Skocz do zawartości
swirus'91

Zmiana Kompa!

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na zmiane koputera. Mam stary nie wydajny komputer. Nie mam za dużo pieniedzy na nowy komputer ,ale nadażyła sie okazja. Mój kolega ma do sprzedania kompa. Wszystkie dane o nim są w załaczniku, nie brałbym tylko karty muzycznej, monitora i napędu.

A ceny wyglądają tak:

 

Dysk=80Gb oraz 160Gb + kieszeń to 220zł.

Procesor box z wiatrakiem oryginalny cichym + płyta główna = 350zł

1000 ramu Ram = 200zł

Karta grafiki = 350zł

Do tego obudowa 200zł z zasilaczem chieftec-a 450W

 

Mam do was pytanie czy opłaca sie kupić taką konfiguracje za takie pieniądze. Co wymienić a co zostawić z tego zestawu? Czy opłaca kupić sie tą kartę czy może coś innego, tak samo z procesorem? Podkreślam że ten komputer jest używany. Prosze napiszcie co myślicie o tej konfiguracji. Ceny moge jeszcze po negocjować (mogą się zmiejszyć)

konfiguracja.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm z ta karta graficzna o troche zart, za taka kase masz 7600gs

 

co do proca to nowego masz za 260-270zl (o jak dobrze ze sprzedalem swojego w odpowiednim czasie:))

hmm i duzy i cichy cooler intela :) chyba nie chodzi o boxowy:)

Edytowane przez maciek2107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO raczej bym szukał czegoś na s939. Venice można kupić teraz poniżej 150zł, płytę dostaniesz poniżej 200zł, no i grafika tak jak napisał maciek2107 za 350zł dostaniesz już Palita Sonic GF7600GS który będzie lepszy od tego 6600GT. Wziął bym tylko RAM, obudowę i zasilacz, a reszty bym szukał gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dyski?? dobra cena?? W takim razie jaki procesor za podobne pieniądze i karte graficzna (chodzi mi o wydajność i o gry :] ) Jaka jest płyta glówna?? Czy może coś innego?? Do kart graficznej mógłbym coć dodać.

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten procesor Athlon 64 Venice 3000+ jest lepszy od Intela 4. Niebyloby czegos lepszego on ma tylko 1,8 ghz a Intel 3,0. ???

 

Panowie mozecie sie troche bardziej rozwinoc na temat. Dlaczego akurat

ten procesor, ta karta itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość MHz dawno już straciła znaczenie. Athlony 64 pomimo niższego taktowania są wydajniejsze, mniej się grzeją i lepiej podkręcają.

Kartę graficzną polecam, ponieważ za taką kasę to chyba najlepsza propozycja na rynku - wydajna, ma dobre pamięci i nieźle się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten procesor Athlon 64 Venice 3000+ jest lepszy od Intela 4. Niebyloby czegos lepszego on ma tylko 1,8 ghz a Intel 3,0. ???

Ludzie, jak pozbyć się tego mitu? Ile można słuchać takich bzdur :mur: ?

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość MHz dawno już straciła znaczenie. Athlony 64 pomimo niższego taktowania są wydajniejsze, mniej się grzeją i lepiej podkręcają.

Kartę graficzną polecam, ponieważ za taką kasę to chyba najlepsza propozycja na rynku - wydajna, ma dobre pamięci i nieźle się podkręca.

Dobra a nie ma moze troche lepszego Athlona np. za 250-300 zl. Co byscie radzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nic lepszego kupować. Chyba że się szarpniesz i za ~340zł kupisz Athlona 64 4000+ na rdzeniu SanDiego - bez problemu podkręcają się na 3000Mhz.

Tylko, że najpierw trzeba umieć podkręcać ;] Nie neguje tego, że ten user nie potrafi no ale...

 

Czy ten procesor Athlon 64 Venice 3000+ jest lepszy od Intela 4. Niebyloby czegos lepszego on ma tylko 1,8 ghz a Intel 3,0. ???

 

Panowie mozecie sie troche bardziej rozwinoc na temat. Dlaczego akurat

ten procesor, ta karta itd.

Dlaczego ten procesor ? Bo jest wydajniejszy od ~ P4 3.8Ghz... To tak na oko. Tak samo mój procek @ 3Ghz zjada P4 5Ghz [; Do tego Athlony są zimne, biorą mało prądu i w grach się lepiej sprawują.

Co do grafy to aktualnie nie ma nic mocniejszego w tej cenie na rynku ;) Jest to najkorzystniejszy wybór jaki jest możliwy :) No i z uwagi, że chciałeś brać 66gt - ta karta jest od niej 3x szybsza [;

 

Ten mit chyba nigdy nie zginie... I ludzie będą kupowali PC'ty z Pentiumem D 2.8Ghz myśląc że mają C2D bo im sprzedawca tak wmówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak pozbyć się tego mitu? Ile można słuchać takich bzdur :mur: ?

Sam autor tematu napisal, ze ma starego grata i widac z tego, ze nie zna sie na sprzecie, a kiedys im wiecej MHz tym lepiej, fakt czasy sie zmieniaja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam autor tematu napisal, ze ma starego grata i widac z tego, ze nie zna sie na sprzecie, a kiedys im wiecej MHz tym lepiej, fakt czasy sie zmieniaja :wink:

Bardzo dzienkuje za zrozumienie, ale mam jeszcze jedno pytanie, do gry jest wymagany 2,4 ghz procesor, zalozmy ze mam wlasnie tego Athlona 1,8 czy ona mi odpali. A przecie Intel ma 3,0 ghz i bezproblemowp powinna mi pojsc. ????

 

Czy jak przyoszczedzi sie na plycie glownej i doda do procesora czy nam to wyjdzie na dobre. Mozecie mi podac nieco tansze plyty gl.

AsRock AM2XLI-ESATA2 lepsza jest ta plyta gl. od Biostar NF4-A9A Moze??? Prosze o odp.

 

Chłodzenie AC Freezer64, jaki jest ten sprzet? Czasem nie jest to z "bazaru" :blink: :)

 

Wracajac do dyskow mam okazje kupic 160+80 GB za 220zl. Mam to z pewnej reki, sa one uzywane przez jakis rok. Ile trzeba dac teraz za podobny zestaw dyskow a ile za 160 GB. Moze kupic tylko Samsunga (sata). Mozecie mi cos podac. Z gory dzieki.

 

ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

SAMSUNG SP1614C (160 GB, 7200 RPM, SATA)

 

Ach jeszcze jedno TWIMOS jest to dobra firma?? Przypominam ze mam okazje do kupienia Twimosa 2 x 512 DDR PC3200 za 200zl. Oplacalne??

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

do gry jest wymagany 2,4 ghz procesor, zalozmy ze mam wlasnie tego Athlona 1,8 czy ona mi odpali. A przecie Intel ma 3,0 ghz i bezproblemowp powinna mi pojsc. ????

Skoro taki athlon co ma tylko 1.8 i jest LEPSZY od pentiuma 3.0 to czemu miała by nie pójść??

Chłodzenie AC Freezer64, jaki jest ten sprzet? Czasem nie jest to z "bazaru" blink.gif icon_smile3.gif

O czym tu piszesz?? Freezer 64pro jest dobrym chłodzeniem w dobrej cenie.

Wracajac do dyskow mam okazje kupic 160+80 GB za 220zl. Mam to z pewnej reki, sa one uzywane przez jakis rok. Ile trzeba dac teraz za podobny zestaw dyskow a ile za 160 GB. Moze kupic tylko Samsunga (sata). Mozecie mi cos podac. Z gory dzieki.

Dyski lepiej brać nówki.

 

EDIT: Poczekaj z tym ramem, może szarpnie sie coś z ddr2.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki athlon co ma tylko 1.8 i jest LEPSZY od pentiuma 3.0 to czemu miała by nie pójść??

 

O czym tu piszesz?? Freezer 64pro jest dobrym chłodzeniem w dobrej cenie.

 

Dyski lepiej brać nówki.

 

EDIT: Poczekaj z tym ramem, może szarpnie sie coś z ddr2.

Dobra, ale jak chcialbym kupic ten komputer w najbliszym czasie... jaka jest roznica miedzy ddr a ddr2. Nie chce wydac wiecej na ram niz 200zl. Bo

nie starczy mi na inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dobra, ale jak chcialbym kupic ten komputer w najbliszym czasie... jaka jest roznica miedzy ddr a ddr2. Nie chce wydac wiecej na ram niz 200zl. Bo

nie starczy mi na inne rzeczy.

Napisz ile masz kasy, co masz teraz, do czego potrzebujesz kompa. Co do różnic między ddr i ddr2 poszukaj i poczytaj, jest tego trochę w necie. Samodzielność nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzienkuje za zrozumienie, ale mam jeszcze jedno pytanie, do gry jest wymagany 2,4 ghz procesor, zalozmy ze mam wlasnie tego Athlona 1,8 czy ona mi odpali. A przecie Intel ma 3,0 ghz i bezproblemowp powinna mi pojsc. ????

To nie jest Athlon 1.8 tylko Athlon 3000+ :mur: Po to jest to oznaczenie, żeby tacy jak ty nie pisali, aaa on ma tylko 1.8 Ghz to jest syfny... W Athlonach się nie patrzy na Mhz tylko na to ile jest + :P

 

Czy jak przyoszczedzi sie na plycie glownej i doda do procesora czy nam to wyjdzie na dobre. Mozecie mi podac nieco tansze plyty gl.

AsRock AM2XLI-ESATA2 lepsza jest ta plyta gl. od Biostar NF4-A9A Moze??? Prosze o odp.

Tańsza jest owszem, ale lepsza to na pewno nie jest [;

 

Chłodzenie AC Freezer64, jaki jest ten sprzet? Czasem nie jest to z "bazaru" :blink: :)

Yyy o co chodzi ? :unsure:

 

Co do dysków nowy 160GB dysk na Sata2 kosztuje teraz około 200 zł. Nie opłaca się brać używek.

 

Co do pamięci to się jeszcze trochę wstrzymaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By było nam dużo łatwiej jakby podał maksymalną ilość pieniędzy jaką może wydać :)

Potrzebuje karte graficzna za ~350 procesor 200-300 i plyte glowna ~200.

 

A reszte juz wybralem, jest to komputer uzywany przez ok. 1 rok z bardzo pewnej reki.

Ram:

TWIMOS 2 x 512 DDR PC3200= 200

Obudowa z zasilaczem CHIEFTEC 450W 420-302=200

Dyski :

SAMSUNG SP1614C (160 GB, 7200 RPM, SATA } obydwa za= 220

ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) }

Naped:

BENQ DVD LS DW1655 (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x,

DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW) ver. Light Scribe=100

 

Prosze o sprawdzenie mojego wyboru i o dobor dobrej karty graficznej procesora i plyty glownej. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje karte graficzna za ~350 procesor 200-300 i plyte glowna ~200.

Obudowa z zasilaczem CHIEFTEC 450W 420-302=200

Nie lepiej napisać że masz około 850 zl na proca, mobo i grafę ? :] Koniecznie musisz mieć grafę za 350 zł ?

 

BTW Od kiedy 420-302 DF ma 450w ? Czy ja o czymś nie wiem ? :wink: :lol2: Do tego ten zasilacz używany za 200 zł ? :| Jakieś 3 czy 4 miechy temu widziałem nówki za 189 zł w sklepie...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ale sie uparłeś :mur: Nie mogłeś poczekać z tym?? Musiałeś to brać?? Nie łatwiej było napisać co masz teraz?? :/

 

Więc tak, weź palit sonic 7600gs, jakiś athlon albo sempron na 939 i do tego biostar nf4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jeszcze nie wziolem tego proca ale mam zamiar, jest to obudowa zasilaczem CHIEFTEC 420-302 za 200zl. Cena ramu jest rozsadna

bo za podobne kosci musialbym wydac ponad 300zl. Dyski za 200zl 240 GB sa w bardzo dobrym stanie normalnie za taki zestaw zaplacilbym ~300. Napet Benqu jest tez niczego sobie w sklepie kosztuje 160zl ja bede mial go za 90zl. Zostaje mi tylko wybrac karte proca i mobo. Co byscie radziel dlaczego akurat palit sonic 7600gs a nie np. gainward 7600gs albo asus albo galaxy. Athlon ale jaki 4000+ ,3700+ , 3200+venice , 3200+ , 3500+ AM2 , 3200+AM2 ,3000+ ,3400+ ,3300+ ,3000+venice ,3000+socket939 ,3000+AM2. Biostar ??? jest to dobra firma.

 

Dobra jak mowicie "Nie kupuj uzywanego kompa" zalozmy ze mam do wykorzystania 1200-1350zl. Zrobcie mi taaki zestaw ktory by byl lepszy od tego UZYWANEGO RAM MOBO GRAFA PROCEK OBUDOWA ZASILACZ DYSKI NAPED. Co byscie wzieli z uzywanego a co kupili nowe. Prosze podajcie mi ceny z jakiegos sklepu internetowego syrius, kontrast, komputronik itd tam gdzie jest najtaniej NIE Z ALLEGRO bo chcialbym wzioc komputer na fakture.

 

Chłodzenie AC Freezer64 jest to chlodzenie procesora czy karty graficznej. GALAXY 7600GS ma juz chlodzenie Zalmana.

 

JESZCZE RAZ DZIEKI.

 

PS. A stary sprzet calkowice sprzedaje jest do niczego, nie jest wydajny itd.

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer 64 Pro to chłodzenie CPU.

Gainward = Palit, Palit jakiś czas temu przejął firmę Gainward więc karty są robione w tych samych fabrykach.

Jeżeli bierzesz te RAMy to musisz brać coś na s939 - AM2 wymaga pamięci DDR2. Procka bym szukał tak jak pisałem - albo jakiegoś A64 3000+ na rdzeniu Venice albo Athlona 64 4000+ na rdzeniu SanDiego od usera Marek_Voodoo.

Skoro 200zł zapłaciłeś za komplet obudowa + zasilacz to IMO warto było. Sam zasilacz tyle by nie był wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jeszcze nie wziolem tego proca ale mam zamiar, jest to obudowa zasilaczem CHIEFTEC 420-302 za 200zl. Cena ramu jest rozsadna

bo za podobne kosci musialbym wydac ponad 300zl. Dyski za 200zl 240 GB sa w bardzo dobrym stanie normalnie za taki zestaw zaplacilbym ~300. Napet Benqu jest tez niczego sobie w sklepie kosztuje 160zl ja bede mial go za 90zl. Zostaje mi tylko wybrac karte proca i mobo. Co byscie radziel dlaczego akurat palit sonic 7600gs a nie np. gainward 7600gs albo asus albo galaxy. Athlon ale jaki 4000+ ,3700+ , 3200+venice , 3200+ , 3500+ AM2 , 3200+AM2 ,3000+ ,3400+ ,3300+ ,3000+venice ,3000+socket939 ,3000+AM2. Biostar ??? jest to dobra firma.

 

Dobra jak mowicie "Nie kupuj uzywanego kompa" zalozmy ze mam do wykorzystania 1200-1350zl. Zrobcie mi taaki zestaw ktory by byl lepszy od tego UZYWANEGO RAM MOBO GRAFA PROCEK OBUDOWA ZASILACZ DYSKI NAPED. Co byscie wzieli z uzywanego a co kupili nowe. Prosze podajcie mi ceny z jakiegos sklepu internetowego syrius, kontrast, komputronik itd tam gdzie jest najtaniej NIE Z ALLEGRO bo chcialbym wzioc komputer na fakture.

 

Chłodzenie AC Freezer64 jest to chlodzenie procesora czy karty graficznej. GALAXY 7600GS ma juz chlodzenie Zalmana.

 

JESZCZE RAZ DZIEKI.

 

PS. A stary sprzet calkowice sprzedaje jest do niczego, nie jest wydajny itd.

:lol: :lol: :lol:

 

Z tego co mi wiadomo to nowe dobre nagrywarki DVD kosztuję około 120 zł. Dlaczego Palit ? Bo jest najtańszy, ma 256mb, kosztuje tyle co 128mb Galaxy. Palit = Gainward, ten 2 jest poddziałem Palita. Gigabyte nie bo są syfne, wszystkie mają DDR2, a co za tym idzie max na mem po oc jakieś 900Mhz. A Palit i reszta bez problemu robi 1500-1600Mhz na mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...