Skocz do zawartości
promieniowanie

Kilka Pytań Berlingo 1,4 '99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem niedawno ten model i chciałbym zapytać o kilka spraw.

 

1,wskaźnik paliwa pokazuje mi głupoty, co jakiś czas zmienia pozycję, wiem że jest szukajka, korzystałem, ale nie znalazłem nic pomocnego, czy komuś się udało naprawić ten problem?

 

2,czy wymiana żarówek podświetlenia tablicy rozdzielczej to duży problem?

 

3,jadąc na wprost mam kierownicę przekręconą w lewo o kilka cm, czy można ustawić jej położenie obrotu (kier. z poduszką)?

 

4,czy jest możliwość zamiany przedniego fotela kier./pasażer?

 

5,czy przebieg 150 tys. dla silnika 1,4 to już spora eksploatacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 pływak

2 zalezy dla kogo ;]. ale raczej rozbieranie deski to kłopotliwe moze być (zegary licznik jak juz wyciagniesz to nie ma kłopotoow)

3 zbieznosc se sprawdz ;]

4 sprawdz sam

5 zalezy jaki silnik i jak go eksploatowano , liczba ta nie jest niczym nadzwyczajnym 300 tys powinien spokojnie zrobic przecietny 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pływak na 99% ;)

2. Żaden, wystarczy śrubokręt.

3. Mam to samo u siebie w tej chwili ale da się to zrobić bez problemu.

4. Jeśli sie odkręca i da się wyjąć to można i zmienić ;).

5. 150tyś na 1.4L to nie tak dużo, oczywiście jeśli te 150 było zrobione podczas spokojnej jazdy no ale kto by katował przy paleniu gumy Berlingo ;). Ja mam aktualnie w swoim 1.9GTI 124tyś a silnik mam igiełke.

 

Dodam jeszcze że moje szefostwo miało Berlingo 7 lat. Służył do codziennego dowozu towarów do sklepu (jakieś 70km dziennie), + co tygodniowy wypad do Warszawy. Po 7 latach silnik padł, a nigdy nie poznał ciężkiej nogi kierowcy. Nie ma reguły na silniki. Miał przejechane około 250tyś (1.4L Benzyna)

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z tą kierownicą to właśnie się stało po wymianie części ukł. kier. i zbieżności, samochód idzie prosto, nie ściąga ale kierownica jest o kilka stopni w lewo, no ale jak mówicie że można spokojnie to ustawić to ok.

Majonezu na korku oleju/chłodziwa nie widać jeszcze więc silnik chyba w miarę stan, obroty równiutko, ciągnie jak trzeba ale martwi mnie taka rzecz że mi pali po 10 litrów na trasie, taki mały silnik :angry: a nogę mam raczej lekką, różnymi samochodami jeżdżę i nigdy mi żaden na trasie az tyle nie spalił, nawet dwulitrowy benzyniak, WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z tą kierownicą to właśnie się stało po wymianie części ukł. kier. i zbieżności, samochód idzie prosto, nie ściąga ale kierownica jest o kilka stopni w lewo, no ale jak mówicie że można spokojnie to ustawić to ok.

Majonezu na korku oleju/chłodziwa nie widać jeszcze więc silnik chyba w miarę stan, obroty równiutko, ciągnie jak trzeba ale martwi mnie taka rzecz że mi pali po 10 litrów na trasie, taki mały silnik :angry: a nogę mam raczej lekką, różnymi samochodami jeżdżę i nigdy mi żaden na trasie az tyle nie spalił, nawet dwulitrowy benzyniak, WTF?

A w mieście normalnie Ci pali ? :huh:

Małe silniki nie są do tras imo, kuzyn w civicu 00' chyba 1.4 albo 1.5 na trasie wyciagnął 9.5l, i wcale żwawo nie jechał..

Tyle ze miał pełny stan ludzi i autostrada..

Może jakaś elektronika od silnika, coś pokroju przepływomierza(jeżeli takowy posiadasz:P) sondy or sth..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mieście normalnie Ci pali ? :huh:

 

Może jakaś elektronika od silnika, coś pokroju przepływomierza(jeżeli takowy posiadasz:P) sondy or sth..

W miescie to to sobie liczy 13 i wzwyż :) a ja jezdze lekko i mialem juz doswiadczenie z tym samochodem i silnikiem wczesniej i spalanie bylo przy mojej jezdzie ok 6 litrow na trasie a teraz mam 10. Zna sie ktos na lambdach? jakie sa objawy uszkodzonej lambdy? bo samochod mi ani nie muli ani nie telepie silnik, wszystko pieknie, a żre razy dwa x2 (jak dwurdzeniowka :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A objawy uszkodzenia lambdy to własnie duże spalanie.Sprawdź czy jest dobra. Nie wiem czy mozena to zorbic samemu czy jechać do mechanika.

 

A objawy uszkodzenia lambdy to własnie duże spalanie.Sprawdź czy jest dobra. Nie wiem czy mozena to zorbic samemu czy jechać do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A objawy uszkodzenia lambdy to własnie duże spalanie.Sprawdź czy jest dobra. Nie wiem czy mozena to zorbic samemu czy jechać do mechanika.

 

A objawy uszkodzenia lambdy to własnie duże spalanie.Sprawdź czy jest dobra. Nie wiem czy mozena to zorbic samemu czy jechać do mechanika.

Wpiąć kompa jak sie da i wszystko jasne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...