Skocz do zawartości
rados

[delphi] Zaprogramowanie Klawisza Zamknij [x]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w delphim zaprogramować kliknięcie klawisza Zamknij [X], aby wyświetlał MessageDlg z komunikatem „czy chcesz zapisać zmiany...?”?

 

Próbowałem napisać kod realizujący wyżej opisane zadanie. Co prawda nie powoduje on żadnych błędów, jednak nie robi praktycznie nic :P.

 

//delphiunit Unit1;interfaceuses  Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,  Dialogs, StdCtrls, Menus, ExtCtrls;Type  TForm1 = class(TForm)	procedure SystemMenuClick(Sender: TObject);end;var  Form1: TForm1;  buttonSelected : integer;  nazwa_pliku : string;implementation{$R *.dfm}procedure TForm1.SystemMenuClick(Sender: TObject);begin  buttonSelected := MessageDlg('Czy chcesz zapisa zmiany w pliku '+nazwa_pliku+'?',  mtCustom, mbYesNoCancel, 0);  if buttonSelected = mrYes  then Application.Terminate;  if buttonSelected = mrNo then Application.Terminate;end;end.

Trochę googlowałem jednak w języku polskim nie znalazłem nic prócz rad na forum czasopisma ekspert jak sprawić aby przycisk Zamknij [X] był nieaktywny :].

 

Za wszelką pomoc z góry thx.

Edytowane przez rados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam delphi, ale np. w c#/.net jest to realizowane przez obsluzenie metody OnClose(), a nie samego przycisku.

 

jesli delphi ma dostep do messagy jakie wysyla okno to obsluz WM_DESTROY [moze cos o winapi w delphi bedzie o tym].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...