Skocz do zawartości
Abram

[recka] Hp Pavilion Dv8387ea

Rekomendowane odpowiedzi

HP Pavilion dv8387ea

 

Dołączona grafika

 

Po 3 PC'tach z ktorych 2 sam zlozylem i bylem bardzo zadowolony, przyszedl czas na laptopa,a ze tak sie zlozylo ze musialem wyjechac do anglii, sprzedalem (z zalem) mojego PC i wyjechalem.

Kupilem go jakies 3 miesiace po wyjezdzie (sierpien 2006) z prostej przyczyny, brak kompa doprowadzal mnie do szalu :) poprostu brak zajecia.

Wiec zaczalem sie rozgladac za jakimis promocjami i tanimi laptopami. Niestety nie bylo nic co by mi sie spodobalo wizualnie jak i (i chyba przede wszystkim)

wydajnosciowo. Az tu pewniego dnia wszedlem sobie do Currys Digital i zobaczylem pieknego HP :) ktorego 2 dni pozniej kupilem. Pierwsze wrazenia po wyjeciu z pudelka(solinie zapakowany, gruba tektura i duzo styropianu) ... duzy :) 17" widescreen, jednak mi to nie przeszkadzalo, bo nie chodzilo mi przede wszystkim o mobilnosc tylko o to zeby byl duzy i ladny ekran i tak tez jest. Wyglad ma klasyczny, czarno srebrna obudowa, mi sie podoba i to chyba najwazniejsze.

 

Teraz moze troche suchych danych:

 

Procesor AMD Turion™ 64 Mobile Processor ML-40 2200mhz Wynik Super PI: 8m13s

Pam. CPU Cache Level 2 cache 1 MB

RAM 2048 MB DDR 333 MHz (2 x 1024 MB)

RAm Max up to 2 GB

GPU ATI RADEON® XPRESS 200M IGP graphics

Pamiec GPU 128 MB (dedicated)

HDD 160 GB 5400 rpm (2 x 80 GB)

DVD Pioneer DVD/RW DVR-K16

Matryca 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen (1440 x 900)

Fax/Modem High speed 56K modem

Karta Sieciowa 10/100 LAN Ethernet integrated

Wireless 54g™ 802.11a/b/g WLAN

Glosniki Altec Lansing® speakers

Karta Dzw. 3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated

Pelna klawiatura z osobna klawiatura numeryzna

Touch Pad z osobna strefa Scroll Up/Down ,Kontrola Glosnosci, Przycisk wyciszenia, 2 Przyciski szybkiego uruchamiania, 1 przycisk uruchamiania kalkulatora

 

Porty Zew.

 

Czytnik kart (6 in 1) (xD, SD, Smart Media, Memory Stick, Memory Stick Pro, Multimedia Card)

1x VGA port

4x USB 2.0

1x IEEE-1394

1x RJ 11

1x RJ 45

S-video TV out

Pilot na podczerwien

Wyjscie na glosniki/sluchawki

Wyjscie na mikrofon

 

Wymiary 28.20 cm (Dl.) x 39.70 cm (Szer.) x 4.60 cm (Wys.)

Waga 3.40 kg

Zasilanie 65 W AC

BateriA 8-cell Lithium-Ion (Li-Ion)

System: Windows XP Home Edition (HP Recovery)

Cena: ~5500zl (949,00 GBP)

 

Na Laptopa dostalem roczna gwarancje i ubezpieczenie za ktore plate 2,5 funta tygodniowo, cokolwiek sie z lapem nie stanie oddaja nowego albo kase.

 

 

:arrow: Teraz moze troche na temat wygladu zewnetrznego.

Wykonany jest z wysokiej jakosci tworzyw sztucznych w kolorze czarnym i srebrnym.

Co do wykoniania nie mam zastrzezen, nie skrzypi ani nie trzeszczy przy otwieraniu czy obsludze. Ucisk na klape matrycy nie powoduje ucisku na matryce.

Co do wagi, po przeniesieniu go od siebie z domu do pracy troche bolalo ramie ale to pewnie dlatego ze nie przezwyczajone :) Razem laptop,zasilacz i torba wazy pewnie jakies 4,2kg.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

:arrow: Jezeli chodzi o glosnosc pracy wentylatora (bo jest tylko jeden), powiem tak, spodziewalem sie malego wyjacego potwora podczas wiekszego wysilku, lecz bylem milo zaskoczony,

podczas grania w NFS Carbon(pierwsza gra jaka byla zainstalowana) uslyszalem delikatny szum. Nie nagrzewa sie prawie wcale jezeli chodzi o stan spoczynku, w zaleznosci jeszcze

do tego gdzie lezy, czy mam go na kolanach, czy na lozku, na biurku. Z tego co pamietam raz jak go zostawilem na koldrze przez przypadek na jakies 30-40 min troche sie nagrzal

bo wentyl nie mial skad brac powietrza, to cieply byl po lewej stronie, i touchpad no i oczywiscie nad prockiem.

 

Dołączona grafika

 

:arrow: 17" Widescreen High Definition BrightViev, dla mnie bomba, katy widzenia z bokow jak i z dolu 5+ z gory jednak moglo byc troche lepiej.

Podswietlanie na calosci jednakowe, brak jasniejszych lub ciemniejszych plam. Co do rodzaju oswietlenia to w kazdych warunkach dziala bardzo dobrze, nie ma problemow przy ostrym sloncu, w nocy mozna(jak i pewnie w kazdym laptopie) przyciemnic lampy i nie daje tak po oczach :) Kamerki wbudowanej brak, jest zewnetrzny Logitech ktory radzi sobie calkiem niezle przy roznym oswietleniu, nie jest to zaden high end ale daje rade do skype itp.

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Jedynym minusem tego laptopa ktory do tej pory znalazlem jest karta graficzna ATI Radeon 200M, nie jest ona najmocniejsza, przez co slabe wyniki w 3D Markach, ale pograc sie da, nawet wczesniej wspomniany Carbon calkiem niezle chodzil, ale nie kupilem go do gier tylko do filmow muzyki i internetu.

 

:arrow: Karta dzwiekowa w tym kompie to 16bitowy Sound Blaster Pro ktory przenosi dzwiek na swietne glosniki Altec Lansing, mialem porownanie z jakims Acerem kumpla i troche nizszym modelem HP Pavilion dv3000(takze Altec Lansing) no i musze powiedziec ze zdeklasowalem rywali, glosnikom tym brakuje tylko osobnego glosnika basowego i nic wiecej do szczescia nie trzeba. Za to jak podlaczam sluchawki jest jakis nieprzyjemny szum i nie wiem czy jest to wina sluchawek czy wina portu, bede musial poprostu sprawdzic na innych sluchawkach.

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Laptop ten posiada pelna klawiature z osobna numeryczna, dwoma dodatkowymi przyciskami QuickPlay i przyciskiem uruchamiajacym kalkulator(co mozna oczywiscie zmienic w opcjach) maja one wbudowane niebieskie diody ktore wbrew pozorom nie raza w oczy nawet w nocy . Klawiatura jest dosc cicha, chociaz mialem jedna w moim poprzednim PC z krotkim skokiem i byla duzo cichsza, bylo slychac bardziej "gumowo" niz "plastikowo" :).

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Touchpad, nie jest on centralnie na srodku laptopa tak jak jest to w przypadku wiekszosci, co moze niektorym przeszkadzac, lecz bardziej po lewej stronie, a to dlatego ze jest tu pelna klawiatura i poprostu bylo by niewygonie pisac i obslugiwac pada. Po prawej stronie srebrnej plytki jest zaznaczony obszar scroll'a (poprzeczne wglebienia), pod nia zas sa dwa przyciski :) Gdy kupilem laptopa Touchpad byl bardziej chropowaty niz teraz, poprostu sie troche wytarl, nie wplynelo to jednak w zaden sposob na jego dzialanie.

 

Dołączona grafika

 

:arrow: Reasumujac jestem bardzo zadowolony z zakupu i nie zaluje ani troche ze sie na niego zdecydowalem, po za karta graficzna (co nie jest dla mnie problemem) jest dla mnie idealny, jak narazie po 5 miesiacach uzytkowania nic zlego sie z nim nie dzieje i oby trwalo to jak najdluzej.

 

+ cicha praca

+ jakosc obrazu

+ dzwiek

+ pelna klawiatura

+ jakosc wykonania

+ za caloksztalt

___________________

 

- karta graficzna

- brak bluetooth

 

Wybaczcie brak polskich liter ale mam tu anglielskiego windowsa.

Mam nadzieje ze sie przyda i pozdrawiam.

Abram

 

Reszta zdjec i screenow:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

:) bardzo fajnie napisana recka:).

Mam pytanie odnosnie gwarancji. Czy jest ona honorowana w Polce?. Bo w ofercie hp polska nie ma modeli z serii dv8xxx.

Do mnie podrózuje własnie model taki jak w opisie:).

I wlasnie odrazu zabiore sie za dokupienie ramu:].

P.S

miales przy zakupie 2x1gb pc333 czy dokupiles?.

Ja chce kupic 1gb pc533 albo 667. Podobno maja smigac:).

 

Czy tacka jest chropowata czy sliska?. Na zdjeciach wydaje sie jak by byla chropowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K[' date= 6 lut 2007, 19:14' post='2499317]

:) bardzo fajnie napisana recka:).

Mam pytanie odnosnie gwarancji. Czy jest ona honorowana w Polce?. Bo w ofercie hp polska nie ma modeli z serii dv8xxx.

Do mnie podrózuje własnie model taki jak w opisie:).

I wlasnie odrazu zabiore sie za dokupienie ramu:].

P.S

miales przy zakupie 2x1gb pc333 czy dokupiles?.

Ja chce kupic 1gb pc533 albo 667. Podobno maja smigac:).

 

Czy tacka jest chropowata czy sliska?. Na zdjeciach wydaje sie jak by byla chropowata.

Nie jestem pewny czy jest honorowana w PL ale mysle ze to jest gwara Door To Door takze powinna byc, ale tak jak mowilem nie jestem pewny.

Amerykanski model kupiles? Ile Cie kosztowal? Ja juz przy zakupie mialem 2x1gb ramu, jak narazie nic nie dokupowialem, ale mam w planach kupic w tym miesiacu kupic dysk zewnetrzny(ok.320gb) tylko nie wiem jaki, dalem temat w dyskach twardych ale nikt nie odpowiedzial i jak narazie nie jestem jeszcze pewien.

Co do tacki to chropowata jest, znaczy byla, wytarla sie troche, ale tylko na srodku, tak jak pisalem nie przeszkadza to w obsludze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Tak jest to model Amerykanski.

1120$ za niego dalem.

Podobno ma on miec inny procesor i karte graficzna niz w opisie ale tego jak narazie niejestem w stanie okreslic puki nie dostane lapka w łapki (gf 7400-> gf7600, T2250-> T2400)

Najgorzej ze ma on 2x256 pc 333 ale to bedzie odrazu wymienione na 1gb pc533 albo pc667, a do konca roku bede chcial wsadzic jeszcze jedna taka kostke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy jest honorowana w PL ale mysle ze to jest gwara Door To Door takze powinna byc, ale tak jak mowilem nie jestem pewny.

Ten model nie jest supportowany w polsce poniewaz nie ma go w ofercie polskiego oddzialu HP.

Pozostaje ci wysylka do hameryki(badz innego kraju gdzie serwisuja te notebooki?) na swoj koszt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

a jak sie matryca w gierkach sprawuje?

Ostatnio u kumpla gralem w cs'a na lapku asusa a6tc i szczerze mowiac tragedia. Niby nie ma smug ale jakos straszna roznica miedzy crt a matryca:/. Mam nadziej ze hp wsadzil cos lepszego do tego lapka bo inaczej bedzie kiepsko.

 

Czekam na niego z utesknieniem:]. Juz 3miechy bez wlasnego kompa :mur: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest matryca HD, Carbon chodzi "bosko" takze zadnych smug, a z crt nie ma co nawet porownywac, to tak jak bys postawil starego Goldstara obok Philipsa Ambilight :wink:

Mialem porownanie z LCD'kiem z normalnego PC jak pojechalem do domu i roznice bylo widac na pierwszy rzut oka, ta matryca jak to ktos napisal na www.notebookreview.com to "Incredibly gorgeous screen." co samo mowi za siebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A ja w tym samym sklepie kupiłem dv8372ea

Mam troszke "słabszy" procek bo CD 1,83 i tylko 1Giga ramu,ale za to gf7600 na pokładzie :)

 

Odczucia użytkowania podobne jak twoje, a dodatkowo :

+ dobra bateria (3,5-4h)

 

- klawiatura czasem się zacina, tzn np: klawisz ESC czasem nie powraca - ty też tak masz, czy to pojedyncza dolegliwość?

- moj czytnik ma problem z odtworzeniem karty XD,zarówno 512 jak i 1gb, natomiast 1gb SD bez problemu i 16Mb XD tez śmiga -> wtf ???

 

 

Ps. Ja też tu nie mam polskiego windowsa, ale polskie literki się znalazły ;)

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A ja w tym samym sklepie kupiłem dv8372ea

Mam troszke "słabszy" procek bo CD 1,83 i tylko 1Giga ramu,ale za to gf7600 na pokładzie :)

 

Odczucia użytkowania podobne jak twoje, a dodatkowo :

+ dobra bateria (3,5-4h)

 

- klawiatura czasem się zacina, tzn np: klawisz ESC czasem nie powraca - ty też tak masz, czy to pojedyncza dolegliwość?

- moj czytnik ma problem z odtworzeniem karty XD,zarówno 512 jak i 1gb, natomiast 1gb SD bez problemu i 16Mb XD tez śmiga -> wtf ???

Ps. Ja też tu nie mam polskiego windowsa, ale polskie literki się znalazły ;)

 

pzd

Owszem zgadzam sie co do baterii, bardzo dobra. Esc to chyba pojedyncza dolegliwość, nie mam zadnych problemów z klawiaturą, a co do czytnika to też mam z nim male problemy, nie chce mi czytac MS Pro Duo z adaptera, ale chyba to wina adaptera, bo nie jest oryginalny Sony tylko jakiś badziewny, także podejrzewam ze w tym tkwi problem, a przeszkadza mi to bo mam w moim W850i gigową karte i zgrywanie muzyki przez kabel doprowadza mnie do ... :mur:

 

P.s. mam juz polskiego win xp ;)

 

A własnie co do HP Recovery, niedawno zainstalowałem sobie Win Vista i chyba byla to wersja Beta, bo wszystko sie sypało, programy nie chciały chodzić itp. no i po instalacji po naciśnięciu F11 nie mam już opcji System Recovery, nawet gdy zainstalowałem od nowa xp tez nie ma takiej opcji, owszem partycja jest, i wejsc na nią sie nie da, bo pokazuje sie ostrzeżenie HP ze jest to partycja do przywracania systemu (w viscie mogłem normalnie wejść na tą partycje, nie było żadnych blokad) ale opcji takowej juz chyba mial nie bede, bo mądra moja głowa nie zrobiła płyty zapasowej do przywracania sys. Ale na szczęście znalazlem wszystkie stery i mam windoze na plycie, takze nie ma problema ;)

Także jak ktoś ma taką opcje jak HP Recovery najlepiej zrobić sobie ten dysk do przywracania, a jak nie usunac partycje bo i tak do niczego juz sie nie przyda ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to moge, ale chyba nie chce wracać do anglieskiego systemu, polski mi odpowiada :) stery wszystkie mam, lap smiga bez zarzutów takze zrobie sobie torche wiecej wolnego miejsca na dysku :)

 

dzięki za podopowiedź.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy któryś z użytkowników hp (tudzież innych laptopów z partycją recowery) ma dziwną nierozpoznaną partycje?

Dołączona grafika

Zajmuje toto 1Gb i niewiadomo do czego służy, wydaje mi się ,że wcześniej tego nie było, więc skąd się wzięło :huh: i czy można to wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde świetna recenzja! Sam jestem posiadaczem tego lapa, tyle że innego modelu DV8333EA, jestem bardzo zadowolony, w UK jest naprawde ciężko cos zlaleźć ciekawego :( Sam przelatałem całe miasto w poszukiwaniu dobrego modelu, w domu testowalem 3 laptopy żaden mi nie odpowiadał i za każdym razem oddawałem z powrotem do sklepu dostając zwrot gotówki - to się nazywa szanowanie klienta w UK ;-) Miałem mieć docelowo DV9042EA ale byla to nowa seria - latająca klapka matrycy, piszczące cewki na plycie głównej - oddałem i zdecydowalem się na serię niżej i teraz wiem ze dobrze zrobiłem :) Pozdrawiam userów serii DV8300EA.

 

*jurek911 - partycję tą możesz śmiało usunąć, nic na niej nie ma i po co została dołączona pojęcia nie mam.

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...