Skocz do zawartości
RaJaN

Gigabyte Ga-n650sli-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

jak go wygrzac? ustawilem napiecia w biosie na max, puscilem orthosa i leci juz tak 6h, dlugo ma leciec? a moze wygrzeac do w jakis inny sposob?

Mi po 3 tygodniach się odprężył i pozwolił na bardziej frywolne zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka jest spox poza 1 "ALE" - sieciówką. Przy starszych driverach (z CD) komputer się nie wyłącza do końca (problem z ACPI) a na nowszych wszystko gra poza tym że nie widać ikony połączenia w połączeniach sieciowych, tak jakby go wogóle nie było, choć sama sieć działa bez problemu - tyle że mogę zapomnieć o konfiguracji połączenia :(

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam :)

I nie wiem... pytanie czy z czystym sumieniem mozna kupic ta plyte?

i do tego E6550 + chlodzenie Scythe Mine rev.b

albo http://zenfist.pl/pID/1288.htm#spec ( nie wiem czy to sie zmiesci )

Widze ze troche problemow jest szczegolnie z zasilaniem ..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja 4 plyt na nf650 : http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...i/strona-1.html

 

i kto jest debesciak ? ;)

Dalej sugeruj się testami benchmarka.

 

Gigabyte N650 SLI DS4 - test

 

Płyta nie jest tak różowa, ale nowsze BIOSy pewnie coś tam poprawiły lub poprawią.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej sugeruj się testami benchmarka.

 

Extra ;) , zanim ja kupilem wlasnie przeczytałem recenzje ne egiełdzie i vrzone .

W zasadzie czekałem tylko az ktos wyskoczy z podobnym tekstem odnosnie testow na benchmark.pl -ktore jakie sa wszyscy wiedza

- ale tamto porownanie moim zdaniem jest calkiem przyzwoite choc niepozbawione wad.

 

A na temat testow Opsona nie bede prowokował dyskusji.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra ;) , zanim ja kupilem wlasnie przeczytałem recenzje ne egiełdzie i vrzone .

W zasadzie czekałem tylko az ktos wyskoczy z podobnym tekstem odnosnie testow na benchmark.pl -ktore jakie sa wszyscy wiedza

- ale tamto porownanie moim zdaniem jest calkiem przyzwoite choc niepozbawione wad.

 

A na temat testow Opsona nie bede prowokował dyskusji.

 

pzdr.

A co Opson źle testuje płyty główne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam :)

I nie wiem... pytanie czy z czystym sumieniem mozna kupic ta plyte?

i do tego E6550 + chlodzenie Scythe Mine rev.b

albo http://zenfist.pl/pID/1288.htm#spec ( nie wiem czy to sie zmiesci )

Widze ze troche problemow jest szczegolnie z zasilaniem ..

Pozdrawiam

Ten Zalman zdaje się ma szerokość 3x podstawka (box gdzieś 2,6-2,8 ). Wprawdzie Zalman zwęża się ku dołowi ale radiator NB jest naprwde wysoki. Fryzjer wchodzi z biedą opierając się o radiator. a jesr trochę węższy od boxa. Problem z tym, że dla boxa jest wcięcie a dla szerokich (czy raczej długich)nie ma udogodnień. Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A co Opson źle testuje płyty główne?

Kolega preferuje recki z Fraza. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie płytka jest "dziurawa". Niemniej jednak udało mi się uruchomić mojego korka stabilnie na 3GHz@340MHz. Większa szyna to "blackscreen" ale jeszcze popróbuję. Jest jeszcze jeden mankament. Współpraca z pamięciami :(

Mam pamiątki 533 na Micronach D9 i za diabła nie chcą iść więcej. Wcześniej miałem P965 i po dovoltowaniu szły bez problemu na 800MHz a tu jadę z napięciem bardziej niż na intelu, timingi ustawiam już maksymalne i nawet 667 nie mogę ruszyć bo wywala się winda przy starcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm płyta gigabyte?? Zawsze byłem za GIGABYTE posiadam GA-n650sli-DS4 no i troszkę sie rozczarowałem a może i nie.

Do płytki mam E2140 i max FSB jakie na nim wyciągnąłem było to 366. System wstawał w pełni stabilnie z zegarem 2933 MHz. Napięcia

PROCEK 1,325v

FSB +0,05

NB +0,05

Vmem +0,215

 

Nie pamiętam czy zera dobrze wstawiłem, ale były to wartości minimalne.

Ram (nie dual-jednak kosc-1 GB) miał zegar 900 co widać zresztą na Screnach z Everesta. Kość KINGMAX 800 MHz (podobno wyrabiają na 1000 MHz 5-5-5-15 przy 2,25v, czego nie testowałem, max wycisnąłem z niej 980 Mhz 5-6-6-6-21 2,2v)

 

Przy FSB 373 płyta potrafi wstać, natomiast gdy chce osiągnąć 3GHz (FSB 375) wita mnie safe mode:( i teraz nie wiem czy to procek czy max FSB płyty. W sumie mam jeszcze Evge 650 Ultra A1 i na niej uzyskiwałem max FSB, przy którym odpaliła 370 MHz

 

A co jest dziwne dalej hehe to mnie bardzo rozbawia. Pierwsze FSB jakie ustawiłem to było 333 unlinked chyba na 800 płyta wstała i procek działał z 2666 a dziś płyta sie nie budzi na TYM FSB natomiast na 334 wstaje bez problemu. W easy tune mogę zmienić FSB na 333 i płyta działa..... Nie łapie tego...

 

Ogólnie sprzęt.

Procek E2140 @ 2900

Mobo GA-n650SLI-DS4

Grafa Galaxy 8600 512 MB x2 (SLI) (oc robie bez SLI, wyjmuje grafe i jak płyta wstaje sprawdzam w SLI)

Kość kingmaxa 800 MHZ 1 GB

Zasilacz Pentagram Silent Force 620 V

 

 

Teraz pytania

1. Jak myślicie to jest MAX płyty czy procka?? ( żeby uzyskać większe FSB zmieszam mnożnik na x6, ale to nic nie daje) Czytalem na egielda ze E2140 wyrabia na FSB 400 a w innym artykule piszą ze max stabilnie jest 360.... w wersji E2160

 

"Procesor Pentium Dual-Core E2160 bez oporów działał z FSB 350 MHz na domyślnym mnożniku, co dało 3150 MHz i to niestety maksimum przy rozsądnym napięciu, zaś maksymalne stabilne FSB po obniżeniu mnożnika to ~400 MHz "

 

Dlatego właśni nie mam przekonania do tego serwisu i wole wierzyć w możliwosći płyty na VR-zone a nie tu, gdzie napisali ze max FSB to 375.......

 

2. O co chodzi z tym PCIE to ma wpływ na OC??

 

3 Lepsza inwestycja będzie procek E4300 czy 6300. Szczerze wole 6300 ale boje sie ze płyta nie wyciągnie dużego FSB i będzie du** z overclockingu a E4300 ma duzy mnożnik i do wysokiego OC styknie mniejsze FSB

 

Pozdro

 

Aha Ps jeszcze :P Chłodzenie CPU box tmp po OC(FSB 366) 60stopni + orthos 1h

 

Chłodzenie Mostka Box + wentyl 5x5 44 stopnie - czujnik zewnętrzny

 

Chłodzenie SB (ten mały tak??) BOX - żebym to wiedział

 

 

SCREEN

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-151883-1190898741_thumb.jpgNa e2160 max stabilna częstotliwość pod Orthosem jaką udało mi się osiągnąć to 3060 MHz (340x9), przy LTD ustawionym na 3x. Obniżenie LTD jest ważne, bo QPB przy FSB 340 to już 1360 MHz. Co ciekawe, jedynie podniesienie napięcia na CPU skutkowało osiągnięciem lepszych rezultatów (1,35V). Podnoszenie V na NB, SB, FSB, zwiększanie częstotliwości PCIE, wyłączanie EIST, C1E, Thermal Monitor, luzowanie timingów RAM itd. nie dawało żadnych efektów. Więc reszta ustawień domyślna. Plus dla Gigusia za system automatycznego przywracania domyślnych zegarów po zbyt agresywnym przetaktowaniu. Oszczędzasz czas na nurkowanie pod biurko ;-)

 

Sprzęt:

GA-N650SLI-DS4

e2160

2x1 GB Geil Ultra 800

Dodatkowy wiatrak 92 mm z boku wiejący na NB (przy dobrze wentylowanej budzie tempka pod Everestem nie przekracza 48 st. w stresie)

Zasiłka Topower P6 420W z EPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktos odpisal co i jak u niefgo wyglada. Hmm 340 FSB no jak widzisz u mnie z 366 wstaje i stabilnie smiga. Zastanawam sie czy jak bym wywyndowal napiecie procka do 1,5v to czy by wstal na zegarze 3 GHz bo tyle sobie postawielm jako cel. Aha sluchaj mam do gigabyte (tego modelu) bios F8 tylko to jest wersja beta. Dostalem do testow z tajwany... LOL. Wiec jak chesz moge przeslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuter_tm

Mysle, ze w moim przypadku nie chodzi juz o FSB, tylko o granice mozliwosci tego konkretnego egzemplarza. Z 1,8 na 3,06 to juz znaczaca roznica. Trzeba tez pamietac, ze to rewizja L2, a wiec ma troche mniejszy potencjal OC niz przykladowo seria 6x50.

 

A jesli chodzi o BIOS F8, to taj jak wspomnial hapi - moglbys wystawic w zalaczniku. Mysle, ze wiecej osob by to chetnie wytestowalo :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuter_tm

Mysle, ze w moim przypadku nie chodzi juz o FSB, tylko o granice mozliwosci tego konkretnego egzemplarza. Z 1,8 na 3,06 to juz znaczaca roznica. Trzeba tez pamietac, ze to rewizja L2, a wiec ma troche mniejszy potencjal OC niz przykladowo seria 6x50.

 

A jesli chodzi o BIOS F8, to taj jak wspomnial hapi - moglbys wystawic w zalaczniku. Mysle, ze wiecej osob by to chetnie wytestowalo :-)

 

Pozdrawiam

Szkoda tylko ze jak zadalem pytanie odpowiedziales Ty a do biosu F8 jest wiecej chetnych. W zalaczniku jest wersja F8d - pewnie oznaczona tak bo to beta jest.

A procka podkrecilem z 1,6 do 2900 stabilnie a nie z 1,8 do 3.0 :P

 

A co do biosu nie moge dodac bo wyskakuje mi "Transmisja zakończona błędem. Nie masz uprawnień do wgrywania plików z takim rozszerzeniem."

 

WIEC

LINK

Niestety nadal mi nie dzila FSB 333 a 334 juz tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhuhuhu dziękuję bardzo za BIOS. Właśnie zflashowałem i jestem pod wrażeniem po tych kilku minutach testów.

Wcześniejsze maks stabilne FSB ~ 415

 

Teraz max FSB niestabilne około 500 (wchodzę do systemu, odpalam CPU-Z i robię shota)

Maks FSB stabilne coś koło 440 ( na szybko testując, może jakbym pokombinował to trochę więcej).

Coś znacznie poprawili w tymi BIOSIe. Poznikała większość dziur ( miałem dziurę od 330 do 380 i od 425 do 480, teraz ustawiam co chcę i komp się odpala, wcześniej miałem tylko serię długich pisków i powrót do ustawień standardowych )

Mam nadzieję, że w ostatecznej wersji poprawią coś jeszcze i to co teraz niestabilne będzie stabilne i chociaż to 475 FSB uciągnę.

Najwyżej skończy się Vmodem na napięcie NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w BIOSie jest Q-Bios pod klawiszem F8 właśnie do falshowania - doskonale sobie nim poradzisz.

 

U mnie niestety nowy BIOS nic dobrego nie wniósł :( MoBo dalej jest niestabilna. Mieszam dalej z ustawieniami i zobaczę. Tak czy siak moje pamięci nie ruszają w dalszym ciągu bez wysadzenia windy powyżej 533MHz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhuhuhu dziękuję bardzo za BIOS. Właśnie zflashowałem i jestem pod wrażeniem po tych kilku minutach testów.

Wcześniejsze maks stabilne FSB ~ 415

 

Teraz max FSB niestabilne około 500 (wchodzę do systemu, odpalam CPU-Z i robię shota)

Maks FSB stabilne coś koło 440 ( na szybko testując, może jakbym pokombinował to trochę więcej).

Coś znacznie poprawili w tymi BIOSIe. Poznikała większość dziur ( miałem dziurę od 330 do 380 i od 425 do 480, teraz ustawiam co chcę i komp się odpala, wcześniej miałem tylko serię długich pisków i powrót do ustawień standardowych )

Mam nadzieję, że w ostatecznej wersji poprawią coś jeszcze i to co teraz niestabilne będzie stabilne i chociaż to 475 FSB uciągnę.

Najwyżej skończy się Vmodem na napięcie NB.

 

 

mozesz napisac na jakim CPU to robisz oraz dac tego screna by sie przydalo

 

 

 

Przecież w BIOSie jest Q-Bios pod klawiszem F8 właśnie do falshowania - doskonale sobie nim poradzisz.

 

U mnie niestety nowy BIOS nic dobrego nie wniósł :( MoBo dalej jest niestabilna. Mieszam dalej z ustawieniami i zobaczę. Tak czy siak moje pamięci nie ruszają w dalszym ciągu bez wysadzenia windy powyżej 533MHz :mur:

Ustawiles FSB na 533??!!?? czy to DDR na 533

 

Co do mnie to mi dalej nie dziala FSB 333 :( na e2140 :( natomiast 334 juz tak. Jedynie co widze to ze pamieci mi dobrze dzialaja na 940 przy timingach 4-4-4-12. Natimiat na 1000 Mhz 5-5-5-15 +0, 5v juz nie ida, a na opakowaniu od patriotow jest napisane ze 1000 Mhz jest osiagalne przy timingach 5-5-5-15 przy napieciu 2,3. czasami komp sie wlaczy ale zwiecha. Jakas rada??

 

ok ściagnąłem bios "F7" rozpakowałem, teraz uruchamiam @BIOS i który z tych "3" plików wybrać które są w folderze

 

W CD do plyty jest taki program q-bios czy jakos tak. Zainstaluj i updatuj bios ma chyba roz F7 wersja beta ma F8d.

Dzis sie skontaktuje z tymi od biosa i podam im kilka rzeczy do poprawy

 

 

Pzdr

Edytowane przez Kuter_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 533 na Micronach D9 które bardzo ładnie chodziły ponad 800MHz na intelu a tu nie chcą na 666 lecieć mimo max zluzowania timingów i podnoszenia napięcia do 2,3V.

 

Hapi powiedz mi po czym poznac ze kosci sa na mikronie d9 bo za cholere nie wiem :(. Wiesz co jazauwazulem przy oc kosci. Mam patrioty llk na opakowaniu jest napis

 

800 Mhz 4-4-4-12 przy napieciu 2,2v (+0,4 w/g plyty)

1000Mhz 5-5-5-15 przy napieciu 2,3 (0,5)

 

a teraz co jest smieszne kosci w timingach 4-4-4-12 [racuja mi na 940 stabilnie BEZ PODNOSZENIA ZNACZNEGO NAPIECIA +0,2 a nie 0,4 ---------- natomiast na 1000 Mhz nie chca za cholere isc dawalem im nawet 2,5 volta i nie wstaje plytka ;( a pamiatki to potrafia bo maja zapisany taki profil

 

PAMIECI

DOKLADNIE TE PAMIATKI NA STRONIE PATRIOTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hapi powiedz mi po czym poznac ze kosci sa na mikronie d9 bo za cholere nie wiem :(. Wiesz co jazauwazulem przy oc kosci. Mam patrioty llk na opakowaniu jest napis

Wiesz, po napisie na kościach. Logo Microna i oznaczenie D9Dxx przy czym moje akurat nie są z najbardziej podkręcalnych serii ale i tak jak pisałem powinny pójść dużo więcej co przetestowałem na innej płycie.

Wydaje mi się że NF6x0 jakoś nie najlepiej współpracuje z niektórymi typami pamięci a napewno dziwnie :(

Masz w załączniku zdjęcie układu na module z oznaczeniem

post-11690-1191434002_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://images24.fotosik.pl/94/b1a2188b9c3947f1.jpg

 

Masz te same patrioty co ja i jakoś nie mam problemu z pociśnięciem ich powyżej 1 GHz.

Poza tym od jakiegoś czasu Patriot wycofał się z sygnowania tych pamięci jako 1000 CL5 bo podobno mieli sporo zwrotów gwarancyjnych bo tyle nie szły...

No i patriot nie używa kostek innych firm. Ma tylko swoje Patrioty. Więc na pewno nie masz micronów tam.

 

A co do biosu F8. OS się poprawiło ale jeśli wyłączy sie kompa to ma problem ze wstaniem. Trzeba resetować BIOS, ustawić jakieś bezpieczne ustawienia, zrestartować kompa i dopiero mogłem ustawić coś więcej...

Czyli czekam nadal na końcową wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po napisie na kościach. Logo Microna i oznaczenie D9Dxx przy czym moje akurat nie są z najbardziej podkręcalnych serii ale i tak jak pisałem powinny pójść dużo więcej co przetestowałem na innej płycie.

Wydaje mi się że NF6x0 jakoś nie najlepiej współpracuje z niektórymi typami pamięci a napewno dziwnie :(

Masz w załączniku zdjęcie układu na module z oznaczeniem

 

Kurcze ja mam nadiator na kosciach..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na E2160 - max jak fsb przy jakim plyta dziala [2 minuty ;) ] to 380 na F8d jest tak samo - moze to juz koniec mozliwosci cpu ?

Roznica taka ze chyba jest mniej dziur :D

 

Ale ostatnio mam problemy ze stabilnoscia po kilku godzinach pracy - jak ustawiacie fsb voltage i NB voltage - do lekkiego oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostalem odpowiedz z gigabyte. Napisali to o co mi chodzilo.... zapytalem ich czy maja zamiar cos zrobic z HW minitor tzn zeby nie bylo OK fail tylko zeby podawal on konkretne napiecia i oto odpowiedz

 

CALA ODP

 

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, the FSB setting will effect not only CPU but also all components on motherboard. Basically, system will refuse to boot if any component cannot work with the non-standard FSB settings. But we cannot promise how system will react with overclocking settings.

 

Therefore, if system cannot work fine with overclocking settings, please use standard settings for preventing any unexpected hardware damage. Sorry for the inconvenience.

 

About the hardwared monitoring readings in BIOS, we will try to improve them for providing specific values. Thank you for your valuable opinion. About the hardwared monitoring readings in BIOS, we will try to improve them for providing specific values. Thank you for your valuable opinion.

 

At last, if you still have any further suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...