Skocz do zawartości
Adyan

Restarty Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie !!!

Od jakiegoś dłuższego czasu z kompem mam problem.

Przeważnie podczas grania (ale nie we wszystkie gry) komp mi się resetuje (wygląda mniej więcej tak, że najpierw monitor gaśnie i wiatraki w kompie nadal kręcą się). Nieraz to występuje odrazu po włączeniu gry a nieraz po godzinie,dwóch.

Próbowałem już:

- przywrócenie fabrycznych ustawień całego sprzętu (płyta,proc,ram,grafa)

- ram testowany goldmemory i memtestem-żadnych błędów

- karta graficzna testowana rthdribl i 3Dmarkiem-żadnych błędów i zwisów

- czyszczenie kompa z kurzu

- temperatury ok.

- napięcia zasilacza stabilne

- kondensatory ok.

- przeinstalowany system i stery od grafiki

Zaznaczam, że komp resetuje mi się tylko (aż) w niektórych grach, a w niektórych jest ok.

Pomóżcie, bo już niewiem co jest grane. Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem i pokrywają się z tymi programowymi tj.:

dla 3.3 V mam: w idle 3.33 V w stresie 3.31 V

dla 5 V mam: w idle 5.13 V w stresie 5.11 V

dla 12 V mam: w idle 12.16 V w stresie 12.04 V

dla +5V podczas wstrzymania pracy jest 4.95 V

 

Zresztą pisałem, że katowałem kompa takimi programami jak: prime95, rthdribl, 3dmark06, goldmemory, memtest i żadnych błędów i zawieszeń kompa nie było.

 

Ps. dodam, że komputer nie jest podłączony pod uziemienie ponieważ nie mam instalacji w tym pokoju 3 żyłowej. Napisałem to, ale nie sądze, że może być to przyczyna zwisów kompa, bo komp tak jak pisałem resetuje się tylko w niektórych grach.

Dla ciekawostki napiszę,że w takiej grze jak F.E.A.R gdzie gra bardzo katuje kompa nie resetuje się a np. w grze SWAT 4 są resety.

 

EDIT:

właśnie przed chwilą zauważyłem, że w molexie podłączonym do grafiki jest jeden pin trochę czarny-tak jakby przypalony lekko.Od czego to może być?

Z drugiej strony nie sądze, że jest to wina tego pina, bo tak jak pisałem tylko w niektórych grach jest reset.

 

Czekam na wasze opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Prawdopodobnie wykryłem co było problemem tych restartów. Otóż przestawiłem w biosie Agp8x na Agp4x i na razie komp stabilny :)

Zobaczę w przeciągu kilku dni czy komp będzie nadal stabilny i okaże się czy to było przyczyną.

Tylko dlaczego jeśli karta i płyta obsługują AGP8x to komp nie jest na tym ustawieniu stabilny ?

 

Ps. z tego co wyczytałem w necie to nie ma różnicy między AGP4x a AGP8x jeśli chodzi o wydajność w grach chociaż wolałbym mieć ustawione na AGP8x skoro płyta i karta to obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wylaczyc automatyczne restarty i zobaczyc co blue screen wywala. Kazdy XP wlacza domyslnie restartowanie komputera przy bledzie typu blue screen. Wylacza sie to w Panelu Sterowania i System. Potem zaawansowane a potem ta na samym dole zakladka (mam angielska wersje to w moim tlumaczeniu bedzie cos w stylu Start i Odzyskiwanie) i odznaczasz automatyczny restart. Potem potestuj i powiedz co zobaczysz na BSODzie, bo tym razem nie powinien zresetowac Ci sie komp.

 

IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL -> to typowe dla pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL -> to typowe dla pamieci

Blad ten oznacza awarie sprzetu. Jesli zwisy wystepuja tylko w niektorych grach to oprocz pamieci nalezy brac pod uwage mobo i grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...