Skocz do zawartości
lsiwy1

Komputer Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zrobić komuś mały prezent - nie stać mnie niestety na to, żeby jednorazowo zapłacić za całą imprezę, dlatego poprosiłbym, żeby proponowane zestawy były z jednego sklepu, w którym jest możliwość kupna na raty. A teraz przejdźmy do najważniejszego ;]. Komputer ma być dla gracza. Mój budżet to ok. 3600zł na jednostkę centralną + monitor. Myślałem o czymś takim:

INTEL Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB LGA-775 BOX

Asus P5B

ELIXIR DDR 1GB (2x512MB) PC400

SEAGATE 160GB Barracuda 8MB ST3160815AS SATA II

LiteOn DVD-/+R/RW LightScribe SHW-165H6S Black

ASUS GF 7900GS 256MB/256bit PCI-E 2DVI+HDTV

Zestaw kosztuje 2609.33 w www.4speed.pl do tego jeszcze zasilacz, buda i monitor.

Jako, że komputer będzie dla gracza to może opłacałoby się przejść na AMD i zaoszczędzone pieniądze zainwestować powiedzmy w RAM? Tyle, ze już dawno nie interesowałem się sprzętem i nie wiem jak to teraz wygląda? Czy AMD dalej jest tańsze i lepsze niż Intel (dla graczy oczywiście :-P )?

Aha... jeszcze jedna sprawa jaki monitor? Ja tam wolę CRT niż LCD... tylko szczerze powiedziawszy to nie wiem jak prezentują się obecne LCD? Jak to jest z kątami oglądania? Dalej trzeba siedzieć in front of monitor, żeby wszystko dokładnie widziec? ;] I jak to jest z cenami? Myślę, że 17" to minimum ale skłaniałbym się ku 19" - tylko, że 19" CRT zajmuje maaaaaasę miejsca, a 19" LCD mase miejsca zwalnia, nie tylko na biurku ale i w portfelu... Tak więc widzicie, że mam kilka problemów i rozterek. Mam nadzieję, że pomożecie mi je rozwiązać i to dosyć szybko, bo czas nagli :).

z góry dziękuję i pozdrawiam

siwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być 4speed.pl?

W esc.pl (są raty):

Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz BOX 639zł

Asus P5N-E SLI /nForce 650i SLI/ 430 zł

GoodRam 1GB PC667 CL5 290 zł

Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.10 220 zł

Palit Geforce 7900GS Sonic 256MB DDRIII /256bit/ TV DVI 669 zł

Pioneer DVR-111D (black) 150 zł

 

2398zł w www.esc.pl

Do tego:

Benq FP91GP (MVA, 8ms, DVI) 899zł

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC/Chieftec 450W (GPS-450AA-101A) 165/190zł

I jakaś obudowa do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nie musi to być 4speed - ważne, żeby raty były :-). A co sądzisz o zmianie na AMD - jak to teraz wygląda? Komputer będzie służył wyłącznie do grania, surfowania po necie i oglądania filmów więc może jednak warto przejść na AMD i dzięki temu dołożyć Ramu?

Edytowane przez lsiwy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi LCD nowymi, bo tak jak mówiłem dawno nie używałem juz, a nie chce mi sie iść do sklepu i oglądać :-P ? Pamiętam jak miałem jeszcze swojego Samsunga cośtam - oddałem go rodzince i kupiłem sobie LG774FT - bo, żeby oglądać filmy w pozycji leżącej na łóżku to trzeba się było nieźle nagimnastykować :)

 

edyta: jaka jest różnica między Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz a Intel Core 2 Duo E6300 1.80 GHz?

Może warto dołożyć te 75 złotych?

Edytowane przez lsiwy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to fizyczne 2Mb cache l2 (E6300 ma 4Mb, z czego 1/2 zablokowana), mnożnik (E63 ma x7, E43 x9) i fsb (200 w E43, a 266 w E63, uzyskanie na boxie fsb 266 w E43 to żaden problem).

 

Co do LCD:

Z tego co czytałem ten Benq jest dobry,

Co do kątów itd -> wg. różnej literatury jest już dobrze.

Sam jak dotąd siedzę na 19" CRT dalej (wielkie to bydle, ale dopóki nie padnie z własnej winy to go nie zmienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to fizyczne 2Mb cache l2 (E6300 ma 4Mb, z czego 1/2 zablokowana)

Czyli co? Są dodatkowe 2 mega ale ich nie ma? :-). Można to jakoś odblokować? A co do monitora to mam teraz mętlik w głowie - chyba jednak będę musiał ruszyć pupę i zobaczyć jak to wygląda na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślmy przyszłościowo. C2D starczy na dość długo, a grafę się zmienia i zmienia (oczywiście, jeśli ktoś jest nałogowym graczem, bo o takim chyba mówimy). Jeżeli koleś chce grać "od czasu do czasu" to wiadomo, że ma inne zastosowania, np. filmy i tu znów lepiej wypada C2D. Ogółem, by nie mieć C2D w nowym kompie, trzeba mieć ograniczony budżet, a te3600 zł spokojnie starczy na C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...