Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Już wszystko działa :).No,a monitorek nie dość,że ładny to i obraz super.No i po przejściu z CRT nie zauważyłem zmian w smużenie w csie,ba widze znacznie więcej od przeciwników :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie od 3 dni posiadam ten monitorek. Jest OK. Gierki i praca na dokumentach super.Ale pojawi mi się jeden problem. Przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek pliku video (dvd,avi) obraz tego filmu jest bardzo jasny w porównaniu do kolorów samego windowsa. Może ktos coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie od 3 dni posiadam ten monitorek. Jest OK. Gierki i praca na dokumentach super.Ale pojawi mi się jeden problem. Przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek pliku video (dvd,avi) obraz tego filmu jest bardzo jasny w porównaniu do kolorów samego windowsa. Może ktos coś podpowie.

Ustawienia overlay w sterach nie wyregulowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - teraz mnie natchnęło ... od pewnego czasu myślałem że gdyby była regulacja w LCD sił overdrive to można by tak ją wyregulować aby nie było przebić .... dopiero teraz dotarło do mnie że gdybym był producentem to umieścił bym taką funkcję w "serwisowym" .... więc szukajcie a znajdziecie ( może ;P ) .... tylko jedna sprawa .... w serwisowym to grzebać ostrożnie i raczej niech to robi "zorientowana" osoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tuner tv AverMedia AVerTV Go 007 Plus FM PCI i chcę do niego kupić ten monitorek. Jednak ktoś wczesniej wspomniał o karcie tv czy to obsłuży :? Czy podczas oglądania tv będę miał tą zalecaną rozdziałkę?

drugie pytanie to monitor będę chciał podłączyć do lapa, grafę mam intelowską więc czy będzie rozdziałka taka jaką ma ten monitor, niby crt w wyborze ma wszystkie mozliwe i można ustawiać jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo PAL i NTSC nie wyświetla w panoramie i obraz full-screen będziesz mieć rozciągnięty albo obcięty...i do tego kiszke jakosc, ale to normalka przy lcd

co do lapa nie powinno być problemów, widać że twój asus stary nie jest i spokojnie da rade.......u mnie alles gut - kata ati..........najlepiej laptopa pod pache i sklepu sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę do osbób podpiętych pod Radeona 9800 PRO. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sterowniki ? Obecnie siedze na Catalyst 4.10 i np. w CS lub PES6 strasznie mi smuży. Chyba, że to nie wina karty ani sterowników to proszę o sugestie. Monitor podpięty DVI - 60 Hz.

Drugie pytanko. W jaki sposób odchylić panel do tyłu ? Podstawka jest stabilnie przykręcona, na "nodze" widzę jakiś mechanizm, który mógłby odpowiadać za ustawianie kąta matrycy ale pewny tego nie jestem. Przy próbach odchylenia nic się nie dzieje, a boje sie sprobowac mocniej co by czegoś nie połamać ;) więc w tej chwili ekran jest prawie prostopadły do blatu dosyć niskiego biurka, a praca przy takim ustawieniu bardzo męczy. Czy da się to w ogóle ustawić ? (a moze tylko w niektórych egzemplarzach zawiasy tak ciężko chodzą?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem ten monitorek, przesiadłem się z 15' CRT Hyundai i musze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Obraz żyleta, kolory bardzo żywe, jasność niesamowita(teraz mam na 30). Również posiadam karte ATI(Radeon 9600XT Saphire) i nie moge ustawić 75Hz przy 1440x900(monitor podłączony pod DVI). Jeśli chodzi o filmy to naprawde o wiele lepiej widać niż na zwykłym kwadraciaku. Jeśli chodzi o smużenie to przy przesuwaniu okien np. Firefox`a widać lekkie smużenie, w grach np. EnemyTerritory smużenia nie zauważyłem, ale gra wydaje mi sie troche wolniejsza ;)

 

@UP

Co do odchylania to wystarczy mocniej oburącz odchylić, u mnie też za pierwszym razem ciężko szło ale teraz jest ok

 

EDIT: ja przy okazji zadam pytanko, czy 1440x900 to maksimum co można wycisnąć z tego monitorka?

na poprzednim 15' CRT mialem 1280x1024 i teraz troche duzo wszystko sie wydaje

Edytowane przez sayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

run. - odpowiem tu na Twoje PW. Ja siedzę na dość starych już Omegach - teraz piszę z innego kompa, ale z tego co pamiętam to wersja tych sterów zaczyna się od numerków 3.8(..). Smużenia nie ma, ew. trzeba się mocno w grach przyglądać żeby coś wychwycić (szybkie piłki w PES, naprawdę trzeba siedzieć z nosem przy monitorze żeby to zobaczyć, absolutnie nie przeszkadza w grze) - więc trochę niepokojące jest to Twoje "strasznie mi smuży". Sprawdź czy włączyłeś RTA w OSD monitora.

 

Monitor trzeba odchylić trochę "na siłę". Jedną ręką trzymasz podstawkę, drugą łapiesz za monitor i heja ;)

 

sayetan - Tak, max to 1440x900, dla mnie w sam raz jak na taką wielkość całego monitora. Jak Ty mogłeś wysiedzieć na 15" w 1280x1024 to nie wiem, wiem za to, że na 17" CRT 1280x1024 wydawało mi się mocno za małe ;) Większość, o ile nie wszystkie, monitory 20+" mają rozdzielczość natywną 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pasztecik za info ;) No może faktycznie przesadziłem z tym, że 'strasznie' smuży. Nie siedziałem wcześniej na lcd i teraz takie smużenie troche bije po oczach ;) przeszkadza mi glównie w CS, przyzwyczaić się do tego na pewno będe mógł ale jeżeli nie trzeba to wolałbym coś z tym zrobic :) Czy zmiana sterowników w ogóle może w czymś pomóc ? a może to kwestia czegoś innego ?

edit:

Pasztecik - Omegi na Catalystach 3.8 czy po prostu ostatnie Omegi 3.8.xxx (na catach od ver. 6.1) ? :>

Edytowane przez run.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze używałem 15" lcd (lap i monitor siory) i 17" crt. teraz planuję 19" lcd panorama. czy poczuję rozmiar monitora? panorama jak wiadomo jest bardziej bardziej rozciągnięta a wysokość.... LCD będzie do neta, tv, niekiedy film jakiś. co jest wygodniejszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

run. mam Omegi w wersji 3.8xxx, z tego co pamiętam ich odpowiednikiem są Catalysty jakieś 4.x . Dziś wieczorem będę przy tamtym kompie, to Ci napiszę.

Tak czy siak, sądzę że zmiana sterownika nic nie da. Patrzyłeś to RTA?

Ja grałem w CS'a dość sporo na 17" CRT w 100 Hz itd. i po przesiadce na 931BW nie zauważyłem smużenia (może minimalny "duszek" przy szybszym obrocie, ale tego nie zauważa, bo w okolicach celownika wszystko jest ok ;) )

 

Btw. czuć różnicę między 17"CRT a 19"LCD ;) Pisałem o tym w drugim poscie w tym temacie :)

 

edycja - .. ale po kilku miesiącach użytkowania ten monitor wydaje się śmiesznie mały i człowieka ciągnie po coś większego - myślę że panoramka 24" by załatwiła sprawę... całe szczęście że nie mam pieniędzy ;)

 

edycja 2 - mam Omegi 3.8.330.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Planuje zakup LCD i zastanawiam sie nad modelem 931BW lub 206BW. Znalazłem jeszcze takie cudo jak model 906BW :blink: jaka jest róznica między modelem 906BW a 913BW bo wyglądaja identycznie? Czy w ogóle jest taki do kupiena w naszym pieknym kraju? Zależy mi na lcd na ktorym bedzie najwyższa rozdzielczość tak aby wielkość ikon była najmniejsza. Na 226BW przy nominalnej ikony sa ogromne a tego nie chce ponieważ mam mało biurko i siedzie prawie z nosem w monitorze wiec takie "krowy" odpadają.

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

na którym LCD uzyskam mniejsze ikony na 931BW czy na takim samym ale już bez panoramy? Na ktorym modelu wersji lcd uzyskam wielkość ikon jak na CRT 17' przy rozdzielczości 1152x864 a najlepiej i jeszcze mniejsze.

Jeszcze jedna sprawa - jak rozpoznać, gdzie sprawdzić czy LCD jest na matrycy A na S? Jaguar pisał ze A jest gorasz od S ? O co tu chodzi

Thx

 

PS

Co sądzicie o 913C ? ten też wchodzi w rachubę.

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z monitora jestem bardzo zadowolony, natomiast drażni mnie jedna rzecz. Nie mogę wymusić opcji, dzieki której po odpaleniu gry np w 800x600 obraz byłby rozciągany w pionie, natomiast po bokach byłyby czarne pasy (zawsze obraz jest rozciągany na cały ekran). Próbowałem to zmienić w sterownikach karty (93.81 xtreme-g), niestety po zmianie skalowania obrazu na ekranie pojawiaja sie hmm... krzaki (osd pokazuje, ze rozdzielczosc wynosi 1024 x 1280, więc pewnie stąd problem). Monitor chodzi na dvi, 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Ostatnio w sklepie oglądałem monitory LCD, w tym równierz owego Samsunga, i zauwarzyłem że obrazy na monitorach panoramicznych są bardziej rozciągnięte od tych zwykłych LCD (np. twarz wydaje sie grubsza, szersza). Dlatego moje pytanie brzmi czy wszystkie panoramy tak mają, czy będzie można to jakoś zmienić aby obraz był "normalny"?

 

Może to pytanie wyda wam się śmieszne, ale ja jednak prosiłbym o wypowiedź właśicieli tego monitora i nie tylko. Jestem zainteresowany tym monitorem, ale sprawa ta nie daje mi spokoju:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Ostatnio w sklepie oglądałem monitory LCD, w tym równierz owego Samsunga, i zauwarzyłem że obrazy na monitorach panoramicznych są bardziej rozciągnięte od tych zwykłych LCD (np. twarz wydaje sie grubsza, szersza). Dlatego moje pytanie brzmi czy wszystkie panoramy tak mają, czy będzie można to jakoś zmienić aby obraz był "normalny"?

 

Może to pytanie wyda wam się śmieszne, ale ja jednak prosiłbym o wypowiedź właśicieli tego monitora i nie tylko. Jestem zainteresowany tym monitorem, ale sprawa ta nie daje mi spokoju:)

Witka,

 

dzisiaj bawiłem sie 206BW i musze powiedzieć Tobie Lucas ze jest to tylko kwestia rozdzielczości. Na natywnej teki efekt jest nie możliwy. Też chciałem kupic 931WB ale wydaje mi sie ze jest za mała :(

prównaj wymary w pione za zwykłą 17" :( dziwnie to wygląda ale różnica jest niewielka wiec nie ma tego efektu. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to tak wyglądało bo wszystkie monitory były podłączone do komputera na którym była ustawiona rozdzielczość pasująca dla tych zwykłych monitorów a nie panoramicznych.

A może głupoty plote:) sam nie wiem dlaczego to tak wyglądało.

 

Faktycznie w porównaniu ze zwykłym 17" to 931bw wydaje się mniejszy (no ale jest szerszy:)

Ten 206BW to już trochę dla mnie za drogi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem ze zwykłej wypukłej 17" i różnica w wielkości jest dla mnie na +. Co do obrazu - nic nie będzie rozciągnięte ;)

A może to tak wyglądało bo wszystkie monitory były podłączone do komputera na którym była ustawiona rozdzielczość pasująca dla tych zwykłych monitorów a nie panoramicznych.

A może głupoty plote:) sam nie wiem dlaczego to tak wyglądało.

Nie pleciesz głupot :) Najlepiej poproś o podłączenie tylko tego monitora, którym jesteś zainteresowany. Zresztą przed zakupem i tak powinieneś to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez przesiadłem się z wypukłej 17" crt i róznica jest dla mnie kolosalna (tym bardziej, że lubie film obejrzeć ;) ) W grach też jest o wiele lepiej niz poprzednio, w grach fpp 1024x768 prezentuje sie swietnie, rozciągnięcie jest praktycznie niezauważalne po przyzwyczajeniu się. Gorzej z grami, gdzie mamy do czynienia z widokiem izometrycznym. Dlatego własnie moj problem opisany wyżej jest nadal aktualny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość nietypowe pytanie ( może jednak nie :-P ). A mianowicie: czy ktoś z Was podłączał już do 931BW Xboxa 360 ? Planuję zakup tego LCDka ze względu na konsolę i zastanawiam się, czy to będzie dobry wybór. Byłbym wdzięczny za jakąś konkretną opinię.

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...