Skocz do zawartości
wojwar

Opinie O Zestawie (rozbudowa)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nadszejdł ten dzień, w którym zdradzam ukochane AMD na rzecz intela. Co do zasilacza i pamięci to jestem w zasadzie przekonany (pamięci latają na 1000 MHz 5-5-5-15), do procka też (wolę e6300 od e4300 bo jakoś szkoda mi tego Virtual Technology - kurcze np Fedora Core 6 ma już natywnie wbudowaną obsługę wirtualizacji i można posadzić 2 działające w tym samym czasie systemy operacyjne, co działa szybciej i wydajniej od VMware czy Virtual Server, bo VT nie jest dodatkową aplikacją, która sama pożera masę zasobów... podkręcalność e4300 też jest na wątpliwym poziomie - poza tym lepiej mieć 3,1 GHz przy około 470-480 FSB, niż przy trzystukilkudziesięciu).

 

Uzbierałem trochę kasiorki, wybrałem części - jednak mam kilka wątpliwości. Dla mnie przede wszystkim liczy się cisza (lub jeśli już jej brak - to na relatywnie niewysokim poziomie hałas). Wymyśliłem sobie zestaw Palit Sonic DDR3 7600GS@GT w SLI (fajna sprawa mieć SLI - prawda?).

Koszt 700 zł - ale czy za tą cenę nie lepiej kupić Gainwarda 7900GS ? Tyle że pality są ciche, a z gainwardem nie wiem jak jest.

 

No i w przyszłości jak będę się przesiadał na jakąś 8600-8800 to mniej stracę na palitach niż na jednym gainwardzie (tak myślę).

 

A jak z wydajnością - czy 7600GT w SLI będzie stało na porównywalnym poziomie co 7900GS ?

 

A co powiecie o chłodzeniu ? Czy jest może jakieś inne, wydajne i ciche ?

 

Dzięki za opinie.

 

a teraz zestawik:

 

Zasilacz - Revoltec BeQuiet StraightPower 550W - 379 zł

Płyta główna - ASUS P5N-E SLI - 450 zł

Pamięci - PDP Patriot Dual 2x512MB DDR2 667 MHz - 450 zł

Chłodzenie - Scythe Ninja - 150 zł

Procesor - Core 2 Duo e6300 - 710 zł

Karta graficzna - PALIT 7600GS 256MB 128 BIT DDR3 SONIC - 350 zł

Karta graficzna - PALIT 7600GS 256MB 128 BIT DDR3 SONIC - 350 zł

 

-----------------------------------------------------------------

 

lub GAINWARD GEFORCE 7900GS 256MB 256BIT 1.2ns ULTRA - 700 zł

 

---------------------

edit:

 

znalazłem:

http://www.frazpc.pl/artykuly/477/KONTRA/GEFORCE/7900GS

 

więc jeśli te 7600GS Sonic są cichsze niż jeden 7900GS to chyba lepiej kupić tamte 2 karty ...

 

A tak na marginesie - jak wsadzę 2 karty sonic, to czy dam radę zamontować dodatkową kartę muzyczną (Audigy) na tej płycie ?

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku

Palit = Gainward, Gainward = Palit. Palit przejął Gainwarda więc ta sama firma produkuje te grafiki.

Jeśli chodi o cisze to jeden wiatrak jest cichszy niż 2.

A jeśli chodzi Ci o SLI to zawsze możesz wziąć Galaxy 7300GT Zalman. Po Vmodzie są szybsze od 7600GT a w sli by wymiatały :) A zaoszczędzoną stówkę (bo stoją za 300 zł na allegro) dołóż do ramu i kup 2 GB bo tylko wtedy płynnie bez szarpania będzie można grać :)

 

Jeśli chodzi o Scythe Ninja no jak nie zamontujesz dobrych i cichych wiatraków w obudowie to procek będzie się przegrzewał. Ja bym stawiał na coś takiego: Link

Cicho i wydajnie :)

 

A jeśli chodzi o wentylacje w kompie to warto kupić kilka wentyli. Jak będzie lepszy przeciąg (przy niskoobrotowych wentylatorach) to lepsze kręcenie i stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyli to mam kilka - 1 który pcha powietrze na dyski i je chłodzi, 2 wentyle z boku (1 na kartę graf, 1 na procesor) i jeden dodatkowy wyciągający pod zasilaczem. Chodzi mi o OC tego procka - czy scythe wystarczy ?

 

2 GB to na razie dla mnie troche za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...