Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Potestowałem sobie fsb max ... mobo dziwne (jak to Abit :D ) - ma sporo dziur w fsb - np 7x515 nie odpala a 7x529 i 510 tak (no chyba że ma humory i losowo odpala lub nie na danych fsb)

Mobo fabryczne (napięcia na max - oprócz Vcore i Vmem)

 

W każdym razie 520 wydaje się stabilne (na 525 pojawił się blue screen)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim nowym kompem. Zakupilem taki zestawik:

E4300

Abit AB9

Goodram 1GB DDR2 667

Palit 7600GT

 

Problem tkwi w tym ze komp sie nieuruchamia. W post-code wyswietla sie C1 i tak zostaje. Pozyczyl od znajomego inna pamiec A-Data i komp smiga. Pamiec Goodram odeslalem do sklepu i dostalem nowa, lecz dalej niedziala, dalej sie wyswietla C1. Mial ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zmienić mojego Strikera na tą płytę.

 

Reszta sprzętu pozostanie bez zmian, tylko 7900GTO w najbliższym czasie zamienię na "EVGA 8800GTO 640MB KO ACS3".

 

Proszę o info na co powinienem zwrócić uwagę przy instalacji tej płyty.

 

Zamierzam też odrazu przesmarować NB/SB porządną pastą ( są jakieś problemy z demontażem tego chłodzenia ).

 

I podstawowa kwestia: czy płyta ta jest stabilna przy mocniejszym przetaktowaniu ?? Czyli jak puszczę ją hipotetycznie na ok 3,8GHZ CPU + 1200Mhz ram to będzie działać bezproblemowo 24/7 ( oczywiście po ustawieniu odpowiednich wartości napięć itp w biosie ).

 

Zależy mi na płycie która będzie stabilna i będzie mogła działać przez powiedzmy miesiąc czasu bez żadnej zawieszki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się między innymi twoim SIGiem:

 

CORE 2 DUO E 6600 2.4 @ 4.08 GHZ

Crucial Tenth Anniversary 667 MHz 2x1GB 1302 MHz 4-5-4-4

<_<

 

To lipa. Następna płyta z problemami.

 

To już niewiem co mam kupić EVGA N680i ?? Gigabyte N680i-DQ6 ??

 

Czy niema na rynku płyty na której jest mozliwe ustawienie np. 3,6GHz + 1200Mhz i działanie na takich ustawieniach 24/7 bez zawieszki ??

 

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się między innymi twoim SIGiem:

 

<_<

 

To lipa. Następna płyta z problemami.

 

To już niewiem co mam kupić EVGA N680i ?? Gigabyte N680i-DQ6 ??

 

Czy niema na rynku płyty na której jest mozliwe ustawienie np. 3,6GHz + 1200Mhz i działanie na takich ustawieniach 24/7 bez zawieszki ??

 

:mur: :mur: :mur:

Bierz quadgt, przynajmniej nie ma problem ze strapem, pamięci na jakieś 540 i czwórkach pokażą wydajność i żadne 1200 z piątkami Ci nie podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Asusem Commando też się zastanawiałem, ale jeżeli ma to być płyta przejściowa zanim pojawi się w sklepach MSI P6N Diamond, to ma kosztować jak najmniej :) i dyskwalifikuje ją dźwiękówka ADI na płycie ( goofno jakich mało ). Realtec Rulez ( oczywiście jeżeli chodzi o integry ).

 

Kszonek> OCB z tym:

przynajmniej nie ma problem ze strapem

??

 

Pewnie jakaś banalna kwestia ale nie wszystkie żargonowe sformułowania mam opanowane przez dwumiesięczną przerwę od wkręcania się w fora internetowe.

 

 

whatever>

 

Ja mam procka na 3.3 i pamięci na 1100 24/7 osioł+rosetta..chyba, że gram. Nic się nie dzieje.. przypuszczam, że zrobię więcej jak troche bude przerobie i temperatury zbiję.

Ja mam procka na 3,4GHz + pamięci na 1100Mhz 5-4-4-10-2T +wszystkie temperaturki w normie ( ładny przewiew przez budę + rześkie chłodzenie ) a i tak co jakiś czas mam zawieszkę. :mur: :mur: :mur:

 

 

Ile wyciągacie stabilnie do 24/7 na tej płycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się rzeczywiście wybierasz z tym procem co masz na 3,8GHz ?

Bo jak on robi 3,4GHz na 1,5V to ja mu nie wróżę światłej przyszłości. (powtarzam po chemiczny_ali ;) )

Co do pamiątek - u mnie granica to jakieś 556MHz. Niestety quad nie lubi wysokich taktów pamięci ale jak to Kszonek ujął puścisz na 500MHz z czwórkami i każde 600MHz na piątkach się schowa.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek> OCB z tym:

??

 

Pewnie jakaś banalna kwestia ale nie wszystkie żargonowe sformułowania mam opanowane przez dwumiesięczną przerwę od wkręcania się w fora internetowe.

Jeżeli jesteś sadomasochistą to możesz wsiąść zwykle 965 (typu commando czy p5b dlx) i bootowac na <400 i clockgenem, na quadzie masz strap w biosie i nie ma problemów. Co to strap bylo wiele razy, więc możesz sobie poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ,że u siebie zauważyłem ,że 400x9 i pamięci 1000 Mhz przechodzi komp wszystkie testy stabilności ,pamięci Mem Test botowalny 0 błędow

wszystko cacy do momentu uaktywnienia jakiejkolwiek aplikacji3D , po paru minutach wywala Bluuu .

Po przejściu 390x9 mem 975 Mhz dopireo jest ful stabilnie.

mówię tu oczywiście o rozsądnych napięciach V-mem 2.45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może pamiątki na 3-x-x-x na Quadzie? ja wczoraj sie pobawiłem ale później system mi padł, jeszcze 4-4-4-4 tylko że 4M przeszło, więcej nie da rady, strasznie ciężko kręci się te pamięci na Quadzie.

post-136343-1177588611_thumb.jpg

post-136343-1177588749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965P nie lubi trójek w podstawowych timingach dlatego nie ma sensu go męczyć. Czwórki to ulubione cyferki dla niego.

Ciężko się kręci ? Nie zauważyłem. Może nie osiąga się takich kosmicznych taktów jak na P5Bdlx ale 4:5 chodzi więc 4-4-4-4 staje się bardzo użyteczne.

Mam również AE ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi oczywiście o trudność ustawiania lecz o wysokie takty, powiedzmy 1200 przy 5-5-5-15, poza tym przy takich napięciach 2.3-2.4v pamięci powinny bardziej się kręcić, chyba że sa vdroopy i rzeczywiste V jest mniejsze, nie mam miernika to nie sprawdzę. Myślałem nad zmianą pamiątek na jakieś Ocz 8500 Sli lub Reapery ale też pewnie dużo bym nie osiągnął. U Was to jeszcze z prockiem można powalczyć a u mnie max 3.7 więc albo zmiana na 6420 bez dopłaty albo już 6700 wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak takie problemy sa na tej plucie z memkami to czemu mowicie ze ona jest taka idealna???? nie lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Asus P5b Deluxe albo Commando ???

sam sie teraz zastanawiam nad kupnem.

 

ps. Dlaczego marcin255A chcesz zmienic plytę ???? -nie wiadomo na jak dlugo ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...