Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sie orientuje jak wyglada wspolpraca tej plytki z nowymi quadami intela? Mam na mysli q9550 i "rodzenstwo" [45nm, 1333mhz fsb] Czy wogole plyta obsluguje te procesory? Jesli tak to jak wyglada sprawa o/c i stabilnosci takiego tandemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem 'szukajką' znalezc posty dotyczace grzania sie mostkow plyty, ale nie dokopalem sie :/

 

z gory sory jesli powtarzam pytanie.

 

cpu i gpu chlodze woda, wiec temperaturki mam niskie. proc idle ma 20-25 stopni, w stresie max 40. chyba ze porzadnie go spocic orthosem to max 53 stopnie. plyte abit ab9 quadgt mam od paru dni i zauwazylem ze ma bardzo wysokie temeratury pwm'ów. troszke mnie to niepokoi. idle ~60 stopni, a w stresie dochodza do 80 :/ w dodatku mam otwarty komputer. boje sie ze jak go zamkne temperatury skocza jeszcze wyzej.

pytanie do Was to jak Wy sobie radzicie z tymi temperaturami? olac je? chlodzic wiatrakami? gdzie sa te wszystkie pwm'y? bo jest ich az 5.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje. info ze strony abita:

 

"PWM" is a circuit on mainboards to convert the voltage level from power supply unit to provide specific voltage to components (ex. Provide CPU with core voltage). We know that CPU could be the hottest component inside a PC system, and we always care about the heat dissipation of it. Actually, the PWM circuit is quite hot too; especially when CPU is at full loading, large current passes through the PWM circuit and was converted to necessary CPU core voltage. Some ABIT boards show "PWM temperature" on BIOS setup page and Windows hardware monitoring tool. This provides users possible hottest temperature inside the PC chassis, and check whether the air conditioning inside the chassis needs to be enhanced or not. When CPU works heavily, the CPU temperature could be around 60 degree C; nevertheless, the PWM temperature may achieve 70 degree C or even higher; depends on the design of thermal convection. The safety limit of the PWM temperature is about 120 degree C, however, we strongly recommend improving the air flow and heat dissipation inside the PC chassis once it rises to 100 degree C.

 

edit:

a mam tez inny problem. plyta syczy w okolicy procesora. podejrzewam ze to cewki, tylko w tym modelu sa chyba schowane pod radiatorem, to mozliwe?

(funkcje C1E mam wylaczona wiec to nie tego wina)

Edytowane przez sagi6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam tez inny problem. plyta syczy w okolicy procesora. podejrzewam ze to cewki, tylko w tym modelu sa chyba schowane pod radiatorem, to mozliwe?

(funkcje C1E mam wylaczona wiec to nie tego wina)

Syczenie wydobywa sie z cudownej sekcji zasilania, co jest normą w tej płycie głównej. Przy obciążonym procku mam dokładnie to samo.

 

Mam problem:

 

Dzisiaj otrzymałem 2 przesyłki - jedna z obudową Antec 300, druga z prockiem E2160.

Oczywiście z bananem na gębie zabrałem się do przenoszenia podzespołów do nowej budy.

Po kilku(-nastu) minutach zabawy wszystko wyglądało na gotowe, więc podłączyłem PC do napięcia i odpalam.

Czekam, patrze na monitor i... [gluteus maximus]. Brak obrazu. Ok, wyłaczam i jeszcze raz sprawdzam kabelki itd.

Odpalam - znów to samo. Ehh... odłączam zasilanie, resetuje BIOS. Nic nie pomaga.

Wyświetlacz POST pokazuje mi tylko "9.0" co wg. instrukcji oznacza "Complete uGuru initial process. AWARDBIOS take over booting job". :damage_wall:

 

Czy to wina procka, płyty, a może śniegu za oknem? Dodam, że po pierwszym włączeniu usłyszałem dziwne buczenie z zasilacza, które po ponownym uruchomieniu ustąpiło.

 

Najlepsze jest to, że zacząłem się bawić - wymontowałem RAM, później kartę graficzną, a mobo dalej pokazywało mi tylko "9.0". Zero piszczenia. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz? Myślę że najlepiej będzie jak sobie pożyczysz od kogoś sprawny zasilacz i sprawdzisz czy na nim komp odpali, bo zasilacze lubią nawalić w takim momencie :damage_wall:

Zasilacz pożyczyłem w pierwszej kolejności od kuzyna, ale to nie pomogło. Wczoraj rozwiązałem problem, ale nie powiem jak, bo sam do końca nie wiem ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Syczenie wydobywa sie z cudownej sekcji zasilania, co jest normą w tej płycie głównej. Przy obciążonym procku mam dokładnie to samo.

 

Mam problem:

 

Dzisiaj otrzymałem 2 przesyłki - jedna z obudową Antec 300, druga z prockiem E2160.

Oczywiście z bananem na gębie zabrałem się do przenoszenia podzespołów do nowej budy.

Po kilku(-nastu) minutach zabawy wszystko wyglądało na gotowe, więc podłączyłem PC do napięcia i odpalam.

Czekam, patrze na monitor i... [gluteus maximus]. Brak obrazu. Ok, wyłaczam i jeszcze raz sprawdzam kabelki itd.

Odpalam - znów to samo. Ehh... odłączam zasilanie, resetuje BIOS. Nic nie pomaga.

Wyświetlacz POST pokazuje mi tylko "9.0" co wg. instrukcji oznacza "Complete uGuru initial process. AWARDBIOS take over booting job". :damage_wall:

 

Czy to wina procka, płyty, a może śniegu za oknem? Dodam, że po pierwszym włączeniu usłyszałem dziwne buczenie z zasilacza, które po ponownym uruchomieniu ustąpiło.

 

Najlepsze jest to, że zacząłem się bawić - wymontowałem RAM, później kartę graficzną, a mobo dalej pokazywało mi tylko "9.0". Zero piszczenia. :blink:

Wgraj nowy bios, znajdziesz go na stronie producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Witam,

Mam pytanko jakie do tej płyty najlepiej pamiątki włożyć? Chodzi o 2x2GB najlepiej 1066Mhz, lub b. dobre 800Mhz.

Mam do wydania 250 zł.

Dual Channel DDR2 800/667/533MHz Un-buffered Non-ECC maximum 8gb czyli 1066Mhz odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z klawiaturą na tej płytce.

Mianowicie, podłączyłem klawiaturę na USB (wcześniej była na ps2). Teraz można wejść na niej bez problemu do BIOSu, ale już wybrać systemu nie da się (klawiatura nie reaguje).

Mam wgrany najnowszy BIOS (17) oraz ustawioną w nim opcję dotyczącą klawiatury na OS.

Jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie jest 6 gniazd sata plus dwa e-sata na tylnym panelu, pytanie: które z nich są kontrolowane przez kontroler jmicrona. Poniekąd ważna rzecz potrzebna do podłączenia dodatkowych napędów niekompatybilnych z ahci (dvd rw) a nie mam możliwości wyłączenia ahci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wyciągneliście max FSB na Abit Ab9 QuadGT prz 4-rdzeniowym procku?

ok 450 fsb na def chłodzeniu jak zmontuje całą wode to dam znać

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2934&p=2

 

Sam mam wiele wątpliwości:

1. q8300 chciałbym puścić na 7,5x450 na WC LC v3.0

2. OCZ Blade 1150@1200 przy 1.91v na OCZ air flow v.20

3. HD 4770 XFX Black na 1000/1200 na D-tek GFX v.1.0 napięcie 1.2 V

4. Blok na NB - chanel pro by MNP Kynek

5. mosfet - MIPS MCH 142 dedykowany

 

Zobaczymy czy AB9 quad GT na P965 sobie poradzi na szybko sprawdziłem to 7,5x400 na def. NAPIĘCIACH W occt wszystko przechodził. Bios ID 17 choć widziałem juz ID 18 ale nie znalazłem zmian jakie wnosi.

 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 450 fsb na def chłodzeniu jak zmontuje całą wode to dam znać

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2934&p=2

 

Sam mam wiele wątpliwości:

1. q8300 chciałbym puścić na 7,5x450 na WC LC v3.0

2. OCZ Blade 1150@1200 przy 1.91v na OCZ air flow v.20

3. HD 4770 XFX Black na 1000/1200 na D-tek GFX v.1.0 napięcie 1.2 V

4. Blok na NB - chanel pro by MNP Kynek

5. mosfet - MIPS MCH 142 dedykowany

 

Zobaczymy czy AB9 quad GT na P965 sobie poradzi na szybko sprawdziłem to 7,5x400 na def. NAPIĘCIACH W occt wszystko przechodził. Bios ID 17 choć widziałem juz ID 18 ale nie znalazłem zmian jakie wnosi.

 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt.

Tak, ale autor pytania ma Q9550 a nie Q6xxx a to jest różnica w O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach.

AB9 quad GT po pierwszych testach osiągnął 450 Mhz na fsb na q8300 dając 7,5x450=3375 Mhz

napięcie zwiększone na procku o 0,1V, Mch na 1,45 V

Płyta pociągnęła również Radeona HD 4770 oficialnie wspierającego PCIE 2.0

Problemy natomiast sprawiły OCZ Blade LV 1150 które chciałem pogonić na 1200Mhz teraz pracują na 900Mhz cl 4. przy 1,95V.

Przy pełnym obciążeniu przysuwając ucho ok 5cm do sekcji zasilania można usłyszeć lekkie syczenie sekcji zasilania, ale dowolny wentylator na 7v 120mm działa głośniej. Sekcja w temp poniżej 50 st. (woda)

Pamięci będę jeszcze testować...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktos posiada albo wie skad sciagnac sterowniki do uGuru i do Realteka kompatybilne do windowsa 7 bo nie moge znalezdz ...

 

Prosilbym o pomoc z gory dziekuje.

 

Do uguru już na pewno nie bedzie pod 7 nic, bo abita już nie ma, do realteka znajdziesz na stronie realteka, do jmicrona też na stronce firmowej do 7 znajdziesz a ostatni 18 bios do ab9 quad gt tutaj http://www.megaupload.com/?d=BASETXM5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktos posiada albo wie skad sciagnac sterowniki do uGuru i do Realteka kompatybilne do windowsa 7 bo nie moge znalezdz ...

 

Prosilbym o pomoc z gory dziekuje.

UGURU:

 

http://cid-5189e937deaa340d.skydrive.live....t/uguru3109.zip

 

Wszystko śmiga u mnie na seven 64 bit

Problemy sprawia mi SB LIVE 5.1 Model SB00060, nie ma sterów ale walcze :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i plyta sie skonczyla (chyba) nic juz nie daje podniesienie V. Jednak juz sekcja zasilania za slaba na takie takty na standart chlodzeniu + infinity na cepie.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos sprawdzone stery realteka pod win 7 64 bit bo kurde zapodzialem gdzies. A sprawdzilem juz pare i lipa nie chca dzialac jak nalezy.

Cholera sorry za spam, wyszlo na to ze 2 x pod rzad pisze, ale musialem odswierzyc temat ;p Umarl widze temat. Wszyscy juz sprzedali tego mobasa czy co^^

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem

 

W poniedziałek prawdopodobnie dostane E8400 który jak wszyscy wiemy jest procem zrobionym w 45nm.

Ponieważ mam płytkę Ab9 od Abita,która obsługuję te procki tylko po wgraniu beta BIOSu 23.

Zassałem ten BIOS (archiwum o nazwie M516A_23.b01) z TEJ strony.

I tu jest "problem"...WinRAR rozpoznaje mi plik M516A_23.b01 o wielkości 1MB jako archiwum.

Po wypakowaniu mam jeden plik o nazwie test.bin o wielkości 128Kb - zdeka mało jak na BIOS

Wrzucam Awdflash oraz test.bin na flopkę i uruchomieniu tego pierwszego otrzymuje komunikat.

 

The program file's part number does match with your system

 

O co chodzi jakby.

Pomożecie ?

Edytowane przez waldiamiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem

 

W poniedziałek prawdopodobnie dostane E8400 który jak wszyscy wiemy jest procem zrobionym w 45nm.

Ponieważ mam płytkę Ab9 od Abita,która obsługuję te procki tylko po wgraniu beta BIOSu 23.

Zassałem ten BIOS (archiwum o nazwie M516A_23.b01) z TEJ strony.

I tu jest "problem"...WinRAR rozpoznaje mi plik M516A_23.b01 o wielkości 1MB jako archiwum.

Po wypakowaniu mam jeden plik o nazwie test.bin o wielkości 128Kb - zdeka mało jak na BIOS

Wrzucam Awdflash oraz test.bin na flopkę i uruchomieniu tego pierwszego otrzymuje komunikat.

 

The program file's part number does match with your system

 

O co chodzi jakby.

Pomożecie ?

 

 

Spróbuj przez flash menu zrobić updata BIOS'u a nie przez AWDFlash.

 

Jestem tu nowy zakupiłem tą świetną płytę i chciałbym dobrać dobre ustawienia O/C.

 

Specyfikacja:

Abit AB9 QuadGT

1x2GB Samsung DDR2 800Mhz (single channel)

CPU Pentium Dual Core E5200 2x2,5Ghz 2mb cache

Zasilacz Enermax 420W

Geforce 9800GT 512 gainward

HDD Seagate ST3500418AS 500GB

 

Mam teraz BIOS 1.4 data 23.5.2008

 

Czy mam wgrać 1.7 czy może najnowszy chyba 2.3

 

Chciałbym osiągnąć taktowanie >3,7Ghz

jak ustawić pamięci aby było dobrze?

 

Dziękuję z góry za pomoc :)

 

edit1:

Narazie zwiększyłem FSB z 204 (default) na 220 (2,750Ghz) stresuję go Orthonem temperatury odczytuję uGuru 3.1.0.9 temperatura wynosi około 60°C natomiast RealTemp 3.6 odczytuje temperaturę o około 10°C niższą. Na starej płycie ECS 671T-M temeratura procesora wynosiła MAX 45°C przy FSB 280, natomiast przy FSB 220 wynosiła 40°C.

 

 

Po wymianie płyty wydajność wzrosła niesamowicie np. W Call of Duty MW2 wszystko na min. grafika na 1280x720 miałe około 60-70fps teraz bez żadnego O/C mam na tych ustawieniach 120fps!!.

Tak więc moge sobie pozwolić na wyższe ustawienia graficzne przy tej samej wystarczającej płynnosci dla mnie ~60fps.

 

Bardzo proszę o odpowiedź...

Edytowane przez Painshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego tę płytę, narazie poskładałem testowo takie cudo...

 

Celeron Dual Core E1600 @ 3500 MHz 1.45V BOX Cooled

ABIT AB9 QuadGT

RAM 2GB Dual DDR2 @ 667 MHz

GeForce 7900GS 256MB GDDR3 @ 610MHz/1480MHz Arctic Cooling NV Silencer 5 Rev.3

22" LG W2234S WSXGA+

HDD1: Samsung 80GB 7200rpm - sys

HDD2: Samsung 80GB 7200rpm - backup

HDD3: Seagate 250GB 7200rpm - data

DVD-ROM LG

PSU: MODECOM FEEL III 400W

Windows 7 Ultimate x64 SP1

 

Narazie benchowałem i tyle, ale będę mieć Q6600, jakąś grafę typu 8800GTS to się zobaczy...

Poweim szczerze, że mnie tylko wkurza niskie jak na LGA775 fsb... na razie z tym walczyłem, na tyle że Celeron E1600 lata na boxie na 3500MHz

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...