Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam problem :|

q6600 na pokładzie

i zonk.... procus chodzi dobrze tylko na x9

jak dam np 375x8 to przy ladowaniu windy restart

nizsze mnozniki tak samo.........

o 7x450 np moge pomażyc

nie wiem o co chodzi czy to wina biosu czy co :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJKA :) jestem od wczoraj posiadaczem takowej plyty :D i mam prośbe. Podajcie linka do najlepszych sterów do tej mobo...

dzięki z góry

 

a jeszcze mam problemy z usb. Nie moze mi zainstalować.. Help :)

Edytowane przez OLAF_SKARPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJKA :) jestem od wczoraj posiadaczem takowej plyty :D i mam prośbe. Podajcie linka do najlepszych sterów do tej mobo...

dzięki z góry

 

a jeszcze mam problemy z usb. Nie moze mi zainstalować.. Help :)

wysil sie i przeczytaj 'dokladnie' pierwszy post w tym watku, a znajdziesz najlepsze stery do tej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJKA :) jestem od wczoraj posiadaczem takowej plyty :D i mam prośbe. Podajcie linka do najlepszych sterów do tej mobo...

dzięki z góry

 

a jeszcze mam problemy z usb. Nie moze mi zainstalować.. Help :)

Eh...

 

Kliknij tutaj !

 

...chyba nie muszę dodawać iż potem trzeba na Download kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok...ale dalej mam problem z głównym koncentratorem usb :| niewiem co jest grane

XP masz z minimum SP1? Sterowniki do USB 2.0 zwykle są zawarte w SP1 i SP2, żadnych dodatkowych sterowników. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o pomoc.Mialem hdd WD 2500JS -sata + wd:)jakas 40 na ide,dzis dokupilem sobie 320 segate i plyta przestala widziec hdka ide:(,troszku mam tam rzeczy ktorych mi szkoda,jakies sugestie??Dodam ze kabel zmieniony hdd sprawny

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ksiadzDOBRODZIEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xp na sp2. Biosa zmienilem na 1.5 i dalej lipa :|

Czyli problem taki, że usb nie działa? Spróbuj ręcznie zainstalować stery i jak wyskoczy ekran żeby podać lokalizację to zaznacz te proponowane prze winzgrozę, dogra pliki i będzie git :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem :|

q6600 na pokładzie

i zonk.... procus chodzi dobrze tylko na x9

jak dam np 375x8 to przy ladowaniu windy restart

nizsze mnozniki tak samo.........

o 7x450 np moge pomażyc

nie wiem o co chodzi czy to wina biosu czy co :|

Chyba nie sadziles, ze na P965 zrobisz FSB rzedu 450MHz z Quad Core. Przypadki sie trafiaja, Tobie widac niezbyt sie udalo.

 

Chcesz duze FSB to szukaj modzika GTL Ref.

 

Mozesz o niego napisac do Hipro na XS ( obecnie na wakacjach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok-nie dzialają linki z twojego Faq na 1 -wszej stronie

 

I jeszcze jedno ,nie wiem czy tak było od początku ale ,zauważyłem coś dziwnego .

Jak komp sobie chodzi bez obciążenia to napięcia są takie

cpu-1.34 - 1.36 -duży v -drop

mem 1.92-19.3 V

Jak zaczynam go obciążać to zaczynają się dziać cuda ,przy b.dużym obciżeniu napięcia wariują

cpu 1.34-1.44 V !!!

mem 1.92-2.06V!!!

 

Co się dzieje?

ps. oczywiście w biosie powył . wszystkie funkcje oszczędzania

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prosbe - jesli ktos ma dojscia do serwisu Abita na Polske, ewentualnie do jakiegos PORZĄDNEGO serwisu znającego się na rzeczy - proszę o PMke :D wywinela sie zdaje jedna faza zasilania na moim Quadzie i chcialbym to naprawic. Pomozcie uratowac plyte na ktorej zdobyte zostaly wszystkie rekordy SPi w PL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam nie byle jaki problem który wciąż się nasila :/ Na początku płyta ok cacko stabilne nic się nie dzieje. Aż przyszedł czas na te całe problemy z C1. Niewiem dlaczego się one wciąż wyświetlają. Zauważyłem że to samo się dzieje na Goodramach PRO 900 jak i na G.Skillach HZ 800 ... razem czy osobno nie ma różnicy ale zawsze jak komp jest wyłaczony przed dłuższy czas. Jeśli kompa wyłacze jak sobie pochodził z godzinke to większe szanse że uda mi się go właczyć bez błędu C1. A gdy błąd się pojawi to w ogóle nie idzie kompa odpalić . Mam wrażenie że bios zmienia napięcia na 1.85 i dlatego nie chce wystartować komp - ram bo jak wsadze jakieś stare 256 ddr II to się włączy. Czy jest na to jakiś sposób ?

 

Po 2 to całkiem niedawno zaczęły pojawiać mi sie losowe zwisy. Ot tak wszystko się zatnie i nie idzie nic zeobić tylko reset :(

 

Pomóżcie ...

 

Ps : próbowałem na róznych biosach problem nadal występuje, bateryjka na płycie też jest ok.

Edytowane przez vivaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sadziles, ze na P965 zrobisz FSB rzedu 450MHz z Quad Core. Przypadki sie trafiaja, Tobie widac niezbyt sie udalo.

 

Chcesz duze FSB to szukaj modzika GTL Ref.

 

Mozesz o niego napisac do Hipro na XS ( obecnie na wakacjach ).

no dobra ale zeby świrowąło przy 8x366 a na 9x366 chodzi dobrze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

temperatura otoczenia jakieś 29C

chłodzenie: scythe infinity + Rowenta Zenitiude na 3biegu + jakiś malutki strasznie wyjący ale nieźle dmuchający wiatraczek z epoki PRL

boczny panel zdjęty z boku wiatraki reszta w budzie

 

wPrime się zrobił, ale melodyjek się przy tym nasłuchałem..dreszczyk emocji był bo te melodyjki jak sądzę oznaczały 125C+ na pwmach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem w czym tkwi problem...Jak zainstaluje windoze Usb Smiga, ale jak instalne stery do intela (oprogranowanie do mikroukladu) to sie USb wysypuje :(...i jeszcze jedno, w jakim slocie powinny byc umieszczone pamięci (dual ddr)

 

Luda..napiszcie jak mam kręcić E6750 na tej płycie bo niemam juz sił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem w czym tkwi problem...Jak zainstaluje windoze Usb Smiga, ale jak instalne stery do intela (oprogranowanie do mikroukladu) to sie USb wysypuje :(...i jeszcze jedno, w jakim slocie powinny byc umieszczone pamięci (dual ddr)

 

Luda..napiszcie jak mam kręcić E6750 na tej płycie bo niemam juz sił :(

Po pierwsze wypadało by napisać jaki masz system i czy wszystkie aktualne poprawki do niego, u mnie na XP/2003/Vista X86 & X64 nie było żadnych problemów z USB i mógł byś sprecyzować co znaczy "USB się wysypuje". Zaś co do pamięci w DUAL DDR2 wszystko jest opisane jak byk w takiej małej książce zwanej Manualem i pisze tam iż kości trzeba umieścić w slotach tego samego koloru wiec jak masz dwie kości to po jednej do Slotów koloru niebieskiego, bo zakładam iż nie masz problemów z kolorami. Natomiast co do problemów z O/C procesora E6750 to podobnie jak wyżej w czym konkretnie tkwi problem bo naprawdę ciężko wywnioskować cokolwiek z twoich wypowiedzi. Na koniec dodam iż najnowszy bios to podstawa jak go jeszcze nie masz wgranego to w FAQ go znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia to ustaw strapa na 1066, memki daj 1:1, podnieś delikatnie wszystkie napięcia (nie wiem jakie masz memki :D ) prócz v-core i jedź z magistralą do góry :D Wszystkie opcje znajdziesz w biosie (uguru nie polecam :blink: ) i tam wszystko poustawiasz. Oczywiście forum jest aby pytać, ale pytania jak podkręcić (w ogóle) należy kierować do działu Podstawowe Zagadnienia, bo burdel w temacie robisz :? pzdr

 

Edit

Już wiem jakie memki to może spróbuj 2,1V na memki na początek :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakąś listę kompatybilnych pamięci które na 100% wstaną po włączeniu kompa na defaultowych ustawieniach biosu ?

 

Z innej strony znalazłem coś takiego :

 

Compatable Ram List

 

OCZ 2GB FlexXLC Edition DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS4

OCZ 2GB Platinum Revision 2 XTC Series DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS4

OCZ 2GB ATI CrossFire Edition DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS4

OCZ 2GB SLI-Ready Edition DDR2 PC2-8500 (2x1GB) CAS5

 

Patriot 2GB Extreme Performance DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS4

Patriot 4GB Extreme Performance DDR2 PC2-6400 (2x2GB) CAS5

 

Crucial 2GB Ballistix Tracer (with LEDs), DDR2 PC2-8000 (2x1GB) CAS5

Crucial 2GB Ballistix DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS4

Crucial 2GB 10th Anniversary DDR2 PC2-5300 (2x1GB) CAS3 (Limited Edition)

Crucial 2GB Ballistix DDR2 PC2-5300 (2x1GB) CAS3

 

Team 2GB Xtreem DDR2 PC2-6400 (2x1GB) CAS3

 

Kingston 2GB HyperX DDR2 PC2-8500 (2x1GB) CAS5

 

Mushkin 2GB DDR2 EM2-6400 (2x1GB) CAS5

 

Corsair 2GB Dominator DDR2 PC2-8500 (2x1GB) CAS5

 

CellShock 2GB DDR2 PC6400 (2x1GB) CAS4

 

G.Skill 2GB DDR2 HZ PC2-6400 (2x1GB) CAS4

G.Skill 4GB DDR2 PQ PC2-6400 (2x2GB) CAS5

 

Ale mam te pierwsze g.skille i jest jednak z nimi problem - podobnie jak z goodramami 900 .

Jeśli ktoś ma jakieś ramy 800mhz na 100% działające z tą mobo to niech wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakąś listę kompatybilnych pamięci które na 100% wstaną po włączeniu kompa na defaultowych ustawieniach biosu ?

 

Ale mam te pierwsze g.skille i jest jednak z nimi problem - podobnie jak z goodramami 900 .

Jeśli ktoś ma jakieś ramy 800mhz na 100% działające z tą mobo to niech wymieni.

 

Ja mam takie i nie mam z nimi zadnych problewmo nawet po podkreceniu :

 

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...