Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem a mianowicie posiadam ta plytke 4x1Gb pamieci, system XP SP2 32 bit wszystko jest w pozadku dziala bez problemu na 2,3 gb pamieci jak juz wloze 4gb (4x1gb) zaczyna wariowac system, mam dziwne restarty kompa. Czy ta plyta ma problem z prowadzeniem pamiec 4x1gb czy to wina moze windowsa XP SP2 32 bit ? Juz sam nie wiem co jest grane moze ktoras pamiec jest walnieta ? Jak tylko wloze 4 gb ramu zaczyna wariowac system ;/ Mial ktos moze podobny problem ? Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem Quad'a GT... A moim problemem jest sycząca cewka (!), znajdująca się pod złączem PCI-Ex.

Nie będę opisywał swoim przeżyć wewnętrznych (no nie wierze... kur..de), więc zapytam tylko - co z tym fantem zrobić?

Oddać na gwarancję (i czekać, czekać...) czy "naprawić" to samodzielnie? Jeśli opcja 2-ga, to w jaki sposób?

 

Dodam tylko, że problem pojawił się przy podkręcaniu, przy czym znikał i pojawiał się (po zmianie napięcia CPU), a teraz występuje "stale, bez zmian". (przy napięciu 1,390-1,4V)

Niestety w większości wypadków nie da się nic z tym zrobić czasem pomaga zmiana napięcia na CPU (na większe lub mniejsze) z gwarancją też może być różnie jak płyta "technicznie" działa bez problemów.

 

Witam. Mam taki problem a mianowicie posiadam ta plytke 4x1Gb pamieci, system XP SP2 32 bit wszystko jest w pozadku dziala bez problemu na 2,3 gb pamieci jak juz wloze 4gb (4x1gb) zaczyna wariowac system, mam dziwne restarty kompa. Czy ta plyta ma problem z prowadzeniem pamiec 4x1gb czy to wina moze windowsa XP SP2 32 bit ? Juz sam nie wiem co jest grane moze ktoras pamiec jest walnieta ? Jak tylko wloze 4 gb ramu zaczyna wariowac system ;/ Mial ktos moze podobny problem ?

Płyta nie ma problemów jako tako z obsługą 4GB ramu (sam mam 4x1GB OCZ Plat. v2), należy pamiętać iż O/C się pogarsza przy większej ilości kości i dość często wymagane jest większe napięcie do pracy z 4 modułami niż np. z dwoma. Na twoim miejscu zaczął bym od podniesienia napięcia VDimm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w większości wypadków nie da się nic z tym zrobić czasem pomaga zmiana napięcia na CPU (na większe lub mniejsze) z gwarancją też może być różnie jak płyta "technicznie" działa bez problemów.

Aha, szkoda... dzięki za odpowiedź.

 

Płytę mam niecały tydzień, a już myślę nad wymianą ze względu na to "syczenie". Poza tym "bonusem" mobo przypadło mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa tego biosu 1.6b? Mi się coś sypie na nim. Najpierw mi się wieszał jak np emule duży plik hashował na dysku na ide, ale wywaliłem stery jmicron i niby ok, ale dzisiaj normalnie zresował mi się, podczas przeglądania www także coś jest chyba nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa tego biosu 1.6b? Mi się coś sypie na nim. Najpierw mi się wieszał jak np emule duży plik hashował na dysku na ide, ale wywaliłem stery jmicron i niby ok, ale dzisiaj normalnie zresował mi się, podczas przeglądania www także coś jest chyba nie tak.

Ja używam cały czas v1.6A modyfikacja tej samej osoby, różnic się od v1.6B tym iż nie posiada najnowszych sterowników JMicron. Osobiście nie mam nic poza nagrywarką na IDE więc najnowsze sterowniki JMicron nie są dla mnie niezbędne, w twoim wypadku skoro po wgraniu biosu zaczęły się problemy na HDD na IDE może należy rozważyć powrót do jakieś starszej wersji. Proponował bym v1.6A, modyfikacja oryginalnego v1.6 z poprawionym AHCI.

 

PS. Dla tych co nie wiedzą to właśnie JMicron na tej płycie dopowiada za kontrolę urządzeń na IDE oraz eSATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też tylko nagrywarkę i jedną 120ke ata starą i na tym emule się gnieździ..wróciłem na stery microsoftowe i jest ok. W sumie wcześniej też nie używałem sterów jmicorona..także ciężko stwierdzić czy to wina biosu, a nie sterów po prostu. Miałem dziwnego bluescreena i res podczas przeglądania www(czyli obciążenie, żadne tym bardziej dla 4 jaj:D) nie bardzo potrafię określić co było tego przyczyną, wcześniej takich rzeczy nie widywałem dlatego podejrzenie na bios..ale w sumie póki co nic się nie dzieje..dam jeszcze szanse temu 1.6b..może to po prostu jakieś fochy visty po ostatnich update'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma problemów jako tako z obsługą 4GB ramu (sam mam 4x1GB OCZ Plat. v2), należy pamiętać iż O/C się pogarsza przy większej ilości kości i dość często wymagane jest większe napięcie do pracy z 4 modułami niż np. z dwoma. Na twoim miejscu zaczął bym od podniesienia napięcia VDimm.

A Jezeli to nie pomoze ;/ Pamieci mam Transcenty na D9GMH 4 x 1GB ustawiam je na 2,2 V na 800 mhz i dalej maja problemy dzwine. Na 2 modulach bez problemu robia 800 na 1,9V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jezeli to nie pomoze ;/ Pamieci mam Transcenty na D9GMH 4 x 1GB ustawiam je na 2,2 V na 800 mhz i dalej maja problemy dzwine. Na 2 modulach bez problemu robia 800 na 1,9V.

W takim razie pozostaje kombinowanie z różnymi slotami jak i różnymi biosami. Niestety w takich wypadkach nie mam zazwyczaj prostej rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest nadzieja na E8xxx na tej płycie skoro AB9 Pro rzekomo to potrafi ;)

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=134100

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=50700

He poczekamy zobaczymy. Zrezygnowalem jak na razie ze zmiana mobo bo nic nie ma konkretnego chyba ze DFI p35. A za cene 300 zł nie oplaca sie jej sprzedawac.

 

PS. Juz sie skonczyly problemy z ramem :) Bo je zmienilem na Lanfesty :P

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z biosem w wersji m621e16B. Wzmiankę o nim znalazłem na forum Abita. Ciekawy jestem czy poprawia on dzialanie AHCI spartolone w orginalnym biosie Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym raczej 1.6a .. wersja b od a niby różni się tym, że firmware do jmicrona jest nowszy..ale ja akurat miałem sporo cyrków przez to. Wersja 1.6a to oficjalny 1.6 z poprawionym AHCI i działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad updatem biosu na zmodowaną werję z działajacym AHCI.

W związku z tym mam pytanie czy warto sobie zawracać głowe AHCI. Czy zwiększa sie wydajność w porównaniu do trybu IDE kontrolera w przypadku dysków SATA 2 konkretnie 2 Samsungi 320 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eragorin jak masz 2x320 to zrób sobie raid 0, a nie ahci.

 

Raida ) chwilowo nie zrobie bo na drugim dysku mam Ważne dane ktore dopiero po instalce systemu będe zgrywał. A pytałem się czy warto sie bawić w AHCI z tego względu, że zeby je właczyc to musze zrobic update biosu bo mam orginalny Abita w wersji 16 w którym AHCI nie działa. Niestety moją płyta nie przepada z updatami biosu na 4 próby 2 skończyły sie wyjmowaniem kości bios i programowaniem na stacji w serwisie komputerowym. Dlatego jeżeli AHCI w porównaniu z trybem IDE nie daje wzrostu wydajności nie bede sie bawił w flashowanie bios bez potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka cisza... pojawil sie beta bios ze wsparciem 45nm.

 

2947195[/snapback]

Zastanawiam się nad updatem biosu na zmodowaną werję z działajacym AHCI.

W związku z tym mam pytanie czy warto sobie zawracać głowe AHCI. Czy zwiększa sie wydajność w porównaniu do trybu IDE kontrolera w przypadku dysków SATA 2 konkretnie 2 Samsungi 320 GB.

Nie ma żadnej różnicy w wydajności między włączonym i wyłączonym AHCI, swego czasu testowałem to ustawienie i wyniki są gdzieś na forum. W skrócie nie ma po co sobie tym głowę zawracać...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zmienilem i sie ciesze ze wreszcie wyszedl - bedzie mozna sobie po roku zapodac nowego procka, bez pakowania sie kolejne koszty i straty na plycie. nastepne intele only for ddr3, wiec bez przesiadki na nowa plytke pewnie z nieistniejacym jeszcze chipem sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit nie rychliwy .... itd. Dobrze, że się w ogóle pojawił. No QuadGT zostaje na dłużej ;) Pasuje mi ta płytka jak mało która. Ostatnio tak lubiłem DFI LP NF4 Ultra-D -ale wydajnośc intela wtedy mnie jej pozbawiła ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam w tej chwili BIOS v 13 to sugerujecie jakiś nowszy, czy ten może zostać?

Z istotnych rzeczy na pokładzie RAID 0.

Pytam, bo w tej chwili nie wiem czy mam zmienić BIOS na jakiś nowszy, czy instalować stery JMicron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam w tej chwili BIOS v 13 to sugerujecie jakiś nowszy, czy ten może zostać?

Z istotnych rzeczy na pokładzie RAID 0.

Pytam, bo w tej chwili nie wiem czy mam zmienić BIOS na jakiś nowszy, czy instalować stery JMicron.

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad 1.6A (1.6A = oficjalny 1.6 + poprawiona obsługa AHCI), mam u siebie i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wertuję ten temat i mam już dość bo walczę z RAIDem.

 

Mam wgrany najnowszy BIOS, czyli 16kę.

 

Podłączyłem 4 dyski SATA do płyty i skonfigurowałem RAID0 z czterech dysków.

 

Pytanko: Co zrobić aby działał mi CDRom pod SATA ?

 

Nie mogę go przecież podłączyć pod eSATA bo: nie mam takiego kabla no i CDRom siedzi w środku kompa.

 

Proszę o pilną odpowiedź, widzę że wiele osób pisze że już nie ma problemów z RAID na tych najnowszych BIOSach a mi CD-Rom po prostu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy moge wgrac bios 1.6a lub 1.6b za pomoca FlashMenu spod windy?

 

koledzy jakie macie jeszcze temperturki na quadzie 2.4 na PWM w spoczynku, ja mam 56 stopni

Edytowane przez Itor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy moge wgrac bios 1.6a lub 1.6b za pomoca FlashMenu spod windy?

 

koledzy jakie macie jeszcze temperturki na quadzie 2.4 na PWM w spoczynku, ja mam 56 stopni

Ad1. Tak możesz wgrać bios z pod windy, ja to robiłem za pomocą WinFlash i za każdym razem działało jak należy. Natomiast co do Biosu w wersji 1.6 jak brać to v1.6a bo z v1.6b są niekiedy problemy...

 

Ad2. Temp w zasadzie w normie jak na zamknięta obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tak możesz wgrać bios z pod windy, ja to robiłem za pomocą WinFlash i za każdym razem działało jak należy. Natomiast co do Biosu w wersji 1.6 jak brać to v1.6a bo z v1.6b są niekiedy problemy...

 

do tej pory mialem oficjalny bios ze strony abita wersja 16, wgralem spod windy ten 1.6a ale przy starcie pokazuje mi ze nadal mam ten 16 - cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory mialem oficjalny bios ze strony abita wersja 16, wgralem spod windy ten 1.6a ale przy starcie pokazuje mi ze nadal mam ten 16 - cos nie tak?

Wszystko w porządku, v1.6a od 1.6 oficjalnego w wyświetlanej nazwie niczym się nie różnią (oczywiście mają jeszcze inną datę kompilacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...