Skocz do zawartości
kabull

Jak wspominasz swojego pierwszego kompa

Jaki byl twoj pierwszy komp?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jaki byl twoj pierwszy komp?

    • Atari
      17
    • Commodore
      25
    • Spectrum
      4
    • Amstrad
      2
    • Amiga
      9
    • Timex
      1


Rekomendowane odpowiedzi

więc moim "to był sprzętem!" był C64. później długo, długo nic i na studiach dopiero amd486 DX4 100MHz, potem p120, potem celina 266@400 (mam do dziś), potem athlon1600+, potem 2xathlon1600+ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze było PCAT 286 16Mhz 1Mb RAM 40hdd i Hercules (póżniej wymieniony na VGA 512Kb RAM). Następnie kolejno 386DX40, 486DX4100, P200MMX i teraz mój obecny Duronek. 486 i Pentiuma mam jeszcze i mają się dobrze :) niestety 286 zostawiłem w serwisie jak zmieniałem na nowszy, teraz załuję bo była by pamiątka (i cenny "okaz" do kolekcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atari 65XE + magnetofon CA + stacja dysków CA (jeśli mnie pamięć nie myli stacja dysków była o 100$ droższa od samego komputera (kupowana w pewexie... ;-) ) + monitor kolorowy od C64

 

potem Amiga 500, 1MB RAM

 

Amiga 1200, 6MB ram +koprocesor 50Mhz, hd 540MB, CD-rom Sony 2X, drukarka - oczywiście igłowa, monitorek <- to był wypas ;-)

 

a potem to już tylko blaszaki od P1 100Mhz, 16MB ram, S3Trio64 w góre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komputerek to byo Commodore 16 (tak nie 64, a 16 :!: ) to była maszyna:). To dzięki temu komputerkowi zaraziłem się programowaniem. Dostępność gier na ten komputer była, hmm jak by to powiedzieć BEZNADZIEJANA. Przywieziono go z Niemiec zanim w Polsce zaczęły się pojawiać 64. Pamietam, że popewnym czasie dorwałem książkę o Basic'u (co to był za wspaniły język :wink: ). I z braku innych możliwości zacząłem próbować własnych sil. Na tym komputerze mozna było spokojnie napisac program, który nie mieścił sie w pamięci było jej całe 16Kb. Ale miał jedna przewagę nad C64 - lepsze tryby graficzne wyższe rozdzielczości i więcej kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Komputerek oczywiście jeszcze u mnie jest w domu i od czasu do czasu podłączałem go do telewisora 32 cale i delektowałwm się efektami graficznymi :D . Dopiero rok temu z bliżej nieznanych przaczyn odmówil współpracy ale i tak go nie wyrzucę. Dodam jeszcze że jak dla mnie klawiatura w C16 była naprawdę świetna i do tej pory bez powodzenia szukam klawiszy, które chodziły by z takim lekkim i prawie niesłyszalnym kliknięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak:

Atari 800xl :cry:

PC AT 286

zmiana płyty na 386 chyba SX

486SX chyba 25Mhz

486DX-4 100Mhz

Pentium 200MMX ( teraz z niego piszę)

Celeron 600

Od zeszłego tygodnia to co w configu

 

Z tych pierwszych kompów to nawet mam jeszcze części a nawet CDka sony x2 i nawet jakiś czas temu jeszcze go używałem.

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie river ride'a chyba przez miesiąc przy tym siedziałem ale to i tak niezastąpi starej atakynki :cry: .

Jeśli już mowa o spectrumnie to we wrocku w proximie nadal używają 8O jednego o ile pamiętam do obliczania chyba masy minerałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy to atari 800Xl (oczywiscie z cudownym magnetowfonem)... potem jakis 386 21mhz (zestaw Hyundaia full integra)... nastepny był p100@133 16mb ram 1gb hdd s3trio64v i voodoo1 (całe wakacje pracy zeby to kupic).

 

potem PII 333, 64mb ram, savage3D 8mb...

c667, 128mb ram, kyro 1

duron 800 256mb ram, kyro 1

i to zo w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie giełdę na początku lat 90tych???

Gry na dyskietkach 5,25 , kasety gdzie niegdzie trafiał się pecet głównie same xt, a o CDkach to tylko pomarzyć. I pomyśleć że wtedy kopiowanie było legalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a już myślałem, że nikt nie miał Spectruma oprócz mnie... to był sprzęt! Wszystko w klawiaturze, żadnych dodatkowych magnetofonów czy o coś... cool czarny kolor... 

Pamiętam, jak przepisywałem gierki z czasopism... po 10 stron kodu, tylko po to, zeby pograć pare godzinek... ech...

 

he he he co ty wiesz o klepaniu :wink:

 

Moim pierwszym kompem, jesli tak "TO" mozna nazwac byl "ZX81" :wink: tak, tak panowie Ojciec Spectrumny 8)

 

A co najlepsze to niemial klawiatury bo kumpla stary wylal na niego kawe :wink: i jedno co mozna bylo wtedy zrobic to laczyc kabelkiem dwa rzedy pinow od gumowej klawiatury 8O 8)

Wklepanie 20 linijek kodu zajmowalo nawet 1.5h ... :wink: hmmm... to byly czasy :wink:

 

Potem przyszly czasy Atari800XL z Magnetem :) no i jego wieczne "Load Error" za to go Kochalem :); potem Commodore C64 ... wieczna zonglerka BlackBoxami... :wink: Gdzie te czasy, gdzie sie podziala ta magia, czar :?: 8)

Az sie lezka w oku kreci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy komp to komodorzec ahh te czasy te dżojsktiki iljon razy lutowany wymieniane styki nastrajanie magnetofonu śrubokrętem; jak mi sie pierwszy taśmofon spierniczył to tak płakałem że masakra (poszedłem do babci i dostałem na nowy ;)) a potem była amiga która sie na mnie spaliła wsadziłem ręke do zasilacza popieściło mnie mi sie nic nie stało ale amiga padła ;((((((((( ah ten stary sprzet kupie se chyba comodoca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy to był Atari 65XE ze stacją dysków CA 8) (magnetofon mi nie działał). Qrde, to był szpszęt :D. Ale cholera jakiś pieprzony złodziej rąbnął mi dyskietkę z najlepszymi gierkami... :? ;)

Montezuma's Revenge rulez 8)

Sprzedałem go 1,5 roku temu za 240zł 8O :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...