Skocz do zawartości
Tomek242

Internet - Blueconnect, Iplus, Twój Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że wielki dzień nastapi już niedługo i stanę się posiadaczem laptopa, pojawia się następne pytanie, co z internetem?

Jako, że będę go używał w różnych miejscach Polski, muszę wybrać ofertę któregoś wyżej wymienionych operatorów i stąd moje pytanie, czy ktoś może porównywał już oferty proponowane przez naszych operatorów?

Jestem gotowy wydawać około 120 zł miesięcznie, tylko którego wybrać? Nie było by tego pytania, ale nie za bardzo się znam na tym i wchodząc na ich oferty nie wiem do końca o co tam chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzasz pocztę i latasz po forach plus jakieś stronki to ok.

Ale jak byś chciał pooglądać jakieś gołe panny to zapomnij zanim się strona załaduje to już dojdziesz. :D

 

Kumpel ma taki necik w orange i strasznie żałuje, że go wziął (limit 4GB)

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam iplusa sam korzystam i jestem zadowolony, jednak pamiętaj że o sciąganiu większych plików a tymbardziej graniu możesz zapomnieć, u mnie robi to tylko do sprawdzania poczty i skypa czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam iplusa sam korzystam i jestem zadowolony, jednak pamiętaj że o sciąganiu większych plików a tymbardziej graniu możesz zapomnieć, u mnie robi to tylko do sprawdzania poczty i skypa czasami

**Dla zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, Polkomtel S.A. zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym 3,33 GB wysłanych i odebranych danych.

Jak się przekroczy to zamula strasznie, czy da się przeglądać internet i pocztę? Polecasz któryś konkretny model modemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze jaki rodzaj transmisji jest dostępny w miejscach gdzie chcesz używać Internetu.

 

W tej dziedzinie są dostępne GPRS/EDGE/UMTS i jego szybasz wersja.

 

Z moich doświadczeń Plus ma słabe pokrycie kraju EDGE, bo UMTS to tylko centra kilku wielkich miast.

W dziedzinie EDGE lepszy jest Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jest EDGE zarówno w plusie jak i w orage miałem obydwa do testów i stwierdzam że iplus znacznie lepiej sobie radził to raz pojechałem też na wioski i do lasu zobaczyć jak sobie będą radzić i nadal iplus lepszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam iplusa tylko ze simdate ale dziala tak samo tylko oplaty sa naliczane w inny sposob. To wszystko jest bardzo czule na zasieg(u mnie na wiosce tylko GPRS)i pingi min to 600ms a max 1200ms srednie ok 1000ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadalem temat: jak dla mnie temat porazka, nie ma obecnie nic z prawdziwego zdarzenia wszystko co klamstwo reklamowe. Jak ktos powiedzial tylko poczta (bez zalacznikow). Testowalem iplus i blueconnect, sam edge w miescie takim jak krakow gubi zasie co chwile.

Do wszelkich powazniejszych zastosowan te uslugi to smiec. Probowalem wysylac male zdjecia do serwera firmowego - nie pamietam dokladnie czasow modemow 56k ale predkosci sa podobnie. Otwieranie strony typu hotmail tez zajmuje wieki.

Jeszcze co do obslugi klienta w orange i era: dzwoniac pare razy pod rzad, rozmawiajac z roznymi osobami na infolinii zostaly mi podane skrajnie rozne dane uslugi, na prsobe sprawdzenia czy moja nokia obsluguje edge 3x powiedziano tak, 2x ze nie (koniec koncow nie obsluguje). Stracilem czas i nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie po co tyle nerwów. Dopiero Iplusy blueconnecty się rozwijają w Polsce trzeba troche czasu jak to będzie dobre. Wiadomo, że to jest dobre bo gdzieś na wyjazdy można brać i jest się w necie wszędzie tyle niestety to jeszcze nie jest to jak w innych krajach i będziemy się wkurzać na łącza, że Nam wolno przesyła choć EDGE ma 1,8 mb/s i będzie Nam się odłaczać dlatego czekam z kupnem laptopa kiedy te sieci już będą pewne :-P Planuje 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przekroczy to zamula strasznie, czy da się przeglądać internet i pocztę? Polecasz któryś konkretny model modemu?

U mnie za modem robi n93, jestem zadowolony, choć korzystam z tego w ostateczności, u siebie limitu nie mam z tego co mi wiadomo (umowa zawarta zaraz na początku iplusa), ale u kolegi z pracy po przekroczeniu wszystko zwalnia do stopnia uniemożliwiającego komfortowe użytkowanie, jednak jeżeli jesteś cierpliwy coś jeszcze z tego wyciśniesz, pozatym z tego co wiem dla osób prywatnych jest bajer polegający na zwiększeniu, limitu poprzez sms premium na jakiś tam nr, więc zawsze możesz sie poratować jak się skończy limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze rozwiazanie, ktore wybralem jest najbardziej racionalne na obecne czasy w polsce. mam lapa i iplus simdata a jako modem pracuje moj k750i. nie jestem zwiazany zadna umowa wiec jak tylko pojawi sie jakas sensowna usluga malowyzyskujacego operatora to przerzuce sie na nia bez zadnej straty. jako modemik pracuje u mnie moj k750i... i.. jakos zyje :P

mieszkam w bielsku-bialej wiec zadnego modemiku umts/edge nie oplaca mi sie kupowac a za wi-fi nawet sie nie biore bo jak widze cenniki (i transfery) tych koleszkow co je oferuja to naprzemiennie wybucham smiechem i palczem... ehh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze rozwiazanie, ktore wybralem jest najbardziej racionalne na obecne czasy w polsce. mam lapa i iplus simdata a jako modem pracuje moj k750i. nie jestem zwiazany zadna umowa wiec jak tylko pojawi sie jakas sensowna usluga malowyzyskujacego operatora to przerzuce sie na nia bez zadnej straty. jako modemik pracuje u mnie moj k750i... i.. jakos zyje :P

mieszkam w bielsku-bialej wiec zadnego modemiku umts/edge nie oplaca mi sie kupowac a za wi-fi nawet sie nie biore bo jak widze cenniki (i transfery) tych koleszkow co je oferuja to naprzemiennie wybucham smiechem i palczem... ehh :D

tak sie sklada ze tez mam iplusa simdate ktory sluzy zreguly do gg na k300i albo nokii 6310i. I nie sadze aby to sie nadawalo do czegos innego 3 gr za 100 kilobajtow ja przegladajac to forum i jeszcze pare innych nie robiac tego intensywnie w jeden dzionek potrafie stracic ze 2zl a jak sobie pomysle o tym transferze to mnie ciarki przechodza jak bym mial w moim miejscu zamieszkania dostep do stalego lacza to bym sie nie wachal

 

edit za to na gg jest calkiem znosnie kolo9gr za 1h intensywnej rozmowy(oczywiscie pod warunkiem ze korzysta sie z gglite)

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam do pytania. Znajomy moich rodziców prosił mnie o rozeznanie w tym temacie. Ma lapka i jest mu potrzebny mobilny net, równie często poza domem. Chce go wykorzystywać wyłącznie do przeglądania stron i odbierania maili. Więc co nieco poszperałem po sieci, patrząc na erę, orange i plusa. Doszłem do wniosku, że podstawowy pakiet będzie dla niego najlepszy. Jest to koszt mniej więcej 60zł z vatem. Do tego iPlus ma limit 1GB, oczywiście oferta dla firm. Jakąś kartę pcmcia do lapka dokupi, koszt w granicach 500-600zł, w grę wchodzą karty Sony Ericcson albo Globetrotter. iPlus uruchomił w bielsku-białej umts'a, ale lepiej niech się wypowiadają osoby z mego miasta, które z niego korzystają. Za iPlusem przemawia także duża liczba postawionych bts'ów, co w przypadku konkurencji nie jest tak fajnie - era ma zaledwie kilka, natomiast orange może się pochwalić trzema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w pracy iPlusa i o ile w bydgoszczy na UMTS chodzi to swietnie transfery rzedu 60-120kbps to w olsztynie na EDGE jest tragedia w postaci 6-10kbps. jaki pakiet to nie mam zielonego pojecia, bo nie ja za to place, modem to jakis haguwei bialy na usb. jak ktos jest w zasiegu 3g to jest to calkiem sensowen rozwiazanie, ale przy edge to bym za to nie placil nawet 15-20pln miesiecznie, bo przegladanie stron to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam we wrocławiu od 2 miesięcy blueconnect i działa rewelacyjnie. szkoda tylko że są te limity miesięcze bo to ogranicza i to strasznie możliwości. ale jeżli net ma służyć do serfowania, poczty i gg to supełna rewlka. pliki ściągam z prędkością do 178 kB/s czyli prawie taki max tego co daje hdspa. powiem tak nie wiem jak inni operatorzy bo ogónie to nigdy nie korzystałem z usług innych operatorów. zawsze era. i nadal przy niej pozostanę. modem mam ten i też rewelka no i ta antenka:

http://www.blueconnect.pl/blueconnect.php?...mp;section=korp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze iplus jest najlepszy i jak przegladam oferty to faktycznie ma najkorzystniejsza oferte cenowa. ja za dwa miesiace chyba bede bral iplusa bo mi sie skoncyz dotychczsowa umowa na internet. wezme iplusa za 60 zlmiesiecznie z modemem EDGE za 99 zli mam wszystkich w nosie. internet bede mial zawsze i wszedzie. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko wszytko zależy od zasięgu. mój kolega mieszka na obrzeżach wrocławia i ma właśnie iplusa i klnie dzień kiedy zaopatrzył się w niego. kiedy ja w tym samym miejscu spokojnie mogę sefować na umts a nawet hdspa. tak czy inaczej wszystko zależy od zasięgu. najlepiej zorientować się gdzie najczęściej będzie używany modem i porównać mapy zasięgów no bo jednak edge to nie hdspa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, właśnie ten temat mnie zastanawia. Dotąd słysząc o tym tylko z reklam wydawało mi się że jest dużo piękniej, gdy tymczasem wtajemniczywszy się nieco widzę, że zasięg hsdpa kończy mi się 0,5km za płotem. Co to za mobilność... do tego cena modemu/komóry która by to obsłużyła, nie zachęca.

Mógłby mnie kto uświadomić, co sie tera najbardziej opłaca,tzn. czytam i widze że polecacie iPlusa, ale jeśli już, czy warto się pakować w abonament czy korzystniej wariant na kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...