Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka tego nie odda..albo świecą wszystkie albo zapalają się i gasną w różnej kolejności i tempie..na szczęście można to też poprostu wyłączyć..i wtedy zostaje jedna stylowa czerwona dioda i psująca cały efekt zielona..ich niestety nie da się wyłączyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Mardok

WxPx64 - no go.

Nowego biosa narazie nie lykne.

...

Tak też myślałem, mi ten program też pod Win XP x64 nie działał. Ale za to świetnie sprawdza się w 32bitowych systemach no może poza Vistą 32 bit bo tam jeszcze nie sprawdzałem ;) Nie wiem czy ten twój problem "z zapamiętywaniem ustawień" dalej aktualny ale czy nie działo się to przypadkiem np. po:

 

1. Nie udanym zabootowaniu (płyta wyświetliła np komunikat 90)

2. Albo bo nie udanym reboocie (płyta wyświetliła np komunikat F1)

 

Wyłączałeś wtedy komputer włączałeś ponownie i ustawienie (głownie te od O/C) wracały do domyślnych ?

 

Zakupiłem płytkę,czekam na transport, ma ktoś fotkę jak to świeci ,można to gdzieś wyl. w biosie dobrze mi się wydaje?

W drugiej zakładce uGuru w biosie można tym sterować, polecam wyłączyć bo mnie od tego tylko głowa bolała ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mardok

90% rebootuw na tej plycie konczy sie wyswietleniem F._ ( _ puste - nic nie wyswietla w tyn polu), po jakims czasie wyskakuje _2 i pozniej 0.0.

Userzy siegaja teraz po manual, gdzie wszystko jest napisane i czytaja co to znaczy.... powodzenia.

Ale to jeszcze nie koniec....

Czasem w trakcie bootowania, nastepuje nagly reboot(ni z tego ni owego), i wyswietla powyzsze - przewaznie pada na C.1. - mimo ze ustawienia ktoryz raz z kolei walkowane.

Zauwazylem, ze za ktoryms razem jak dam PWR Button w biosie, to wyswietli 9.9. - po takim komunikacie, wchodze do biosu i na bank moge wszsytko ustawic jak chce...

Co dziwne, nie zapamietuje TYLKO ustawien w zakladdce UGURU(napiecia, fsb, dzielniki/mnozniki i najwazniejsze - diody) - wszsytkie inne ustawienia dzialaja nalezycie.

 

EDIT:

Ustawienie biosu na 490x7 1:1 zajelo mi 15 minut...ale funguje jak dzikie... :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman:

 

Miałem miejscami identyczne problemy, ustawienia też się "gubiły" dokładnie w zakładce uGuru i te nieszczęsne diody. Wszystko "dzięki" zabezpieczeniom Abita przed prze taktowaniem sprzętu i problemami ze wstawaniem. Sytuacje chwilowo opanowałem wciskając w razie problemów reset a nie power on/off nie rozwiązuje to problemu lecz go omija ale ważne działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIKI SIKI SIKI

uzywam slowa skiki miast popularnego z K na poczatku...

Chyba mam buga...Sprawdze sobie pozniej, ale nie uwierzycie jesli to bedize to.,... gram w cod2....ciesze sie....

 

AE softowo podciagnolem do 1200 ale sie walilo...

Softowo 510 nie pozwallo na zrobienie spi1m, a teraz leci orthos :D

uGuru do piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie pomyslalem....

wezme do tego jesio jakies multi fajne, co nie bedzie dlugo szlo :P

 

EDIT

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zrobione od niechcenia, nic nie optymalizowane z cpu-z w tle, lecialem od 1m, wiec nie chcialo mi sie wlanczac i wylanczas

525 - no boot - dziwne :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wsio na max - proc na 1.55(tak dla jajec, nie to podkrecalem w zasadzie) a pamieci 2.375

 

@Madness

Zasadniczo to stosuje sie do zdaje sie twoich ustawien memsetem, ale moge to zrobic tylko raz...za kazdym nastepnym razem nie widze zadnych ustawien timingow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich za jakiś czas będę coś składał na C2D i myślę właśnie o tej płytce, miałem kiedyś AN8 Fatal1ty ale niestety poszła z dymem :lol2: jednakże lubię abita, >> NF7 :-P

 

Zamierzam wkładać tam 4x1GB bądź 2x2GB czy ktoś miał już taka kombinacje?

 

Co do felerności płytki, dałem se rade z DFI to dam i z abitem :lol2: :lol2:

 

pozdro

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FGW na XS robił takie małe zestawienie:

Bios / Idle miernik / Stress miernik

 

1.2875 / 1.2893 / 1.2766

1.3075 / 1.3078 / 1.2939

1.3275 / 1.3264 / 1.3129

1.3475 / 1.3457 / 1.3316

1.3675 / 1.3646 / 1.3500

1.3875 / 1.3835 / 1.3686

1.4075 / 1.4029 / 1.3876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FGW na XS robił takie małe zestawienie:

Bios / Idle miernik / Stress miernik

 

1.2875 / 1.2893 / 1.2766

1.3075 / 1.3078 / 1.2939

1.3275 / 1.3264 / 1.3129

1.3475 / 1.3457 / 1.3316

1.3675 / 1.3646 / 1.3500

1.3875 / 1.3835 / 1.3686

1.4075 / 1.4029 / 1.3876

 

miło by było jakby ktoś podał takie zestawianie dla vcore >1.6v, bo może mieć doc sporego droppa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kyniek nie bedzie robil tego wiecej, trzeba poszukac czegos gotowego na sieci. mips na razie nic nie ma, ale kto wie... bloczki na reszte abitow juz maja wiec moze doczekamy.

 

moze macie pomysl gdzie jeszcze tego szukac?

 

edit.

chwila w googlach i oto...

http://www.futura-sciences.com/comparateur...d-gt,60739.html

 

tym smieszniej ze na stronie mipsa tego nie ma ;).

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...