Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

No wiecie delikatne podświetlenie może być ładne. Jak np miałem w AN8 Fatality, kilka dyskretnych czerwonych diód podświetlających fajnie wyglądało jak się odbijało od blachy pod mobo.

Co innego jak jest jak żarówa i mruga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarówa może i troche jest

ale niekoniecznie mruga, może świeci stałym światłem i tak u mnie jest

i wygląda to jakoś

 

pytanie

który V jest od mostka, który od fsb itakdalej, może mi ktoś te wszystkie napięcia rozszyfrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCH mostek północny

ICH południowy

 

To nie AMD tu nie ma v od fsb :D głównie regulujesz MCH i nap procka.

Dołączona grafika

 

CPU VTT - co to jest?

MCH - mostek północny

ICH - mostek południowy

ICHIO - co to jest?

DDR2 Reference voltage - co to jest?

 

dziękować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzeć to na AMD było V do HT czy HTT a nie FSB

Święta racja :D

 

VTT - kiedys googlując natrafiłem na opinie że to napięcie pomaga podnieść max fsb procesora, ale sam nigdy go nie zmieniam i tu na forum nie widziałem żeby ktoś zachwalał zmiany po podniesieniu tego

ICHI0 - napięcie dla pcie czyli karta graficzna

DDR2 ref... - ma być zawsze połowe nap zasilania pamięci - nie zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa:

przepraszam, ze tak męcze

 

aktualnie fsb mam na 320, mnożnik 10, z pamięciami tak nakombinowane, że na 960 idą

reszty napięć nie zmieniłem, 3dmark'06 spokojnie sobie działał

ale po restarcie komputera tryb graficzny windowsa mi się nie włączył, a w biosie, gdy sobie grzebałem była zwieszka

puki co, większyłem MCH z 1.25 na 1.3, ale nie wiem, czy to jest to

w każdym razie tryb graficzny "zatrybił" :]

 

a jak teraz czytam to ICHI0 piszesz, że jest od pcie, opłaca się tu cokolwiek dodawać?

 

i kwestia DDR2 Ref, mam na 0%, a pamięci na 2.175, zmieniać te procenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa:

przepraszam, ze tak męcze

 

aktualnie fsb mam na 320, mnożnik 10, z pamięciami tak nakombinowane, że na 960 idą

reszty napięć nie zmieniłem, 3dmark'06 spokojnie sobie działał

ale po restarcie komputera tryb graficzny windowsa mi się nie włączył, a w biosie, gdy sobie grzebałem była zwieszka

puki co, większyłem MCH z 1.25 na 1.3, ale nie wiem, czy to jest to

w każdym razie tryb graficzny "zatrybił" :]

 

a jak teraz czytam to ICHI0 piszesz, że jest od pcie, opłaca się tu cokolwiek dodawać?

 

i kwestia DDR2 Ref, mam na 0%, a pamięci na 2.175, zmieniać te procenty?

Co do pierwszej części postu skup się raczej na stabilności CPU i RAMu bo mam pewne wątpliwości aby na zaledwie 320MHz chipset wymagał podnoszenia napięcia. Procesor pomęcz w Orthos'ie a ram w GoldMemory. Podnoszenie napięcia dla PCI-E to w warunkach na co dzień raczej nie najlepszy pomysł i radził bym zostawić jak jest podobnie z DDR2 Ref. U siebie podniosłem wszystkie napięcia (poza wspomnianymi) o jedno "oczko" w górę i spokojnie wystarcza do stabilnego FSB = 450MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

potestuję Orthosem i Gold Memory dzisiaj jak tylko z pracy wrócę, wszystko na def poza prockiem i ramem, zobaczymy

 

---

 

przyszedłem do domu, vmem na 2.2, procka na 1.5, reszta default i godzinke orthos leci:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

potestuję Orthosem i Gold Memory dzisiaj jak tylko z pracy wrócę, wszystko na def poza prockiem i ramem, zobaczymy

 

---

 

przyszedłem do domu, vmem na 2.2, procka na 1.5, reszta default i godzinke orthos leci:

Dołączona grafika

Jak Orthos przeleciał minimum 2h (choć zalecał bym więcej) i GM nie wywalił żadnych niespodzianek, można wstępnie uznać takie ustawienia za stabilne. Zalecał bym tak jeszcze SPI32M tak dla pewności. No i oczywiście kilka dni normalnego użytkowania na tych ustawieniach, bo żaden program testujący zwyczajnej pracy na co dzień nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytę i jestem z niej bardzo nie zadowolony bo nie chce mi normalnie chodzić na tych podzespołach

 

Procesor [775] Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB

Pamięć Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC

Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 8800GT EVGA 512MB DDR3

Inne Zasilacz Enermax Liberty 500W AWT v2.2

 

komp albo się nie włącza albo stoi w miejscu albo sie zawiesza...pamięci nie widzi...procesor chodzi na 1GHz o co tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytę i jestem z niej bardzo nie zadowolony bo nie chce mi normalnie chodzić na tych podzespołach

 

Procesor [775] Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB

Pamięć Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC

Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 8800GT EVGA 512MB DDR3

Inne Zasilacz Enermax Liberty 500W AWT v2.2

 

komp albo się nie włącza albo stoi w miejscu albo sie zawiesza...pamięci nie widzi...procesor chodzi na 1GHz o co tu chodzi

1) Zaktualizować bios.

2) Ustawić taktowanie pamięci na 4-4-4-12 i zapodać 2.1V

3) przetestować pamięci memtestem - może są zwalone.

4) Napisac na forum czy pomogło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp ruszył na 4-4-4-12 ale nadal procesor jest na mnożniku 6x a nie 8x

1)instrukcja strona 2-14

2)www.google.pl wpisać EIST, Enhanced Intel SpeedStep Technology

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą po takim czasie jaki upłynął od premiery C2D myślałem iż pytania o SpeedStep się już skończyły, zwłaszcza iż jest to opisane w FAQ dla tej płyty na pierwszej stronie, wraz z instrukcją jak się tego pozbyć jak komuś przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie było wspomniane o pojawieniu się biosu w wersji v16 i jego problemach (po raz kolejny) z AHCI, ale nikt z tego co zauważyłem nie wspomniał do tej pory o pojawieniu się zmodyfikowanej wersji v16A która rzekomo ma naprawiać ten błąd.

 

Bios można pobrać z mojej strony :

 

http://mardok.ovh.org/AB9_QuadGT/bios/M621E_16A.rar

 

Lub :

 

http://www.lvcoyote.com/M621E16A.zip

 

Sam przymierzam się powoli do przetestowania tej wersji, no zobaczymy jak im to tym razem wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie wertuję strony po stronie. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z ustawieniem FSB 333MHz na tej płycie. Nie dopatrzyłem tego przed zamówieniem :mur:

Edytowane przez vanbastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie wertuję strony po stronie. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z ustawieniem FSB 333MHz na tej płycie. Nie dopatrzyłem tego przed zamówieniem :mur:

Jeżeli chodzi o wsparcie procow to nowy bios zalatwia sprawe. A tak poza tym takie fsb nigdy nie bylo problemem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma lub słyszał o problemach z nowymi kartami szczególnie pcie 2.0. Dokładnie gf 8800gt/gts na Quadzie.

 

Kumpel właśnie zakupił 8800gts 512MB Gainwarda i sa problemy. Komputer się zawiesza po wejściu do gry. Generalnie wogóle podczas odpalania trybu 3D.

Na razie nie wiem jaka może byc przyczyna i próbuje wyeliminować płyte. Bios najnowszy załadowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od niedawna mam tą płytkę i oprócz opisanych już problemów (podwójne restarty, problem z uruchom ponownie)

mam taki problem:

otóż zupełnie bez żadnej przyczyny wysiada mi myszka. jest kursor ale nie mozna nim ruszać, ani kliknąć.

klawiatura działa normalnie. klawia i mysz na usb (ten sam czujnik).

nie pomaga reinstalowanie sterów.

ma ktoś jkaies pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z nagrywarką DVD: bardzo wolno przesyła dane z płyt na dysk. Czytałem na różnych forach o tym problemie ale wszystkie tam polecane rozwiązania nie działają w moim przypadku. Oto co próbowałem:

 

-Usuwanie kontrolera IDE i restart (podawane jako najczęstsze rozwiązanie)

-nowy firmware nagrywarki

-w biosie jest ustawione IDE w Onboard PCI Device

-grzebałem w rejestrze, klucze HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass -> MasterDeviceTimingMode itd.

 

Sprzęt:

Abit quad gt

Intel COre 2 Quad

Nagrywarka Benq 1655 LS

 

Dochodzę do wniosku, że to sprawka płyty. Sprawdzałem z inną nagrywarką i jest to samo, transfer max nieco ponad 1 mega/sec.

 

Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z nagrywarką DVD: bardzo wolno przesyła dane z płyt na dysk. Czytałem na różnych forach o tym problemie ale wszystkie tam polecane rozwiązania nie działają w moim przypadku. Oto co próbowałem:

 

-Usuwanie kontrolera IDE i restart (podawane jako najczęstsze rozwiązanie)

-nowy firmware nagrywarki

-w biosie jest ustawione IDE w Onboard PCI Device

-grzebałem w rejestrze, klucze HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass -> MasterDeviceTimingMode itd.

 

Sprzęt:

Abit quad gt

Intel COre 2 Quad

Nagrywarka Benq 1655 LS

 

Dochodzę do wniosku, że to sprawka płyty. Sprawdzałem z inną nagrywarką i jest to samo, transfer max nieco ponad 1 mega/sec.

 

Pomożecie? :)

jak rozumiem nagrywarka IDE wiec podlaczsz ja pod kontroler Jmicron - a zainstalowales najnwozsze sterowniki dla tego kontrolera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem nagrywarka IDE wiec podlaczsz ja pod kontroler Jmicron - a zainstalowales najnwozsze sterowniki dla tego kontrolera ?

Tak, sterowniki \jmicron_v103_32

 

EDIT:

 

Dodam, że nagrywarka jest na kablu sama, zworka na master, złącze też kabla master. A w menadzerze urządzeń, nawet jak zmienię na "DMA jeśli dostępne" to i tak pisze że używa PIO.

Edytowane przez nastynas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterowniki \jmicron_v103_32

 

EDIT:

 

Dodam, że nagrywarka jest na kablu sama, zworka na master, złącze też kabla master. A w menadzerze urządzeń, nawet jak zmienię na "DMA jeśli dostępne" to i tak pisze że używa PIO.

 

a zainstaluje najnowzsze z tego ftpa ftp://driver.jmicron.com.tw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś ma lub słyszał o problemach z nowymi kartami szczególnie pcie 2.0. Dokładnie gf 8800gt/gts na Quadzie.

 

Kumpel właśnie zakupił 8800gts 512MB Gainwarda i sa problemy. Komputer się zawiesza po wejściu do gry. Generalnie wogóle podczas odpalania trybu 3D.

Na razie nie wiem jaka może byc przyczyna i próbuje wyeliminować płyte. Bios najnowszy załadowany

Ja mam Gainwarda 8800GT 512MB Bliss i A9 Quad GT, nie ma żadnych problemów, ba, karta nawet się kręci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...