Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyglada sprawa z szybkoscia ? Bo cos czuje, ze te 2ms to tez pic na wode fotomontaz.

Te cyferki co podają to jest "pic na wodę". Najlepiej porównać tutaj

 

ps. wiem że nie ma 940BW ale jeśli widziałeś jakiś model który jest na liście to będziesz wiedział czego się spodziewać po 931BW

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i pic na wodę ale nie widać żadnego smużenia. Mam jeszcze jedno pytanko da się ustawić jakoś jasność tak jak w normalnych monitorach żeby zrobić ciemniej lub jaśniej ? Jak? bo w menu są tylko konkretne ustawienia nie mogę nigdzie znaleźć ustawień kontrastu lub jasności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matek1

Mam jeszcze jedno pytanko da się ustawić jakoś jasność tak jak w normalnych monitorach żeby zrobić ciemniej lub jaśniej ? Jak? bo w menu są tylko konkretne ustawienia nie mogę nigdzie znaleźć ustawień kontrastu lub jasności ?

Środkowy przycisk (na rysuneczku masz strzałkę w górę oraz żaróweczkę). Ludzie! :0 ;)

Kontrast i jasność możesz też ustawić w OSD w zakładce PICTURE [pierwsza która się otwiera!]

 

 

beriam

a czym go czyścisz pasztecik, każda sugestia mile widziana

Generalnie każda chusteczka da radę, ale jak jest coś wyjątkowo tłustego [paluch :P] to zwilżona szmatka, która jest dołączona do monitora. Nadal nie wiem co Ty robisz, że masz rysy :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze czytam wykresy,ale wygląda na to,że ten Samsung ma bardzo dobrej jakości kolory po kalibracji i do tego ma krótki czas reakcji.Właśnie się do niego przymierzam i czy będzie to dobry wybór do 900zł ?

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Media i ogladalem sobie Panoramki 19` i zwyklaki 19`. Powiem wam, ze kurde te 19` to dla Panoramy troche malo mi sie wydaje. Jakos tak smiesznie male byly w porownaniu do zwyklych 19`. Wiem, ze to tylko zludzenie, bo powierzchnia ta sama, ale Panoramki mi sie zaczely podobac dopiero od 20`. Sam juz nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tez bym sobie chętnie kupił panoramę 24", ale.. kasa, kasa :) W każdym razie można na pewno powiedzieć , że 931 jest wart swojej ceny :)

 

Aha, no i nie zapominaj że przewagą 19" wide nad zwykłą jest też rozmiar obrazu podczas oglądania filmów, itp ;) Bo na wide masz realne 19 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 24` to wiadomo :) Ale chodzi mi o to, ze jak staly kolo siebie 19` panorama i 19` zwykly, to ten zwykly robil wrarzenie sporo wiekszego, ta panorama bylo smiesznie mala. A jak juz pokazano to w Matrixie, to mozgowi ma sie podoba, a mojemu wieksza wydaje sie zwykla :) I tera mam problem, bo zwykla mi nie wejdzie na biorko, a do panoramy cos nie jestem przekonany do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Media i ogladalem sobie Panoramki 19` i zwyklaki 19`. Powiem wam, ze kurde te 19` to dla Panoramy troche malo mi sie wydaje. Jakos tak smiesznie male byly w porownaniu do zwyklych 19`. Wiem, ze to tylko zludzenie, bo powierzchnia ta sama, ale Panoramki mi sie zaczely podobac dopiero od 20`. Sam juz nie wiem co robic.

Powierzchnia 19" 5:4 nie jest taka sama jak 19" 16:10 !!!!

 

ps. ehhhh

 

ps2. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec, ze zwyklak ma wieksza powierzchnie ?? :) Ja ja liczylem mnozac wymiary natywnej rozdzialki, ale sie nie znam :P:P Wtedy powierzchnia panoramy wychodzi minimalnie mniejsza, a na zywo sprawia wrarzenie sporo mniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba jednak zdecyduje na zwyklaka, tylko tera kurde nie mam pojecia czym sie wogole zainteresowac. Fajny jest BenQ, ale on juz prawie 900zl kosztuje. Ale to juz w innym temacie bede pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde namieszałeś mi teraz :D.Chociaż chyba jednak się zdecyduję na tą panoramę bo a) nie stać mnie na większą :-P b)panoramy są lepsze do gier no i c)teraz wszystko będzie powoli w kierunku panoram robione,bo są one bardziej naturalne dla oka ludzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chcial uzywac Samsunga 931BW jako samodzielnego telewizora z tunerem zewnetrznym to ten tuner musi obslugiwac rozdzielczosc 1440x800 bym nie mial czarnych paskow, czy starczy normalny sygnal 1024x768 a monitorek juz sam to wyswietli najlepiej ? Bo ciezko znalesc tuner ktory w opisie ma ze obsluguje wide screen ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Witam mam takie pytanie brat przymierza się do kupna tego monitorka ja chyba tez go sobie kupie, bracik ma karte Palita 7600GS w gry gra tylko w rozdzielczosci 1024-768 bo jak wiadomo do wiekszych rozdzielczosci ta karta jest za slaba, i teraz jak kupi ten monitor to pewnie juz w gierki na 1024 nie bedzie mugl grac bo obraz bedzie rozciagniety, trzeba bedzie grac w rozdzielczosci panormaicznej czy cos w tym stulu chyba 1440-900 i wlasnie sie zastanawiam czy gry beda wolniej działać bo wkoncu jest wieksza rozdzielczosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na Radeonie 9800pro i w masie gier mogę ustawić płynne 1440x900 - PES6 ;) W40k Dark Crusade ;) HoMM5 ;) , a nowe strzelanki rozciągnięte w 800x600 tez nie wyglądają tak baaaardzo źle ;) Z tego co pamiętam to jedynie w FEAR nie chciałem grać, bo najpierw zobaczyłem go płynnie w wysokiej rozdziałce, a potem musiałem pomykac u siebie w 800x600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Już sam nie wiem czy brać panoramie czy normlanego lcd... w panoramie razi mnie to że jak mam się z każdą grą bawić w jakiś plikach aby ustawić normalną rozdzielczośc dla panoramy czyli 1440-900 by te gry jakos wygladaly, albo grac w 800-600 i to rozciagac i tracic na wydajnosci, sam juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz, maruh. Większość nowych gierek (tak ze 2 wstecz) posiada obsługę rozdzielczości panoramicznej. W pozostałych trzeba jedynie pogrzebać 5 minut przy rejestrze/plikach *.ini :)

 

Są też specjalne sajty poświęcone graniu na wide, np:

http://www.widescreengamingforum.com/forum/index.php

 

Pozdro ;)

 

Edit. Aha, coś jeszcze. Ja kupiłem panoramę bo oglądam sporo filmów, ale głównie z braku TVHD, do którego mógłbym podłączyć X360. Jakbym grał tylko w gry, to wziąłbym 5:4, albo w ogóle nie zmieniał monitora z CRT :) Wyżej tylko chciałem dać do zrozumienia, że na wide DA SIĘ grać w gry :)

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

OK ok, przekonałeś mnie, ogólnie to monitor ma być do wszystkiego głównym naciskiem nie są gry bo nie gram zbyt dużo tylko w nowości popykam od czasu do czasu, ale chce aby to jakoś wyglądało, dobra nie ma się co szczypać biorę tego samsunga i będzie git, bratu też go zamówię, bardzo mi się on podoba no i cena też spoko :D

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chcę sobie kupić ten monitor, ale nie wiem co z tą rozdzielczością.

Mam kartę graficzną Gainward GrFrece nVidia 7600 GT i w ustawieniach nigdzie nie ma rozdzielczości 1440 x 900. :(

Boję się, że jak kupię ten monitor to wszystko będę miał zniakształcone. Poza tym, skoro zalecana rozdzielczośc to 1440 x 900, to jak będa wyglądać inne?

W ustawieniach ekranu rozdzielczości na monitory panoramiczne są tylko 1176x664, 1280x720, 1280x768, 1280x800, 1280x960 i to wszystko. :(

Proszę o pomoc i wytłumaczenie, jak na innych kartach ustawiliście rozdzielczość 1440x900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor kupiony. Jako że to jest mój pierwszy w życiu monitor LCD, to mam dwa pytania:

 

-jakie macie ustawienia monitora w zakresie kolorów, jasności, kontrastu itp.??

 

-czy można regulować jakoś wychylenie matrycy, czy niestety nie ma takiej możliwości i matryca może być tylko w jednej pozycji??

 

-czy szmatka do czyszczenia obudowy monitora, nadaje się również do czyszczenia matrycy??

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Co do kolorów to poczytaj wstecz, w tym temacie było już o tym mówione.

2) Można. Spróbuj odchylić trochę do tyłu :)

3) Niby przeznaczona jest tylko do obudowy monitora, ale u mnie sprawdza się świetnie również przy czyszczeniu matrycy.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...