo to niech trzymają się z daleja od nacisnięcia przyciku Add Replay w tym temacie.

 

 

Wracajać do meritum udało mi się rozwiązać problem z piskami w dźwięku na Audigy 2ZS. Wystarczyło przelożyć karte do górnego PCI i już teraz wszystko jest w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ który jest przy PWM od strony proca ozanczony PULSE PA1315NL pracuje na częstotliwości od 450KHz do 1.3MHz. Może to powodować zakłócenia własnie na kartach muzycznych.

Hipo - sprawdź pod różnym obciążeniem proca czy przypadkiem w dalszym ciągu nie zakłóca ci fonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zapamietywania ustawien biosu powrocil...

Okazuje sie ze nie byla to wina pamieci. W takim razie nie wiem czego...

Czy ktorys z was zauwazyl w biosie ustawienie, ktore pisze mniejwiecej "OC on the fly" ?? Jesli tak, dajcie znac gdzie ono jest.

Wydawalo mi sie ze cos takiego bylo, a teraz nie moge tego znalesc...

Specjalne pozdrowienia dla dimka, ktory jak widac nie ma raida :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, myślałem, że moja płyta odeszła w zapomnienie, ale okazało się, że żyję.

No więc odpalam piecyk, aby zobaczyć czy coś się zmieniło. Nagle słyszę 'pip' więc zrobiłem CCMOS. Uruchamiam ponownie, wszystko dobrze i gdy winda ma się ładować wyskakuje black screen i nie zależnie jak długo czekam, nic się nie dzieje. Dysk i memce sprawdzone więc to nie ich wina. Bios to R6. OCB ?

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie wkurzają domorośli znawcy sprzetu ,którzy krytykują wszystko i wszystkich a sami nie wiele potrafią.

No yotomeczek, kszonek , Kaaban ,chemiczny ali , go, go ,go macie 6600 zobaczymy co potraficie za wyjątkiem krytykowania .

Ja krytykuję ??

Grzecznie spytałem czy masz screeny ... zabolało Cię czy co ??

Pokażę co mi się udało na innym - trudniejszym chipsecie i975 (bo 965 jeszcze nie miałem w łapkach i nie mam)

A tam w ogóle to ponad 500 fsb robi na strapie 1066 ??

 

post-69-1176057940_thumb.jpg

post-69-1176057960_thumb.jpg

 

I jeszcze na FC:

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na Abicie 4.08 GHz

i 537FSB może być na SP 16

wynik w 16M jest poprostu "żenua" i te 537FSB jest jak strzelanie ze ślepaków

sieknij pospolitego 3DM2K1 na 4GHz ,nawet nie żądam Orthosa bo to już wysokie progi (chłodzenie z tego co widzę to WC) :rolleyes:

p.s.

wiecej pokory i zimnej krwi a będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie wkurzają domorośli znawcy sprzetu ,którzy krytykują wszystko i wszystkich a sami nie wiele potrafią.

No yotomeczek, kszonek , Kaaban ,chemiczny ali , go, go ,go macie 6600 zobaczymy co potraficie za wyjątkiem krytykowania .

O co Ci chodzi człowieku? Pamiętaj, że oc zależy od konkretnego proca, więc jak ktoś ma padakę to na żadnej mobo nie pokręci, a Twój poszedłby tyle na "każdej" mobo. Pominę, że wyniki masz tragiczne. Mam w64 - i975 - jak chcesz to zrób takie spi1m jak u mnie w sigu skoro Twoja mobo jest idealna. Abita QuadGT nie mam i mieć nie będę, bo pewnie jeżeli zmienię w64 na coś to będzie to nf680 (pewnie DFI), ale imo quadgt to w tej chwili jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) mobo na 965.

 

acha, i nie mam 6600. Miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy ktorys z was zauwazyl w biosie ustawienie, ktore pisze mniejwiecej "OC on the fly" ?? Jesli tak, dajcie znac gdzie ono jest.

(...)

F8. A tak z ciekawości to ocb z tą opcją?

 

EDYTA

Już kumam :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, jak tam testy brachu, bo nie wierze, ze nawet na AC nic nie próbowałeś :).

 

BTW - czy przywidziało mi się czy kolejny "puszak" zawitał na forum?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Cóż chęci były aby WC założyć lecz dopiero podczas przymierzania zorientowałem się że mi się już całkowicie pasta termo-przewodząca skończyła, dobrze że nie zdjąłem AC bo nie bardzo miał bym potem jak je założyć ;) A święta mają to do siebie że wszystko zamknięte i nie ma gdzie kupić eh będzie trzeba operacje odłożyć na potem. Co do AC to nie ma czym się chwalić więc nic nie publikowałem lata skromnie na 3006MHz (2:3) 501MHz 5-5-5-15 na def VCore wiec to wynik dużo poniżej średniej, a na więcej go nie puszczałem bo jakoś nie mam zaufania do BOXów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mardok

 

Wodujesz tylko CPU czy mobo tez???

 

ZTCW na chipset smialo mozna wpakowac swiftecha, tylko wtedy co na zasilanie???

Chwilowo w planie jest tylko CPU a jak zajdzie potrzeba dopiero wtedy pomyślę o mobo, bo i tak będę musiał kombinować z zapinką bo mój blok jest z czasów s939 (PowerX) i będę musiał najpierw "obadać" jak się będzie sprawdzał na c2d i jak będę zadowolony z efektów będziemy coś kombinować dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo w planie jest tylko CPU a jak zajdzie potrzeba dopiero wtedy pomyślę o mobo, bo i tak będę musiał kombinować z zapinką bo mój blok jest z czasów s939 (PowerX) i będę musiał najpierw "obadać" jak się będzie sprawdzał na c2d i jak będę zadowolony z efektów będziemy coś kombinować dalej ;)

Z nudów mógłbyś obadać fsb 1:1 (ciekawe czy powyżej 510 będzie śmigać ...)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę musiał kombinować z zapinką bo mój blok jest z czasów s939 (PowerX) i będę musiał najpierw "obadać" jak się będzie sprawdzał na c2d i jak będę zadowolony z efektów będziemy coś kombinować dalej ;)

 

PowerX na C2D nie zachwyca, przynajmniej w moim przypadku. Lepszym wyborem wydaje się być jednak jakiś pinowiec.

A zamocować PX'a najlepiej tak ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerX na C2D nie zachwyca, przynajmniej w moim przypadku. Lepszym wyborem wydaje się być jednak jakiś pinowiec.

A zamocować PX'a najlepiej tak ;)

Z PX'em sprawa ma się tak iż go najnormalniej w świecie mam w domu i sobie leży i się marnuje, w dodatku śmiem myśleć że i tak będzie lepszy od BOX'a ;) A sprawę mocowania rozwiązałem w taki sposób Klik! gdyż ostatnio zrobiłem się troszkę leniwy ;)

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios z oryginalnego na bete 08 i system z visty 32bit na xp x64.. i na tych samych ustawieniach co na oryginalnym biosie uGuru pokazuje:

- temperatura procka +15C

- temperatura PWM +10C

Orthos zrobił 10 minut i na procku 75C pewnie poszłoby dalej (zarówno orthos jak i temp) ale nie podobała mi się już taka temperatura..Pozatym apropo tego biosu coś mi się wydaje, że vcore jakoś dramatycznie spada.. 1.4250 w biosie.. w idlu jest 1.39/1.40 przy orthosie spada do 1.37 głowy nie dam ale wydaje mi się, że wcześniej nie było to tak drastyczne bo nie rzuciło mi się w oczy. I tak się zastanawiam..Czy to nowy bios jest tak fantastyczny? Czy to uGuru głupieje na x64? Czy wszystko razem albo jeszcze coś innego?

 

update: Wróciłem do starego biosu.. orthos+uGuru.. co ciekawe po 5 minutach uGuru się wysypało, a orthos leci dalej, z czego dedukuję, że poprostu uGuru nie bardzo z x64 sobie radzi. Temperatury w everescie 72C proc i po 75C na jajkach, pwmy też blisko 90C. Dalej nie rozumiem dlaczego taka różnica pomiędzy XP x64 a Vistą w temperaturach.

Edytowane przez whatever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie mam takie pytanie do Was, a mianowicie czy udało się komuś zwodować sekcję zasilania na tym Abicie?W najbliższym czasie stanę się jego właścicielem i zamierzam zwodować proca+mobo, tylko tu jest problem bo jak bloki na chipsetu i cpu bez problemu dobralem tak ni cholery nie idzie nic wsadzić z wody na zasilanie.

A może tak dać sobie spokój i poprostu pociąć jakiś pokaźny radiator na te pięć klocków i dolożyć do tego nawiew?... :unsure:

Z tego co widziałem Nasi forumowi hołmmejdowcy robią tylko chłodzonko zasilania na płytki DFI :sad:

Pozdro!

 

 

No :wink: czekam na jakieś propozycje...

Edytowane przez Klichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...