Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

spotkal sie ktos moze z problemem z dyskami

mam raida 0 stery do intelowskiego(bo jmicron mi wykrywa tylko dysk na IDE)

winda niby chodzi ale jak odpalam program to losowo wylaczaja sie dyski ekran gasnie ale komp niby chodzi :|

podejrzewam albo problem z raidem albo winde (sp2)

bardzo irytujace....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pierwszy raz bede podlanczal dyski w RAID. Mam pytanko jak to dokladnie zrobic ?? Tzn jak podlaczyc na plyte ?? Twardziele musza byc na jednym kablu - bo gdzies takowe kabelki widzialem ;) ??

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pierwszy raz bede podlanczal dyski w RAID. Mam pytanko jak to dokladnie zrobic ?? Tzn jak podlaczyc na plyte ?? Twardziele musza byc na jednym kablu - bo gdzies takowe kabelki widzialem ;) ??

Podpiąć 2 dyski np do SATA1 i SATA2, ustawić w biosie kontroler SATA MODE=RAID, przy starcie CTRL+I - utworzyć macierz, zainstalwoać system. KONIEC.

 

szczegółowe info tutaj: http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=121346

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe 400 - 430W wystarczy. Więcej nie zaszkodzi na pewno.

Czy połączenie płyty Abit AB9 QuadGT z prockiem e2140 plus 8800GTS 320 ma sens??...

A właściwie o co pytasz? :blink: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić dobrą płytę i oszczędzić troszkę na procku (kiedyś wymienić) . I jak się ma wydajność 8800 GTS i e2140 (czy procek nie jest za słaby - o/c)

 

Mam Chiefteca 420 ATX 2.0 (brak końcówki 6- pin- na allegro widziałem przejściówki) - taki może być???

 

 

Chyba że polecasz jakąś inną mobo.......

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem właśnie z tą płytą. Otoz nie widzi ani sieciowki na płycie. Nie widzi rowniez niczego co podepne pod PCI.

płyta Abit Ab9 Quadgt (bios 15)

proc Intel C2Q Q6600

ram Kingston Hyperx DDR2 800 2x1024 4-4-4-12

graf radeon 2900xt

 

Ma ktos jakis pomysl jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem właśnie z tą płytą. Otoz nie widzi ani sieciowki na płycie. Nie widzi rowniez niczego co podepne pod PCI.

płyta Abit Ab9 Quadgt (bios 15)

proc Intel C2Q Q6600

ram Kingston Hyperx DDR2 800 2x1024 4-4-4-12

graf radeon 2900xt

 

Ma ktos jakis pomysl jak rozwiazac ten problem?

Reset biosu, odpięcie kabla zasilającego na jakiś czas, te dwie rzeczy zazwyczaj pomagały. Miałem tą samom przypadłość kilka razy na początku zaraz jak kupiłem mobo potem "jej przeszło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS v1.6

 

EDIT:

 

AHCI znów nie działa... zostańcie na 1.5

Kurde dopiero co włączyłem AHCI : AHCI Bez Reinstalacji Systemu !

 

A tu wychodzi nowy bios i znowu AHCI nie działa zaczyna to być już naprawdę irytujące :angry: Eh... nie zmienia to faktu iż już dodałem nowy bios do FAQ żeby nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka opcje ustawic w BIOSie aby komp wystartowal z Pendrive ? (tam jest cos USB-FDD , USB-ZIp, ...)

Podłączyć Pendrive, wałczyć komputer i przejść do biosu. Przejść do zakładki Adwanced BIOS Feature a następnie na liście Hard Disk Priority ustawić Pendrive na pierwszym miejscu. Zapisać ustawienia i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytnko:),czy jest mozliwosc zmiany bootujaceko hdd bez wchodzenia do biosu i zapisywania.Mam 2 sytemy na 1 hdd Xp,a na drugim viste,ktora podczas instalacji nie

zmianila pliku rozruchowego systemu i nie mam wyboru ktory sytsem uruchomic:(.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po 1 miałem problem z wybraniem działu i jeśli wybrałem źle to przepraszam .

 

A problem chyba dotyczy płyty głównej czyli mojego Abit QuadGT.

 

Widziałem że jest już temat w którym jest chyba wszystko napisane na temat tej płyty , ale po przeczytaniu 1 paru stron zwątpiłem w możliwość znalezienia odpowiedzi .(1 404 odpowiedzi nieźle) . Jeśli mój problem który zaraz opisze tam był to z góry przepraszam , ale czytając pobieżnie temat go tam jakoś nie zauważyłem.A mianowicie chodzi o :

 

Komputer jakiś czas temu zaczął się dziwnie zachowywać przy włączaniu , a dokładniej od pewnego czasu nie ma ochoty włączyć się monitor w kompie przy 1 URUCHAMIANIU , żeby to zrozumieć podam przykład.:

 

Włączam komputer o 8:00 - widzę przez 1~1,5s logo Abita + Intela(zwykle trwało to minimum 3~5s) , poźniej ekran robi się czarny

,następnie mignie obraz z wykrywaniem dysków i nagrywarek ( mignie a powinien zostać ) - w następnej kolejności przez 1s widzę ładowanie się Windows XP , później obraz znika - na koniec jest ekran z słowem "Zapraszamy" w Windows XP , któtego widać przez mniej niż 1s , a później monitor całkiem się wyłącza na amen ( wciskam ponownie OFF-ON na monitorze i obraz przez mniej niż sekundę jest widoczny po czym znika) . W fazie początkowej tych objawów wystarczyło , powciskać enter na klawiaturze i monitor jakoś załapywał - ale teraz już to nie działa)

 

Po którymś z kolej resecie wszystko jest OK - tak jak powinno być , obraz jest miodzio.Ale problem powtarza się za każdym razem kiedy komputer jest wyłączony więcej niż 1~2~6h , lub też gdy jest włączony przez dłuższy czas np.3h i jest nie używany - wtedy monitor się wyłącza tak , jak w problemie opisanym wyżej ) w Panelu Sterowania nastawiłem już dawno wszystkie opcje na "nigdy"

 

Pytałem się już ludzi na Mircu i powiedzieli żeby sprawdzić kondensatory na płycie , ale na moje oko a raczej oko-lupę-latarkę wszystko jest OK.

 

Mój komp.

C2DE6700 niedawno chodzi na 3,00GHz ale teraz jest na 2,66 GHz

Płyta :Abit QuadGT bez żadnych modów -smrodów itp. (Bios najnowszy v16)

Karta Graficzna :Asus GF 8800 GTX nie krecony prawie :P (tylko raz dla testu)

Zasilacz:tagan 500w u-35 easy-con XL

 

Jeśli coś pominełem to przepraszam . Jeśli napisałem w złym dziale albo to już było tylko nie umiałem znaleźć to tez przepraszam.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem z chęcią posłucham jak sobie z nim poradził.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, postanowiłem napisać dziś znów posta od bardzo długiego czasu, ponieważ mój niepokojący problem powrócił, na początku postaram sie opisać opisać co się dzieje z moja maszynka :(. Problem polega na niekontrolowanych restartach jakiś czas był spokój ale niestety od tygodnia znów mnie trapi ta przyczyna bo te restarty są coraz bardziej denerwujące bo zdarzają sie w nieodpowiednich momentach. Na pozcątek myślałem że to może być wina systemu bo już chwile mi służył więc poleciał format niestety bez rezulatatów sterowniki brałem z tego tematu z strony 40, Zrobiłem Update biosu na 1.6 niestety też bez rezulatatu.

 

A dzieje sie to w takich przypadkach :

 

a: załaduje sie system , klikam prawym myszki prawym właściwości i pach (reset)

b: wchodze do quake 2 klikne ready i pach (reset) to sie nie dzieje za każdym razem ale sie jednak dzieje

c: słucham muzyki (winamp) rozmawiam przez gg (v6.1) i pach (reset)

 

Postaram sie dać linki do screnów ustawień oraz temperatów może bedzie łatwiej zdiagnozowac problem.

 

Oc Karty Graficznej

OC Uguru

Odczyt Temperatury z Uguru

Odczyt Napięć z Uguru

 

Dodam że othos był zapuszczany i na noc i w dzien i sie nie wysypał ani 1 restart 3d marki przechodzi bez problemy z wygładzaniem i bez.

 

Panowie poradzcie coś bo już nie wiem jak tego skurczybyka ugryść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...