Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie bios'u czy 1.4 wnosi po prostu obsługę "oficjalnie" fsb 1333 dla procków 6x50..czy chodzi tu nie tyle o fsb, co o G0..i hipotetycznie na 1.3 nie uruchomię procka 6x50 tudzież np Q6600 G0, czy też uruchomię bez problemu i co najwyżej w trakcie bootowania jakieś krzaki mi wywali zamiast faktycznej nazwy zainstalowanego procka?

bios 1.3 czy 1.4 bez znaczenia. proce E6x50 chodzą bez problemu o czym już była mowa w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipa z E6420 :/ Przez jakieś 3 miechu spokojnie chodził bez problemów na 3,2GHz. A wczoraj włączam sobie grę i bluskrin :/ Po zmianie hdd na RAID. Jakieś 3-4 tygodnie temu wcisnąłem w budę 8800 GTS i byłbym przekonany, ze to jego wina bo podgrzewa proca. Ale w takim razie dlaczego przez te 3-4 tygodnie wszystko działało bez problemu i dopiero teraz zaczęło sie sypać? :/ No i BIOS zmieniłem z 1.1 na 1.3. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po skręceniu procka wszystko chodzi normalnie? BSOD to nie zawsze wina procka, może coś ze sterami nie tego gf 7xxx i 8xxx jak się nie mylę innych używają. Jak procek np. na orthosie się nie wywala to przypuszczam, że coś ze sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co tutaj leży .............. Nowy biosik 1.5

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ab9quadgt/

BIOS release V15 for AB9 QuadGT

 

Release information:

 

[ENGLISH]

 

1. The ICH8R AHCI function now works as intended.

2. BIOS compiled date: 07/25/2007

 

 

Czyli poprawili to co zwalili w wesrji 14 :)

 

 

Czy moze ktos z Was zauwazyl w ostnich biosach jakas poprawe odniosnie stabilnosci po podkrecaniu - wyzsze podkrecanie ? ( niby nic o tym w opisach biosow ale moze abit po cichu usuwa jakies ustereczki)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS release V15 for AB9 QuadGT

 

Release information:

 

[ENGLISH]

 

1. The ICH8R AHCI function now works as intended.

2. BIOS compiled date: 07/25/2007

Czyli poprawili to co zwalili w wesrji 14 :)

Czy moze ktos z Was zauwazyl w ostnich biosach jakas poprawe odniosnie stabilnosci po podkrecaniu - wyzsze podkrecanie ? ( niby nic o tym w opisach biosow ale moze abit po cichu usuwa jakies ustereczki)

Obawiam się iż jedyne co Abit po cichu usunął to to co pisze w opisie no i numerek zmienił z 1.4 na 1.5 wszak numerki też są ważne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zmian kosmetycznych no i pewnie obsługa nowych rewizji procków na 1333FSB... poza tym kręci się tak samo (choć bardzo nie katowałem bo nie mam czasu), napięcia tak samo... i co ważne AHCI już działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napiec przy sterowaniu wentylami do 6v ne obnizyli... kto tam wogole wpadl na pomysl ze 8-12v to dobry zakres?

W uguru można 6.0-6.5v ustawić, ale czemu nie można tego z pod biosu to pewnie ludki z abita nawet nie wiedzą:)

 

 

@Mardok

Sofcik pro:) Mam nadzieję, że będziesz rozwijał projekt. Ja osobiście chciałbym aby następna wersja programu liczyła W procka i była dostępna również w wersji na telefon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak to bywa że się człowiekowi nudzi ;)

 

C2D/Q Calc v1.0

 

[img ]http://mardok.ovh.org/software/images/c2dq_calc.png[/img]

 

Download !

[ot]

w czym to piszesz? bo miło niewiele zajmuje, nie to co widgety >2,5mb zawsze :/

[/ot]

 

programik fajny, ale niech jeszcze czyta aktualne takty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

w czym to piszesz? bo miło niewiele zajmuje, nie to co widgety >2,5mb zawsze :/

[/ot]

 

programik fajny, ale niech jeszcze czyta aktualne takty ;)

Z taktami samego CPU nie będzie problemu gorzej z resztą bo aż tyle wolnego czasu to ja nie mam ;) Zaś co do język to Delphi jest :-P

 

Mardok programik moze i uzyteczny, ale po co mnoznik 5x tam? :D

A ja wiem po co ? Tak ło z rozpędu mi się napisało :-P

 

mozna ;]. moj sponsorowany przeze mnie ;].

Nie ma problemu jak bardzo chcesz specjalnie dla ciebie może być możliwość nawet do 99x :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uguru można 6.0-6.5v ustawić, ale czemu nie można tego z pod biosu to pewnie ludki z abita nawet nie wiedzą:)

ale ze mnie lama............ a juz psy wieszalem na abicie.... no nic, wezme sobie wreszcie na nowo wentyle skonfiguruje, a nie na sztywniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie Abit nie spieszy się z poprawkami. Nie działające AHCI to gruba sprawa i powinno być to szybko poprawione.

W końcu ludzie nie wytrzymują i sami naprawiają błędy o czym świadczy pojawienie się biosu 1.4A zanim wyszedł 1.5.

Z moich obserwacji wynika, że tylko najważniesze zmiany w biosie są opsiywane przez Abita. Np. bios 1.4 daje płycie niezłgo kopa przy starcie.Ciekawe jakie jeszcze są zmiany .... testy pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt się rozwija :) Kiedy wersja w javie na telefon?:)

Myślę, że w programie powinna się pojawić opcja "donate" wtedy pewnie w wersji 12.0 będzie się wpisywało wartość w mhz, a program będzie sam dobierał poszczególne volty i sugerował adekwatne chłodzenie oczywiście z linkami do zaprzyjaźnionych sklepów..wszystko optymalizowane pod quadgt..żeby nie było wątpliwości :D A jak już Mardok będzie bogaty prawie jak billi z M$ i nadal mu się będzie chciało..nie tak jak billowi.. to zrobi, że program po numerku seryjnym z tolerancją do 50MHz poda max stabilne OC procka.

Edytowane przez whatever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie zgodnie z życzeniem w kolejności alfabetycznej a więc ent ma max mnożnik w zależności jaki CPU wybierze i nie ma już 5x a szkoda bo był taki fajny ;) natomiast sobih dostał chyba wszystkie możliwe dzielniki a jak nie to mnie pewnie o tym poinformuje :-P

 

C2D/Q Calc v1.1a

 

Dołączona grafika

 

Download !

 

Kurde nawet M$ tak szybko nie wydaje kolejnych wersji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi ;). grubych i pyskatych ;). dobra robota :).

chociaz... do najnowszej zabaweczki ktora juz czeka na zapiecie pod subzero nadal kalkulator nie ma zastosowania ;].

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...