Skocz do zawartości
rcicho

Jaka Karta Graficzna Z Super Super Obrazem?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić wybrac kartę graficzną pod PCI expres. Jak do tej pory siedzę pod AGP a konkretnie Hercules ATI8500LE. Kupuje nowy procek i nową płytę główną. Wydajność tej grafy może nie jest najważniejsza ale interesuje mnie dobra jakość obrazu 2D czyli teksty, internet ogólnie ostra czcionka. Powinnna to byc karta w miarę "bezproblemowa" czyli taka aby nie było z nią zadnych problemów natury technicznej i aby mozna było pocieszyć się dobrą jakością obrazu 2D jak i od bólu w coś zagrać. W praktyce w rachubę wchodzą karty ze stajni nVidia i ATI. Przedział cenowy to 300 zł. Ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram :) ihmo GALAXY 7300GT Zalman :)

Galaxy 7300 nVidii?

Zawsze byłem wierny ATI ze względu na dobrą jakość obrazu a tu mnie koledzy zaskoczyli.

 

Może jestem trochę nie w temacie ale jestem lekko zaszokowany, że nVdia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w tej cenie nie ma alternatywy. Masz do wyboru badziewiackie x1300 pro albo właśnie Galaxy. Tylo że miałem x1600XT i wcale nie podobał mi się obraz w 2D. W 3D zaś wolniejsza była i to sporo od 7300GT. Ja nie widzę nad czym się zastanawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys się upierał przy ati to czytałem gdzieś ze x800gto jest całkiem ok jeżeli chodzi o obraz. Cenowo podobna jak galaxy 7300gt 128mb. Ale też bardziej obstawałbym za Gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej napisz jaki masz monitor, jeśli LCD z interfejsem DVI to OK, Galaxy będzie świetna i wydajna, jednak wiedz że jakość obrazu w 2D poprzez D-SUB pozostawi wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wydajnosc, to Galaxy 7300GT jak koledzy wyzej pisali. No ale jesli chodzi o jakosc obrazu, to tylko i wylacznie ATI, a tu w tej cenie to tylko X800GTO, mozna nawet X800GTO2 wyrwac jak sie troche przyczai. Galaxy fajna karta, ale niestety po przesiadce z ATI golym okiem widze gorszy obraz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę zdębiałem. Mam LCD 19' AGNeovo z wyjściem DVI i prawdopodobnie będe musiał kupić kartę graficzną bo płyta główna którą zamówiłem ma zintegrowaną grafikę w chipsecie GeForce6100 i na cuda nie liczę. Jeśli jakość obrazu będzie ok to pozostanę przy niej ale obawiam się, że nie będzie za dobrze (choćby brak wyjścia DVI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę zdębiałem. Mam LCD 19' AGNeovo z wyjściem DVI i prawdopodobnie będe musiał kupić kartę graficzną bo płyta główna którą zamówiłem ma zintegrowaną grafikę w chipsecie GeForce6100 i na cuda nie liczę. Jeśli jakość obrazu będzie ok to pozostanę przy niej ale obawiam się, że nie będzie za dobrze (choćby brak wyjścia DVI).

W takim razie musisz dokupić karte - jakością obrazu się nie przejmuj jeśli masz monitor z DVI - cyferki nie zmętnieją, jakość będzie OK i na nvidii. Galaxy który koledzy radzą będzie najlepszy jeśli chodzi o cena/wydajność. Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu jak masz monitor LCD 19`, to tutaj bedziesz uzywac rozdzialki 1280/1024, a w tej Galaxy ze 128MB na pokladzie moze zaczac juz mocna slabnac w gierkach. Jesli o taka rozdzialke chodzi, to ja bym poszukal X800GTO2 ze 256mb/256bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu jak masz monitor LCD 19`, to tutaj bedziesz uzywac rozdzialki 1280/1024, a w tej Galaxy ze 128MB na pokladzie moze zaczac juz mocna slabnac w gierkach. Jesli o taka rozdzialke chodzi, to ja bym poszukal X800GTO2 ze 256mb/256bit.

Czy to nie przerost formy nad treścią? Do grafiki 2D to wystarczyłby mu i zwykły GF6200/ATI X300 za 100zł ;)

Sam do grafiki 2D (1600x1200) zamierzam podpiąć wiekowego Matroxa G450 na wiekowym PCI.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiscie, ale jesli by chcial sobie zapykac w jakas gierke, to moze byc problem :) Do samej grafy 2D, to ja bym polecal starego, dobrego Herculesa 9100 za 50zl. Lepszego obrazu jeszcze na zadnej innej grafie nie widzialem :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiscie, ale jesli by chcial sobie zapykac w jakas gierke, to moze byc problem :) Do samej grafy 2D, to ja bym polecal starego, dobrego Herculesa 9100 za 50zl. Lepszego obrazu jeszcze na zadnej innej grafie nie widzialem :)

Poluje również na takie cacko, jakość obrazu porównywalna z Matrox, ale znaleźć to na PCI to graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam własnie Herculesa ale AGP. Zakupiona przed chwilą płyta główna ma jednak gniazdo PCI-Express więc bede się jej musiał pozbyć na Allegro.

 

Naturalnie pozbyć się Herculesa 8500 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...