Skocz do zawartości
GofNet

Fujitsu-siemens Amilo Pi1505 Vs Hp Compaq Nx7400 Ey508es Vs Lenovo C200 T5500

Trzej Muszkieterowie...  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który laptop będzie najrozsądniejszy?

    • Fujitsu-Siemens Amilo Pi1505
      1
    • HP Compaq nx7400 EY508ES
      9
    • Lenovo C200 T5500
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trzy laptop'y:

- Fujitsu-Siemens Amilo Pi1505

- HP Compaq nx7400 EY508ES

- Lenovo C200 T5500

 

Który z powyższych notebook'ów jest najlepszy? Proszę o poradę, która będzie uwzględniała nie tylko wydajność, ale i jakość wykonania czy ewentualną awaryjność. Nie bez znaczenia jest również dostarczane oprogramowanie i gwarancja.

 

Proszę nie sugerować się ceną, gdyż starałem się dobrać podobne parametry a cena nie jest aż tak bardzo sztywna.

 

Jakie zastosowanie? Gry to nie kluczowy cel stawiany przed tym sprzętem. Powinien przede wszystkim dobrze radzić sobie z aplikacjami biurowymi oraz księgowymi, odtwarzaniem firmów w różnych formatach i Internetem. Wymagania więc jak widać dość podstawowe. Stabilność wymagana jest na najwyższym poziomie! Podobnie jakość wykonania. Nie chciałbym, aby po roku zawaisy się tak wyrobiły, aby matryca samam się "kłaniała" ku klawiaturze...

 

Z góry dziękują za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

 

PS. Co to za firma Lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie trafiles z tematem -> podforum "Co kupic" sie klania ;)

 

PurePC.pl - Forum Dyskusyjne > Sprzęt i Podkręcanie > Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne > Co kupić? - Notebooki, Laptopy i inne

 

Lenovo to chinska firma, ktora wykupila od IBM produkcje komputerow (destkotp + notebook)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie trafiles z tematem

Cholerka... Przepraszam, ale mimo, że na tym FORUM jestem już jakiś czas, to nie zakładałem jeszcze tematów a jest ono jak wiecie lekko inne od typowych. Aby nie śmiecić, proszę ew. moderatora o umiejscowienie go w najlepszym dla niego miejscu.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym chyba stawial na HP z tych. Szkoda tylko 1rocznej gwarancji i dysk najmniejszy, ale cena ok i chyba ma niezle opinie.

Co do FS to mam srednia o nich opinie, znajomy ma Amilo i narzeka troche.

Z Lenovo nie mialem stycznosci, ale to juz nie IBM chyba. ;)

 

Popatrz na notebookreview.com, maja tam testy userow notkow, mozna sporo wyczytac.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko 1rocznej gwarancji i dysk najmniejszy

Co do gwarancji, to faktycznie niefart, ale sądzę, iż można kupić ten model również i z większym dyskiem. Może za stówę drożej będzie 120GB, ale tego nie wiem.

 

Co jednak z grafiką (czy Intel Graphics Media Accelerator 950 jest OK), płytą główną a więc i stabilnością. Jak wygląda sprawa z trwałością komponentów (odporoność na ścieranie, trwałość elementów ruchomych, żywotność bateri, itp.)?

Popatrz na notebookreview.com, maja tam testy userow notkow, mozna sporo wyczytac.

Dzięki. Zaglądnę tam... Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do gwarancji, na HP to jest 2 letnia, tylko jak sklep o to nie zadba wtedy samemu trzeba wysłać w ciagu dwoch tygodni dokumenty o przedluzenie gwarancji o nastepny rok - wiecej w temacie o hp nx7400 EY508ES.

 

Co do doplaty do wiekszego dysku "za około 100" Hp nie ma takiego modelu. Mozesz sie rozjrzec za modelem z Core 2 Duo w cenie około 3500zł - z tego co pamiatem te same parametry co EY508ES albo bardzo zblizone.

 

Odnośnie awaryjności i jakości mateiałów również odsyłam do tematu o tym Hp, jednak szybko mówiąc, jakość tego laptopa jest badrzo dobra i na pewno bedziesz z niego zadowolony.

 

Nie wypowiadam sie do reszty modeli, ponieważ nie mialem z nimi styczności

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Lenovo N100 z C2D T5500 i nie narzekam!

Pisanie tekstów że Lenovo to Chińska firma i że raczej by ją należało omijać to jakiś absurd!

Laptopik wykonany wyśmienicie, zero bad pixeli, bardzo dobrej jakości platik itp

Jak możesz to bierz Lenovo polecam Ci dopłacić do modelu N100 no chyba że nie zależy ci na czytniku lini papilarnych, panoramie itp bajerach :D

 

W każdym razie szczerze polecam firmę Lenovo!

 

D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu poleca "czystego", "prawdziwego" IBM'a. Jeśli już, to jakiego?

Przewidziane pieniądzie: poniżej 4kzł

Matryca 15-15,4"

Pamięć: min. 512MB

HDD: min. 80GB

 

Z podanych laptopów większość sugeruje HP. Zobaczymi, co będzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...