Skocz do zawartości
yogi186

Który ze starszych celków ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... powiedzcie mi może który ze starszych celeronów ( przedział 533 - 700 ) pójdzie bez żadnego problemu na magistrali 100 Mhz ??? NA AC !! .... tak jak moje 366 .. właczam mag 100 Mhz i działa :) ... bo trza lekką modyfikacja by podać ... a kaski jak zwykle mało ... płyta jest w miare ... napięcie moge podnieść o 10% ewentualnie ! :)

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... powiedzcie mi może który ze starszych celeronów ( przedział 533 - 700 ) pójdzie bez żadnego problemu na magistrali 100 Mhz ??? NA AC !!  ...

Celeron 633 (BOX) strpping cC0 seria SL4NY - na standardowym 1.7V 100MHz (950MHz), na 1.8V 112MHz (~1060MHz) + jakis sporawy cooler z miedzianym radiatorem - nie pamietam juz jaki :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troche nie na temat ale każda informacja si liczy :)

A co ty na Celerona 300A (SL32A), kręci się zajebiście (sam takiego mam), według overclokers.com kręci się nawet do 900 (u mnie na chłodzeniu z BOXA AC leci na 512 MHz bez problemu na 2,15 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najoptymalniej wziac 600 ,633 ,ale 533A ,566A tez pojda i mozliwe,ze wiecej niz 100 ,zdazaly sie 666 co chodzily na 100 bez podnoszenia napiecia,ale z podniesionym to 666 z pewnoscia ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim drugim kompie na mobo Abit BX6 ver 1.0 próbowałem 2 Coppermine'y na FSB 100:

-Cel 600(default 1,5V) szedł na 900 (1,7V)

-Cel 666(default 1,7V) szedł na 1000 (1,9V)

wszystko na boxowym coolerku i na najnowszym biosie, na obu prockach komp bez problemu wstawał na domyślnym napięciu ale był niestabilny w 3D, niestety serii Celków nie spisałem :oops:

tak na marginesie u ojca w kompie marnuje się prawdziwy overlocker dream : boxowy Celek 333A na Slot1 z najlepszej serii SL32B, do takiego procka należy rekord na overclockers.com wśród Celków 333A czyli 715 Mhz przy -50 stopniach 8O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Kupiłem dzisiaj Celka 633 za 70 zł :) heh.

Oto jego dane: Q047A042-0588 SL4NY 1,7V - jądro cC0

I jest ból ... komp nie wstaje na 100 Mhz :-( ... podniesienie o 10% napiecia nic nie zmienia .. nadal martwy. Ehh ... na 83 smiga ale to PCI jest zabijające ... tera mam na 75 .. jest 713 Mhz ... ale chce 100MHz .. jakieś pomysły ... modzik mało trudny wchodzi w gre ... ale nie wiem czego tu sie dotknąc wogóle. Moze jakies rady jeszcze ?

 

A moze ktoś jest chetny sie zamienić za jakiegoś słabszego Celka ale nie wymagającego tyle napiecia (533A, 600)... jak ma lepszą płyte i mu to 633 pójdzie ? Propozycje na Priv

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wstaje ale nie chce wejść do wingrozy to lipa ale jeśli całkiem nie chce wstać to jest nadzieja. spróbój zaizolować (zamalować, zakleić) nóżkę B21 na slocie i powinien ruszyć. jeśli nie masz go na przelotce to kicha, nie iwem jak go zmusić. wiem, że płyty na via (np aopen ax63pro) ignorują inrormację z tej nóżki i puszczają proca na 100 MHz FSB a intele nie zawsze.

celeron 533 na aopen ax63pro bez oporów poszedł na 800 ale dla stabilności trzeba było podnieść napięcie o 0,1 V. i nawet się nie grzeje !!! jest jakby mniej ciepły !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...