Skocz do zawartości
cube3D

S96j Lub Hel80 Z Matową Matrycą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, interesują mnie wymienione kadłubki. Pooglądałem różne laptopy i stwierdziłem, że skonfiguruję sobie zestaw indywidualnie i tu mam mały problem - matryca. Chciałbym kupić matową matrycę - HEL80 jest w dwóch wersjach, tylko nie wszyscy dystrybutorzy wiedzą co mają w magazynie (?).

 

Jeżeli już miałby to być błyszczący ekran, to który jest lepszy? Będę wdzięczny za opinie urzytkowników.

 

Może ktoś mi polecić sklep w Trójmieście gdzie mógłbym obejżeć takie kadłubki lub sprzęt zbudowany na nich? Zwłaszcza HEL80 - podobno to TOSHIBA więc wydaje mi się, że ma lepsze matryce niż ASUS.

 

Dziękuję za nadsyłanie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już miałby to być błyszczący ekran, to który jest lepszy? Będę wdzięczny za opinie urzytkowników.

Opinii bedziesz mial tyle ile uzytkownikow, czesc powie ze blyszczaca lepsza, czesc ze matowa. To dosc indywidualna kwestia wiec sam powinienes zobaczyc i zdecydowac. Mi odpowiada blyszczaca i do matowej juz nie wroce, inni natomiast nie wyobrazaja sobie pracy na innej niz mat.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi polecić sklep w Trójmieście gdzie mógłbym obejżeć takie kadłubki lub sprzęt zbudowany na nich? Zwłaszcza HEL80 - podobno to TOSHIBA więc wydaje mi się, że ma lepsze matryce niż ASUS.

:rotfl: HEL80 jest zrobiony przez firme COMPAL ;) Z tego kadlugka firma California Access zrobila model M158... zadna toshiba :lol:

 

BTW po czym wnioskujesz ze w danym motebooku bedzie lepsza matryca ? Chyba nie po firmie notebooka ? Jesli tak o jestes w duzym bledzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: HEL80 jest zrobiony przez firme COMPAL ;) Z tego kadlugka firma California Access zrobila model M158... zadna toshiba :lol:

 

BTW po czym wnioskujesz ze w danym motebooku bedzie lepsza matryca ? Chyba nie po firmie notebooka ? Jesli tak o jestes w duzym bledzie...

Zasłyszałem taką opinię, że Compal to ta sama fabryka z której schodzą Toshiby. Dzięki za info, jutro idę obejrzeć California Access w sklepie i będę miał własne zdanie.

 

ad2: Oglądałem w sklepach różne Asusy i Toshiby - Toshiba generalnie daje lepsze matryce, bynajmniej w notebookach do 4K.

 

Chociaż w sumie, powoli skłaniam się do Asusa. Właśnie naczytałem się o problemach California Access na forum karennotebook. Boli mnie to, że S96J nie ma PCMCIA a ja mam trochę takich kart :( Głównie będzie mi przeszkadzało brak możliwości włożenia TV PCMCIA, resztę w sumie nie używam (...).

 

Istnieje jeszcze coś takiego jak Z96J, ale nie doczytałem jeszcze czym się różni od S96J.

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji S96j pisalem roznice pomiedzy Z a S.

Matryce TrueBrite Toshiby sa naprawde dobre (katy, kolory, jasnosc). Co wiecej Asus sam pakuje te matryce do swoich drozszych zabawek.

 

 

Edit:

Z tego co sie orientuje to w pl nie kupisz samego kadlubka eSki a jedynie gotowca z Allegro. Za 4k mozesz kupic Toshibe A100-244 z CD 1,8ghz, 512mb i x1600, ktora ma PCMCA jak i Express Card.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2496499[/snapback]

W recenzji S96j pisalem roznice pomiedzy Z a S.

Matryce TrueBrite Toshiby sa naprawde dobre (katy, kolory, jasnosc). Co wiecej Asus sam pakuje te matryce do swoich drozszych zabawek.

Edit:

Z tego co sie orientuje to w pl nie kupisz samego kadlubka eSki a jedynie gotowca z Allegro. Za 4k mozesz kupic Toshibe A100-244 z CD 1,8ghz, 512mb i x1600, ktora ma PCMCA jak i Express Card.

Czyli tylko obudowa? OK, w takim razie to żadna dla mnie różnica.

Muszę jeszcze podpytać o cenę i dokładnie o wyposażenie - znalazłem S96J w jednym sklepie w Gdyni, dali mi wydrku stąd:

http://www.ab.pl/produkt.html?pid=89376

 

Pisałeś na swoim forum, że dokupiłeś napęd DVD. W powyższej konfiguracji wygląda mi na to, że będę potrzebował tylko hdd, ram, cpu, wifi do pełniej konfiguracji. Natomiast na stronach komputronika znalazłem ten model bez zasilacza, klawiatury, dvd...

 

Dzięki,

 

 

 

Acha, tak ogólnie może się pochwalę skąd ten pomysł na składanie notebooka - otóż dostałem w prezencie T7200 :) Więc, żadne gotowe zestawy mnie nie przkonają. Na początku szukałem dobrego notebooka tylko z kiepskim prockiem, ale skoro są barebne... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na swoim forum, że dokupiłeś napęd DVD. W powyższej konfiguracji wygląda mi na to, że będę potrzebował tylko hdd, ram, cpu, wifi do pełniej konfiguracji. Natomiast na stronach komputronika znalazłem ten model bez zasilacza, klawiatury, dvd...

 

Dzięki,

Acha, tak ogólnie może się pochwalę skąd ten pomysł na składanie notebooka - otóż dostałem w prezencie T7200 :) Więc, żadne gotowe zestawy mnie nie przkonają. Na początku szukałem dobrego notebooka tylko z kiepskim prockiem, ale skoro są barebne... :)

Ehh, Z96j ma lepsza matryce i modul bluetooh, a wczesniejsze wersje mialy inna pokrywe matrycy. czyt ladniejsza.

 

A wracajac do lakpa, to zdaje mi sie, ze bedziesz musial jednak dokupic naped DVD. W opisie z tej strony co podales nie widze zadnej wzmaianki o nim.

A komputronik to chyba jakies wybrakowane sprzedaje te kadlubki, bez zasilacza i klawy??? Niezly przekret ....

 

ps. mozesz podac cene jaka sobie zycza za ten kadlubke w gdyni ?? oraz moze wiesz ile chca za modul bluetooh.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Z96j ma lepsza matryce i modul bluetooh, a wczesniejsze wersje mialy inna pokrywe matrycy. czyt ladniejsza.

 

A wracajac do lakpa, to zdaje mi sie, ze bedziesz musial jednak dokupic naped DVD. W opisie z tej strony co podales nie widze zadnej wzmaianki o nim.

A komputronik to chyba jakies wybrakowane sprzedaje te kadlubki, bez zasilacza i klawy??? Niezly przekret ....

 

ps. mozesz podac cene jaka sobie zycza za ten kadlubke w gdyni ?? oraz moze wiesz ile chca za modul bluetooh.

Hej, pod linkiem który podałem jest w opisie

"ASmobile S96J 15.4 DVD-RAM WEBCAM SATA - bez Bluetooth"

Napędy: DVD-RAM

 

Owszem, też się zastanwaim czy DVD-RAM ozancza DVD RW... + RAM disc wirter - sądzę, że tak.

 

Co do ceny, dokładnie nie pomiętam - w okolicach 2K.

 

Jak już będę coś miał, albo przynajmniej potwierdzę parametry i zamówię to zrobię update :)

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. jest jeszcze opcja kupić na Allegro najtańszy zestaw za ~3700zł (T5500 + 1GB + 120GB + X1600) i wymienić sobie proca samemu. Ew. dogadać się, żeby sprzedali Ci w ogóle bez proca.

Witam,

 

Odrobinę to wszystko się już wydłuża. W między czasie chciałbym spytać czy będę miał dużą różnicę (albo jakąkolwiek) w pamięciach CL4 CL5 dualchannel. Właściwie nie wiem czy barebone obslugują dual channel - jakoś nie ma takiej informacji w specyfikacjach. Mam do wyboru Crosnair CL4 lub Kingston CL5.

 

Odnośnie allegro - niestety tylko s96J się pojawiają, ktore spokojnie można kupić - kompala niestety nie ma. Obejrzałem już s96J i zamówiłem, obudowa jest jak w czołgu, zero estetyczności. ale ogólnie dobra. Touchpad działa bardzo dobrze - klawisze mają kilk ale bardzo lekko się przyciskają. Klapa dobrze się trzyma. Matryca lcd, cóż gdybym mógł kupić coś innego niż AUO na polskim runku.... niestety nawet HEL80, którego nie ma obecnie w hurtowniach, ma badziewną glare AUO.

 

Tak ogólnie zastanawia mnie brak wyjścia DVI :( Jakość wyposażenia do ceny jest opłacalna w przypadku barebone ale ten brak jest dość dokuczliwy. Niestety żadne z barebone nie oferują możliwośći podłącznienia stacji dokującej/replikatora portów z wyjściem DVI :(

 

Jako ciekawostkę podam, że w sklepie w którym kupuję s96j wciskają mi, że mają nową wersję z zainstalowaną pamięcią dedykowaną grafiki 512MB. Sądzę, że to naiwny blef handlowców, ale kto wie, jak będę miał 512 dedykowane to się naprawdę ucieszę :)

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Corsaira CL4, Kingstony nie beda dzialac z tym lapkiem. A z ta pamiecia to napewno blef. 512Mb to ma w trybie HyperMemory.

Co do matrycy, szukam juz zamiennika od Toshiby z TrueBritem. Na ebay widzialem kilka sztuk i teraz musze rozkminic czy uda mi sie zamienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Corsaira CL4, Kingstony nie beda dzialac z tym lapkiem. A z ta pamiecia to napewno blef. 512Mb to ma w trybie HyperMemory.

Co do matrycy, szukam juz zamiennika od Toshiby z TrueBritem. Na ebay widzialem kilka sztuk i teraz musze rozkminic czy uda mi sie zamienic.

Nie rozumiem dlaczego Kingstony miałyby nie działać (oczywiście DDR2 667)? Jednak zamówiłem Corsaira, głównie dlatego, że tylko z tej firmy znalazłem komplet Dual Channel. Dowiedziałem się, że lapki owszem obsługują dual channel i co więcej, włączają ten tryb automatycznie jeżeli odczytają 2 identyczne pamięci (spd) - więc może być lipa jeżeli nie są sparowane do dual channel. Takie same timingi w SPD według mnie wcale nie gwarantują 100% poprawnej pracy w trybie dual.

Niestety poczekam kolejny tydzień...

 

Ile kosztuje matryca Toshiby? Ja raczej nie będę niczego wymieniał, kupię na biurko 20-24" jak już. Właściwie dlatego składam laptopa aby mieć swobodę okazyjnego zabrania go gziekolwiek i mieć dużo mniejszy poziom chałasu w domu. Ostatni raz miałem desktopa z PIII ale i tak mnie denerwował poziom chałasu, więc co dopiero teraz jak na procki montuje się wentylatory większe niż w zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Kingstonami jest problem, otoz komputer nie wybudza sie z hibernacji i trybu wstrzymania (czarny ekran). Mialem ten problem na dwoch roznych kompletach 2x512 533mhz i 2x512 667mhz. Po odwiedzeniu supportu gdzie podali, ze wina sa pamieci i najlepiej wymienic na innego producenta zamowielm Corsair'y.

Hmm o dualu w recenzji faktycznie zapomnialem wspomniec ;)

Co do grafiki, dodatkowe 256mb dolaczy sie jesli bedzie w kompie zainstalowana pamiec 1gb lub wiecej.

 

Co do matrycy TruBrite Toshiby to widzialem za 500zl na allegro, jednak ja sciagam z ebay'a us. Dawca bedzie zapewne Toshiba A75, na rynku us jest wciaz sporo sprzetow z wada producenta, gdzie uzytkownicy sprzedaja je za grosze. Jak bede miec czas to wezme ta A75 co oddalem i zamienie matryce, sprawdze jak to dziala lub nie dziala. Jak wysztko bedzie ok to zamawiam :)

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matrycy TruBrite Toshiby to widzialem za 500zl na allegro, jednak ja sciagam z ebay'a us. Dawca bedzie zapewne Toshiba A75, na rynku us jest wciaz sporo sprzetow z wada producenta, gdzie uzytkownicy sprzedaja je za grosze. Jak bede miec czas to wezme ta A75 co oddalem i zamienie matryce, sprawdze jak to dziala lub nie dziala. Jak wysztko bedzie ok to zamawiam :)

Ostatecznie mam na biurku Compala HEL80 - nowy design. Wygląda odrobinę lepiej niż te na forach i ma już nowy bios rev. 114. Matryca jest w nim typu glare, ale całkiem dobra (mimo to odbicia śiwatła z okien w ciągu dnia mi przeszkadzją). Part Number / Model: CLAA154WA05A

 

Wygląda na to, że Compal żeczywiście produkuje laptopy dla Toshiby - znalazłem poprzez google:

http://www.powersourceonline.com/en-search...154WA05A.search

 

Nie podoba mi się, że dostałem w komplecie DVD Lite-on. Wolałbym Toshibę albo Matshusitę.

 

Poza tym, laptop jest bardzo solidnie wykonany. Póki co przechodzi wszelkie crash-testy. Jak już przetestuję wszystko dokładnie zrobię chyba osobną recenzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...