Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

jasność 20, kontrast 60, Gamma obniżona w sterownikach z 0,5 na 0,4 - jest i tak duzo jasniej niz na starym CRT :D

(na ktorym dzialałem 20 jasnosc 80 kontrast i gamma 0,5)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w sumie od gry. Jedna skaluje się ładnie (Dead Rising), a w niektórych widać _czasami_ schodki (Crackdown i przeklęte latarnie). Wszystkie koliste radary, koła samochodów itd, są rozciągnięte i robią się z nich lekkie elipsy - ale tego nie widzi osoba która nie wie że monitor rozciąga obraz. GoW, CoD3, GRAW2, czy demko Bioshock uważam że skalują się dość dobrze, nie widać denerwujących schodków, a rozciągnięcie w pionie nie rzuca się w oczy.

 

Ogólnie ten monitor to kompromis między wielkością a jakością (czyli między dużym monitorem CRT a HDTV). Aczkolwiek nie ukrywam, że przymierzam się do kupna jakiegoś HDTV (23-26").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko. Jak byście mieli wybierac miedzy Samsungiem 931BW a 940N+ to który byście wybrali?? Bo mam pewny dylemat co do zakupu. Od kilku dni analizuje ich parametry i nadal nie moge sie zdecydowac. Jak narazie mam jeszcze 17" (710N), przyzwyczaiłam sie do niej i troszke boje sie przesiadki na panorame. Pomocy !!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko. Jak byście mieli wybierac miedzy Samsungiem 931BW a 940N+ to który byście wybrali?? Bo mam pewny dylemat co do zakupu. Od kilku dni analizuje ich parametry i nadal nie moge sie zdecydowac. Jak narazie mam jeszcze 17" (710N), przyzwyczaiłam sie do niej i troszke boje sie przesiadki na panorame. Pomocy !!! :mur:

To zalezy do czego uzywasz komputer :) Jesli do filmow i gier to panorama, jesli do pracy to raczej kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisac ktos jak sie oglada filmy - sa widoczne biale pasy od podswietlenia ?

Nie jest za mało mijesca w pionie jak niektorzy pisza?

Filmy oglada sie bardzo dobrze, ja jak narazie nie zauwazylem pasow od podswietlenia w filmach, co do tego ile jest miejsca w ponie to zalezy tez w jakiej rozdzielczosci sie pracowalo wczesniej, ja pracowalem w 1152x864 [czy cos takiego - nie pamietam dokladnie] i mi sie pracuje elegancko.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy oglada sie bardzo dobrze, ja jak narazie nie zauwazylem pasow od podswietlenia w filmach, co do tego ile jest miejsca w ponie to zalezy tez w jakiej rozdzielczosci sie pracowalo wczesniej, ja pracowalem w 1152x864 [czy cos takiego - nie pamietam dokladnie] i mi sie pracuje elegancko.

Na natywnej rozdzielczosci jest kupe wolnego miejsca, strony oglada sie elegancko! Filmy sie oglada tez dobrze, aczkolwiek praktycznie kazdy film bedzie miał mniejsze lub wieksze czarne pasy (16:10 to nie 16:9 ;) )

Podswietlania tez nie zauwazylem

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to może ja zdam małą relację z użytkowania tego cudeńka :)

 

Pracuję nad nim od piątku czyli już kilka dni i zdążyłem już sobie wyrobić o nim opinię. Brałem pod uwagę kwadrat od benq ale ostatecznie zarówno cenowo jak i kierując się opiniami zdecydowałem się na panoramę od samsunga.

 

Bałem się najbardziej pracy w windowsie gdzie wydaję się, że panorama jest po prostu mała w pionie w rzeczywistości jest ona o 1,5 cm wyższa od 17" CRT. Strony www przegląda się bardzo przyjemnie, praca w photoshopie, wordzie i różnego rodzaju eksploratorach bardzo wygodna szczególnie gdy mamy do czynienia z jakimiś długimi listami.

Gry to czysta poezja- nie wiem jak wcześniej mogłem grać na kwadracie bo na panoramie jest wspaniale. Oczywiście mówię o grze przy natywnej rozdziałce czyli 1440x900. Smużenie? Grałem w stalkera, bioshocka, GRAW i nie zaobserwowałem żadnych objawów tym samym w grach spisuję się świetnie. Monitor jest podłączony przez DVI przy 75 Hz.

Filmy to również piękna sprawa i chyba właśnie tutaj widać największe kopanie w tyłek kwadratu ;p Filmy są z wiadomych względów dobrze skalowane i to chyba tyle w tym temacie.

 

Wizualnie monitor jest bardzo ładny choć i poprzednia seria monitorów samsunga była również przyjemna dla oka. Z LCDkiem dostajemy soft dzięki, któremu wszystko dobrze wyregulujemy zresztą fabryczne ustawienia dla różnych trybów też są generalnie ok.

 

Wszystko to jednak nie miało by znaczenia gdyby jakość obrazu była taka sobie ale tak nie jest. Obraz jest po prostu kryształ i żyleta w jednym :) Jak za pierwszym razem zobaczyłem pulpit to mnie po prostu zatkało;) Obraz jest miód-malina :D

 

Przejdźmy na koniec do minusów bo naturalnie i takie monitor ten ma. O grze w rozdzielczościach innych niż panoramicznych pisać nie będę bo to ogólna przypadłość widescreenów tak czy owak widać, że obraz jest rozciągnięty ale po 15 min nie zauważamy tego, a i jakość obrazu jest całkiem dobra choć oczywiście do 1440x900 np nie ma startu.

Chyba największą wadą monitorka tego są kąty. Oglądanie filmów pod kątem leżąc na kanapie odpada co więcej nawet praca przy monitorze ale źle ustawionym jest denerwująca. Siedzę na wprost monitora jakieś 80 cm od niego i jeżeli przeglądam jakieś ciemne www i powiedzmy, że opuszczę głowę o 10 cm to już widzę jak obraz robi się ciemniejszy. czasami jest to denerwujące szczególnie jak po jakimś czasie weźmie nas leń i zaczniemy "wylegiwać" się w fotelu wiecie o co mi chodzi ;). Tak więc jak siedzicie na wprost lcdka i jest on dobrze ustawiony to jest ok ale jak zaczniecie się kręcić,a na ekranie będą ciemne kolory to macie mały problem.

Druga wada to nieco nierówne podświetlenie matrycy widoczne w filmach. Widać to jak na dłoni w bardzo ciemnych scenach mimo wszystko nie denerwuje to specjalnie, efekt niestety jest ale jak pisałem nie zniechęca on do oglądania filmów. U mnie najbardziej zaobserwować można to na samych bokach i minimalnie na środku ekranu jak już naprawdę pedantycznie się przyjrzymy.

 

podsumowując za 850 zł mamy:

 

+ piękny, soczysty, ostry obraz

+ kapitalny obraz w grach przy panoramicznej rozdzielczości

+ brak smużenia (no może jakiś hardcore pr0 el0 gracze coś tam zobaczą;))

+ świetnie ogląda się filmy

+ bezproblemowa praca w aplikacjach biurowych itp

+ przyjemne oprogramowanie jak i OSD

+ niezły design

 

- nie do końca równomiernie podświetlona matryca

- średnie kąty widzenia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bo ja własnie jade na normalnych bo CT są dla mnie jakieś sztuczne i nieczytelne

A mi bardzo przeszkadza istna pikseloza gdy jade na normalnych, czcionka jest zbyt ostra, text czyta mi sie z trudem niestety :? z CT jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o wypowiedzi osob ktore uzywaja tego monitora do xboxa, przymierzam sie do kupna majac na uwadze pozniejsze kupno xboxa

W sumie pare postów wyzej pisał o tym pasztecik!

 

W sumie prosba do pasztecika: moglbys rozwinac troche swoja wypowiedz o zdjecia np. z jakims bioshockiem lub inna gra? jestem ciekawy jak to wyglada :P Czy granie na xboxie lezac np. na kanapie lub lozku oddalonym o jakies 4m nie jest kłopotliwe? (filmy z tej odleglosci sie niby dobrze oglada, a gry?) No i ostatnie pytanie: przez jaki kabel podlaczasz swojego x0 do monitora? zwykłym VGA dostepnym na allegro za 30zł?

ps i o co ci chodziło z tymi czarnymi schodkami w grach? najlepiej jakbys zrobił jakies fotki :)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pare postów wyzej pisał o tym pasztecik!

 

W sumie prosba do pasztecika: moglbys rozwinac troche swoja wypowiedz o zdjecia np. z jakims bioshockiem lub inna gra? jestem ciekawy jak to wyglada :P Czy granie na xboxie lezac np. na kanapie lub lozku oddalonym o jakies 4m nie jest kłopotliwe? (filmy z tej odleglosci sie niby dobrze oglada, a gry?) No i ostatnie pytanie: przez jaki kabel podlaczasz swojego x0 do monitora? zwykłym VGA dostepnym na allegro za 30zł?

ps i o co ci chodziło z tymi czarnymi schodkami w grach? najlepiej jakbys zrobił jakies fotki :)

Fotki zrobię za jakiś czas, ale do dyspozycji mam tylko aparat z komórki (chyba 1600x1200). Pstryknąć mogę z GoW, Bioshock i DoA4. Z 4 metrów może być problem :) Moim zdaniem ten monitorek jest na to za mały. Osobiście gram z ok. 1-1,5m i jest b. dobrze. Podłączam przez oryginalny kabel VGA M$ , przez inny nigdy nie miałem okazji.

Czemu _czarne_ schodki? Pisałem o schodkach pojawiających się na latarniach w Crackdownie. Tłumaczyłem to na początku nienatywną rozdziałką, itd - że niby się "rozjeżdżały" przez to. Podłączyłem na chwilę do CRT 17" gdzie rozdzielczość natywna nie jest problemem i wyglądało to podobnie - więc to chyba taka przypadłość gry.

W innych grach b. rzadko widać coś takiego, jeśli już to trzeba nie poruszać np. kamerą i wlepić nos w monitor. Przy normalnej grze się tego nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do użytkowników tego modelu, jak i większych. Jak wiadomo, nie ma już w menu monitora oznaczeń matrycy. Ale chciałem sie zapytać, jakie informacje można stamtąd uzyskać? Czy np coś takiego jak na zdjęciu poniżej cały czas sie tam znajduje?Dołączona grafika

 

Pytam, bo gdzieś na necie widziałem, ze na podstawie informacji na samym dole na czerwonym tle, czyli version można ustalić jaka jest wersja matrycy. Jeżeli sie myle i nic takiego nie ma to sorry, ale jeśli jest, to może da rade jakoś wyszukać model na matrycy Samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, fotki z komórki wyszły dość pokracznie. Kompletnie nie oddają tego jak gry wyglądają na tym monitorze, więc nie będę ich wrzucał. Do aparatu jakiegoś dorwę się najwcześniej gdzieś za miesiąc pewnie :) albo zapomnę :)

 

Ojcze Samotni - nie wiem jak Ci pomóc ew. sprawdzić matrycę, ale wkleję fotkę tego jak menu serwisowe wygląda na moim 931BW:

http://img401.imageshack.us/img401/702/dsc00156od7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, fotki z komórki wyszły dość pokracznie. Kompletnie nie oddają tego jak gry wyglądają na tym monitorze, więc nie będę ich wrzucał. Do aparatu jakiegoś dorwę się najwcześniej gdzieś za miesiąc pewnie :) albo zapomnę :)

 

Ojcze Samotni - nie wiem jak Ci pomóc ew. sprawdzić matrycę, ale wkleję fotkę tego jak menu serwisowe wygląda na moim 931BW:

http://img401.imageshack.us/img401/702/dsc00156od7.jpg

Może nie precyzyjne sie wyraziłem. Chodziło mi, czy jak sie wejdzie do menu serwisowego, to czy widać podobne informacje jak na zdjęciu, które dodałem i widze, że tak. Powiedz mi jeszcze jak możesz, jak sie wchodzi do menu serwisowego? Rozumiem, że na każdym Samsungu z tej serii (biorąc pod uwage także modele większe) do menu serwisowego będzie sie wchodziło tak samo? Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, który występuje w PES6.Podczas gry jak biegnę zawodnikiem i chcę wykonać skręt powiedzmy w prawo to po jakiś 2-3 sekundach zawodnik dopiero robi ten manewr jest jakiś opóźniony!!rozdzielczość ustawiona na 1024x768 i wszystko jest ładnie skalibrowane.Dodam, że w grze również dźwięk podczas meczu jest opóźniony!!! grafika to R9600PRO bo mój 6800GT OC od BFG jest na serwisie.

 

Zna ktoś rozwiązanie problemu??? gram oczywiście z włączonym Vsync bo bez tego widać paski w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, który występuje w PES6.Podczas gry jak biegnę zawodnikiem i chcę wykonać skręt powiedzmy w prawo to po jakiś 2-3 sekundach zawodnik dopiero robi ten manewr jest jakiś opóźniony!!rozdzielczość ustawiona na 1024x768 i wszystko jest ładnie skalibrowane.Dodam, że w grze również dźwięk podczas meczu jest opóźniony!!! grafika to R9600PRO bo mój 6800GT OC od BFG jest na serwisie.

 

Zna ktoś rozwiązanie problemu??? gram oczywiście z włączonym Vsync bo bez tego widać paski w grze.

Ile masz buforów obrazu - niektóre gry umożliwiają ustawienie wielu ramek. Potrójne buforowanie które można włączyć w sterownikach też wydłuża opóźnienie - włącz podwójne buforowanie w sterach i poszukaj w grze/pliku konfiguracyjnym podobnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz buforów obrazu - niektóre gry umożliwiają ustawienie wielu ramek. Potrójne buforowanie które można włączyć w sterownikach też wydłuża opóźnienie - włącz podwójne buforowanie w sterach i poszukaj w grze/pliku konfiguracyjnym podobnych opcji.

A jak to sprawdzić w sterownikach???bo nie mam zielonego pojęcia sterowniki to Omegi 6.08 dla Radeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...