Skocz do zawartości
arthurrr

Piszczenie W Głośnikach Od Wieży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem z moją mini-wieżą Technics, a właściwie z głośnikami od niej (model głośników to SB-HD301, a model amplitunera to SE-HD301). Już mówię dokładniej o co chodzi. Wieżę mam podłączoną do kompa, no i jak odtwarzam obojętnie jaką piosenkę i podgłoszę na poziom ponad -36dB to głośniki wydają takie jakby brzęczenie. Nagrałem nawet dyktafonem (T10 smile.gif ) ten dźwięk ->http://rapidshare.com/files/15173550/V0208000.MP3.html > musicie się trochę wsłuchać.

Kabel audio od wieży do kompa jest "stworzony" z bodajże dwóch lub trzech części zlutowanych ze sobą, i może problem tkwi w złym lutowaniu.

No i teraz mam pytanie w czym tkwi problem i jak go usunąć.

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz po prostu sprawdzić na innym kablu, skoro go podejrzewasz...

No właściwie to musże tak zrobić tylko musze sobie taki sprawić najpierw.

Musze się przejść po sklepach w mieście a jak nie będzie (w co wątpię) to lookne na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable nic do tego nie mają. Tak czy siak będzie Ci piszczeć. Po prostu taka wieża.

No z tym się akurat nei zgodzę bo kiedyś (tzn. przed przemeblowaniem pokoju) nie piszczało, bo wieża była bliżej kompa i nie był potrzebny aż taki długi przewód, a teraz jest dalej i jest dłuższy kabel, a tak w ogóle to on jest taki kombinowany, bo do wieży włożone są kable z końcówką RCA a do kompa już mini jack, no iten kabel jest taki łączony domowej roboty - dwa w jeden, więc probelm właśnie może tkwi w złym kablu, gdybym kupił jakiś w miarę dobry to może byłoby ok.

W każdym razie poszperam na allegro i podam linki.

 

EDIT:

znalazłem takie, jest więcej ale to są te same od innych sprzedawców:

prolink exclusive 10m za 44zł

chyba też prolink tyle, że nie exclusive za 28,50

 

mogą być?

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że jak miałeś krótki kabel to wsio było OK, to musisz zaopatrzyć się gruby kabel z ekranem.

Z czym?

 

EDIT:

Właściwie to ten sam kabel co z allegro, ale ze sklepu specjalizującego się w kablach audio/video:

Kabel połączeniowy jack stereo-2xRCA - Digital/Prolink - HQ - 10m

 

czy będzie dobry? niestety na droższy mnie nie stać, bo widziałem też 10m za 130zł (zonk!)

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym?

 

EDIT:

Właściwie to ten sam kabel co z allegro, ale ze sklepu specjalizującego się w kablach audio/video:

Kabel połączeniowy jack stereo-2xRCA - Digital/Prolink - HQ - 10m

 

czy będzie dobry? niestety na droższy mnie nie stać, bo widziałem też 10m za 130zł (zonk!)

Ten kabel bedzie OK, sam używam takiego do głośników i jest rewelka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...