Skocz do zawartości
Wielki.Shu

Podlaczanie Lcd Do Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko

 

Mam podlaczonego do tv ( samsung LE S71B) kompa przez kabelek VGA. Chcialbym go podlaczyc przez kabelek DVI-->HDMI (a moze kabelkeim komponentowym?? Wlasnie kupilem karte graficzna taka przeciowke z S-Video dostalem razem z nia )

 

1. Czy bedzie roznica w obrazie ?

2. Czy jest to wogole wykonalne? (moze glupie pytanie ale w instrukcji obslugi znalazlem tekie zdanie ktore mnie troche zdziwilo : "nie nalezy podlaczac zlacza HDMI/DVI do komputera PC (spowoduje to wyswietlanie pustego ekranu)" ???

 

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepszym wyjściem jest poprzez DVI->HDMI ponieważ obraz wysyłany jest cyfrowo i nie musi przechodzić przez żadne przetworniki (jakoś tak to tam jest przy przesyłaniu przez D-Sub). Tak więc najlepiej przez DVI->HDMI, powinieneś wtedy uzyskać najlepszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sadze.. Tylko trapi mnie ten znaleziony text...

 

"nie nalezy podlaczac zlacza HDMI/DVI do komputera PC (spowoduje to wyswietlanie pustego ekranu)"

 

Nie wiem o co tu chodzi, a nie chcialbym wtopic jakby nie bylo paru ladnych zlotych na taki kabelek ktory nie bedzie dzialal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

mam monitor lsd z wejsciem DB9-15 jak i DVI i powiem ze nie widze zadnej roznicy. a skoro nie widac roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam podłączenie VGA

HDMI > DVI będzie działac poprawnie tylko, jeżeli twoja karta graficzna obcługuje kodowanie HDCP.

W przeciwnym wypadku nawet jeżeli uzyskasz obraz będziesz miał problemy ze skalowaniem itp

Poza tym HDMI obsługuje wyłącznie formaty telewizyjne czyli 480i, 480p, 576i, 576p,720p oraz ewentualnie 1080i, 1080p - nie obsługuje typowych rozdzielczości komputerowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam podłączenie VGA

HDMI > DVI będzie działac poprawnie tylko, jeżeli twoja karta graficzna obcługuje kodowanie HDCP.

W przeciwnym wypadku nawet jeżeli uzyskasz obraz będziesz miał problemy ze skalowaniem itp

Poza tym HDMI obsługuje wyłącznie formaty telewizyjne czyli 480i, 480p, 576i, 576p,720p oraz ewentualnie 1080i, 1080p - nie obsługuje typowych rozdzielczości komputerowych

No ale przecież można ustawić niestandardową rozdzielczość :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że HDMI może mieć lepszą jakość acz powodować problemy (HDCP, rozdzielczości. overscan), więc jeśli VGA Cię zadowala jakością to zostań przy nim. A component całkowicie odpada. Ma gorszą jakość od obydwóch kabli.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...