Skocz do zawartości
MohSETH

Naprawdę Mobilny Laptop.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Może niektórzy pamiętają mnie sprzed kilku miesięcy... Wtedy zastanawiałem się nad kupnem kompa, ale whałem się nad desktopem, albo laptopem... Na moje nieszczęście kupiłem desktopa:(

 

Dziś potrzenuję laptopa... Do 4000 zł Zależy mi na tym by był mobilny, mały (maksymalnie 14 cali) lekki i na baterii wytrzymawał około 8h... czy są takie modele?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś który jak najdłużej wytrzyma na baterii? Chodzi mi głównie o weekendowe wykłady na uczelni.

Ja nie mam aż tak wielkich wymagań jak ty, więc wybieram HP nx7400 RH640ES, http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...t5600_15_4.aspx

 

cena 3799,00 , waga 2,5 kg, standardowa bateria 3,5 h no i niezłe bebeszki jak za tę cenę. Nie byłem zainteresowany ale gdzieś się spotkałem, że można dokupić do niego inną baterię która trzyma o wiele dłużej, jak znajdę to wkleję linka.

 

No to doczytałem:

-do 8 godzin z akumulatorem HP Extended Life

-do 12 godzin z akumulatorem HP Ultra-Capacity

Edytowane przez Tomek242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Do 4000zł to Ci polecam coś z Asusa. Natomiast 8h na tym nie zrobisz (mój w trybie battery saving wytrzymuje około 3,5h) pozostaje dokupienie drugiej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4000zł to Ci polecam coś z Asusa. Natomiast 8h na tym nie zrobisz (mój w trybie battery saving wytrzymuje około 3,5h) pozostaje dokupienie drugiej baterii.

Przecież Twój notebook z mobilnością ma wielkie problemy przez zainstalowanego na pokładzie Celka :-P To co w sigu ~ 4,45h

 

Swoją drogą - Lexus, to Ty? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przecież Twój notebook z mobilnością ma wielkie problemy przez zainstalowanego na pokładzie Celka :-P To co w sigu ~ 4,45h

 

Swoją drogą - Lexus, to Ty? :lol2:

Nie narzekam specjalnie. Mój tu był tylko przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wystarczył by mi jakikolwiek, który długo wytrzyma na baterii, i nie rozsypie się po roku używania żeby wyżył jakoś na wykładach... ja mogę przysypiać, ale laptop nie;) Portage są fajne, ale jaki model dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ten model BenQ http://allegro.pl/item163107792_benq_p52eg...0_gratisy_.html czy to nie jest bardzo dobra cena? Powiedzcie mi tylko jak ypada jakość wykonania BenQ? Czy mi się nie rozpadnie po kilku miesiącach?

Pamiętam Cię wtedy razem z Tobą miałem dylemat z kupnem kompa :P fakt faktem kupiłem kompa i też myśle nad laptopem ale za rok bo będzie potrzebny do pracy magisterkiej no i powoli sieć bezprzewodowa staje się modna i użyteczna.

 

Ale aby nie zaśmiecać forum to tu napisze. Czy za rok laptopy z dwurdzeniowym prockiem i z 2 Gb RAM oraz z dobrą kartą graficzną będzie można nabyć za 4000 zeta??

 

Edit: 2 Gb RAM dlatego abym spokojnie śmigał na Viscie :P

Edit 2: Czy będą laptopy z karta graficznymi z dx 10??

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4000zł to Ci polecam coś z Asusa. Natomiast 8h na tym nie zrobisz (mój w trybie battery saving wytrzymuje około 3,5h) pozostaje dokupienie drugiej baterii.

bardzo dziwne bo mam podobny config tylko celeron yonaha i mi trzyma 2h w trybie battery saving wiec moze mi powiesz jak to zrobiles

na rpocu ktory jest bardziej pradorzerny niz moj??

 

nie wiem czemu niektory dowartosciowuja takie rzeczy

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

bardzo dziwne bo mam podobny config tylko celeron yonaha i mi trzyma 2h w trybie battery saving wiec moze mi powiesz jak to zrobiles

na rpocu ktory jest bardziej pradorzerny niz moj??

Służę uprzejmie. Zrobiłem to w nastepujący sposób:

1- włączyłem opcję Battery saving,

2- korzystałem z kompa,

3- po około 3h i 20min stwierdziłem że bateria jest praktycznie pusta (chyba 2-3%),

4- wyłączyłem kompa i w domu podłączyłem by naładować.

Czy interesuje Cię bardziej szczegółowy opis? Pisze jak jest. Lapek jest kilkumiesięczny i nic nie zmieniałem w ustawieniach trybu battery saving (default).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak interesuje bo mi przy 10% przechodzi do stanu hibernacji jako ze korzystasz z power4gear(poniewaz masz profil batery savings) i tez masz windowsa(bo nie slyszalem o power4gear na linuxa)mozesz mi wytlumaczyc jakim u ciebie sie nie hibernuje??

I jeszce jedno zainstaluj sobie notebook hardware control i daj screeny zakladki baterry podczas zasilania sieciowego i zasilania na baterii sadze ze to bedzie wystarczajacy dowod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przyznaję się do potwornego kłamstwa- hibernację wyłączam.

Screeny proszę wg. życzenia w załączniku.

post-7032-1170708116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra masz tam 3h wiec z 3.5 troche przesadziles

ale ja nie wzielem pod uwage ze ty masz aku 60Wh(na googlach pisalo ze w a6r tez jest 44Wh) ja mam tylko 44Wh

i mam do ciebie dwie prosby

1. Prosze sciagnij clockgena i ustaw pll na ICS 954123 i sprawdz czy mozesz tym zmieniac fsb(ja moge)

2. Moglbys mi podeslac zdjecie swojej baterii?? konkretnie napisow i miejsca stykow

Z gory thx

Przepraszam za falszywe osądy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

dobra masz tam 3h wiec z 3.5 troche przesadziles

ale ja nie wzielem pod uwage ze ty masz aku 60Wh(na googlach pisalo ze w a6r tez jest 44Wh) ja mam tylko 44Wh

i mam do ciebie dwie prosby

1. Prosze sciagnij clockgena i ustaw pll na ICS 954123 i sprawdz czy mozesz tym zmieniac fsb(ja moge)

2. Moglbys mi podeslac zdjecie swojej baterii?? konkretnie napisow i miejsca stykow

Z gory thx

Przepraszam za falszywe osądy

Bateria nie była full naładowana, pozapuszczane parę programów także wynik mógł być zaniżony nieznacznie. W trasie na saving battery tylko tlen, poczta, skype i firefox. I wtedy jest te 3,15-3,20.

Nie mogę regulować fsb (jest na 100).

Fotki baterii chętnie Ci podeślę, ale jak będę miał wolną chwilkę. Jeśli zapomnę- przypomnij się na PM.

Pozdro :wink:

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes studentem i chcesz malego, mobilnego laptopa kup MacBooka. Znizka edukacyjna 10%, ceny 4599 od ,C2D od 1,83GHz, 13,3" i rozne inne bajery. Jesli nie spodoba Ci sie OSX, mozan bezproblemowo zainstalowac XP. Ale polecam sie pobawic MacOSem bo system jest calkiem fajny. Vista tez pojdzie - w tym ichnim systemie ocen ma bodajze 3,1 - z powodu karty graf.

 

Jest teraz taka promocja - wyprzedaja modele z CD za 3600 z kawalkiem brutto. Jesli do datego mozna skorzystac ze znizki bedziesz miec laptopa za okolo 3240 dokupisz pozniej 512MB ramu i bedzie fajna maszynka.

 

Jesli natomiast nie zalezy Ci na windowsach kup na Allegro iBooka 12" G4 ostatni model. Za okolo 2000 dostaniesz ladna sztuke. 5h pracy bez WiFi nad tekstem, jakis arkusz kalkulacyjny - sprawdzone wlasnorecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

albo takie cuś http://allegro.pl/item164122296_1_5kg_dell...gwar_2009_.html

 

bateria nawet 5 godzin

 

ale w przenośnych lapkach zapomnij o graniu - albo grafa, albo przenośny. No są jeszcze 14" z dobrymi grafami, ale mniejsze to już nie

 

a większość tych naprawde mobilnych 12" nie ma nawet CDROMów, a to sporo daje i dla baterii, jak i wagi i rozmiarów...

 

 

Apple bym sobie darował - shit jak za tą cene, nawet spawary DVD nie ma

 

ten http://allegro.pl/item164185931_samsung_x1...yny_od_1zl.html wytrzymuje 10godzin ale pójdzie za duuuuużo większą kase...

 

i podobny w twoim zasięgu cenowym http://allegro.pl/item161113793__ultralekk...msung_q30_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple bym sobie darował - shit jak za tą cene, nawet spawary DVD nie ma

Ciekawe, przy zakupie można wybrać napęd Combo albo DVD-RW - co kto woli.

MacBook to taki "shit" że na bateriach działa 5h a przy spokojnej pracy 6h - wiem bo mam.

Przy oglądaniu filmów z HDD 4h.

Komputer ma zwartą budowę i waży rozsądnie - 2,3 kg.

Zresztą można poczytać tą recenzję.

Do kupienia nówka na Alegro za ok 3500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten http://allegro.pl/item164185931_samsung_x1...yny_od_1zl.html wytrzymuje 10godzin ale pójdzie za duuuuużo większą kase...

Poprzedni identyczny poszedł za równo 4 tysiące, więc niekoniecznie. Tylko że on nie wytrzyma 10 godzin, a ok. 2,5-3h (!), ponieważ jest w zestawie jedynie z podstawową, bardzo cienką baterią 4-cell (tak, tak, dobrze widzicie, 4-cell). Żeby wytrzymał ok. 8h trzeba dokupić dodatkową, rozszerzoną baterię 8-cell. W Polsce ich nie widziałem, w Niemczech są po ok. 180 euro. Wiem, bo interesowałem się tym lapem (już przy poprzednich aukcjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...