Skocz do zawartości
Pietrro

Kilka Problemow I Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wrocilem do liczenia po dluzszym czasie przerwy z powodu awari,postanowilem zaczac liczyc dla tego teamu gdyz wiekszosc ludzi jest aktywna i w projekcie i na forum;)Niestety napotkalem kilka problemow natury technicznej. Wczesniej zwykle probki liczlo raz dwa. wgralem optymalizacje i wpierw probke przecietna liczylo 1h10min. Cos slabo dla mnie bylo wiec wgralem optymalizacje klienta boinc co niestety rozpieprzylo seti cale. wiec zreisntalowalem, wgralem optymalizacje seti i teraz te mniejsze probki liczy okolo 3h. Czym to jest spowodowane,bench moze inny jest, i tak malo punktow na nim mam. Moj procesor to pentium d 2.66. tutaj daje przykladowa probke. http://setiathome.berkeley.edu/result.php?resultid=471679398 . Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo chcialbym osiagnac wysoka wydajnosc ku chwale teamu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie, wykrywa jako FX, ale co ma piernik do wiatraka? Przy okazji - zmień SSE na SSE2, bo to akurat nieco daje (SSE2=>SSE3 już mniej)

 

 

Jeśli chodzi o problem Pietrro, to faktycznie - D805 demonem wydajności akurat nie jest, ale 10k sekund na próbkę 29c to jednak nieco za dużo. Głowna optymalizacja wygląda OK - może to po prostu ten nowy klient pieprzy sprawę? Spróbuj zrobić "po bożemu", a więc zainstalować starszego 5.4.11 i na to walnąć optymalizację/upgrade do 5.5.0 SSE2 (link na początku wątku o optymalizacjach). Nie zaszkodzi spróbować.

 

Jeszcze dla pewności - rozumiem, że w preferencjach konta wszystko zrobione tak, jak być powinno?

* Do work while computer is in use? => yes

* On multiprocessors, use at most => 2 processors

* Use at most => 100 percent of CPU time

* Connect to network about every => 5 days

* brak jakichś restrykcyjnych ograniczeń co do dysku/RAMu

itd.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie, wykrywa jako FX, ale co ma piernik do wiatraka? Przy okazji - zmień SSE na SSE2, bo to akurat nieco daje (SSE2=>SSE3 już mniej)

Jeśli chodzi o problem Pietrro, to faktycznie - D805 demonem wydajności akurat nie jest, ale 10k sekund na próbkę 29c to jednak nieco za dużo. Głowna optymalizacja wygląda OK - może to po prostu ten nowy klient pieprzy sprawę? Spróbuj zrobić "po bożemu", a więc zainstalować starszego 5.4.11 i na to walnąć optymalizację/upgrade do 5.5.0 SSE2 (link na początku wątku o optymalizacjach). Nie zaszkodzi spróbować.

 

Jeszcze dla pewności - rozumiem, że w preferencjach konta wszystko zrobione tak, jak być powinno?

* Do work while computer is in use? => yes

* On multiprocessors, use at most => 2 processors

* Use at most => 100 percent of CPU time

* Connect to network about every => 5 days

* brak jakichś restrykcyjnych ograniczeń co do dysku/RAMu

itd.

 

Za 50 zl jutro doplacam do pentium d 915 2.8(juz 65 nm i bede mogl oc) mam nadzieje ze bedzie lepiej, tak wiec licze od jutra:) Mam nadzieje ze to polepszy:)

 

 

EDIT:

 

Kupilem procka i smiga szybciej ale kurna oc nadal nie ma z powodu plyty gigabyte, nawet crt+f1 nie uaktywnia tych opcji. Oc bedzie jak nowa plyta bedzie, narazie licze tym co mam

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...