Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie!

Mam ten monitorek od paru godzin i jest naprawdę zawalisty.Jestem potwornie przyzwyczajony do rozdzielczości 1024x768 i taką sobię ustawiłem.Wszsytko jest ładnie pieknie tylko, że manotor ma dośc słabą ostrosc na tej rozdzielce.Pomaga troszkę wybranie trybu AUTO-ostrośc się poprawia, ale nie jest taka jak np na naminalnej rozdzielce tego monitora.Jak wyregulować ostrośc na tym monitorze?.W 1024x768 literki są troszkę rozmyte a w 1440x900 ostrośc jest jak żyleta.

 

Dodam że mam kartę ATI 9600PRO(chwilowo bo mój 6800GT jest u kumpla)

 

Czy da się ręcznie ustawić ostrośc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz probowac ale w rozdzielczosciach innych niz natywna obraz zawsze bedzie nie taki jak powinien. przyzwyczaj sie lepiej do 1440x900

OK właśnie oswajam się z tą rozdzielczością i jest całkiem fajna.A jak będzie to wyglądało w grach szczególnie 1024x768?bo jak na razie nie testowałem sprzętu w grach.Nie miałem czasu(brak gierek na kopmie dziś format był).Jak będzie wyglądać PES6 w którego pykam na rozdzielczości 1024x768 na tym monitorze?

Panowie jakim kablem lepiej podpiąć monitor DVI czy analogowym?moja karta obsługuje to i to wejście.

A za każdym wyłączeniem i włączeniem kompa w prawym górnym roku LCD pojawia się taka ramka i pisze na niej Analog lub DVI i trwa to z 5 sekun po wyłączeni/wyłączeniu kompa da się to zniwelować?

Właśnie zauważyłem, że prze odświeżaniu 60Hz w PES6 widać takie paski jak jest niske odświeżanie.Identyczny problem miałem na CTR z niskim odświeżaniem.Dałem powiedzmy 70Hz,80Hz problem znikał.W Samsungu jak dam 70Hz t tego nie widać, ale odnoszę wrażenie jakby gra spowolniała na 1024x768!!co jest grane?

W cs na moim LCD z odświeżaniem 60Hz i ustawionej rozdzielczości gry 1024x768 problemu nie ma co jest grane?

Edytowane przez Levuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowiedz na jedno pytanie: po co kupowales panorame? zeby uzywac rozdzialki 1024x768? troche bez sensu... ustawiaj gdzie tylko mozesz natywna rzdzielczosc monitora

Tylko, że na razie nie posiadam karty która pozwoli ma na granie w tej rozdzielce.Co do PES6 to ponoć pomaga włączenie Vsync w sterach sptóbuję tak zrobić.Szperam w Catalystach i nie mogę znaleśc jak wyłączy ten Vsync a to jest pono rozwiązanie na mój problem Edytowane przez Levuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje problemy z tym monitorem są następujące:

1. Mam wrażenie, że obraz jest za jasny, pomimo niskiego bridghtnessu(w tlenie, praktycznie nie ma różnicy między kolorem szarym, a białym w oknie rozmowy)

2. Kontrast jest zdecydowanie za wysoki (np. emotikony z forum Pure PC, są rażąco żółte), a gdy go obniżę, to tracę na obrazie w filmach.

 

Bardzo proszę o pomoc, monitor jest extra ale jednak to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje problemy z tym monitorem są następujące:

1. Mam wrażenie, że obraz jest za jasny, pomimo niskiego bridghtnessu(w tlenie, praktycznie nie ma różnicy między kolorem szarym, a białym w oknie rozmowy)

2. Kontrast jest zdecydowanie za wysoki (np. emotikony z forum Pure PC, są rażąco żółte), a gdy go obniżę, to tracę na obrazie w filmach.

 

Bardzo proszę o pomoc, monitor jest extra ale jednak to przeszkadza.

 

Też był za jasny u mnie obraz ale po 3-4tyg używania obraz jakby stał sie ciemniejszy i bardziej wyraźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem z owym monitorem. Posiadam oprogramowanie Windows Vista Home Premium. Domyślnie miałem ustawioną czcionkę Clear Type. Dzięki CT, literki na np. Pure PC forum(gdzie tło jest jasne) są bardzo wyraźne, ciepłe, miło się je czyta. Natomiast na jakiejkolwiek stronie gdzie litery są białe(i jest mała czcionka), a tło czarne,to trochę się zamazują. podczas korzystania z clear type podpisy ikon na pulpicie(np. Mój komputer) są 2 kolorowe, literki się przeplatają białym i zielonym kolorem. Gdy używając Clear Type ustawie sharpness na 100, to, owszem literki sie poprawią na czarnym tle, ale z kolei litery z postów na forum są czarno zielone. Miałem ten sam problem na CRT, w tedy wystraczyło wyłączyć Clear Type, bo na standard czytelność była znacznie lepsza. Niestety, a zarazem stety, obraz na LCD jest znacznie jaśniejszy, więc nie korzystanie z CT byłoby nieco uciążliwe. Czy problem z 2 kolorowymi literkami może być spowodowany, że podłączyłem monitor do wejścia analogowego?(nie mam w komputerze, wejścia cyfrowego, więc najwyżej musiałbym kupić przejściówkę).

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem z owym monitorem. Posiadam oprogramowanie Windows Vista Home Premium. Domyślnie miałem ustawioną czcionkę Clear Type. Dzięki CT, literki na np. Pure PC forum(gdzie tło jest jasne) są bardzo wyraźne, ciepłe, miło się je czyta. Natomiast na jakiejkolwiek stronie gdzie litery są białe(i jest mała czcionka), a tło czarne,to trochę się zamazują. podczas korzystania z clear type podpisy ikon na pulpicie(np. Mój komputer) są 2 kolorowe, literki się przeplatają białym i zielonym kolorem. Gdy używając Clear Type ustawie sharpness na 100, to, owszem literki sie poprawią na czarnym tle, ale z kolei litery z postów na forum są czarno zielone. Miałem ten sam problem na CRT, w tedy wystraczyło wyłączyć Clear Type, bo na standard czytelność była znacznie lepsza. Niestety, a zarazem stety, obraz na LCD jest znacznie jaśniejszy, więc nie korzystanie z CT byłoby nieco uciążliwe. Czy problem z 2 kolorowymi literkami może być spowodowany, że podłączyłem monitor do wejścia analogowego?(nie mam w komputerze, wejścia cyfrowego, więc najwyżej musiałbym kupić przejściówkę).

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam użytkowników forum.

Problemy wynikają z analogowego połączenia ( jak podejrzewałeś ). Wynika to z tego że przy połączeniu analogowym nigdy nie będzie idealnej synchronizacji, idealnego sygnału - zawsze będą jakieś przesunięcia/rozmycia i przekłamania a do cleartype wymagana jest wysoka precyzja sterowania poszczególnymi subpikselami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mam wejście cyfrowe w karcie graficznej, nie zauważyłem, wejście wydawało mi się jakieś dziwne ;p . Pojawia się nowy problem, otóż, przy podłączeniu monitora pod wejście cyfrowe nie mogę załadować windowsa w normalnym trybie, jedynie poprzez tryb awaryjny. Gdy podłączam ponownie pod wejście analogowe, wszystko działa jak należy. Przeinstalowanie sterowników nic nie dało. Czy możliwy jest fakt, iż trzeba coś przestawić w biosie? Albo poprzez tryb awaryjny.

 

Dodam, że mam kartę ATI Radeon X700 Pro

Edytowane przez spec001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie z tym digitalem, po prostu była ustawiona za wysoka rozdzielczość i DVI nie mógł nic czytać. Ustawiłem na 800x600 i weszło bez problemów. Następnie ponownie ustawiłem na 1400x900. Obraz jest zdecydowanie lepszy, jednak nie znikł do końca problem z zielono - białymi literkami. Gdy ustawię większą czcionkę w np. mozlilli przy clear type to problem znika, ale czcionka jest nienaturalnie duża. Problem również pojawia się gdy ustawie shaprness na max, a gdy jest na np. 60 to clear type znacznie zamazuje tekst.

 

 

 

Jest i drugi problem gdy zrestartuje komputer znowu nie pojawia się obraz i muszę wchodzić poprzez tryb 640x... Czy możliwy jest fakt, że moja karta nie czyta na digitalu 1440x900?

Edytowane przez spec001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie z tym problemem, miałem częstotliwość ustawioną na 75Hz, z tego wynika, że minimalna musi być 60. Chciałbym się dowiedzieć czy w jakiś sposób mogę przełączyć na 75? Na analogowym połączeniu nie było problemów. Możliwe jest, że moja karta nie obsługuje 75Hz na digitalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja mam takie szybkie pytanie ... ile cm wysokości ma matryca? Tj "obszar widzialny" bez ramek?

Jakies 25,5cm.

 

Poradziłem już sobie z tym problemem, miałem częstotliwość ustawioną na 75Hz, z tego wynika, że minimalna musi być 60. Chciałbym się dowiedzieć czy w jakiś sposób mogę przełączyć na 75? Na analogowym połączeniu nie było problemów. Możliwe jest, że moja karta nie obsługuje 75Hz na digitalu?

Na kartach ATI sa problemy z odswiezaniem ustawionym na 75Hz. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma zadnych problemow z 75Hz + Dvi.

 

Po niecalym miesiacu uzytkowania moge dodac do wad monitora tzw Ghostling. Widoczny jest bardzo w ktoryms tescie w programie Monitor Test - najlepiej zeby ktos tez to sprawdził, byc moze to tylko moj monitor tak szwankuje :/

 

U mnie jak jest mala czcionka biała na czarnym tle to tekst wpada w lekki róż:P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma zadnych problemow z 75Hz + Dvi.

 

Po niecalym miesiacu uzytkowania moge dodac do wad monitora tzw Ghostling. Widoczny jest bardzo w ktoryms tescie w programie Monitor Test - najlepiej zeby ktos tez to sprawdził, byc moze to tylko moj monitor tak szwankuje :/

 

U mnie jak jest mala czcionka biała na czarnym tle to tekst wpada w lekki róż:P

a mozesz dokladniej podac w ktorym tescie i jak dokladnie to u Ciebie wyglada? z ciekawosci zapuscilem test ale nic mi sie w oczy nie rzucilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz dokladniej podac w ktorym tescie i jak dokladnie to u Ciebie wyglada? z ciekawosci zapuscilem test ale nic mi sie w oczy nie rzucilo...

LCD Pixel Persistence - jak kwadraciki przelatują to widać wyraznie jak nimi "szarpie": np. kwadracik w polowie sie jakby sie rozcina i widac jak jedna połowa jest cofnieta. Ciezko jest to opisac :P W kazdym razie ghostling to takie szarpanie, szczegolnie widoczne "białe na czarnym" Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD Pixel Persistence - jak kwadraciki przelatują to widać wyraznie jak nimi "szarpie": np. kwadracik w polowie sie jakby sie rozcina i widac jak jedna połowa jest cofnieta. Ciezko jest to opisac :P W kazdym razie ghostling to takie szarpanie, szczegolnie widoczne "białe na czarnym"

Ghosting z tego co wiem to smużenie ( na pierwszych monitorach LCD na prawdę były duchy poprzedniego obrazu ).

 

A to rwanie to brak synchronizacji - nawet na CRT występuje ( trudno żeby nie ).

 

Swoją drogą kiedy ustawiłem rozdzielczość 1680x1050 na swoim 19" CRT i włączyłem "czerwony samochodzik" z programu pixel Persistence to jak byk widać .... SMUŻENIE !!!! - sam się zdziwiłem. Do tej pory dostrzegałem je jedynie w nocy na czarnym tle po którym "jeździłem" białym kursorem.

 

EDIT - aha ... co do ghostingu - no można powiedzieć faktycznie że jest jak piszesz ale tak to napisałeś że ... :wink:

 

przykład ghostingu / smużenia:

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1040&ph=1

 

- dobrze widoczne na monitorze po prawej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jeszcze problemy z zilono-czarną czcionką podczas korzystania z Clear Type?, używam połączenia DVI i problem mam nadal, może już trochę mniejszy niż wcześniej, ale istnieje: http://jk.tanihost.com/clear.jpg, nie wiem, czy komuś się to wyświetli, bo możliwe jest, że tylko na moim komputerze się to pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jeszcze problemy z zilono-czarną czcionką podczas korzystania z Clear Type?, używam połączenia DVI i problem mam nadal, może już trochę mniejszy niż wcześniej, ale istnieje: http://jk.tanihost.com/clear.jpg, nie wiem, czy komuś się to wyświetli, bo możliwe jest, że tylko na moim komputerze się to pojawia.

Ja nie widzę nic złego na tym obrazku. Wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu też mi pokazuje ładny obraz, ale w praktyce jest zupełnie inny literki się po prostu przeplatają zielono-czarne, czy może to być spowodowane kartą graficzną? Złącze analogowe i cyfrowe nie robi różnicy. Mam kartę: Radeon Sapphire x700 Pro 256mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko mam ten monitor od wczoraj

Jak mam podpięte monitor przez złącze

D-Sub 15-pin to przy rozdziałce 1440x900 pulpit jest widoczny na całym ekranie

Za to jak podepnę przez cyfrowe złącze DVI to przy rozdziałce 1440x900 nie mam całego pulpitu na ekranie

Dopiero jak ustawie rozdziałke 1152x864 mam cały widoczny pulpit przy podpiętym monitorze przez DVI

 

O co chodzi :damage_wall:

 

Chodzi mi oto ze nie mam widocznego całego pulpitu i jak chce zobaczyć resztę to muszę przesunąć kursor albo w prawo albo w lewo ale tak jest tylko jak podepnę przez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko mam ten monitor od wczoraj

Jak mam podpięte monitor przez złącze

D-Sub 15-pin to przy rozdziałce 1440x900 pulpit jest widoczny na całym ekranie

Za to jak podepnę przez cyfrowe złącze DVI to przy rozdziałce 1440x900 nie mam całego pulpitu na ekranie

Dopiero jak ustawie rozdziałke 1152x864 mam cały widoczny pulpit przy podpiętym monitorze przez DVI

 

O co chodzi :damage_wall:

 

Chodzi mi oto ze nie mam widocznego całego pulpitu i jak chce zobaczyć resztę to muszę przesunąć kursor albo w prawo albo w lewo ale tak jest tylko jak podepnę przez DVI

Zainstalowales sterowniki od monitora? Moze przeinstalowanie sterow od grafy pomoze chociaz nie slyszalem o czyms takim jeszcze. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowales sterowniki od monitora? Moze przeinstalowanie sterow od grafy pomoze chociaz nie slyszalem o czyms takim jeszcze. :(

 

Sterowniki od monitora zainstalowałem z dołączonej płytki

Jest jedna ciekawa rzecz ustawiam rozdzielczość 1440x900 w panelu sterowania a jak włączę OSD monitora to pokazuje rozdzielczość 1280x960

Co ciekawe jak ustawie 1152x864 to OSD pokazuje tyle samo

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo przy XP i sterach 162.18.

Po zainstalowaniu 94.24 wszystko jest OK.

 

Właśnie zmieniłem sterownik z 162.18 na 91.47 i wszystko jest OK

Teraz jest 1440x900 75 Hertz

 

Problem rozwiązany dzięki za pomoc

 

 

Jestem ciekaw jak macie ustawiony kontrast i jasność :-P

Ja mam jasność 30 kontrast 80

A wy jak macie ?

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...