Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś zamówiłem ten monitor w morele.net :D To bedzie mój pierwszy lcd :D i juz nie moge sie doczekac! Narazie bedzie tylko przez d-sub bo grafe mam bez dvi ale licze ze i tak bede zachwycony. Wkrotce pierwsze wrazenia zdam :D Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów :) Po przeczytaniu tego tematu już prawie przekonałem się do kupna monitorka, ale mam jedno pytanie. Jeśli matryca jest 16:9 to oglądając film 16:10 (chyba większość filmów) będą widoczne czarne pasy po bokach ekranu? Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedziec, ile kosztował ten Samsung 931bw, jak sie zaczął pojawiać u nas na rynku, oraz od kiedy jest u nas w sprzedaży?

Cena trzyma taki sam poziom od początku. Ja swojego kupiłem pod koniec kwietnia w cenie 819zł. Więc dużo się nie zmieniło.

Tutaj masz wykres zmian cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morele.net tez dają kabel dvi i d-sub w cenie :). Kase wpłacilem w poniedzialek a we wtorek juz mialem monitor w domu :-P . Ja po przesiadce z 17 crt jestem zachwycony 19 wide :D - ogromna roznica. Nie bralem wiekszego monitora bo chcialem by gry plynniej chodzily (nizsza rozdziałka) no i cenowo 22' juz kosztują sporo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SyncMaster 931BW


Dołączona grafika

version 1.0


Po wielu wyczerpujących godzinach myślenia, przeglądania testów wybór padł na LCD Samsunga.Po złożeniu zamówienia czekałem z niecierpliwością na jego realizację.Nie widziałem czego oczekiwać po LCD bo Samsung jest moim pierwszym monitorem wykonanym w tej technologii, ale wrażenie napiszę w dalszej części.

W skład paczki wchodzi:

-monitor ładnie i solidnie zapakowany przez co niemożliwe jest jego uszkodzenie podczas transportu
-podręczna instrukcja obsługi także z polskim językiem
-oprogramowanie na cd na którym miejsce znalazły drivery, instrukcja obsługi również w naszym ojczystym języku a także programy Natural Color, MagicTune
-szmatka do czyszczenia ramek monitora
-kabel DVI i D-Sub

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika


Desing:

Po odtworzeniu kartonu z monitorem moim oczom ukazał się piękny czarny "ekranik".Niewątpliwie wielką zaletą tego modelu jest jego niepowtarzalny wygląd, jak dla mnie jest to najładniejszy LCD w tej klasie.Jakość wykonania jest bardzo dobra, nic nie skrzypi, a spasowanie materiałów wzorowe.Największą są błyszczące ramki, które działają jak lustro :D , ale cóż idzie się przyzwyczaić.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Praca, czyli to co tygryski lubią najbardziej:

Po podłączeniu do komputera moim oczom ukazuje się obraz wyświetlany przez matrycę SyncMastera w moim przypadku ma ona oznaczenie R .Przez kilka dobrych lat przyzwyczaiłem się do rozdzielczości 1024x768, którą ustawiłem na swoim monitorze.Obraz został dobrze zeskalowany przez koreański produkt, jednak czegoś mi tutaj brakowało.Po chwili namysłu pożegnałem się z moja ulubioną rozdzielczością i ustawiłem natywną rozdzielczość dla mojej panoramy czyli 1440x900 i wtedy dopiero moje "patrzałki" cieszyły się rewelacyjną jakością obrazu.Dla ludzi, którym to nie wystarcza z pomocą przychodzi panel OSD z którym bardzo się szybko zapoznałem.Daje on nam wielką możliwość jeśli chodzi o ustawienia-jest to doskonała opcja dla osób które widzą jaki obraz chcą uzyskać.Mniej doświadczonym lub leniuchom polecam bardzo prostą metodę a mianowicie wykorzystanie trybu Auto, wystarczy nacisnąć jeden malutki przycisk a monitor sam dobierze odpowiednie ustawienia dla wyświetlanego obrazu.Opcja ta naprawdę działa.Po prostu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.Wielką zaletą jest również dołączone na cd oprogramowanie Natural Color i MagicTune za pomocą których możemy w łatwy i prosty sposób skalibrować monitor jednak ja tylko lekko zmodyfikowałem fabryczne ustawienia za pomocą wspomnianego panelu OSD.Jeśli chodzi o kolory to wyglądają bardz dobrze i nie widać w tym polu różnicy po przesiadce z mojego poprzedniego AOC'a.Normalną rzeczą był test w grach.Po odpaleniu PES6 w rozdzielczości 1024x768 monitor sam skaluje obraz i nie będę ukrywał zrobił to bardzo bobrze.Gra na tej rozdzielczości wygląda "apetycznie" nie widać zniekształceń, przeplotów.W grze nie widać żadnego smużenia a to zasługa podawanego przez producenta czasu reakcji 2ms.miałem lekkie obawy jak to będzie po przesiadce z CRT'ka, ale panorama zapewnia również uśmiech na twarzy i to się liczy. Oglądanie filmów to czysta rewelacja, do tego Widescreen został przecież stworzony, więc kinomani będą zadowoleni jeszcze dobre głośniki i będzie cud mailka.Dobra koniec plusów pora na minusy a niewątpliwie największym jest bardzo słaby kąt widzenia w poziomie.Patrząc od góry jest bardzo dobrze jednak wystarczy popatrzeć na obraz od dołu i już widać duże "ciemnienie" obrazu.Takiej sytuacji nie ma z kątami w poziomej płaszczyźnie.Wysoki kontrast zapewnia dobre odwzorowanie tła jednak i tutaj jest problem z kolorem czarnym, szczególnie w nocy widać nierównomierne podświetlanie matrycy, jednak nie jest to aż taki mankament-idzie się przyzwyczaić.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Panel OSD

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika


Ocena końcowa

Zważywszy na fakt, że jest to mój pierwszy LCD wrażenia są jak najbardziej pozytywne.Do wad monitora można się przyzwyczaić a w za mian odwdzięczy się on nam wygodą użytkowania.Być może przy zakupie zdecydował sentyment do marki? gdyż jego poprzednicy spisują sie naprawdę dobrze.Ogólnie polecam ten monitor i myślę, że ucieszy on nie jedną osobę a jednocześnie sprawi, że konkurencja będzie cierpieć na bezsenność.

Dołączona grafikaDołączona grafika



Jest to moja pierwsza recenzja, ale pracę nad jej ulepszeniem będą trwać aż do momentu jak stanie się dobra. Edytowane przez Levuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zakupiłem ten monitor i mam taki problem. Po podłączeniu poprzez złącze cyfrowe i ustawieniu rozdzielczości 1440x900 - obraz jest większy niż wyświetlany na monitorze, tak że gdy przesune kursor do krawędzi ekranu - obraz przesuwa mi się w prawo i wtedy widzę wcześniej nie widoczną część ekranu. Pomyślałem że może opcja "Auto Adjustment" załatwi sprawę ale kiedy chce włączyć ją w monitorze to wyświetla się "Auto Adjustment - Not Available". Posiadam kartę graficzną GF Gigabyte 6600 GT. Czy może ktoś mi jakoś pomóc?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Adjustment jest dostępny tylko przy połączeniu przez DSUB. Spróbuj może zainstalować wszystkie programy z płytki?

Przy połączeniu analogowym Auto Adjustment działa, ale kiedy podłącze monitor przez cyfrowe i nastawię rozdzielczość 1440x900 to występuje te dziwne "nie zmieszczenie" się rodzielczości w monitorze. Dodam że gdy nastawię rozdzielczość (1024x768 lub 1280x1024 te standardowe dla monitora nie panoramicznego) to wszystko się "mieści" w monitorze tylko wiadomo jak jest "porozciągane". Programy zainstalowane to Sterowniki i MagicTune Premium - nic więcej chyba nie trzeba? Ktoś może pomóc?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koelga dzis kupil ten model i ma maly problem z rozdzielczosciami w grach. Ogolnie w systemie po podlaczeniu przez kabel DVI dostepne sa tylko 4 rozdzielczosci:

800x600

1024x768

1152x864

oraz natywna 1440:900

 

Oczywisice w systemie pracuje na natywnej ale problem zaczyna sie w grach. W kazdej grze dostepne sa tylko te 4 rozdzielczosci. Grafe ma 7300 Gt to natywna np PES6 mu nie wydala. Gdzie jest problem? dalczego nie moze wybrac chocby 1280:960? albo klasycznej 1280:1024?

 

Rozdzielczosci te pojawiaja sie w systemie dopiero po podlaczeniu monitora przez kabel analogowy ale w grach dalej ich nie ma. Przykladowo w moim Necu 20WGX2 Pro nie ma tego problemu i w PES6 moge wybrac kazda rozdzielczosc.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem - po przesiadce z Visty na XP mam do wyboru tylko 4 nędzne rozdzielczości :/ Brakuje mi bardzo takich rozdziałek jak 960x600 i 1280x800 ! Próbowałem powerstripem ale mi nie wychodzi :P Ma ktos jakis pomysł ?

 

P.S. Poradziłem sobie - za pomocą panelu nvidii ładnie dodaje sie nowe rozdzielczosci :)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna ten monitor. Jednak jest problem z obrazem. W filmach i grach nie jest on ostry i sie rozmazuje. Co może być tego przyczyną? Uszkodzenie ekranu (z góry widać jasne plamy)? Podłączenie analogowe (nie mam wejścia w komputerze na DVI)? A może słaba karta graficzna (choć na

starym CRT 15" wszystko było idealnie)? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna ten monitor. Jednak jest problem z obrazem. W filmach i grach nie jest on ostry i sie rozmazuje. Co może być tego przyczyną? Uszkodzenie ekranu (z góry widać jasne plamy)? Podłączenie analogowe (nie mam wejścia w komputerze na DVI)? A może słaba karta graficzna (choć na

starym CRT 15" wszystko było idealnie)? Proszę o pomoc.

Stawialbym na analogowe podlaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :mur: już nie wiem co o tym myśleć. Mam ustawiona nominalną dla mojego LCD rozdzielczość 1440x900 i jak zresetuję komputer lub go wyłączę i włączę to obraz się tak rozciąga, że pasek narzędziowy Windowsa jest poza ekranem i muszę ustawić niższa rozdzielczość powiedzmy 1024x768 a po niej nominalną i wtedy wszystko wraca do normy.

W czym może tkwić problem? raczej nie w LCD. Przegrzewanie też można wykluczyć bo temp cpu do 30st. a gpu do 47st. Temperatury są oczywiście podane w stresie jakie odnotowuje PC Wizard 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakis szczesliwy posiadacz SM931BW moglby wrzucic zrzuty ekranow w dwoch przypadkach:

 

pierwszy: dwa okna przegladarki

i drugi: PDF + edytor tekstu

 

w rozdzielczosci 1440x900

nie wiem czy chodziło dokładnie o takie ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Levuss próbowałeś zmieniać sterowniki karty graficznej ?

Edytowane przez run.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...