Skocz do zawartości
Labovsky

Moja Domowa Alfa Romeo - Brera :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzięki koledze Snow, który 2499575[/snapback]

@Labovsky

 

bardzo fajny projekt...domyslam sie ze uzyskales perfekcyjna cyrkulacje powietrza w tej obudowie...

Perfekcyjną? Nie mam pewności - wydaje mi się bowiem, że gdyby na górze jeszcze zamontować jeden wentylator 120mm wyciągający powietrze to dopiero wtedy byłoby tip top.

Ale zbrodni wycinania czegokolwiek nie popełnię nigdy! Choćby mi się bebechy w środku gotowały ;) W końcu ręki Pinifariny czy ItalDesign nikt nie poprawia :P

 

Teraz wszystko wypompowywane jest przez cooler procesora, czyli jeden wentylator 120mm + zasilacz, w którym wentylatorki kręcą się tak wolno, że sprawa jest prawie pomijalna. Dużo powietrza jest pompowane do środka, ale trochę za mało jest wyciąganego nazewnątrz. Aczkolwiek temperatury są bardziej niż dobre, wg. mojej wiedzy. Niestety opieram ją tylko o czujniki umieszczone na płycie i w rdzeniach zatem dokładność pomiarów również może być różna :-|

...gdyby jeszcze cale podswietlanie z niebieskiego wymienic na czerwone...bylaby to "prawdziwa Alfa"
Czerwony być nie może!

Alfa musi mieć przecież ksenonowe reflektory :P

A bardziej serio - mam zamontowany pod klapką panel Akasy, którego sam wyświetlacz co prawda kolor może czerwony sobie ustawić, to jednak podświętlenia pokręteł są niebieskie i niezmienne. Chciałem by światło było wewnątrz możliwie jednolite. A poza tym uznałem, że dobór niebieskiego do czerwonej Alfy będzie odpowiedni - na zasadzie kontrastu :)

No już o tak prozaicznej sprawie jak dostępność oświetlenia niebieskiego nie wspomnę. Nie chciałem by to było przaśne i dyskotekowe - raczej stonowane i z klasą :)

 

Czy mi wyszło... no cóż ja jestem zadowolony. Inni, jak widać powyżej, nie zawsze ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Laba to teraz dałeś czadu :D Nie dość że się oswiadczyłeś to jeszcze teraz pokazałeś publicznie to czerwone szaleństwo ;))) Tylko że z moda tutaj za wiele nie widać, ale buda nawet fajna :P

 

Szacunek i pamiętaj, że Cię ostrzegałem przed modami typu Katoda, wentylek+szybka ;]

 

Ps. Nie dziękuj za wsparcie, nie ma o czym mówić ;]

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pucha nie przypomina mi odkurzacza...tak czy inaczej "troszkę" kiczowata to ona jest :wink:

 

i o ile całkiem ładnie prezentuje się zamknięta to już po otwarciu czar pryska jak bańka mydlana...

 

front - tu białe, tam czarne, tu niebieskie, tam czerwone - do tego szarzyzna środka - istne pudełko kredek...

 

Jedyne co słychać to dyski w Scythe Quiet Drive i odrobinę zasilacz, który niestety pomimo marki Topower zrobił się jakoś ostatnio głośniejszy. Ale to jest tak marginalne, że już niejedna osoba włączała mi WŁĄCZONY komputer

nie wierzę ani trochę :wink: może jakbyś odchudził o parę wentyli to wtedy...

 

no ale...to TWOJA ALFA - twe cudo które pieścisz niczym ukochaną niewiastę :razz:

 

to przypieprzę się już do końca i spytam dlaczego przed zrobieniem zdjęć nie zdmuchnąłeś chociaż nieco kurzu i czemu na bezczela kleisz przewody najgorszą możliwą taśmą koloru zużytej srajtaśmy? :rolleyes:

 

oj niedopieszczone to...

 

no ale Tobie się podoba i jest elo - mnie za grosz

 

to taki "prawie" mod :]

 

smacznych lodów życzę :wink:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Labovsky

 

 

"Jako, że pogoniło mnie kilku kolegów, pewnie słusznie, to zakładam oddzielny temat w odpowiednim dziale :)

Dodałem jednak kilka fotek - skoro już mam się chwalić to na całego :P"

 

- nie mam pojecia czemu przyszlo Ci to do glowy :wink:

 

"Ale zbrodni wycinania czegokolwiek nie popełnię nigdy! Choćby mi się bebechy w środku gotowały ;) W końcu ręki Pinifariny czy ItalDesign nikt nie poprawia :P"

 

- i tu sie mylisz, tunerow samochodowych jest jeszcze wiecej niz osob modyfikujacych obudowy PC...wejdz sobie np. na http://www.forum147.com/index.php

 

"Czerwony być nie może!

Alfa musi mieć przecież ksenonowe reflektory :P"

 

- nie zapominaj, iz zegary i podswietlanie kokpitu w Alfach jest soczyscie czerwone (podobnie do tego jakie jest zastosowane w mojej Mazdzie 3 4dr 2,0 Sport LT) :wink:

 

"Czy mi wyszło... no cóż ja jestem zadowolony. Inni, jak widać powyżej, nie zawsze ;)"

 

- sprzet sklada sie dla siebie, nie dla innych

 

Pozdrawiam

 

PS: Tylko nie przejedz sie lodami po wpisach takich jak ten powyzszy :)

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Laba to teraz dałeś czadu :D Nie dość że się oswiadczyłeś to jeszcze teraz pokazałeś publicznie to czerwone szaleństwo ;)))

Ciiiiicho grubasie jeden!

Nie dość, że na Szturmowiku szum się zrobił taki, że moja Luba myśli nad rejestracją to jeszcze tutaj?? :wink: :razz:

Szacunek i pamiętaj, że Cię ostrzegałem przed modami typu Katoda, wentylek+szybka ;]

 

Ps. Nie dziękuj za wsparcie, nie ma o czym mówić ;]

Tobie pierwszemu powiedziałem, że chyba zamontuję ze dwie katodki, więc to Ty jesteś winny temu wszystkiemu - nie zniechęciłeś mnie wystarczająco :lol2:

takie może głupie pytanie. Gdzie tutaj mod ?

To podstawowe pytanie, na które odpowiedzi nie znam.

 

Nie wiedziałem za bardzo gdzie będzie najodpowiedniejsze miejsce do umieszczenia tego typu mojej galeryjki i zdecydowałem się na to miejsce. Jeśli powinno się to znaleźć gdzie indziej to oczywiście bardzo proszę moderatorów o skierowanie tematu w to miejsce.

ta pucha nie przypomina mi odkurzacza...tak czy inaczej "troszkę" kiczowata to ona jest

 

i o ile całkiem ładnie prezentuje się zamknięta to już po otwarciu czar pryska jak bańka mydlana...

 

front - tu białe, tam czarne, tu niebieskie, tam czerwone - do tego szarzyzna środka - istne pudełko kredek...

Przyznam, że im dalej czytam tym bardziej okrągłe mam oczy. Terra incognita!

To ja może napiszę jaki był cel stworzenia tego cudeńka.

 

Po tym jak zakochałem się w obudowie i zakupiłem chłodzenie od Thermalrighta uznałem, że warto byłoby to jakoś podświetlić dla lepszej zabawy. I nie myślałem tutaj o żadnych modyfikacjach de facto, ale o tym, żeby to po prostu wyglądało ładnie i stylowo. Otwieranie obudowy generalnie nie miało wchodzić w grę, obudowa wygląda wtedy zdecydowanie źle, choć chłodzenie Thermalrighta akurat przeciwnie... i podobnie w przeciwieństwie do wielu innych marek produkujących chłodzenie do komputerów. Zdjęcia ze środka to generalnie dla kolegów od chłodzenia właśnie. Nie zdobiłem go bowiem, nie dobierałem niczego i nie zamierzam.

Projekt jest prawie zamknięty - jedyne co teraz zrobię to tylko sprzedam swoje napędy na IDE by zlikwidować te grube kable i przestawię się na SATA, co by usprawnić jeszcze cyrkulację powietrza.

 

Jednym słowem - styl z zewnątrz, od wewnątrz jedynie "pudełko MOICH kredek", jak to zgrabnie określiłeś. Nie było moim celem modyfikowanie wnętrza i nie będzie.

nie wierzę ani trochę :wink: może jakbyś odchudził o parę wentyli to wtedy...

Żałuję zatem. Ilość wentyli nie jest zawsze wprost proporcjonalna do hałasu - wierz lub nie. Na polach wiatrakowych w Holandii nie usłyszysz żadnego, a jest ich tam sporo. Po prostu muszą się kręcić odpowiednio wolno :)

no ale...to TWOJA ALFA - twe cudo które pieścisz niczym ukochaną niewiastę :razz:

 

to przypieprzę się już do końca i spytam dlaczego przed zrobieniem zdjęć nie zdmuchnąłeś chociaż nieco kurzu i czemu na bezczela kleisz przewody najgorszą możliwą taśmą koloru zużytej srajtaśmy? :rolleyes:

Co do kurzu to słuszna uwaga. Jednak zdjęcia pochodzą z różnych okresów i niektóre z nich po prostu miały być poprawione po dogłębnym wyczyszczeniu sprzętu... ale jakoś się nie zeszło mi do tego. Wybaczcie... :oops:

W kwestii taśmy - tak jak napisałem powyżej nie było moim celem modderować środka. Taśma pakowa zaś świetnie trzyma i wystarcza mi w zupełności.

 

Wiem, wiem - wszedłem do działu, w którym niektóre z tych rzeczy, które sfotografowałem to naruszenie kanonów sztuki modderskiej i profanacja. I wcale tu nie kpię! Ja jednak do miana moddera nigdy nie pretendowałem i nie chciałbym, żeby ktokolwiek się moją galeryjką poczuł urażony ;)

oj niedopieszczone to...

 

no ale Tobie się podoba i jest elo - mnie za grosz

 

to taki "prawie" mod :]

 

smacznych lodów życzę :wink:

To nie jest mod, lody są smaczne... i nic tu, broń Boże, nie jest "elo". To miała być tylko stylowa obudowa z bebechami... i tyle :)

"Ale zbrodni wycinania czegokolwiek nie popełnię nigdy! Choćby mi się bebechy w środku gotowały ;) W końcu ręki Pinifariny czy ItalDesign nikt nie poprawia :P"

 

- i tu sie mylisz, tunerow samochodowych jest jeszcze wiecej niz osob modyfikujacych obudowy PC...wejdz sobie np. na 2499820[/snapback]

"Czerwony być nie może!

Alfa musi mieć przecież ksenonowe reflektory :P"

 

- nie zapominaj, iz zegary i podswietlanie kokpitu w Alfach jest soczyscie czerwone (podobnie do tego jakie jest zastosowane w mojej Mazdzie 3 4dr 2,0 Sport LT) :wink:

Nie zapominam i doskonale o tym wiem. Niebieski kolor jednak najważniejszy jest nazewnątrz. Zegarów zaś w Alfie nazewnątrz nie widać... jedynie oświetlenie.

Upieram się przy niebieskim właśnie dlatego, że przy czerwonej obudowie czerwone podświetlenie trochę za bardzo by się zlało, nie podkreślając przy tym walorów obudowy. Niebieski fajnie rysuje, przede wszystkim, gdy panuje półmrok, wszelkie obłości i przetłoczenia na karoserii mojej małej Alfetki ;)

"Czy mi wyszło... no cóż ja jestem zadowolony. Inni, jak widać powyżej, nie zawsze ;)"

 

- sprzet sklada sie dla siebie, nie dla innych

 

Pozdrawiam

 

PS: Tylko nie przejedz sie lodami po wpisach takich jak ten powyzszy :)

To mi nie grozi - hartuję się od wczesnych lat młodzieńczych i mam spore limity hihi :D

Sprzęt zaś złożyłem dla siebie taki jaki naprawdę chciałem. Chwalę się właśnie po to, żeby się czegoś dowiedzieć od profesjonalnych modderów i co by ewentualnie przekazać moje spojrzenie na stylowe cacuszko zwane komputerem :rolleyes:

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś waść dodać na wstępie: "puszkę sponsorowały firmy Zelmer, Electrolux i Rowenta oraz literki A, G i D".

Może na żywo wygląda to lepiej, ale nijak nie mogę pozbyć się skojarzenia z odkurzaczem, mikserem albo innym ekspresem do kawy.

Środek wygląda jak po przejściu tabunu napalonych samców antylopy z rodziny gnu. Skoro jednak miało być wydajnie i cicho, a nie estetycznie, nie przypieprzam się dalej.

Cała ta onania samozachwytów, w którą nie wiedzieć czemu wmieszano włoskiego producenta samochodów, jest o kant rzyci z powodu womitoidalnej estetycznie zawartości zatok 5,25" i 3,5" - tu pie...nąć biały, tam je..nąć czarny, a tam szlaczek, żeby ch...owo nie wyglądało. Bajdełej - po cóż w takim el0 sprzęcie flopiątko? Kawalerskie nawyki? Wyższa konieczność?

Dobór kolorów przemilczę, de gustibus coś-tam-dalej-było. Niemniej mimo chęci to JEST przaśne i dyskotekowe.

 

Smacznych lodów życzę :>

 

 

A pola wiatrakowe w Holandii wydzielają infradźwięki, których wprawdzie nie usłyszysz, ale po kilku tygodniach mieszkania w okolicy będziesz stamtąd wyrywał choćby czołgając się na rzęsach. Jeśli podobnie jest w tym tutaj przypadku - no cóż :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi...

sam chciałem. :rolleyes:

Zapomniałeś waść dodać na wstępie: "puszkę sponsorowały firmy Zelmer, Electrolux i Rowenta oraz literki A, G i D".

Zgadza się. Napisałem jednak "Nie polecam tematu wielbicielom pudeł na ozdoby choinkowe!". :razz:

To nie jest modding.

Cała ta onania samozachwytów, w którą nie wiedzieć czemu wmieszano włoskiego producenta samochodów, jest o kant rzyci z powodu womitoidalnej estetycznie zawartości zatok 5,25" i 3,5" - tu pie...nąć biały, tam je..nąć czarny, a tam szlaczek, żeby ch...owo nie wyglądało. Bajdełej - po cóż w takim el0 sprzęcie flopiątko? Kawalerskie nawyki? Wyższa konieczność?

Nie starałem się nawet cokolwiek robić z napędami, bo po otwarciu klapki obudowa traci bardzo na swojej estetyce. Muszę przyznać, że Asus niezbyt się tu popisał.

Inna sprawa, że dla mnie moddowanie napędów, by tak naprawdę jedynie odrobinę lepiej to wyglądało niż w tak, jest bezcelowe. Zapewniam, że i same zaślepki wyglądają tam niewiele lepiej.

"Flopiątko" to rozumiem przytyk pod adresem... wyglądu czy tak przy okazji? :wink:

Dobór kolorów przemilczę, de gustibus coś-tam-dalej-było. Niemniej mimo chęci to JEST przaśne i dyskotekowe.

Po otwarciu obudowy, niewątpliwie. Z zewnątrz jednak będę obstawał przy swoim :)

A pola wiatrakowe w Holandii wydzielają infradźwięki, których wprawdzie nie usłyszysz, ale po kilku tygodniach mieszkania w okolicy będziesz stamtąd wyrywał choćby czołgając się na rzęsach. Jeśli podobnie jest w tym tutaj przypadku - no cóż :>

Hihi... muszę przyznać, że celny strzał. :)

Aczkolwiek infradźwięki z tychże pól, jak obaj wiemy, są szkodliwe nawet przy pojedynczych wiatrakach tego typu. I stąd nie wolno mieszkach w bezpośrednim pobliżu nawet pojedynczych ezgemplarzy, takich np., których pełno jest w Austrii.

 

Obaj też wiemy, że te infradźwięki nie mają wiele wspólnego z wentylatorami komputerowymi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi...

sam chciałem.

Zgadza się.

Inna sprawa, że dla mnie moddowanie napędów, by tak naprawdę jedynie odrobinę lepiej to wyglądało niż w tak, jest bezcelowe. Zapewniam, że i same zaślepki wyglądają tam niewiele lepiej.

E tam, jak zrobisz wszystko pod kolor, to nie wierzę, że nie wygląda lepiej. Sam mam wszystko w neutralnej czerni i wiem, że gdybym tego nie pomalował, całość wyglądałaby jak kupa wielbłąda.

Przyznaj się lepiej, że nie chcesz stracić gwarancji. To naprawdę całkiem zrozumiałe i żaden wstyd. Oczywiście ortodoksyjni wyznawcy Wielkiego Dremela zawrzasną zaraz, że prawdziwy artysta nie dba o drobiazgi typu gwarancja czy niepocięta obudowa, ale to ten sam gatunek człowieka, który wyjąłby sobie wątrobę, żeby zobaczyć jak wygląda w świetle UV, więc można ich zignorować :>

"Flopiątko" to rozumiem przytyk pod adresem... wyglądu czy tak przy okazji? :wink:

Flopiątko to wyraz zdziwienia - po cóż ono w nowoczesnym sprzęcie? Musisz do czegoś używać czy po prostu zostało z lenistwa?

Obaj też wiemy, że te infradźwięki nie mają wiele wspólnego z wentylatorami komputerowymi ;)

Nigdy nie wiadomo, w jakim kierunku wyewoluuje chłodzenie powietrzne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ludzie, przeciez tu nie miało byc jakiegos moda bo niby po co ??

Labovsky zaprezentował chłodzenie powietrzne firmy TR :rolleyes: ,i chyba własnie to chłodznie mielismy komentowac :D ,

no i o to chyba Labovsky-iem chodziło, nie o to zeby pokazac obudowe i ja modowac

bo załzeniem LABOVSKY-ego nie bylo modowanie budy (szczerze tej budy sam bym nie modował :rolleyes:)

 

PS:no jezeli Labovsky osiagnołes cisze jaka zakałdałes to gratuluje :D !!

PS2: MI sie buda podoba :D

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ludzie, przeciez tu nie miało byc jakiegos moda bo niby po co ??Labovsky zaprezentował chłodzenie powietrzne firmy TR ,i chyba własnie to chłodznie mielismy komentowac ,no i o to chyba Labovsky-iem chodziło, nie o to zeby pokazac obudowe i ja modowac bo załzeniem LABOVSKY-ego nie bylo modowanie budy (szczerze tej budy sam bym nie modował )PS:no jezeli Labovsky osiagnołes cisze jaka zakałdałes to gratuluje !!PS2: MI sie buda podoba Ten post był edytowany przez orlontko: Dzisiaj, 09:06

 

Od tego jest subforum "Chlodzenie konwencjonalne".

 

Moda tu jest tyle, co nic. CO chciales osiagnac? Pochawalic sie, ze masz bude asusa, ktora moim zdaniem jest najbardziej wioskowym produktem ostatnich lat? A moze blysnac katodkami i wiatrakiem, coby olsnienie na nas tak padlo, ze poza tym, i skowytem zachwytu nie bylo juz nic innego?

 

Bracie...nie masz sily pomalowac napedow pod kolor, umieszczsz katody w dziurach, ktore producent strzelil tak o sobie, co by bylo el0, wreszcie nazywasz to wszystko Alfa....no herezja to jest i tyle, moda w tym nie ma zadnego...

I kazdy co zna sie na temacie powie Ci to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare ciekawostek z serii Asus Vento...

 

Kolorystyka i wentylacja:

Dołączona grafika---Dołączona grafika

 

Sposob na przedni panel...i moja ulubiona w kolorze czerni...

Dołączona grafika---Dołączona grafika

 

...juz ja widze z czerwonym podswietlaniem....czarno- czerwonym wnetrzem z lustrzanymi wykonczeniami...mniam :)

Co do samej obudowy...wyglad jest juz sam w sobie dosc ekstrawagancki, aby trzeba bylo ja jeszcze dodatkowo jakos specjalnie upiekszac...

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak zrobisz wszystko pod kolor, to nie wierzę, że nie wygląda lepiej. Sam mam wszystko w neutralnej czerni i wiem, że gdybym tego nie pomalował, całość wyglądałaby jak kupa wielbłąda.

Przyznaj się lepiej, że nie chcesz stracić gwarancji. To naprawdę całkiem zrozumiałe i żaden wstyd. Oczywiście ortodoksyjni wyznawcy Wielkiego Dremela zawrzasną zaraz, że prawdziwy artysta nie dba o drobiazgi typu gwarancja czy niepocięta obudowa, ale to ten sam gatunek człowieka, który wyjąłby sobie wątrobę, żeby zobaczyć jak wygląda w świetle UV, więc można ich zignorować :>

ROFL, dobre :D

Co do tych panelów to ja się naprawdę nie miałem na myśli gwarancji. Po prostu nie nie zajmowałem się moddowaniem i w gruncie rzeczy nadal jest mi to obce. Dopiero Wy mi uświadamiacie, że może warto byłoby się tym zająć.

Prawdopodobnie niedługo wymienię oba napędy na jeden na złączu SATA z czarnym panelem przednim. Dorzucę dysk w Quiet Drive i przymknę oba zaślepkami (jeden już jest), a między nie wrzucę kontroler Akasy z czarnym panelem przednim. Na szczęście bowiem można je zmieniać.

Flopiątko to wyraz zdziwienia - po cóż ono w nowoczesnym sprzęcie? Musisz do czegoś używać czy po prostu zostało z lenistwa?

Przydawało mi się kilka razy jeszcze do niedawna. Przede wszystkim do rozmaitego flashowania BIOSów. Teraz, gdy zmieniłem płytę główną, faktycznie wydaje się zbędne. Aczkolwiek komputer nie użytkuję tylko ja, więc czasem i ktoś coś na dyskietce, o zgrozo, przyniesie ;)

eee ludzie, przeciez tu nie miało byc jakiegos moda bo niby po co ??

Labovsky zaprezentował chłodzenie powietrzne firmy TR :rolleyes: ,i chyba własnie to chłodznie mielismy komentowac :D ,

no i o to chyba Labovsky-iem chodziło, nie o to zeby pokazac obudowe i ja modowac

bo załzeniem LABOVSKY-ego nie bylo modowanie budy (szczerze tej budy sam bym nie modował :rolleyes:)

 

PS:no jezeli Labovsky osiagnołes cisze jaka zakałdałes to gratuluje :D !!

PS2: MI sie buda podoba :D

Dzięki za ciepłe słowa :)

Od tego jest subforum "Chlodzenie konwencjonalne".

Ubolewam straszliwie za moją pomyłkę. Opis działu nie był jednak jednoznaczny, a chłodzenie od Thermalrighta nie jest jedynym powodem założenia tego tematu.

Moda tu jest tyle, co nic.

No cóż - cieszę się, że doszedłeś do tego sam, pomimo że występuje to kilkukrotnie w moich wypowiedziach :)

CO chciales osiagnac? Pochawalic sie, ze masz bude asusa, ktora moim zdaniem jest najbardziej wioskowym produktem ostatnich lat? A moze blysnac katodkami i wiatrakiem, coby olsnienie na nas tak padlo, ze poza tym, i skowytem zachwytu nie bylo juz nic innego?

Nie, drogi kolego, chciałem pokazać, że mam mnóstwo kasy tak naprawdę! Poza tym przemknęło mi przez myśl, żeby się trochę powywyższać i liczyłem na mnóstwo złożonych mi w hołdzie postów.

:banana:

Bracie...nie masz sily pomalowac napedow pod kolor, umieszczsz katody w dziurach, ktore producent strzelil tak o sobie, co by bylo el0, wreszcie nazywasz to wszystko Alfa....no herezja to jest i tyle, moda w tym nie ma zadnego...

I kazdy co zna sie na temacie powie Ci to samo.

No skoro każdy, co zna się na temacie, powie mi to samo, to ubolewam nad całym środowiskiem... liczę jednak, że jednak troszkę się mylisz... Bracie :lol2:

Pare ciekawostek z serii Asus Vento...

 

Kolorystyka i wentylacja:

Schemat wentylacji generalnie to po prostu przyłożony schemat ATX do zdjęcia obudowy, obawiam się :)

Poza tym sama obudowa to już nowszy i moim zdaniem dużo brzydszy model Asusa Vento 7200.

Sposob na przedni panel...i moja ulubiona w kolorze czerni...

Czarna to może być Mazda! Alfa musi być czerwona :P

Sam sposób na przedni panel rzeczywiście trochę mi dał do myślenia - przy niedługiej wymianie napędów postaram się to wprowadzić w życie :)

...juz ja widze z czerwonym podswietlaniem....czarno- czerwonym wnetrzem z lustrzanymi wykonczeniami...mniam :)

Faktycznie, to mogłoby wyglądać nieźle. Aczkolwiek w moim życiu zmieniło się tyle, że raczej kolejne złotówki na sprzęt komputerowy wydam pewnie nie wcześniej niż za dwa lata :( Kosi dość dobitnie to wyjaśnił huehue :rolleyes:

Co do samej obudowy...wyglad jest juz sam w sobie dosc ekstrawagancki, aby trzeba bylo ja jeszcze dodatkowo jakos specjalnie upiekszac...

Właśnie z tego założenia wyszedłem i ja - kupiłem Asusa Vento 3600 właśnie po to, żeby nie musieć nic upiększać. I uważam nawet, że ingerencja w tą obudowę byłaby po prostu zbrodnią... jak doskonale wiesz :D

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

To bardzo kształcące... naprawdę :) Proszę o jeszcze!

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna to może być Mazda! Alfa musi być czerwona :P

Wypraszam sobie :-P ...moja jest srebrna:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

natomiast Alfa w czerni jak najbardziej :) , oczywiscie wszystko to kwestia gustu

 

Dołączona grafika

 

Taki maly offtop...mam nadzieje ze tworca tematu jak i inni nie pogniewaja sie :wink:

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Asusa Vento 3600 właśnie po to, żeby nie musieć nic upiększać. I uważam nawet, że ingerencja w tą obudowę byłaby po prostu zbrodnią...

tej budzie żadna ingerencja zaszkodzić nie może - z punktu widzenia konstukcji; wyglądu i estetyki - może być tylko lepiej - gorzej się po prostu nie da... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Labovsky

ten Thermalright HR-05 jest na wysokości portu PCIE 1x czy poniżej to jest ważne bo nie wiem czy mój Radeon X1900XT się tam zmieści a chcę upić takie samo chłodzenie.

Jako, że RD580 jest na wysokości dokładnie wpasowującej się miedzy oba porty PCI-Ex1, tak też i HR-05 jest dokładnie między nimi. Grubość radiatora jest niemal tej szerokości co odległość między oboma wspomnianymi portami.

 

HR-05 można jednak nieco obrócić, w razie czego - sądzę, że tak o ok. 30-45 stopni. Ale tylko tak, że (trzymając się ustawień z moich zdjęć) krótki, zaokrąglony bok powędruje w dół, a kanciasty w górę. W przeciwnym kierunku nie da się go obrócić ze względu na zapinkę.

tej budzie żadna ingerencja zaszkodzić nie może - z punktu widzenia konstukcji; wyglądu i estetyki - może być tylko lepiej - gorzej się po prostu nie da... :-|

Okej.... <głęboki wdech i wydech> :) ... wątpię, żebyś mnie przekonał, ale co masz na myśli pisząc "ingerencja"? Co byś zmienił? Możemy w końcu poteoretyzować odrobinę :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej.... <głęboki wdech i wydech> :) ... wątpię, żebyś mnie przekonał, ale co masz na myśli pisząc "ingerencja"? Co byś zmienił? Możemy w końcu poteoretyzować odrobinę :rolleyes:

Pozdrawiam :)

przykro mi, ale zmuszony jestem Cię dobić...

 

O jaka ingerencje mi chodzi? Widzisz gdyby postawiono przede mną twoją budę i powiedziano mi "zrób coś z tym" - odpowiedziałbym bez wahania "przykro mi, ale z gó**a się bata nie ukręci..."

 

od cudów to był tak facet co chodził boso po jeziorze - a ja jestem jedynie skromnym modderem (choć nie lubię się poddawać i przyjmuję wyzwania to wszystko ma swoje granice)

 

znając siebie i mając na uwadze obły niczym larwa zerga kształt obudowy zacząłbym ciąć a następnie szpachla (duuuuużo szpachli)- ale to zrobiłbym ja gdyby to był mój projekt...a na szczęście nie jest i niech tak zostanie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi, ale zmuszony jestem Cię dobić...

Ależ wcale mnie nie dobiłeś hue hue :)

Nic nie poradzę na to, że Tobie się Vento 3600 nie podoba. Może być mi Cię tylko szkoda ;) :razz:

 

Pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumeim czemu sie doczepiliscie do Labovsky-ego i budy bo on tylko chciał pokazac swoja wizje TR, a wy nie potrzebnie dowaliliscie sie do tej budy poniewaz tu głownie jest pokazane chłodzenie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to dział modyfikacje ale co w tej budzie jest zmodyfikowane ??

edit: oprócz załozenia chłodzenia i dodania katod??

I dlatego dziwi mnie to ze zostało to przeniesione z Chłodzenia Konwencjonalnego tutaj ??

edit: @ simic w takim razie ok

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Snow, który 2499798[/snapback]

Szacunek i pamiętaj, że Cię ostrzegałem przed modami typu Katoda, wentylek+szybka ;]

za co? chyba za odwagę...

 

Po tym jak zakochałem się w obudowie i zakupiłem chłodzenie od Thermalrighta uznałem, że warto byłoby to jakoś podświetlić dla lepszej zabawy. I nie myślałem tutaj o żadnych modyfikacjach de facto, ale o tym, żeby to po prostu wyglądało ładnie i stylowo.

Nie było moim celem modyfikowanie wnętrza i nie będzie.

eee ludzie, przeciez tu nie miało byc jakiegos moda bo niby po co ??

Labovsky zaprezentował chłodzenie powietrzne firmy TR :rolleyes: ,i chyba własnie to chłodznie mielismy komentowac :D ,

no i o to chyba Labovsky-iem chodziło, nie o to zeby pokazac obudowe i ja modowac

bo załzeniem LABOVSKY-ego nie bylo modowanie budy (szczerze tej budy sam bym nie modował :rolleyes:)

no %$#@&, byłem przekonany że to dział "Modyfikacje"... a nie "Zasilacze i obudowy", czy "Prezentacje"

 

To nie jest mod, lody są smaczne...

no znowu te lody, eh...

 

i nic tu, broń Boże, nie jest "elo"

cały ten temat to w ogóle jakiś el0 jest

 

Sprzęt zaś złożyłem dla siebie taki jaki naprawdę chciałem. Chwalę się właśnie po to, żeby się czegoś dowiedzieć od profesjonalnych modderów i co by ewentualnie przekazać moje spojrzenie na stylowe cacuszko zwane komputerem :rolleyes:

ciesze się , ze mogłem coś przekazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zaś złożyłem dla siebie taki jaki naprawdę chciałem. Chwalę się właśnie po to, żeby się czegoś dowiedzieć od profesjonalnych modderów i co by ewentualnie przekazać moje spojrzenie na stylowe cacuszko zwane komputerem

Stylowe?

Bardziej stylowa jest juz zuzyta prezerwatywa... Zeby zuzyc prezerwatywe trzeba sie nameczyc, spocic...

 

Ehh, od glupich ludzi, bardziej tylko denerwuja mnie glupi ludzie z zerowa wyobraznia, probujacy to nadrobic wydawana kasa.

A stylu wlasnego okragle zero.

I tak - mam poglady radykalne. Modding jest radykalny.

Natomiast twoj "komputer" jest...hm...tez na r - rektalny co najwyzej...

 

Przykre to, naprawde...

Ale oczywiscie - szanujemy Cie...

buehehe

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...