Skocz do zawartości
Hawk1985

Scythe Infinity Vs. Noctua Nh-u12f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Od niedawna jak dziecko cieszę się nowym komputerem, jednak już postanowiłem go podkręcić a co z tym idzie wymienić standardowe chodzenie (C2D 1.86). Jako że do tej pory nie miałem/mam w tej kwestii doświadczenia postanowiłem pogooglować. Przeglądając aukcje na Allegro trafiłem na Scythe Ninja, nie muszę chyba mówić że że parametry i osiągi wywarły na mnie ogromne wrażenie, tak więc w ten sposób znalazłem pierwszego kandydata na chłodzenie. Jakiś czas później odkryłem Scythe Infinity i Ninja poszła w niepamięć ;) znalazł się kolejny faworyt - po przeglądnięciu testów i parametrów byłem już gotowy na kupno Kosy Nieskończoności :] aż tu nagle kolega podesłał mi link do ciekawego artykułu http://twojepc.pl/artykuly.php?id=coolery1&strona=5 Najlepsze chłodzenie spośród 5 testowanych z maxymalną głośnością 17 dB 8/ :pada: Teraz mi tylko brakowało zestawienie Scythe Infinity i Noctua NH-U12F i chyba na tym forum znalazłem tego linka http://pro-clockers.com/reviews.php?id=181&page=5 Tutaj Scythe wygrywa z Noctuą.

Ale jako że nie chciałem mieć już żadnych wątpliwości przestudiowałem specyfikacje wentylatorów :]

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.noctua.at/main.php?show=product...ng=en&set=1

Airflow 81 m3/h

Airflow with U.L.N.A. 59 m3/h

 

http://www.scythe-eu.com/produkte/cpu-kueh...pu-kuehler.html

Przepływ powietrza: 46,5 CFM

 

Nie jestem pewien czy CFM a m3/h to ta sama jednostka mierząca wydajność wentylatora, ale jeśli tak to Scythe jest lepszy po mimo gorszego wentylatora: wniosek założyć lepszy wentylator w celu zwiększenia wydajności chłodzenia. Gdzieś na tym forum spotkałem się z odnośnikiem do aukcji allegro gdzie był wentylatorek Fander o wydajności ponad 100 CFM 8/ jeżeli ktoś się nie pomylił w opisie , bo na innych aukcja podają Fander FX120-W 120mm 31 to 67 CFM to będziemy mieli po założeniu Fanderka i zmianie pasty rewelacyjne chłodzenie!

 

A jak wy uważacie które chłodzenie jest lepsze?

Jeżeli dysponujecie innymi testami tych dwóch chłodzeń to proszę o umieszczenie ich tutaj.

 

Pozdrawiam

Hawk

 

edit:

Już widze że CFM a m3/h to inna jednostka

 

W/g tego wzoru:

# Przepływ powietrza w m3/h: 52.6 do 114.1 m3/h

# Przepływ powietrza w CFM: 31 to 67 CFM

 

Noctua ma od 34,7 do 47,7

Infinity 46,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jaka jest miedzy nimi roznica cenowa. Jesli cena jest podobna, to bez zastanowienia bralbym sprawdzona i uznana Scythe Infinity, ktora poradzi sobie z naprawde mocnym sprzetem. Ale znowu jest ten Noctua bylby jakos zauwazalnie tanszy, to wtedy moze stac sie ciekawa propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Noctua jest droższa - 199 zł

http://allegro.pl/item162279811_noctua_nh_...i_wydajny_.html

 

Infinity można mieć za 169 - 175

http://allegro.pl/item162946041_scythe_inf...ing_pl_wwa.html

http://allegro.pl/item162881548_scythe_inf...iejszy_775.html

 

IMO za Noctuą przemawiają następujące parametry:

- Wymiary: 155x126x95 mm

- Prędkość obrotowa: 800 - 1200 RPM

- Poziom hałasu: 8 - 17 dBA

Czyli wymiary mniejsze niz w przypadku Scythe, regulator obrotów no i poziom hałasu! Powiedzmy ze jest zaniżony przez producenta i ma nawet max te 20 dB to i tak nie jest to 23,5 dB jak w przypadku Infinity.

 

Z drugiej strony za różnice cen + dopalcie 10 zł, można kupić Fandera z regulacją obrotów i większym przepływem powietrza:

# Prędkość obrotowa: 700 do 1400 obr/min

# Przepływ powietrza w m3/h: 52.6 do 114.1 m3/h

# Przepływ powietrza w CFM: 31 to 67 CFM

# Poziom hałasu: 14.9 do 23.7 dB(A)

 

Standardowy wentylator Scythe ma 46,5 a Fander o 20 CFM więcej przy takim samym poziomie głośności, a dodatkowe 20 CFM na pewno poprawi (znacznie?) temperatury.

Edytowane przez Hawk1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Thermalright Ultra-120 - wg. recenzji z sieci wydajniejszy od obu przytoczonych coolerów. Recenzenci wspominają też coś o optymalizacji konstrukcji radiatora, w celu zmniejszenia poziomu hałasu (podobno nawet to coś daje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chce szczerej rady. Nie upieram sie przy Scythe"

 

W zestawieniu z Infinity

 

Noctua NH-U12F

 

- wydajnosc prawie identyczna (1 stopien roznicy)

http://pro-clockers.com/reviews.php?id=181&page=5

- lepszy wiatrak (cichszy o 6dBA) + (SSO bearing) .... lozysko slizgowe zastosowane w Scythe nie ma takiej trwalosci

- mniejsza waga, pewniejszy motaz - Infinity to 960g, kolki z coolera na LGA775 potrafia sie czasem same wypiac dzieki temu

- mozliwosc instalacji 2 wentyli, powierzchnia finow 5000cm2

- jakosc wykonania coolerow Scythe nie jest za wysoka...moze sie trafic iz podstawa radiatora bedzie wymagac polerowania...to samo niestety ma moja Ninja

- swoja skutecznosc infinity zawdziecza dzieki wyrafinowaniu i zgrabnosci " czolgu niemieckiego"

 

jak pisze moj znajomy

 

"Kupujcie kloc.... ekhem... Kupujcie Infinity!!"

 

Pozdr...

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czasem Noctua 4 Heat-pipes a Infinity 5 Heat-pipes

 

http://www.noctua.at/main.php?show=produkt...mp;products_id=

 

wyrywek z tekstu na TwojePC:

 

"- wypolerowana miedziana podstawa wypuszcza z siebie 8 rurek termoprzewodzących (po 4 na jedna stronę), które pną się do góry scalone w żeberkowy, aluminiowy radiator..."

 

choc faktycznie jezeli ogladnac infinity to rowniez widac po 5 z obu stron, wiec kasuje ten argument

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdanie co do Scythe Infinity wyrazilem TUTAJ i dalej mnie milo zaskakuje, bo teraz np pracuje bez nawiewu i radzi sobie bezproblemowo (fakt faktem, w domciu ostatnio jest chlodno). Napewno Scythe'a moge polecic. A poniewaz kupilem go w dobrej cenie + zalezalo mi na ciszy jestem bardzo zadowolony.

Gdybym potrzebowal wentylka do podkreconego proca i mialbym na to kase, to zaryzykowalbym jednak Noctua'e, a potem podzielil sie wrazeniami z forumowiczami, aby innym bylo latwiej wybrac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. :)

Bierz Infinity w 4max.pl (tylko najpierw zadzwoń)

Mieli partię ze zwalonymi wentylami i ja się akurat załapałem :)

Dostałem komplecik: Infinity + Silent Eagle 120mm za 179zł (149 + 30).

 

Zjechali mi po 20zł na obu podzespołach... Oczywiście Eagle idzie na 7V, bo normalnie jest głośny, ale ma spory przepływ nawet po zmniejszeniu obrotów.

 

Ogólnie się potarguj i zadzwoń, czy jeszcze mają te Infinity bez wentyli i możesz sobie wybrać inny wentyl do tego i liczyć na rabat rzędu 20zł na nim i na infinity bez wentyla za 149 :D

 

Życzę powodzenia!

Napisz, czy się udało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. :)

Bierz Infinity w 4max.pl (tylko najpierw zadzwoń)

Mieli partię ze zwalonymi wentylami i ja się akurat załapałem :)

Dostałem komplecik: Infinity + Silent Eagle 120mm za 179zł (149 + 30).

 

Zjechali mi po 20zł na obu podzespołach... Oczywiście Eagle idzie na 7V, bo normalnie jest głośny, ale ma spory przepływ nawet po zmniejszeniu obrotów.

To tylko podkresla, jaka wspaniala jakosc produktow ma Scythe...

 

@Milek29a

 

sprawdz, czy sam cooler takze nie jest uszkodzony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś te coolery, czy nie?

 

To czemu się wypowiadasz? Panowie powiedzieli otwarcie, że wentyle są z wierzchu palety, na którą spadła inna paleta (to chyba średnio wina producenta).

 

Pudełka były akurat ułożone tak, że wentyle ucierpiały, a radiatory nie (pudełko się nie liczy).

 

Uwielbiam takich 'znawców' tematu, którzy się wypowiadają, nie znając nawet dokładnie sprawy. Gratuluję nastawienia. To że Ty konkretnie sobie może nie poradziłeś z zamontowaniem produktu Scythe (przez co pewnie ma kiepską wydajność), to nie znaczy, że firma kiepsko robi...

 

Cooler jest całkiem OK i mogłem sobie nawet wybrać konkretny na miejscu w sklepie. Gwarancję mam normalną, jak na każde infinity.

 

Najpierw dokładnie zbadaj konkretny przypadek, zanim będziesz go na siłę próbował wykorzystać w swojej 'krucjacie' przeciwko Scythe. Powiem tylko, że teraz E4300@3.2GHz@1.5V ma w idle 25* a w stresie ledwo ponad 40... To chyba najlepiej pokazuje jakość produktów Scythe.

(na boxowym chłodzeniu było odpowiednio ~35-40* idle i ~60 w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ninja miala nierowna podstawe radiatora ktora wymagala polerowania...podobnie do kilku innych coolerow Scythe z ktorymi mialem stycznosc...

 

"E4300@3.2GHz@1.5V ma w idle 25* a w stresie ledwo ponad 40"

 

- chcialbym zobaczyc screen z tego...moze jeszcze wmowisz mi ze na tym napieciu (ktore jest sporo za duze :wink: ) odczyty pochodza z CoreTemp'a po obciazeniu tak z 2h Orthos'em, a najlepiej z wlaczonym TAT'em

...jesli tak, to pogratulowac...jestes rekordzista !!!

Zapraszam wiec na forum PCLab'a i pochwalenie sie oficjalnie wynikami tym ktorzy posiadaja Infinity...bedzie to dosc ciekawe i zabawne 'znawco' tematu.

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze moj znajomy

 

"Kupujcie kloc.... ekhem... Kupujcie Infinity!!"

Znam go? ;) :D

Najpierw dokładnie zbadaj konkretny przypadek, zanim będziesz go na siłę próbował wykorzystać w swojej 'krucjacie' przeciwko Scythe. Powiem tylko, że teraz E4300@3.2GHz@1.5V ma w idle 25* a w stresie ledwo ponad 40... To chyba najlepiej pokazuje jakość produktów Scythe.

Jeśli pokazuje to cokolwiek, abstraciach!ąc od ciekawych temperatur, to jakość Twojego egzemplarza. Natomiast jakość jest czynnikiem, który mierzy się również w powtarzalności, tzn. na ile jest szansa, że dane dwa ezgemplarze będą do siebie podobne / będą identyczne. Komuś się być może trafi zasilacz Codegen 300W, który udźwignie tyle bez zapachu spalenizny, ale jakoś nikt nie wierzy w ich szczególną jakość.

Dochodzi tu też np. dbałość o to, żeby podczas transportu produkt się nie uszkodził.

 

Ofkors spadającej palecie niewiele się oprze, ale kto widział opakowanie np. Infinity i jakiekolwiek opakowanie Thermalrighta ten wie w czym rzecz.

Najpierw dokładnie zbadaj konkretny przypadek, zanim będziesz go na siłę próbował wykorzystać w swojej 'krucjacie' przeciwko Scythe.

Oooo... wypraszam sobie! Krucjatę przeciw coolerom Scythe prowadzę ja!! MS3 nie ma z nią (póki co hihi) nic wspólnego! :lol2: :lol2: :lol2:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lecimy nieco OT, ale o transport już dba dystrybutor, nie producent.

Co do opakowań, to TR nie widziałem, ale widziałem pudełko z Asusa Silent Square (firma kojarzona już chyba totalnie z jakością - 'Rock solid, Heart touching') :) I też wątpię, żeby pudełko wytrzymało choćby upadek z 2m za ziemię... Spód Infinity akurat był ładnie opakowany i nie miał prawa ulec zniszczeniu nawet po przejechaniu samochodem. Co innego wentyl i finy, ale nie popadajmy w przesadę... w końcu nic nie jest pancernie pakowane (może monitory) i śmiem twierdzić, że nawet moja obudowa TT Kandalf uległaby uszkodzeniu, gdyby na pudło z nią zrzucić pudło z drugą podobną.

 

Zgodzę się, że może mam jakiś dziwny egzemplarz. Mówię tu tylko o nim. CLP rozprowadzałem szpachelką i miałem wrażenie, że rozprowadzam po niemieckiej autostradzie :)

 

Nie będę się wykłócał, że scythe jest debest, bo ja mam dobrą sztukę.

Wzburzyłem się, bo kolega MS3 mocno nadinterpretował moją wypowiedź. Nie miała 'besztać' scythe, tylko być kompletnie neutralna. (czy raczej zachwalać 4max, pozostając w pełnej neutralności wobec Scythe).

 

Temat jest o Scythe vs Noctua, więc poleciłem dobry sklep z infinity i akurat sytuację losową pozwalającą go bardzo tanio kupić. I tyle :)

Nacisk nie był na uszkodzone wentyle, a MS3 tak to odebrał i o to się 'rzuciłem', bo w ten sposób próbował wnioskować z mojej wypowiedzi coś, czego nie miałem nawet w 1% na myśli.

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi: "Mieli partię ze zwalonymi wentylami i ja się akurat załapałem"

 

ciezko bylo wywnioskowac o co chodzi dokladnie, nastepnym razem proponuje wypowiadac sie doglebniej co by nie brzmialo to dwuznacznie.

 

Co do samej skutecznosci Infinity, ten screen (z rekordowym wynikiem temp.) pochodzi od osoby ktora nie posiada obudowy, a sama plyta lezy na parapecie okna:

 

http://img486.imageshack.us/my.php?image=32ghzorthoser4.jpg

 

A calosc jest przy napieciu 1,3125V (BIOS), a nie 1.5V...

 

"Jedną rzecz przesadziłem. Napięcie realne jest w okolicach 1.37V i tu się biję w piersi."

 

- nie zmienia faktu, ze to i tak za duzo...ja na E6600@3,2GHz potrzebuje 1,337V (BIOS), realne 1,28V (fotka w sygnaturece - SYSTEM 24/7) - a jak wiadomo E6600+ z 4MB cache potrzebuja wyzsze napiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

8-O

CPUs for Intel Socket 775 and AMD Sockets K8/AM2/754/939/940

 

Dimension (L x W x H) 148x148x118mm

Total Weight 835g

 

Delta Fan AFB1212H-F00

Dimension (L x W x H) 120x120x25.4mm

Speed 1200~2500 RPM

Noise 24.5~38.5 dB-A

Air Flow 35.8~82.67 CFM

Voltage 12VDC . 0.35A

Connector Molex 2695- 3 Wire

Bearing Type 2-Ball

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SILAN

 

Ciekawe tylko jak z wydajnoscia tego chlodzenia...?

...wiatrak a kazdym razie fatalny, bo 82.67 CFM i 38.5 dB-A nijak nie jest ciche, a 35.8 CFM i 24.5 dB-A w zaden sposob nie jest wydajne (ciche zreszta rowniez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej UltryX z Deltą (czy nie lepiej nowy temat?) - MS3 do decybeli bym wielkiej wagi nie przywiązywał, bo każdy pisze co chce niestety.

 

Więcej mówią mi minimalne i maksymalne obroty:

Przy 2500 to będzie istna wichura i olbrzymi hałas - aczkolwiek najważniejsze jest w tym to, że można coś takiego samemu ustawić. Szkoda tylko, że minimalnymi obrotami jest wartość 1200 - tu na pewno będzie słychać wyraźnie szum pompowanego powietrza, więc korzyść z regulacji tak skrajnej (albo cisza albo wydajność) jest już upośledzona.

 

Konstrukcja zaś radiatora rewolucyjna nie jest - ciekawa będzie cena. Bo jeśli bliska 150zł to już znów wolę dołożyć do TR SI-128, który wydajnościowo raczej odstawać nie powinien (o ile w ogóle będzie), a wentylator sobie zamontuję na nim jaki chcę.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zdjęte chłodzenie z mostków nie jest przypadkiem synonimem wydajności UltryX? :wink:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy Samurai Master CPU

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Andy Samurai Master CPU Kühler

Modell-Nr.:

SCASM-1000

Kompatibilität:

Intel:

Sockel 478 alle Taktraten

Sockel T / (LGA)775 alle Taktraten

 

AMD:

Sockel 754 alle Taktraten

Sockel 939 alle Taktraten

Sockel 940 alle Taktraten

Sockel AM2 alle Taktraten

Maße:

125 x 137 x 104mm (Gesamt)

120 x 120 x 25mm (Lüfter)

Lüfterdrehzahl:

1.200rpm (±10%)

Lüftergeräuschpegel:

20,94dBA

Luftdurchfluss:

49,58CFM

Gewicht:

685g

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...