Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Tez w zasadzie codziennie sledze odpowiednie zrodla ale akurat mialem mozliwosc sprawdzic "na zywo" :) No niestety od pieciu miesiecy nie bylo aktualizacji biosu ze strony abita wiec mozna sie bylo spodziewac ze tak sie ta proba skonczy. Asusy na P965 smigaja juz od dawna, pojawiaja sie bety dla gigabyte'ow wspierajace 45nm a abit ani mysli cos w tej kwestii zmienic. Cos czytalem ze abity na P35 tez maja problem z odpaleniem 45nm... Generalnie bardzo bym nie chcial zmieniac tej plyty bo tak jak Ty nie mam z nia najmniejszych problemow a uzytkuje ja juz prawie rok a poza tym nowsze chipsety nie oferuja jeszcze az takich wodotryskow zebym musial je miec.

Dokładnie, różnica w wydajności między nowymi chipsetami jest na tyle nie znaczna iż nie poprostu nie opłaca się wymiana. Denerwuję mnie podejście ze strony Abita, olewa on cała sytuację a co za tym idzie klientów. Mogli by wydać chociaż stosowna informacje typu "nie ma możliwości na tej płycie uruchomienia E8xxx" albo "jest możliwość tylko potrzebny jest nowy bios" i już by człowiek wiedział że chce nowy proc musi zmienić płytę albo czekać na nowy bios. Cóż poczekam jeszcze trochę nie spieszy mi się jakoś bardzo z wymianą choć nie przeczę iż powoli zaczyna mnie korcić taki E8400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich pisalem, i odpisali, ze pracuja nad tym, ale na razie nie bedzie wsparcia pod te proce - porazka.

Heh pracują nad tym a to ci dobre... Od 5 miesięcy pracują i nie mogą nić wymyślić to nie napawa optymizmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sprzedaje Quada i kupilem IP35 - nie bede czekal, a za jakis czas na x48 wskocze.Szkoda, bo ten Quad to najlepsza plyta jaka do tej pory mialem.

BTW - urwalem nakladke z SATA na tym Quadzie - piny sa, chyba powinna dzialac plyta?

 

Co do wydajnosci to chyba tylko w syntetykach jest roznica - i to mala.W superPi nie pamietam dokladnie, ale na Quadzie 3200 MHz proc mialem 16s z czyms, a na P35 jest 15s z czyms

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sprzedaje Quada i kupilem IP35 - nie bede czekal, a za jakis czas na x48 wskocze.Szkoda, bo ten Quad to najlepsza plyta jaka do tej pory mialem.

BTW - urwalem nakladke z SATA na tym Quadzie - piny sa, chyba powinna dzialac plyta?

O ile piny nie są zwarte ani nic innego nie urwałeś powinno działać, choć bym nie liczyła na rozsądną cenę za takie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile piny nie są zwarte ani nic innego nie urwałeś powinno działać, choć bym nie liczyła na rozsądną cenę za takie mobo.

No niestety - moze 50 funtow dostane, zobaczymy, jak nie to nie sprzedam i wsadze do kompa dzieciakow.

A moze obciac te piny co sie komus nie zwarly, da rade, nic sie nie stanie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą nakładke u siebie zdarłem przez przypadek raz, ale nasadziłem spowrotem i działało normalnie ( abitowe kable z zapięciem ;) )

 

 

Jeśli chodzi o sprawe 45um to wkurza mnie postawa Abita, przecież oczywiste jest że płyta smiało obsłuży te procki, kwestia po prostu dodania ich do obsługi w biosie. Jednak Abit woli lecieć w kule po to żeby klient zmienił płytę na nową zamiast zapewnić suport. Ja czekam jeszcze chwile a jak nic się nie zmieni w tym względzie to wracam do Asusa, niestety ale od czasu NF7 to Abit jest średnią firmą i niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wypadam z topicu. Zamowilem P5K Pro. Jak ktos chetny na kłada to PW. Mam tez bloczek na PWM-y Mipsa, pasuje tez na kłada IX38 i jakies inne Abity. 3majcie sie.

Eh jak już zmieniać mobo to przynajmniej na jakieś DFI mogłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem DFI ale do 400pln nic ciekawego nie maja. Jedyna sluszna bylaby LP P35 a to juz 600 zeta. Ta przesiadka na P35 jest wymuszona postawa Abita i nie mam zamiaru dokladac nie wiadomo ile zeby pobawic sie łulfdejlem. 600 moglbym wydac na plyte z DDR3 no i oczywiscie gdyby DDR3 byly w normalnych cenach, a to pewnie wczesniej niz za pol roku nie nastapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki komp

c2d E6420 2.1ghz (scythe infinity)

Abit ab9 quadgt bios (16a)

1gbx2 goodram pro 800 mhz

7900gs zalman edition

raid 0 samsung 250 gb

500 gb samsung

tagan 530w

 

 

podkręciłem go na 3.2ghz /400fbs/1.4v core /ram 2.2 v/800mhz / 5-5-5-15-2t-23

N/b ustawione 1033

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

i pytanie czy mogę zostawić tak z n/b ?

Edytowane przez bobik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić.

 

W[ciach!] mnie bierze jak na quadzie nie odpalam E8400 a na P5B Dlx chodzi bez problemu. Na asusie go jednak nie zostawię bo uważam, że płyta jest do d... i ma fochy jak żadna (już postanowiła nie widzieć swojej własnej karty sieciowej wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógł bym podkręcić ramy? tzn zmniejszyć im timingi ? np. próbowałem zrobić n/b- na 800 mhz

i wtedy 3 ghz i 1050 mhz ram na 5-5-5-15-2t-23 i vcore 1.4/vram -2.2 / odpaliła grafika ale przy pokazywaniu jaki procesor itd zawieszał sie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na forum Abita można wyczytać iż nie będzie przynajmniej oficjalnego wsparcia ze strony Abita dla procesorów 45nm dla naszej płyty. Tak więc jak ktoś czekał na nowy magiczny bios aby przejść na nowe procesory Intela radził bym raczej rozejrzeć się za jakąś nową płytą... Eh nie będę tego nawet komentował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy moglby mi ktos pomoc ustawic w biosie predkosci wentyli na tej mobo.Mam na procku scythe ninja,w obudowie 2x120, i za chiny nie umie ustawic zeby szly wolniej .Temp w idle mam ok 30 st w stresie max 45,a wentyle wciaz na 1400 obr.Niezbyt z moim angielskim i nie kumam co i jak.

Thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie się to kiepsko ustawia, poza tym tam chyba mniejsze zakresy można ustawić. Proponuję najnowsze uGuru>SETUP>FAN EQ. Wybierasz interesujący Cię wiatrak, zaznaczasz EQFan Enable, potem w odniesieniu do jakiej temp ma zwalniać albo przyspieszać wiatrak..przedział tej temp.. i napięcie minimalne i maksymalne i magiczny przycisk Apply. W uGuru możesz zrobić minimalnie 6.0-6.5v. Jak chodzi o Ninje to nie wiem czy masz tam przy wiatraku 4pinową wtyczkę, jak nie to raczej ciężko będzie tym sterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie się to kiepsko ustawia, poza tym tam chyba mniejsze zakresy można ustawić. Proponuję najnowsze uGuru>SETUP>FAN EQ. Wybierasz interesujący Cię wiatrak, zaznaczasz EQFan Enable, potem w odniesieniu do jakiej temp ma zwalniać albo przyspieszać wiatrak..przedział tej temp.. i napięcie minimalne i maksymalne i magiczny przycisk Apply. W uGuru możesz zrobić minimalnie 6.0-6.5v. Jak chodzi o Ninje to nie wiem czy masz tam przy wiatraku 4pinową wtyczkę, jak nie to raczej ciężko będzie tym sterować.

 

Chyba se nie poradze,albo cos nie tak.uGuru zainstalowane -V3.1.0.7.W setup - fan eq zaznaczoczy haczyk przy faneq enable w Aux 1 i 2,zakres low40 ,high 60 napiecia 12 i 8v,reference temp -sys temp.Temperatura systemu wedlug uGuru 32 st a wiatraki na full leca.Co do ninji to fakt wtyczka 3 pin i se nie da.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wchodzić do biosu i lukać co i jak, ale jak zapodajesz zakresy temperatur to spróbuj jako ten niższy, najwyższy możliwy czyli ok. 50*, a wyższy, najwyższy z możliwych czyli ok. 70*. Jeżeli po tej operacji mobo nie zareaguje to spróbuj nowy bios :wink: U siebie miałem właśnie tak ustawione i wiatraki ciągle wiały na te ok. 8V (niezależnie jak ciepło było), ale i tak było za głośno i trzeba było wszystkie puścić na 5V :) Jedyny problem miałem z kontrolowaniem prędkości wentyla CPU i poddałem się podłączając wentyl pod inne gniazdo :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wchodzić do biosu i lukać co i jak, ale jak zapodajesz zakresy temperatur to spróbuj jako ten niższy, najwyższy możliwy czyli ok. 50*, a wyższy, najwyższy z możliwych czyli ok. 70*. Jeżeli po tej operacji mobo nie zareaguje to spróbuj nowy bios :wink: U siebie miałem właśnie tak ustawione i wiatraki ciągle wiały na te ok. 8V (niezależnie jak ciepło było), ale i tak było za głośno i trzeba było wszystkie puścić na 5V :) Jedyny problem miałem z kontrolowaniem prędkości wentyla CPU i poddałem się podłączając wentyl pod inne gniazdo :D pzdr

No chyba mnie rozwali,nie umie sobie z tymi wiatrakami poradzic,albo jestem zbyt glupi,albo mobo cos nie tak albo wiatraki:).ani z poziomu biosu ani z uguru nie dziala,wszystkie mozliwe kombinacje odwalilem,a najgorsza z biosem:),mialem 1.3,wiec za rada chcialem zaktualizowac do 1.6,robilem to flashmenu zpod visty,po 2 godzinach juz mialem mokre galoty,komp sie zawiesil.Ze lzami w oczach power przeytrzymuje i sie modle :),ale odpalil sie i bios zaktualizowal jedyne czego nie zrobil to nie zresetowal ustawien biosu,ale to zrobilem manualnie,mam nadzieje ze wszystko przebieglo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się iż Abit zapomniał o tej mobo ale użytkownicy na szczęście nie :

 

M621E16B (non-official)

 

Poprawiono względem oryginalnej v1.6:

 

- Najnowsze sterownik JMicron

- Poprawiony błąd z AHCI

 

Pełen Opis:

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=134659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem Quad'a GT... A moim problemem jest sycząca cewka (!), znajdująca się pod złączem PCI-Ex.

Nie będę opisywał swoim przeżyć wewnętrznych (no nie wierze... kur..de), więc zapytam tylko - co z tym fantem zrobić?

Oddać na gwarancję (i czekać, czekać...) czy "naprawić" to samodzielnie? Jeśli opcja 2-ga, to w jaki sposób?

 

Dodam tylko, że problem pojawił się przy podkręcaniu, przy czym znikał i pojawiał się (po zmianie napięcia CPU), a teraz występuje "stale, bez zmian". (przy napięciu 1,390-1,4V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...