Skocz do zawartości
sliqe

Jaką Plazme Kupić ? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Takowego tematu nie ma , a jeżeli są to stare bardzo i nie na czasie . I mam taką prośbe jeżeli jest ktoś na czasie z tymi wszystkimi nowinkami technologicznymi w telewizorach to niech się postara i zrobi mały spis telewizorów LCD i plazm wielkościowo i cenowo. Zapewne nie ja jeden z tego skorzystam a i inni będą mieli ułatwiony wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest tak!

Od razu odradzam kupowania Telewizora LCD...

na Google możesz sobie znaleźć info dlaczego plazma od LCD jest dużo lepsza... praktycznie jedyny minus plazmy to wysoki większy pobór energii...

No i pytanie... jaka wielkość? 42, 43, 50 cali?

Tuner analogowy czy cyfrowy? -> cyfrowy przydatny będzie kiedy w Polsce zrobią cyfrową telewizję naziemną... a zrobią to za... w sumie chyba nigdy...

Tuner wewnętrzny czy zewnętrzy? Różni się to tym, że wewnętrzny tuner wbudowany jest w ekran... i jeśli tv ma wisiec na scianie, to z pewnością będą przeszkadzały kable które będą widoczne, bo przy wbudowanym tunerze trzeba je podłączyć pod TV bezpośrednio...

Jeśli tuner jest zewnętrzny, do Ekranu puszczasz tylko jeden kabel, a cały sprzęt podłączasz do tego tunera... ale model TV z zewnętrzym tunerem kosztuje ze 2 tys więcej... zalezy od marki...

i właśnie... najważniejsze... w jakich granicach cenowych interesuje Cie telewizor?

 

Ja kupiłem sobie ostatnio Pioneera PDP-507 XA, to jest model 50. calowy z wbudowanym tunerem... i mogę powiedzieć, że obraz jest rewelacyjny... ale sam taka zabawka kosztuje 12-13 tys zł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie jedynym minusem plazmy jest to że pobiera więcej prądu, to zapomniałeś dodać że wypala się jak zwykły CRT. Generalnie jest mniej żywonty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... ale co do tej żywotności... wiadomo CRT z czasów powojennych działają niektore do teraz nawet... ale nie mówimy tutaj o CRT... LCD działa około 25 lat... a Plazma 20 lat... wiec myślę że nie ma co sie kłócić o czas żywotności, bo wcale nie ma dużej różnicy...

Ostatnio nawet wykazano, że żywotność plazmy jest conajmniej równa żywotności LCD... i jest to minimum 60 tys godzin... co daje przy normalnym użytkowaniu telewizora te 20 lat. Do tego ten czas żywotności nie świadczy o tym, że telewizor nagle przestanie działać... on będzie działał, tylko, że wtedy jakość spadnie o jakieś 40%. Zależy od firmy.

 

i znalazłem jeszcze ciekawą stronę :)

http://www.plazma-lcd-fakty.pl/

Edytowane przez bogdan89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie ostatnio Pioneera PDP-507 XA, to jest model 50. calowy z wbudowanym tunerem... i mogę powiedzieć, że obraz jest rewelacyjny... ale sam taka zabawka kosztuje 12-13 tys zł.

Czy aby napewno "ja kupilem" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

i znalazłem jeszcze ciekawą stronę :)

http://www.plazma-lcd-fakty.pl/

Widzę tu niezły pic na wodę w tym linku ( tani materiał reklamujący plazmy ).

 

ale może po kolei :

 

-zakres koloru na najnowszych LCD jest większy niż na plazmie ( color gamut ) - starsze LCD mają 72% najnowsze 92% a z podświetleniem LED więcej

 

-czas reakcji - najnowsze TV LCD są tak szybkie że smużenie w filmach jest niedostrzegalne zupełnie ( na tej stronce mają chyba "badania" sprzed 2 lat )

 

- ostrość - tutaj [największy LOL] napisali że LCD ma gorszą ostrość ( jest zdjęcie z rozmazanym obrazem i podpisane LCD ) - jacyś analfabeci chyba bo nie przeczytali nic o budowie LCD które ma stałe położenie pikseli

 

- szkoda że nie wspomnieli o tym jak plazma mruga :lol: :lol: - ale skoro to materiały "pokazujące" wyższość plazmy nad LCD to jak mogli ?? :D

 

- jeszcze w "fakty i mity" piszą że LCD traci kontrasty przy ponad 45 st - niezła brednia - niech popatrzą na IPS

 

.....generalnie sam kit w tym linku nic poza tym ...

 

Jeszcze dodam że gdybym kupował wyświetlacz do PAL to bym kupił CRT , jeśli do HD to LCD .... plazmy nigdy ( mruganie ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie same farmazony w tym linku <lol>

 

Pozatym latwo wypalic 'ducha' w plazmie.

 

kiki:

wypalanie się stałych kontrastowych symboli i loga programow telewizyjnych - to problem dla plazm od zarania.

Producenci prześcigają się w ostrzeżaniach na stronach instrukcji.

Największym problemem jest jeśli przez kilka dni na okrągło oglądasz ten sam program bez zmiany kanałow na inne. Zauważona jest różna wrazliwość firm na wypalenie.

Jedyną firmą która miała rozwiązanie - to JVC- przesuwny pixel oraz Pioneer w poprzednich plazmach- brak efektu pamięci.

 

Jeśli włączysz kontrast na maxa i będziesz oglądał prograny która mją swoje logo w poświacie - nic się nie stanie. Jeśli logo jest kontrastowe .

Staraj się nie oglądać kilka dni z kolei tego samego programu, nie leć na całość przy kontrastach i baw się dobrze.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie same farmazony w tym linku <lol>

 

Pozatym latwo wypalic 'ducha' w plazmie.

Problem "ducha" jest juz bardzo niewielki w obecnie produkowanych plazmach, wlasciwie to mozna o nim zapomniec po prawidlowym "dotarciu" plazmy przez pierwsze 100-200 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach i w jaki sposob, mozna najlepiej zobaczyc mruganie plazmy?

Hmmm ... warunki - przeciętne ( np. salon z TV ;) )

Sceny nie powinny się dynamicznie zmieniać ( powinno się dać "zawiesić" oko na jakiejś pojedynczej scenie ). Ja ostatnio "podziwiałem" mruganie plazm na kanale przyrodniczym ( jakieś mrówki w trawie - zieleń ) .... ale na innych scenach też widziałem - najważniejsze aby nie zmieniały się szybko sceny i aby nie były jakieś szczególnie ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde mam problem z zauwazeniem jakiegokolwiek migotania na ekranie plazmy. Ogladalem troche TV w dobrze wyposarzonym sklepie gdzie staly obok siebie plazmy i LCD i nie zauwazylem zadnego migotania. Moze ten problem dotyczy starszych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam plazmę i już nawet mieliśmy kupić LCD, ale byliśmy u znajomego, który ma dośc popularny obecnie LG 42"" LCD właśnie i jak zobaczyliśmy ten obraz - o fuu - analogowej telewizji się oglądać nie da. A do HDTV plazma piękny obraz daje, czasem lepszy niż LCD, bardziej naturalny. Mówcie co chcecie, ale plazma na pewno nie jest gorsza od LCD. A zwolennikom LCD polecam obejrzenie ciemnego filmu z dużą ilością czerni w nocy przy zgaszonym świetle. Fajnie się fioletową "czerń" ogląda pod kątem. Wady oczywiście też są - mruganie, które jednak nie jest zawsze i nie przeszadza i powidoki ale w najnowszych panelach zjawisko jest bardzo małe.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde mam problem z zauwazeniem jakiegokolwiek migotania na ekranie plazmy. Ogladalem troche TV w dobrze wyposarzonym sklepie gdzie staly obok siebie plazmy i LCD i nie zauwazylem zadnego migotania. Moze ten problem dotyczy starszych modeli?

Również posiadam plazmę i już nawet mieliśmy kupić LCD, ale byliśmy u znajomego, który ma dośc popularny obecnie LG 42"" LCD właśnie i jak zobaczyliśmy ten obraz - o fuu - analogowej telewizji się oglądać nie da. A do HDTV plazma piękny obraz daje, czasem lepszy niż LCD, bardziej naturalny. Mówcie co chcecie, ale plazma na pewno nie jest gorsza od LCD. A zwolennikom LCD polecam obejrzenie ciemnego filmu z dużą ilością czerni w nocy przy zgaszonym świetle. Fajnie się fioletową "czerń" ogląda pod kątem. Wady oczywiście też są - mruganie, które jednak nie jest zawsze i nie przeszadza i powidoki ale w najnowszych panelach zjawisko jest bardzo małe.

Hmmm mruganie widziałem na wszystkich modelach od kilku do kilkunastu tys. - ostatnio na :

 

- Fujitsu P42 HHS

- Fujitsu P50

- Hitachi 42 PD 8600hi 42 PD 8600

 

Co do obrazu analogowego ( PAL ) to na LCD wygląda paskudnie, na plazmie lepiej ( może z tego powodu że jest mniej precyzyjna - efekt mrugania ... ? ) a na CRT najlepiej.

Na LCD przy HD obraz wygląda idealnie ( tylko na najnowszych modelach - starsze mają gorszą czerń , czasy reakcji niewystarczające, gorsze kontrasty i kąty ) - moim zdaniem lepiej niż na plazmie ( może dzięki bardziej stabilnemu obrazowi - ale to chyba nie tylko to ).

 

... jak powiedziałem - do analogu , pal , dvd najlepiej się spisze CRT .... do HD najnowsze LCD ( dziwne ale fioletowej czerni jakoś nie widziałem - nowe Sony na S-PVA .... pewnie oglądałeś na jakimś IPS starszej generacji ).

Co do mrugania plazm - występuje ono w większości scen !

 

aby było jasne - nie mam ani LCD ani plazmy ale obu się bardzo dokładnie przyglądam .... i porównuję

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle @ jak się przyglądasz w sklepach to wierz mi, że w domu miałbyś zupełnie inne wrażenie. Czytałem o tym i przerabiałem to samemu. Jeśli nie wiesz o co chodzi to mogę się rozpisać lub zapraszam na GG do dyskusji :)

PS. Nie mówię, że plasma super ekstra a LCD największe dziadostwo, ale po prostu można się przekonać i do jednego i do drugiego. A telewizor, który oglądałem to coś takiego: http://sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=31248

I to nie jakiś przestarzały model.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle @ jak się przyglądasz w sklepach to wierz mi, że w domu miałbyś zupełnie inne wrażenie. Czytałem o tym i przerabiałem to samemu. Jeśli nie wiesz o co chodzi to mogę się rozpisać lub zapraszam na GG do dyskusji :)

PS. Nie mówię, że plasma super ekstra a LCD największe dziadostwo, ale po prostu można się przekonać i do jednego i do drugiego. A telewizor, który oglądałem to coś takiego: http://sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=31248

I to nie jakiś przestarzały model.

Tak - w domu to jeszcze inna brożka ( bardziej rzuca się gorsza czerń na LCD - przynajmniej do czasu wersji z LED dimming [regulacja siły podświetlenia we fragmentach ekranu] )

 

Jeśli ten TV co podałeś to delikwent z fioletową czernią to pewnie jest oparty na matrycy LG LC420W02 - prawie .... bo pewnie starszej LC420W01 (??) ( różnica w podanej jasności ) - oczywiście "stary" to on nie jest.

 

Na mnie świetne wrażenie zrobił Sony Bravia 32" najprawdopodobniej był to model z serii V2500.

 

W domu pewnie wszystkie wady widać bardziej ... no ja już wolę gorszą ( na tej brawi nie złą ) czerń niż nawet ciężko dostrzegalne mruganie plazmy - kwestia wymagań... :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Będąc w domu możemy dużo rzeczy zobaczyć, bo w domu jest ciemniej. Baardzo jasne światła w marketach itp faworyzują LCD. Kolejna sprawa mruganie plasmy. Owszem denerwuje trochę, ale również w domu staje się nieprzeszkadzające. A jeśli chodzi o to, że obraz TV naziemniej wygląda lepiej na plazmie niż na LCD, bo plazma daje mniej dokładny czy jakby to nazwać obraz, to nie zgodzę się z tym. To zależy też dużo od systemów przetwrazania/poprawy jakości obrazu. Przykładem są TV Panasonica plazmowe, które mimo jednych z lepszych paneli mają najlepszy obraz na TV naziemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Będąc w domu możemy dużo rzeczy zobaczyć, bo w domu jest ciemniej. Baardzo jasne światła w marketach itp faworyzują LCD. Kolejna sprawa mruganie plasmy. Owszem denerwuje trochę, ale również w domu staje się nieprzeszkadzające. A jeśli chodzi o to, że obraz TV naziemniej wygląda lepiej na plazmie niż na LCD, bo plazma daje mniej dokładny czy jakby to nazwać obraz, to nie zgodzę się z tym. To zależy też dużo od systemów przetwrazania/poprawy jakości obrazu. Przykładem są TV Panasonica plazmowe, które mimo jednych z lepszych paneli mają najlepszy obraz na TV naziemnej.

Zgadzam się że w marketach jest jasne oświetlenie i LCD "dostaje przewagę". W tym salonie Sony w którym oglądałem Bravie światło nie było akurat intensywne. A w salonie gdzie oglądałem ... plazmy ( mega - HZ ) był nawet półmrok - i mruganie nawet w takich ciemnych warunkach bardziej drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mruganie najbardziej drażni jak koło siebie stoi dużo plazm :) Jedna stojąca w domku nie przeszkadza, no chyba, że naprawdę Ciebie to tak denerwuje :)

Hmmmm coś w tym jest. Ale nawet zapomnijmy o fakcie że mnie to denerwuje ;) .... i .... męczy. Pozostaje kwestia zdrowia- choć nie jest to tak "silne" mruganie jak na CRT 50Hz to jednak w pewnym negatywnym stopniu wpływa na oczy. Głównie wyczytałem że powoduje silniejsze naprężanie mięśni oka i przez to męczy .... czy powoduje jakieś trwałe skutki nie wiem - oczywiście trzeba pamiętać że nie jest to duży stopień zmęczenia ( nie tak bardzo to męczy jak monitor CRT 60 hz ) ale jednak fakt wymaga odnotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Mnie samego to ciekawi. Bo to mruganie jest dośc widoczne (acz nie przeszkadza mi), a mimo tego nie zauważyłem męczenia czy denerwowania mnie jak to ma w TV 50Hz (już nawet nie mam żadnego 50Hz telewizora w domu bo nie cierpię czegoś takiego), ale jaka to częstotliwość może być to nie wiem (zapewne zmienna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy plazmy o rozdzielczości 1024x768 nadają się do HDTV (taka n'ka)?

Dziwna ta rozdzielczość taka niepanoramiczna... :/

 

Czy brak hdcp i złącza hdmi jest problem w przypadku wysokiej rozdzielczości od tvnu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy plazmy o rozdzielczości 1024x768 nadają się do HDTV (taka n'ka)?

Dziwna ta rozdzielczość taka niepanoramiczna... :/

 

Czy brak hdcp i złącza hdmi jest problem w przypadku wysokiej rozdzielczości od tvnu?

 

Pozdrawiam

Co mam rozumieć przez "nadają się" ?? Jeśli mas na myśli :

-czy wyświetlą całą rozdzielczość przynajmniej 720p - to się nie nadają

-czy "coś" wyświetlą - to się tak nadają jak CRT z konwerterem do PAL :P

Ja osobiście plazmy nie akceptuję - mruga , gorszą ma precyzję/ostrość , często ma niższą rozdzielczość niż nawet 1280 ( y )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że mam taką 2 letnią plazmę NEC PX-42VP4PG/S,

która ma taką rozdzielczość.

Chciałbym wiedzieć na ile jest sens kupować do tego telewizję HDTV.

Jeśli chodzi o jakoś to oglądam dvd i cyfre+ i jest wystarczająco, ale wiadomo. że lepiej byłoby coś HD :)

 

Mam jeszcze pytanie jak będzie się z tym spisywał xbox 360 z ustawioną rozdzielczością 720p. Czy będzie widać już miodzio grafikę, czy raczej mała różnica między zwykłym CRT.

Jak będą chodzić te panoramiczne gry na plazmie panoramicznej z niepanoramiczną rozdzielczością 1024x768?

 

Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że mam taką 2 letnią plazmę NEC PX-42VP4PG/S,

która ma taką rozdzielczość.

Chciałbym wiedzieć na ile jest sens kupować do tego telewizję HDTV.

Jeśli chodzi o jakoś to oglądam dvd i cyfre+ i jest wystarczająco, ale wiadomo. że lepiej byłoby coś HD :)

 

Mam jeszcze pytanie jak będzie się z tym spisywał xbox 360 z ustawioną rozdzielczością 720p. Czy będzie widać już miodzio grafikę, czy raczej mała różnica między zwykłym CRT.

Jak będą chodzić te panoramiczne gry na plazmie panoramicznej z niepanoramiczną rozdzielczością 1024x768?

 

Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi,

Pozdrawiam

Jak już się pchać w HD to by się przydało aby sprzęt był w stanie wyświetlić przynajmniej to "niskie" HD (1280x720). Chcesz , masz bardzo okazyjną cenę to kup ... ale głównie z przeznaczeniem do SD. HD będzie wyglądać tylko trochę lepiej bo ten TV nie wyświetli pełnej rozdzielczości 720p ( nawet nie wspominając o 1080p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej burzy nasz rodzinny ukochany Trilux zostal zabity... i to przez moja nieuwage poniewaz nie odlaczylem (a zawsze to robilem) anteny naziemnej. Walnelo 20m od domu w slup elektryczny i jakims cudem przestal dzialac. Peszek. Tak czy inaczej czekalem z utesknieniem na taki lub podobny wypadek losowy, poniewaz oglanalbym jakis filmik czy meczyk naczyms iwkeszym i ladniejszym.

 

Dzis na spidzie poczytalem portal htdv i doszedlem do wnioksu ze najlepszym wyborem bedzie wlanie plazma. Maxymalne kwota to jakies 5k zł, a po poczytaniu kilkudziesiaciu stron, nabardziej spodobal mi sie Panasonic TH-42PV70P. Samym tekstem czlowiek jednak nie zyje, to trzba zobaczyc, wiec wybralismy sie do MM. Oczywiscie wiekszosc to LCDeki, z wlaczonymi przepieknymi demami w HD. Dwa czy trzy byly podlaczone do satelitki - wtedy tez mozna bylo zobaczyc nieziemska pikseolze zwyklych kanalow (ktore obecnie dominuja). Mialem szczescie i byl tez tam wypatrzony przezemnie Panasonic, na ktorym lecial polsat. Obraz byl lepszy niz na tych LCD. Poprosilem takze o podlaczenie czegos z hd, zeby zobaczyc jak wyglada obraz w najlepszej jaosci. NIestety znlazl sie tylko dvd, ale i tak bylo dobrze. A i cena - w MM 5999, na necie ok 4300. Niezla roznica. Czekam na jakies propozycje czegos w podobnym zakresie, ewentualne uwagi i rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej burzy nasz rodzinny ukochany Trilux zostal zabity... i to przez moja nieuwage poniewaz nie odlaczylem (a zawsze to robilem) anteny naziemnej. Walnelo 20m od domu w slup elektryczny i jakims cudem przestal dzialac. Peszek. Tak czy inaczej czekalem z utesknieniem na taki lub podobny wypadek losowy, poniewaz oglanalbym jakis filmik czy meczyk naczyms iwkeszym i ladniejszym.

 

Dzis na spidzie poczytalem portal htdv i doszedlem do wnioksu ze najlepszym wyborem bedzie wlanie plazma. Maxymalne kwota to jakies 5k zł, a po poczytaniu kilkudziesiaciu stron, nabardziej spodobal mi sie Panasonic TH-42PV70P. Samym tekstem czlowiek jednak nie zyje, to trzba zobaczyc, wiec wybralismy sie do MM. Oczywiscie wiekszosc to LCDeki, z wlaczonymi przepieknymi demami w HD. Dwa czy trzy byly podlaczone do satelitki - wtedy tez mozna bylo zobaczyc nieziemska pikseolze zwyklych kanalow (ktore obecnie dominuja). Mialem szczescie i byl tez tam wypatrzony przezemnie Panasonic, na ktorym lecial polsat. Obraz byl lepszy niz na tych LCD. Poprosilem takze o podlaczenie czegos z hd, zeby zobaczyc jak wyglada obraz w najlepszej jaosci. NIestety znlazl sie tylko dvd, ale i tak bylo dobrze. A i cena - w MM 5999, na necie ok 4300. Niezla roznica. Czekam na jakies propozycje czegos w podobnym zakresie, ewentualne uwagi i rady ;)

Do SD plazma w praktyce lepsza .... do HD lepszy LCD. Jeśli LCD to tylko najnowsze modele bo jest szybki postęp w tej technologii .... w plazmach nie ma takiej przepaści jakościowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zakupy sie odwlekaja z powodu cyfry+. Każą sobie placic za nowy dekoder 299zl + 10zl/meisiecznie. Malo tego podobno oferowany przez nich Philips jest bardzo niedopracowany i przestarzaly (tak przynajmniej pisano na wielu forach poswieconych hdtv). Alternatywny zamiennnik kosztuje ok 1200zl... Nic ich nie obchodzi to ze mam juz ich platforme od samego poczatku gdy weszla na rynek.

Tak czy inaczej narazie wstrzymalismy sie z kupnem tivika. Moze ktoras z cyfrowych platform przedstawi jakas ciekawa oferte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...