Skocz do zawartości
Greg_1

Greg's Liquid Cooling :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Ino jeśli Ci się tak podoba to spoko każdy ma swój gust. Myśle że układ jest bardzo ładny i nic bym w nim nie zmnieniał prócz tego łączenia !sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ narazie jest w fazie roboczej i brzydko raczej to wygląda ;) Ale moge pokazać.

 

Dołączona grafika

 

zdj z bloczkiem niestety nie dam bo karte odrazu założyłem i nie chce mi sie jej wyciągać :P

 

W stresie max temp:

gpu 47*C

(temp poniżej mierzone zew termometrem Revoltca)

temp radiatorów na sekcji zasilającej (przy podstawie) do 60*C

temp NBF47 na NVIO ~55*C (ale sie gnój grzeje)

temp radiatorów na memkach (przy podstawie ) 45-50*C

 

w/w temp są temp przy pełnym obciążeniu i pasywnym chłodzeniu :D

 

To zdj jest nieaktualne gdyż karta teraz pracuje pasywnie (poza gpu ofkorz ;) )

Dołączona grafika

 

 

użyłem kleju ArcticSilver ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpadną to mam takiego jednego do którego udam sie z reklamacją ;)

"na to można kompa do góry nogami przykleić"- taką odp otrzymałem jak sie zapytałem jaki mocny jest ten klej i są potem problemy żeby je oderwać potem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpadną to mam takiego jednego do którego udam sie z reklamacją ;)

"na to można kompa do góry nogami przykleić"- taką odp otrzymałem jak sie zapytałem jaki mocny jest ten klej i są potem problemy żeby je oderwać potem :D

Jak nie oderwiesz (albo oderwiesz za dużo...) to może być ciężko z realizacją gwary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Sorka że dopiero teraz ale wcześniej nie miałem czasu :/

Zdj z koma, bo do cyfraka tymczasowo ni mam dostępu

Nawiew na 8800 wsadziłem ze względu na wyższe temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozwiązanie praktycznie nie ma sensu

1)zajmuje prawie wszystkie sloty na plycie

2) estetyka pozostawia duuuuzo do zyczenia

3) a wydajność pewnie podobna jak nie lepsza była by przy dobrych miedzianych radiatorach + nawiew 2x92mm fenderach na min

4) Moim zdaniem projekt jest bez sensu, pasyw nieudany + dożo pracy i czasu zmarnowanego

 

Po za tym ukłacil b. ładny oddaje wrażenie przejrzystego dobrze poukładanego WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 szczerze ? wisi mi to, nie potrzebuje tych slotów

Ad.2 nikt nie mówił że będzie ładne :P estetyczny był X1950PRO

Ad.3 szczerze wątpie

Ad.4 Pasywnie może chodzić, ale nie musi, czasu który poświęciłem na pocięcie tych radiatorków nie uważam za zmarnowany (20-30min)

 

Jak będe miał inne widzi mi sie, to pewnie zmienie zmienie wielgalachne radiatorki na coś w minimalistycznym stylu, tylko że kwoty jakie musiałbym wydać na 2 zestawy miedzianych radiatorów skutecznie (narazie) studzą mój zapał ;)

Także stay tuned :D

 

EDIT: gotowiec na 8800 muahhahaha, hell no :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wachlarzyk może by objął 2 rządki scalaków, nie sprawdzałem, ale jeśli to miało by iść na GTS'a to nie da rady przez rozmieszczenie ostatniego rządku układów zasilania i brzęczyk, natomiast na GTX'a to może przejść, a jak chciałbyś je zamontować :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będe miał inne widzi mi sie, to pewnie zmienie zmienie wielgalachne radiatorki na coś w minimalistycznym stylu, tylko że kwoty jakie musiałbym wydać na 2 zestawy miedzianych radiatorów skutecznie (narazie) studzą mój zapał ;)

Nie wiem czy jest sens dawać miedź, która jest: a) cięższa (łatwiej odpadnie), b) gorzej spisuje się bez nawiewu.

 

EDIT: 2622873[/snapback]

Ad.4 Pasywnie może chodzić, ale nie musi, czasu który poświęciłem na pocięcie tych radiatorków nie uważam za zmarnowany (20-30min)
Jak ktoś nie podłubie sam przy chłodzeniu, to nie zrozumie frajdy jaką to daje. Pomijam już kwestię finansową, gdzie za kilka złotych (koszt radiatora na allegro) możesz sobie zrobić chłodzenie na grafę, i jeszcze starczy na obklejenie płyty głównej. Taniej, wydajniej, a jak się przyłożysz to i z wyglądu będzie miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frajnie rozwiązanie....tylko bloczek na gpu i szystko jest chłodzone pasywnie

Pomysl niezly, ale moim zdaniem troszke malo tej powierzchni do odprowadzania ciepla jak na karty 8800GTS/GTX... Ale moze dalo by sie jakos to ulepszyc :) A ten zestaw Swiftecha, to chyba jakis zart - bal bym sie podkrecac cokolwiek karte na takim czyms :!:

Mimo wszystko namawiam do szarpniecia sie na fullcovera - rezultaty - nad wyraz dobre :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki update'cik ;)

Jedna katoda zmieniła miejsce (nie widać jej tak jak na zdj) no i że teraz pamięci mam bez radiatorów a smyrają na 2.4V to dałem nawiew :)

 

 

 

sry za jakość foto ale to tylko K750i :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...