Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh..drogie to to że szkoda gadać...

No tak Kyniek wyprodukował jeden blok ale czy ktoś ma może fotki tego tworu?..A może by tak zrobić jakąś listę, zebrać kilka osób, zrobić projekty itd i zlecić wykonanie bloczku któremuś z forumowych producentów. Przy większej ilości osób napewno by zarobili sporo no i do tego posiadacze quada by się ucieszyli ;) ..

 

Co jak co...ale jakąś rozkminke trzeba przyjąć :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec miałem dziś małą sprzeczkę z Abitem on twierdził uparcie iż nie mam sieciówki a ja nalegałem iż mam, no ale po kolei. Postanowiłem sobie coś w biosie pogrzebać z ustawianiami ramu skończyłem zabawę wracam do windy jak zwykle włączam PPC a tu ci niespodzianka brak połączenia najpierw myślałem iż to mój serwer ale szybko doszedłem do tego iż mój Realtek znikną z menadżera urządzeń wraz z 1394 wracam do biosu myśląc iż może go wyłączyłem bo biegałem tam trochę, ale wszystko było ok w ustawieniach. Po kilku restartach i próbach doszukania się przyczyny, niestety bez skutecznie postanowiłem zastosować najstarszy trik znany ocerom mianowicie wyłączyłem komputer z prądu odczekałem chwile i włączyłem i nie zgadniecie sieciówka wróciła i ma się dobrze ;) Jak by ktoś kiedyś miał podobną historie to już wie co pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z radiówką na PCI. Jak śmigam ponad 500MHz z FSB to po powrocie do normy nie znajduje żadnej sieci. Ale zauważyłem że wystarczy dać jej trochę czasu na oswojenie (5-10min) i wszystko wraca do normy. Zaczynam się obawiać czy aby płyta coś z szyną PCI nie kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec miałem dziś małą sprzeczkę z Abitem on twierdził uparcie iż nie mam sieciówki a ja nalegałem iż mam, no ale po kolei. Postanowiłem sobie coś w biosie pogrzebać z ustawianiami ramu skończyłem zabawę wracam do windy jak zwykle włączam PPC a tu ci niespodzianka brak połączenia najpierw myślałem iż to mój serwer ale szybko doszedłem do tego iż mój Realtek znikną z menadżera urządzeń wraz z 1394 wracam do biosu myśląc iż może go wyłączyłem bo biegałem tam trochę, ale wszystko było ok w ustawieniach. Po kilku restartach i próbach doszukania się przyczyny, niestety bez skutecznie postanowiłem zastosować najstarszy trik znany ocerom mianowicie wyłączyłem komputer z prądu odczekałem chwile i włączyłem i nie zgadniecie sieciówka wróciła i ma się dobrze ;) Jak by ktoś kiedyś miał podobną historie to już wie co pomaga ;)

 

problem i rozwiazanie znane od dawna :) , dzieje sie to szzcegolnie gdy komputer zawiesi poprzez za mocne podkrecenie i zrobi sie reset wtedy nie wykrywa LANu , tylko wyaczenie komputera z pradu ( na kilka , kilkanascie sekund) przywraca.

Pierwszy raz myslalem ze mi sie karta sieciowa siadla , juz mialem wymontowywac i niesc spowrotem do sklepu :)

Niestety Abit nie rozwiazal problemu z tym w nowym biosie mimo iz byl zglaszany problem i jest nawet temat o tym na frum abitu. Dlatego tez ja wsadzilem swoja dobra karte sieiowa Intela na PCI a w biosie ta wylaczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z radiówką na PCI. Jak śmigam ponad 500MHz z FSB to po powrocie do normy nie znajduje żadnej sieci. Ale zauważyłem że wystarczy dać jej trochę czasu na oswojenie (5-10min) i wszystko wraca do normy. Zaczynam się obawiać czy aby płyta coś z szyną PCI nie kombinuje.

Zaczynam mieć podobne obawy, gdyż przed chwilą znowu zniknęła mi sieciówka ale na razi nic nie kraczę sprawa wymaga głębszego zbadania gdyż równocześnie kombinowałem z ramem.

 

problem i rozwiazanie znane od dawna :) , dzieje sie to szzcegolnie gdy komputer zawiesi poprzez za mocne podkrecenie i zrobi sie reset wtedy nie wykrywa LANu , tylko wyaczenie komputera z pradu ( na kilka , kilkanascie sekund) przywraca.

Pierwszy raz myslalem ze mi sie karta sieciowa siadla , juz mialem wymontowywac i niesc spowrotem do sklepu :)

Niestety Abit nie rozwiazal problemu z tym w nowym biosie mimo iz byl zglaszany problem i jest nawet temat o tym na frum abitu. Dlatego tez ja wsadzilem swoja dobra karte sieiowa Intela na PCI a w biosie ta wylaczylem

Sprawa o tyle śmieszna gdyż mi sie jeszcze ani razy nie zawiesił (odpukać) komputer poza tym moje O/C jest raczej skromne jak na razie, ani nie szaleje z FSB ani MHz wiec płyta powinna to lajtowo łykać...

 

Dołączona grafika

 

Nie nazwał bym tych MHz wyzwaniem dla mobo.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - fajny proc Ci sie trafil ;) Chlodny jak widac. Niby takty nie duze, ale temp w idlu super.

Ja wiem czy taki fajny def VID trochę duży 1.350v co może nie rokować najlepiej, fakt za bardzo się nie grzeje jak na BOX ale muszę dodać iż za ciepło w pokoju też nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj w idle ma około 25*C ale po obciążeniu natychmiast skacze do 50*C. Ale 3,2GHz na 1,225V robi ;) (miernik 1,225V bios 1,265V)

 

Dołączona grafika

 

 

Edit:

 

Mój proc to L629B598 ale wydaje mi się że ma krzywą czapkę i należy do tych gorących .

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak nikt nie pobije 16/18 na rdzeniach :wink: , ale procek słaby 3.2 na default to może jeszcze dobry wynik, natomiast w górę ciężko, pamięci też trafiłem padaczki 1100 4-4-4-12 2.4v to zdecydowanie mało na możliwości tych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet takich samych moze i wygladalby fajnie, ale cpu inne a reszta inne juz gorzej imo. sam mosfet bym lyknal, na nb dam swiftecha, na sb jak bedzie trzeba drugiego swiftecha.

 

 

 

angela to miala u siebie. i mcs. przynajmniej do dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak nikt nie pobije 16/18 na rdzeniach :wink: , ale procek słaby 3.2 na default to może jeszcze dobry wynik, natomiast w górę ciężko, pamięci też trafiłem padaczki 1100 4-4-4-12 2.4v to zdecydowanie mało na możliwości tych pamięci.

Ja mam tak pamieci AE na Commando 1200 na 5 cl na 2.2 V

proc 3.2 na 1.18 V to miernikiem ,na tej gadka zaczyna się od 2.5 V 1200 na cl 5 i !! 3.2 GHz proc na 1.95 V .

Na tej płyvie obawiam sięże braknie voltów :unsure:

 

O co chodzi skoro te pamiątki i proc potrafią takie rzeczy na Commando to dlaczego taki szajs na Abicie ?

Jedyne wytłumaczenie to ,że ta plyta strasznie oszukuje na V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci z dzielnika 2/3 i wysoko kręconych pamięci jak ustawiając 4/5 na czwórkach zjadasz o ponad 100Mhz wyżej kręcone pamiątki.

Jak na razie tylko te nieszczesne PWM mnie denerwują. Dziś podczas zabaw na 4,1Ghz radiatorek miał huragan z delty 120mm puszczonej na 7V.

 

Co do strapa to jeśli startowałeś z biosu wyżej niż 400MHz to Asus włączał strap 1333. Owocowało to tym, że np. czas jaki wykrecałes na ustawieniu 400MHz FSB na strapie 1066 - był równy czasowi uzyskanemu na strapie 1333 ale z FSB 423MHz.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tymi napieciami ? Naprawde tak dużo trzeba ,ja chyba śnię 1200 AE na cl5 na 2.5 V , to 1360 chyba na 3.0V?????

Co to jest CPU i DDR2 VTT ?

Na takich ustawieniach proc 3.2 GHZ ,pamiątki 1000 na 4 kach Dołączona grafika

 

komputer nie uruchamia sie z pamiątkami nawet ma 1250 na 5 kach na 4:5

 

 

PS o co chodzi z F8 ?

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc od pewnego czasu borykam się z kilkoma problemami które na dłuższą metę są dość uciążliwe a mowa o:

 

1. Znikająca całkowicie karta sieciowa oraz 1394 z systemu, a jako iż mam Internet po lanie to wiadomo jak to może denerwować.

2. Problemy z kartą graficzną, dziwne komunikaty typu „kabel zasilający do twojej karty graficznej jest odłączony” oraz artefakty podczas startu komputera a na całkowitym braku obrazu skończywszy (wszystko działa tylko nie ma obrazu system się ładuje i nawet słychać dźwięk przywitania Windows-a)

3. Problem z BOOT-owaniem, komunikat "90" podczas wciśnięcia Power bądź "F1" po restarcie systemu i komputer wisi.

 

Jako iż się już tego trochę nazbierało postanowiłem trochę pokombinować „co czemu jest winne” i tak po kilku ładnych godzinach zabawy wyszło mi coś następującego.

 

1. Sprawa pierwsza karta sieciowa, problem rozwiązało dźwignięcie napięcia ICH oraz ICHIO po lekkim podniesieniu karta sieciowa oraz 1394 już za każdym razem goszczą w moim menadżerze urządzeń.

2. Moja karta graficzna, chyba najdziwniejszy problem z całej trójki ale i tu udało się co nie co poradzić, w zasadzie rozwiązanie znalazłem przypadkiem kombinując z kartą sieciową gdyż karta zaczęła działać w miarę poprawnie po podbiciu w górę napięcia ICHIO oraz po lekkim podniesieniu taktowania PCI-E i jak na razie jest dobrze.

3.Problem z BOOT-owaniem oczywiście po ówczesnym sprawdzeniu pamięci w GoldMemory a CPU w Otrhos-ie aby wykluczyć najbardziej oczywiste przyczyny. Tutaj ameryki nie odkryłem i sprawę załatwiło podniesienie napięcia na VTT oraz MCH.

 

Na dzisiaj starczy mi już użerania się z Abitem, jak by ktoś kiedyś miał podobne problemy może któreś z moich rozwiązań mu się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Również mam problem z karta siecową :) Od piątku nie miałem sieci, myślałem że wyłączyli jednak w niedziele dzwonie do kupla(jest moim dostawcą) i mowi że wszystko gra i jest ruch na moim ruterze, oki sprawdzam czy mam ip a tu [gluteus maximus] blada, nic, sieciówka sie pali a ip nie widze, mimo wyłącznie kompa też nic, probowałem odinstalować lan i wgrac na nowo to nawet po uruchomieniu cd do płytki nie widzi LAnu , wiec instalacja reczna też nic nie pomogło,ustawienia w biosie wszystko oki, na defaultowych ustawienich też nic, przypuszczenie --> siadła karta sieciowa, kupiłem nowa i wszystko gra, jednak dopiero dziś czytam info o tych problemach, spróbuje podnieść napiecie na ICH, ale nie wróże nic dobrego ponieważ od jakiegoś czasu mam problemy z danymi ściągniętymi z sieci a dokładnie błędy CRC, mimo dociągania braków, oraz dociągania poszczególnych plików błędy się dalej pojawiają, po instalce nowej karty sieciowej problem zniknął, więc moim przypuszczeniem jest walnieta karta siec. na płycie.

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z wspomaganiem chłodnego poranka ok. 9-10*C

System mnie blokował bo nawet CW nie dało się zrobić bo potrafił się w trakcie zawiesić. Za bardzo system obciołem...

 

Co do napięć to wszystko MAX ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...