Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

 

Kiedyś byłem bardzo sceptycznie nastawiony do LCDków, zawsze wolałem mieć CRTeka, ale nadszedł czas się przełamać. Ma 2 plusy które bardzo mnie do siebie przekonują: mniejszy apetet na prąd oraz mniej męczy oczy. Rozglądałem się za kilkoma monitorami i właśnie omawiany SAMSUNG 931 BW mnie najbardziej kusi. W związku z tym mam kilka pytań:

 

1) Wie ktoś gdzie można kupić owy monitor w Warszawie z odbiorem osobistym do 890 zł? Bo wszędzie gdzie nie zadzwonie lub spojże to jest on jedynie w katalogu i nigdzie go na chwilę obecną nie ma na stanie (nawet w sklepach internetowych)

 

2) Jak to jest z bad pixelami? Jeśli zauważę go tuż po zakupie (np. przez sklep internetowy) to moge bez problemu odesłać? Ktoś spotkał się z czymś takim?

 

3) Ktoś miał podobny przypadek jak krzyysiu?

 

4) Jak się sprawuje on w "szybkich" gierach? Nie mówie tu o grach pokroju RTSy czy zamulone FPPy, a o np. Q ]|[, a dokladniej CPM / OSP, bo głownie na nim mi zależy?

 

@Old Peter

Wydaje mi się że jest matowa, inaczej nawet nie tkne tego ;)

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie bo ja w ustawieniach takiej nieznalazlem moze zle szykam:/ chyba ze moja karta takiej niesluguje :blink: gf FX 5700?

Zainstaluj program Magic Tune z dołączonej płyty, tam bez problemu ustawisz rozdzielczość. GF5700 powinnien spokojnie wyświetlić taką rozdziałkę :)

 

Ekran (matryca) w tym modelu jest błyszcząca (lustrzana) czy matowa ? Bo błyszczącej nie cierpię :)

Hm, znaczy tak: jak dla mnie ekran jest matowy.. Po wyłączeniu monitora da się w nim zobaczyć swoje zamazane odbicie (czyli JA jako czarna plama, która akurat zasłania światło słoneczne), ale podczas normalnego użytkowania nic się nigdy nie odbija.

Obudowa (z przodu) jest zaś błyszcząca i odbija wszystko dość dokładnie.. jednak nie ma to wpływu na wyświetlny obraz w jakikolwiek sposób.

 

1) Wie ktoś gdzie można kupić owy monitor w Warszawie z odbiorem osobistym do 890 zł? Bo wszędzie gdzie nie zadzwonie lub spojże to jest on jedynie w katalogu i nigdzie go na chwilę obecną nie ma na stanie (nawet w sklepach internetowych)

Faktycznie trudno znaleźć taki 'gotowy do wyniesienia ze sklepu' :) Spróbuj może http://henwar.pl/26697/monitor_samsung_sm_931bw_tft.html

Zamów (nie mają go teraz na magazynie chyba) i wybierz odbiór osobisty. Ja brałem z agito.pl i zero problemów, ale teraz tam podrożał.

 

2) Jak to jest z bad pixelami? Jeśli zauważę go tuż po zakupie (np. przez sklep internetowy) to moge bez problemu odesłać? Ktoś spotkał się z czymś takim?

Ja nie mam żadnych martwych. Monitor jest w klasie II z tego co pamiętam, co oznacza że dopiero po dwóch martwych pixelach na 1 mln możesz odesłać (nie powiem Ci teraz czy do sklepu czy serwisu Samsunga, nie mam przy sobie pudełka i kart gwarancyjnych). W jednym klastrze (5x5 pixeli) nie może być ani jednego martwego. Spokojnie znajdziesz na google informacje odnośnie 'typów' gwarancji na LCD.

 

3) Ktoś miał podobny przypadek jak krzyysiu?

Ja nie.

 

4) Jak się sprawuje on w "szybkich" gierach? Nie mówie tu o grach pokroju RTSy czy zamulone FPPy, a o np. Q ]|[, a dokladniej CPM / OSP, bo głownie na nim mi zależy?

W Q3 nie grałem na nim, ale w żadnej grze w jaką grałem do tej pory, wliczając w to CS (zamulony fpp?;>), PES6, GTA:SA - nie widać smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX @pasztecik za odpowiedź :)

 

Hmmm... Jedynie troszke mnie martwią te bad pixele, bo załamałbym się troszke jakbym po odbiorze sprzętu i podpięciu go do kompa okazało się że takie posiada. Dlatego też zależy mi na odbiorze osobistym, gdyż poprosze o podłączenie tego konkretnego egzemplarza dla mnie do kompa i się przyjże dokładnie.

 

Co do "zamulonych" FPPków ;) Chodzi mi o to, że nie spotkałem tak szybkiej gry jaką jest Q ]|[ CPM/OSP i jedynie Q W może mu dorównać. Ostatnio znajomy zakupił także Samsunga i wszędzie piknie (CS nawet) ale na Q ]|[ jednak nie było tak "różowo".

 

 

THX raz jeszcze za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, martwe pixele mogą też pojawić się po paru godzinach używania monitora. Więc pewności niestety i tak nie będziesz miał .. :/

 

Jeżeli możesz to podaj nazwę gry w której prędkość gry była podobna do Q3 (bo akurat Q3 nie posiadam), najlepiej małej rozmiarowo i darmowej, to postaram się ją sprawdzić i napisać Ci, czy widać smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wim wim z tymi pixelami... i to mnie właśnie przeraża... Cóż, okaże się ;)

 

Hmmm jest coś takiego jak Nexuiz -> KLIK, byłbym wdzięczny jakbyś dał rade przetestować ;) A może przy okazji Ci podpasuje gierca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi stalem sie szczesliwym posiadaczem tego monitora:D

 

no wiec tak:

niedzialajacych pixeli bark:D:D

dobre kolory

problemow z katami niema

i nic mi niebrzeczy:D

 

poprostu dobry zakup:D:D:D B-)

Edytowane przez The PropheT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-bad pixels

Bad? ;)

 

-problemow z katami niema

Problemów może nie ma, bo siedzi się naprzeciwko monitora, ale objawy małych kątów (szczególnie pionowych) są widoczne.

 

daro200 - sciągnąłem, fajny klon Q3, grałem w 1440x900, nie ma smużenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odebralem ten monitorek ze sklepu vobis (chyba jedyna siec gdzie jest od reki)

miala byc wysylkowa ale wszedzie trzeba bylo czekac bo ciezko dostac go od reki a w vobisie niewiele drozszy -899

wiec po doliczeniu wysylki wychodzi na to samo.

ogolnie wrazenia super. Porownalem go do 21 cali na ktorym do tej pory pracowalem - ibm p275.

Niestety kolory to nie lcd i to jeszcze dlugo. Gdy porownuje sie z jakims starym crt to oki, ale posiadacze

profesjonalnych monitorow crt a takim jest p275 wiedza o czym napisalem.

Ale generalnie wrazenia za ta cene jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odebralem ten monitorek ze sklepu vobis (chyba jedyna siec gdzie jest od reki)

miala byc wysylkowa ale wszedzie trzeba bylo czekac bo ciezko dostac go od reki a w vobisie niewiele drozszy -899

wiec po doliczeniu wysylki wychodzi na to samo.

ogolnie wrazenia super. Porownalem go do 21 cali na ktorym do tej pory pracowalem - ibm p275.

Niestety kolory to nie lcd i to jeszcze dlugo. Gdy porownuje sie z jakims starym crt to oki, ale posiadacze

profesjonalnych monitorow crt a takim jest p275 wiedza o czym napisalem.

Ale generalnie wrazenia za ta cene jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam

Co Ty porównujesz kolorki TN z CRT i na tej podstawie piszesz cyt:"Niestety kolory to nie lcd i to jeszcze dlugo" ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty porównujesz kolorki TN z CRT i na tej podstawie piszesz cyt:"Niestety kolory to nie lcd i to jeszcze dlugo" ??? :blink:

polecam zobaczyc profesjonalne lcd do prac repro a w tedy bedziesz wiedziec czy mozna czy nie mozna

predzej czy pozniej ta technologia trafi i dla kowlaskiego

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zobaczyc profesjonalne lcd do prac repro a w tedy bedziesz wiedziec czy mozna czy nie mozna

predzej czy pozniej ta technologia trafi i dla kowlaskiego

pzdr

W tym poście na prawdę nie wiem co chcesz udowodnić i co ma to wspólnego z tematem...

 

Chodzi mi o to że porównałeś 931BW z IBM 275 i napisałeś ( po tym przyrównaniu ) że na LCD ( generalnie/wszystkie LCD ) kolorki są do d... i tak będzie jeszcze przez długi czas ( nie użyłeś tych słów ale tak to zrozumiałem ) - i z tym się zgodzić nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

W tym poście na prawdę nie wiem co chcesz udowodnić i co ma to wspólnego z tematem...

 

Chodzi mi o to że porównałeś 931BW z IBM 275 i napisałeś ( po tym przyrównaniu ) że na LCD ( generalnie/wszystkie LCD ) kolorki są do d... i tak będzie jeszcze przez długi czas ( nie użyłeś tych słów ale tak to zrozumiałem ) - i z tym się zgodzić nie mogę

naprawde nie interesuje mnie co ty tam sobie dopowiedziales czy jak zrozumiales.

a to ze przecieteny lcd dla kowalskiego a takim jest ten samsung

ma "ładne kolorki" ale nie prawdziwe kolory to jest fakt.

wiesz co to jest kalibracja monitora ? To nie ma nic wspolnego z "kolorkami"

ale z tym aby to co widzisz na ekranie mialo dokladne odwzorowanie w druku.

Narazie za normalna cene mozna kupic tylko crt ktory spelnia te wymagania.

Jednak jezeli nigdy nie miales mozliwosci dokonywac rozbarwienia projektu graficznego

ktory szedl potem do naswietlarni nie bedziesz i tak wiedzial o czym napisalem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to jest kalibracja monitora ? To nie ma nic wspolnego z "kolorkami"

Czyli twierdzisz że kalibracja monitora między innymi nie służy do skorygowania np. krzywej gamma ( aby była bardziej liniowa ) która jest odpowiedzialna właśnie za reprodukcję kolorów.

 

:mur:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest sens dopłaty do 20" modelu 206BW. Z wyglądu jest on identyczny, matryca pewnie podobna, tyle że rozdzielczość 1680/1050. Różnica w cenie jest dosyć spora (206BW kosztuje 1200zł). Pytam, bo napaliłem się na któryś z tych monitorków i mam dylemat :D

Edytowane przez X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam Samsunga 931BW. Moje spostrzeżenia: piękna obudowa, obraz żyleta, zero smużenia, cena 914 zł :). Wszytko było by ok gdyby nie to że dołączone oprogramowanie MagicTune po zainstalowaniu z płyty (ver. 3.6) nie działa. Pokazuje się komunikat że konfiguracja komputera

jest niepoprawna czy coś takiego. Pomaga ściągnięcie ze strony Samsunga aplikacji MagicTune Premium. Podczas instalacji drugiej aplikacji Natural Color też wyskakuje jakiś błąd o rejestrze ale wciskając ok instalacja przebiega do końca i aplikacja niby działa.

Teraz mam pytanie do osób które posiadają ten monitorek. Czy u was też są niedostępne niektóre funkcje po naciśnięciu przycisku menu na monitorze tzn:

auto adjustment - not available

Menu-->Picture -->Contrast -not available ( dziwne nie można zmienić ręcznie kontrastu :blink: )

Menu-->Color-->Color Tone - not available

Menu-->Color-->Color Control - not available

Menu-->Image - nie działają wszystkie funkcje :mur:

 

I to by było na tyle. Osoby mające ten monitorek proszę o odpowiedź odnośnie ustawień monitora. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest sens dopłaty do 20" modelu 206BW. Z wyglądu jest on identyczny, matryca pewnie podobna, tyle że rozdzielczość 1680/1050. Różnica w cenie jest dosyć spora (206BW kosztuje 1200zł). Pytam, bo napaliłem się na któryś z tych monitorków i mam dylemat :D

WItam

Miałem identyczny dylemat. Problem w tym, że 206bw jest niedostepny, przekopalem oferty różnych sklepów i wszędzie to samo. Więc wybór padł na 931bw. Początkowo przymierzałęm się do iiyamy (ot sentyment do marki) i do 22", ale po ustawieniu na biurku dobrze zrobiłem, że nie kupiłem większego: jak na moje warunki byłby zdecydowanie za duży.

Xenos: mam to samo. Tyle, że MagicTune działa, a NaturalColor nie. Błąd przy instalacji i potem klapa. Raz odpalił i tyle mojego szczęści. Menu osd też to samo, też się nie wyświetlają, może kwestia pewnych ustawień??? NIe wiem, bo mam monitorek od piątku i dopiero sprawdzam.

 

Moje uwagi:

- wyraźnie mocniejsze podświetlenie dolnego lewego rogu

- na razie zero bad pixeli (zaobaczymy za miesiąc dwa)

- zero smużenia (szczególnie w HL2 i CoD2 - na tym sprawdzałem)

- jak dla mnie ramka powinna być matowa, tak jak sama matryca!!!! Ramka odbija wszystko jak lustro!!! Bardzo przeszkadza (przynajmniej jak dla mnie). Być może z czasem się przyzwyczaje, zaznaczam to tylko jako uwagę

- kontrast 2000:1: jakiś dynamiczny i nie wiem za bardzo do czego miałby służyc. Jak dla mnie to kontrast jest standardowy. Ot chyba takie marketingowe podpuchy ;)

 

Tyle na razie :) Generalnie za tą kwotę jestem bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś przymierza się do kupna panelu na TN i liczy się z jej niedoskonałościami, to ten monitorek naprawde prezentuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie do osób które posiadają ten monitorek. Czy u was też są niedostępne niektóre funkcje po naciśnięciu przycisku menu na monitorze tzn:

auto adjustment - not available

Menu-->Picture -->Contrast -not available ( dziwne nie można zmienić ręcznie kontrastu :blink: )

Menu-->Color-->Color Tone - not available

Menu-->Color-->Color Control - not available

Menu-->Image - nie działają wszystkie funkcje :mur:

W OSD wyłącz MagicColor - wtedy wymienione przez Ciebie opcje się uaktywnią.

 

radetzki - musiałeś dostaś jakiś trefny egzemplarz.. u mnie podświetlenie widoczne jest równomiernie na górze i na dole ekranu (oczywiście na czarnym tle) - ale to normalne. Żaden z rogów nie jest podświetlony bardziej niż pozostałe.

 

Btw. wszystkie aplikacje dołączone do monitora działają mi bez zarzutu :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie mogę sobie ustawić boków i góry ( chce rozciągnąć obraz )

opcja jest jakby nieaktywna :-//

Help :(

 

Pisze Not Available

Też tak mam, lekko chciałbym rozciągnąć w pionie ale opcje nie działają. Może jak monitor jest podłączony przez DVI to nie ma możliwości regulacji opcji IMAGE. Niech się wypowie ktoś, kto wie w czym tkwi problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie skromne pytanko ;) jaki jest widoczny rozmiar ekranu tzn. wyświetlanego? Chciałbym się zorientować mniej więcej w różnicy wielkości.

Stosunek wielkości widocznego ekranu do podawanego przez producenta jest taki jak w każdym LCD czyli 1:1 . ( nie tak jak dobrze pamiętasz w przypadku CRT gdzie zwykle 1 cal był "zjedzony" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś był w stanie powiedzieć ile ma wysokości sam ekranik (widziany obraz) masz u mnie sześciopak. A tak w ogóle, jak sądzicie 19' panoramy nie jest trochę za niska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś był w stanie powiedzieć ile ma wysokości sam ekranik (widziany obraz) masz u mnie sześciopak. A tak w ogóle, jak sądzicie 19' panoramy nie jest trochę za niska?

Szerokość 408.24 mm x wysokość 255.15 mm - tutaj dane od producenta matryc .... z pitagorasa przekątna to 481,4 mm i jakieś śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze jedno pytanko dla posiadaczy 931BW. Czy wasze monitory także posiadają czarną ramkę wkoło panela. Chodzi mi o to,że wygląda to tak jakby obraz był trochę zwężony. Od góry jakieś 2mm,z prawej to samo, dół 1mm, lewo 1mm. Próbowałem obraz rozszerzać ale to nie pomaga. Czy wasze panele tez tak mają???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma ktoś taki problem jak ja z tym monitorem? Mam grafikę z Saphira Radoen x800 GTO (najnowsze stery Ati), podłączam monitor pod DVI - monitor działa tylko z odświeżaniem 60 MHZ, przy 75 MHZ wysypują się na całym ekranie beznadziejne pasy (rozdzielczość oczywiście 1440x900)... Podłączam analogowo - działają wszystkie dwa bezpieczne tryby 60 i 75 MHZ !!! Zainstalowałem też oczywiście sterowniki do monitora z płytki. Co WY na to? Czy to wina monitora czy karty graficznej? Chciałbym korzystać z DVI a nie zwykłego Analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma ktoś taki problem jak ja z tym monitorem? Mam grafikę z Saphira Radoen x800 GTO (najnowsze stery Ati), podłączam monitor pod DVI - monitor działa tylko z odświeżaniem 60 MHZ, przy 75 MHZ wysypują się na całym ekranie beznadziejne pasy (rozdzielczość oczywiście 1440x900)... Podłączam analogowo - działają wszystkie dwa bezpieczne tryby 60 i 75 MHZ !!! Zainstalowałem też oczywiście sterowniki do monitora z płytki. Co WY na to? Czy to wina monitora czy karty graficznej? Chciałbym korzystać z DVI a nie zwykłego Analogu.

Witam u mnie śmiga na 75Hz zarówno analog i digital. Może spróbuj na innych sterach do karty graficznej. U mnie wszystko śmiga na najnowszych omegach (www.omegadrivers.net). Jeśli to nie pomoże to spróbuj może na innej karcie grafiki np. od kolegi (może DVI na twojej karcie jest zwalone). Jak będzie to samo to niestety to chyba monitor. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...